Rakušané připravují referendum o vystoupení z EU

22. května 2015 v 0:55 | prvopodstata tm převzato |  Články
Všechny sliby před vstupem Rakouska do EU před 20 lety, které vedly k rozhodnutí o vstupu, byly porušeny. A zdejší občané už toho začínají mít dost, a už nejde jen o TTIP.

Sobotních protestů (18. 4. 2015) proti smlouvě TTIP, CETA a se zúčastnilo v Rakousku přes 22 tisíc lidí. To jsou odhady dle policie. Přitom počet obyvatel je o dva miliony nižší, než má Česká republika. Je frustrující vidět lenost a neochotu české populace zvednout zadek, když jde o věc tak závažnou. TTIP ohrozí další pracovní místa v Evropě, zhorší postavení pracujících lidí, je rizikem pro životní prostředí. Ale především umožní korporacím žalovat státy, když si usmyslí například, že zavedou opatření k omezení kouření, jako například zde již běžící žaloba koncernu Philip Morris proti Uruguayi, požadující 2 miliardy dolarů od státu za ušlý zisk, komentuje Květa Pohlhammer Lauterbachová.

To je začátek konce již tak chabé demokracie. Evropská komise se prý strašně diví, odkud se vzal tento odpor, vždyť přínos prý činí 545 milionů eur. Ovšem i v jejich fantazijních číslech je to na 10 let, což činí 13,60 eur na obyvatele ročně. Přínos z hlediska pracovních příležitostí, vyčíslují tito mladí komici ve videu na 0,01 % jenom pro Německo. A jiné, než pozitivní zprávy, komise do éteru pustit nechce.

Češi zřejmě touží být otroky.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<Jinak si nelze vysvětlit onen nezájem, když je celá Evropa na nohou. I manipulovaná rakouská televize, na kterou se nelze dívat a která má k objektivnímu vyváženému zpravodajství hodně daleko, informovala o protestech v různých zemích Evropy a v Rakousku v hlavních večerních zprávách. Malá noticka České televize běžící na displeji v dolní části obrazovky o účasti 400 účastníků v Praze, rozhodně neodpovídala relevantnosti problematiky. No přece se tématu nemohou věnovat, když je náš Babiš - přítel Monsanta - právě v Americe.


Normální Rakušané toho začínají mít plné zuby.

V současné době probíhá v Rakousku aktivita ke sběru podpisů za konání referenda o vystoupení země z Evropské unie. Přes Linec projel po kolejích transport americké armády z Německa směrem na východ, což vyvolalo velké pobouření obyvatel. Rakušané mají zakotvenu v mírové smlouvě neutralitu a závazek nepřipustit přes své území cizí vojenské transporty. Rakouská vláda protestovala u americké ambasády ve Vídni, ale nic pro zastavení konvoje jinak neudělala. Nakonec se musela u Rusů omluvit, že průjezdem konvoje nesouhlasila, jinak by riskovala diplomatický incident. V jinak poklidné rakouské společnosti, to začíná pod povrchem vřít. Od 24. 6. 2015 do 1. 7. 2015 - včetně soboty a neděle - se budou sbírat podpisy a má se rozhodovat o tom, zda bude vyvoláno referendum o odchodu z EU.

Všechny sliby před vstupem Rakouska do EU před 20 lety, které vedly k rozhodnutí o vstupu, byly porušeny. Místo rozvoje došlo téměř ve všech oblastech ke zhoršení vývoje Rakouska. K růstu nezaměstnanosti, rostoucímu zadlužení, ztrátě kupní síly širokých mas, růstu kriminality až k odumírání selského stavu a zániku farem zemědělců, kteří by byli schopní vyžít z vlastní produkce. A zejména došlo k výraznému zhoršení kvality životního prostředí.

Rozhodnutí na úrovni EU jsou řízena a diktována finanční lobby, farmaceutickými koncerny, genovou technologií a mezinárodními obchodními řetězci, které nedávají šanci producentům středního stavu, usilujícím o zásobování regionálními produkty a respektujícím více přírodu.

Především je těžce zasažena mírová politika zemí Evropského společenství. EU porušuje stále více právo národů na sebeurčení jako základu svobody a míru. To, že neseme na svých bedrech ekonomické sankce proti Rusku a probíhající válku na Ukrajině, je neslučitelné s uzákoněnou neutralitou Rakouska.

Chceme opět svobodné a neutrální Rakousko a nebýt žádnou kolonií ani Bruselu, ani Washingtonu. A už vůbec nechceme být zatahováni do zahraničně-politických konfliktů, které se nás netýkají a které jsou z hlediska vojenského ohrožením míru. Braňme se, než bude pozdě!

Tím, že vystoupíme z EU, se vyhneme nebezpečí, které ženou dopředu politici v podobě tajného vyjednávání transatlantické smlouvy mezi EU a USA (TTIP) a EU a Kanadou (CETA). Stejně jako se vyhneme našim netto platbám do EU, které musí Rakousko platit již 20 let. Z těchto miliardových obnosů dostává pak nazpět pouze malou část a naše příspěvky jsou označovány propagandisticky jako "podpora EU". A Rakousko o penězích, které jsou našimi vlastními penězi, rozhodovat svobodně nesmí. Pro Rakousko je to 20 let trvající ztrátový obchod a také důvod k odbourávání sociálního státu a likvidace funkcí státu, které zajišťoval