Vy všichni jste zodpovědni za svoji bytost a taky.....

18. května 2015 v 1:54 | prvopodstata |  Zdraví
....za svoje zdraví. Nechoďte tam, kde lidem skoro nepomohou, vezměte zodpovědnost do Vašich rukou. A to taky preventivně. Podívejte se, jak je to jednoduché. Co máte nejvíce na očích, to nevidíte.....
O rakovině a jejím neúspěšném léčení už byly popsány mnohé stránky. Rakovina, houba, která se ve Vašem organismu může objevit, je pro mnohé totálním blokem v jejich myšlení a vyhledávají lidi s tituly, kteří jim nasadí to, co předepisuje farmacie. Níže uvedený článek ukazuje, jak je to v podstatě lehké. Objevilo to mnoho bytostí v minulém století. Určité organizace dělají všechno proto, aby se vědění o správné a nedevastující "opravě" lidského těla, nedostala mezi lidi.

Přináším článek o jedné rostlině, která roste po celé Evropě a nemáte o ní ani ponětí co umí poopravit v lidském těle. A nejen to.
Vzhledem k tomu že EU zakazuje ve svých zákonech pomalu vysvětlení bylinek a jaká bylinka na co funguje, je důležité, aby se Vám vrylo do paměti následující.

Mocnejšia než chemoterapia: Bylinka na rakovinu, čo vám rastie priamo pod nosom.

Ide o jednu z najrozšírenejších kvetiniek, aká zrejme existuje. Rastie doslova všade, sú jej plné lúky aj trávniky na sídliskách, hlavne teraz na jar.


Rastie však po celý rok, dokonca sa neraz dá nájsť aj počas zimy, keď nie je zem prikrytá snehom.

Neexistuje snáď dieťa ani dospelý, ktorý by ju nepoznal. Napriek tomu o jej nesmierne silných liečivých účinkoch vie len málokto.

Áno, hovoríme o bežnej púpave

Čaj z púpavy (česky pampeliška) pôsobí na rakovinové bunky tak silno, že už po 2 dňoch sa začínajú rozpadať. Zároveň nemá žiadne škodlivé účinky na zdravé bunky.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<


Táto rastlinka je aj napriek svojmu širokému medicínskemu využitiu často zanedbávaná.

Jediné, čo pre jej získanie potrebujete urobiť, je nazbierať ju z čistých miest, ktoré neležia príliš blízko cesty.

Naše staré mamy robievali z púpavových kvetov sirup, lebo vedeli, že má mnohé liečivé účinky. Čo však nevedeli bolo, že púpavový koreň dokáže pomôcť aj pacientom s rakovinou.

Koreň silnejší ako chemoterapia

Vedci objavili, že koreň púpavy je pri ničení rakovinových buniek účinnejší ako chemoterapia. Dokáže totiž kompletne usmrtiť rakovinové bunky bez toho, aby nejako poškodil tie zdravé.

Okrem protirakovinových účinkov má púpava aj nasledovné vlastnosti:
  • močopudné
  • vylučovanie žlče
  • detoxikácia pečene
  • pomáha pri alergiách
  • znižuje krvný cholesterol
Obsahuje veľa dôležitých vitamínov a minerálov, ako napríklad vitamín B6, tiamín, riboflavín, vitamín C, železo, vápnik, draslík, zinok, horčík a kyselinu listovú.
V jednej miske s 55 gramami púpavových listov nájdete až 535% potrebnej dennej dávky vitamínu K a 112% vitamínu A. To všetko sú fakty známe o púpave už celé roky.

Zázračný púpavový čaj


Výskum uskutočnený na kanadskej Univerzite vo Windsore dal nádej aj onkologickým pacientom. Zistil, že koreň púpavy efektívne zabíja rakovinové bunky a zároveň nemá žiadne vedľajšie účinky.
Čaj z púpavy má pomerne rýchly účinok. Už v priebehu 48 hodín po užití dochádza k dezintegrácii (rozpadu) prvých rakovinových buniek.
Odhaduje sa, že pravidelná dlhodobá kúra koreňom púpavy vie odstrániť väčšinu nádorov. Kvôli týmto neočakávaným výsledkom, boli vedeckému tímu pridelené ďalšie prostriedky na pokračovanie výskumu.
John di Carlo, 72 ročný onkologický pacient, podstúpil intenzívnu liečbou agresívnou chemoterapiou. Po jej neúspechu ho lekári poslali domov umrieť v okruhu svojich najbližších.
Ako poslednú možnosť sa rozhodol pre liečbu pomocou čaju z púpavového koreňa. Len o 4 mesiace neskôr bol tento muž v remisii (ústupe rakoviny).

Ako pripraviť púpavový čaj

Púpavový čaj sa pripravuje zvyčajne zo sušeného pomletého koreňa. Použiť ale môžete aj na jemno nakrájaný čerstvý koreň.
Približne 1 až 2 čajové lyžičky koreňa (podľa chuti a závažnosti ochorenia) zalejte 2,5 dcl vriacej vody a nechajte vylúhovať približne 15 minút.
Čaj pite 2 až 3 krát denne, najlepšie pred jedlom. Užíva sa niekoľko mesiacov.
Niektoré zdroje uvádzajú, že aj listy púpavy majú určité protirakovinové účinky. Pre prípravu čaju preto môžete zvážiť použitie zmesi koreňa a listov.

A nyní něco v češtině:

tm dodává: Promiňte, myslel jsem si, že obrázky a text je pro lidi pochopitelný. Nezaměnil jsem pupavu a púpavu, i když jak vidím pro mnohé to tak vyznělo. Obrázky a text je jasný. přesto jsem vše ještě zvýraznil, aby nedošlo k záměně!!!!!

Roste v celé Evropě; u nás je hojná na suchých lukách, pastvinách, mezích, křovinatých stráních.
Účinné látky a působení:


Obsahuje silici (1,25%) s hlavní složkou karlinaoxidem s antibakteriálním účinkem a karlinenem, dále třísloviny, pryskyřici a 18-20% inulinu. Někteří autoři připisují droze účinný enzym neznámého složení. Působí diaforeticky a diureticky a povzbuzuje chuť k jídlu.
Poznámka: Pupava byla kdysi slavnou drogou a pěstovala se ve všech klášterních zahrádkách.
Pupavu je možné po odstranění nažek a listů konzumovat. Jí se bílá podsada kalichu. Struktura je podobna kedlubnu, zatímco v chuti je cítit inulin (jako u topinamburů) s mírným ovocným nádechem.Dodatek k Pupavě bezlodyžné.

Pupava bezlodyžná (Carlina acaulis)

Při procházkách přírodou jste možná narazili i na pupavu. Chcete o ní vědět něco víc?
Čeleď
Asteraceae - hvězdnicovité (složnokvěté)


Popis
Nízká, vytrvalá bylina. Lodyha silně zkrácená, listy nahloučeny v přízemní růžici, peřenolaločné až peřenosečné, často na rubu pavučinatě vlnaté, úkrojky přisedlé širokou bází, pichlavé, vřeteno křídlaté. Jediný úbor nejčastěji 4 až 6 cm v průměru, obsahuje jen bílé až nahnědlé trubkovité květy. Bílé zákrovní listeny jsou hydroskopické, při vlhkém počasí se ohýbají dovnitř a vytváří nad lůžkem stříšku. Kvete v VI až IX.

Suché louky, pastviny, meze, stráně, lesní okraje, vřesoviště, preferuje půdy hluboké, suché, kamenité, umístění teplé.


Rozšíření
V ČR hojně od nížin po horské oblasti, místy však zcela chybí (např. severozápadní Čechy).


Léčitelství
Obsahuje polysacharid inulin, silice (asi 1,25%) s hlavní složkou karlinaoxydem a karlinenem, pryskyřice, třísloviny a enzym srážející mléko. Sbírá se kořen (Radix carlinae) a to buď na jaře (květen) nebo na podzim. Kořen se po vyrýpnutí omyje, rozdělí na menší části a suší ve stínu nebo při umělém sušení za teplot do 40 °C. Droga se uplatňuje zejména v urologii, působí močopudně, potopudně, zlepšuje činnost ledvin, urychluje vylučování odpadních látek z těla, má ale i účinky fytoncidní, zlepšuje chuť k jídlu, působí dobře při zánětu či zvětšení prostaty, při zánětu močových cest, desinfikuje střeva, zevně lze pupavu použít ve formě koupele při plísňových onemocněních, hnisavých kožních afekcích nebo na ekzémy. Nejčastěji se droga podává ve formě prášku a to 3x denně na dvě špičky kulatého nože nebo ve formě nálevu (4 sklenky denně). Čaj nebo odvar z 15 až 30 g na 1 l vody se osvědčil proti katarům, nachlazení, zahlenění, nebo při potížích spojených s funkcí ledvin, močových orgánů i žaludku.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Anidea Anidea | E-mail | Web | 18. května 2015 v 7:24 | Reagovat

Děkuji autorovi za výborný článek. Jen prosím pozor na rozdíly v češtině a slověnštině. V článku je uvedeno: "Čaj z púpavy (česky pampeliška)" V češtině "pupava" NENÍ pampeliška. Nejsem si jistá, ale na prvním obrázku je kořen pampelišky.

2 Cehea Cehea | 18. května 2015 v 8:05 | Reagovat

Ale to neni pampeliska.

3 mariankosnac mariankosnac | 18. května 2015 v 9:18 | Reagovat

Bežnú púpavu si predstavujem inak, táto čo je tu na obrázku je bežná možno niekde u vás v Česku neviem no ja takúto púpavu vidím prvý krát. Na slovensku sú púpavy žlté.

4 zuzka zuzka | 18. května 2015 v 9:28 | Reagovat

Ano PUPAVA A PÚPAVA jsou dvě odlišné rostliny

5 Džejna Džejna | 18. května 2015 v 9:58 | Reagovat

[1]:Článek slovensky je opravdu o PAMPELIŠCE

6 esterka esterka | 18. května 2015 v 10:01 | Reagovat

Prave som si bola cez vikend nakopat pupavove (pampeliskove) korene. Sice neviem o tom, ze by som mala rakovinu, ale radsej sa precistim, vystrasila ma cysta v prsniku. A priniesla som si este zihlavu, malinove listy, bohuzial mama uspesne vykantrila zo zahradky kuracku (ptacinec zabinec), co je tiez lieciva rastlinka.

7 Sora Sora | 18. května 2015 v 10:22 | Reagovat

[1]: jsou to kořeny pampelišky (smetanky lékařské), která roste fakt všude :)

A ač i pupava bezlodyžná má prý protinádorové účinky na rakovinu prostaty, tak její výskyt není příliš hojný.

8 Petr Hynek Petr Hynek | E-mail | Web | 18. května 2015 v 10:52 | Reagovat

Též se přimlouvám za trochu serióznosti a odbornosti v případě článků o zdraví. Pupava skutečně není totéž co pampeliška. Jinak díky za informace na těchto stránkách.

9 tm tm | 18. května 2015 v 11:47 | Reagovat

Domníval jsem se, že každému je jasné že pupava a púpava není jeden a tentýž název a proto jsem dodal dolu něco v češtině o pupavě bezlodyžné. Je taky léčivá, pomáhá při zánětu ve střevech a mnoho jiného.

Řádek, kde je napsáno že púpava je česky pampeliška, jsem nyní nadepsal velkými písmeny a popis je modrý ve žlutém poli!!!!!

Ano, každý máme jiné myšlení a myslel jsem, že přirovnáním to bude ledem jasné. Asi jsem docílil pravého opaku.

Zajímavý dodatek o pupavě bezlodyžné jsem ještě doplnil.....

10 Anna Anna | E-mail | 18. května 2015 v 12:12 | Reagovat

Pampeliška == latinský Taraxacum Officinale
Púpava         == latinský Taraxacum Officinale

Kořen se sbírá v měsících   :: 3,4,9,10,11,
Nať sbírá v měsících           ::: 5, 6, 7, 8,
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pampeli%C5%A1ka_l%C3%A9ka%C5%99sk%C3%A1

====================================================
Podběl lékařský Tussilago farfara
Podbel lékarský Tussilago farfara

Podběl lékařský :: Charakteristický vzhled podbělu zaručuje nezaměnitelnost s jinými rostlinami. KVĚT někdy může působit jako velmi podobný pampelišce (Smetánce lékařské).
Květy trhejte před plným rozkvětem, listy kdykoli mezi dubnem a červnem.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Podb%C4%9Bl_l%C3%A9ka%C5%99sk%C3%BD

11 4444 4444 | 18. května 2015 v 12:57 | Reagovat

Před tím, než se unáhlíte s překlady, či s vnitřním užitím něčeho jiného než jste původně chtěli, doporučil bych každému obstarat si český herbář Pánů -  Janča a Zentrich, je to sice položka nemalá ale je tam vše potřebné.
7 knižních dílů např tutok:

http://www.online-knihy.cz/herbar-lecivych-rostlin-1/d127060

12 Ondra Ondra | E-mail | 18. května 2015 v 16:54 | Reagovat

Léků na rakovinu jsou mraky, tak proč na ni pořád umírá tolik lidí?

13 FL FL | 18. května 2015 v 20:29 | Reagovat

Herbář léčivých rostlin.Janča a Zentrich.
http://uloz.to/hledej?q=Herbar+lecivych

14 iris iris | 7. června 2015 v 22:17 | Reagovat

[12]: Protože se lidem nemocným nevysvětluje ,že příčina jejich nemoci je "duchovní" a tím se zanedbává nejprve řešení příčiny v informačním poli člověka.
Ochranný systém lidského těla neustále ničí "rakovinné" buňky, které se přirozeně vyskytují v lidském těle. Nebezpečí vzniká až v okamžiku, kdy člověk zablokuje svůj ochranný systém. Tato blokáda bývá zapříčiněna duševní zátěží, stresem, alkoholem, drogami, roztrpčením, nenávistí, osamělostí, přílišnou lítostí, ale také špatným stravováním a nedostatečným dýcháním.

Lidé se špatným duchovním postojem často tíhnou k sebelítosti, nebo mají tendenci uchovávat v sobě staré nenávisti. Trpí neschopností odpouštět, pečovat o vztahy k ostatním lidem a udržovat je. Chybí jim sebedůvěra, mají pocit, že jsou odstrkováni a nikdo je nechce přijmout. Takoví lidé se rozdávají, protože kladou potřeby ostatních nad potřeby vlastní.

Spouštěcím momentem vzniku rakoviny bývá nepřekonaná osobní tragédie, která je spojena s vnitřní izolací v situaci snížené obranyschopnosti. Nejčastěji postižení bývají lidé, kteří potlačují své emoce. Povzbudivé pro nás je to, že pokud odstraníme příčiny, deaktivuje se také rakovina.

Více informací na: http://www.celostnimedicina.cz/rakovina-duchovni-priciny-nemoci.htm#ixzz3cPRq0hN7

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.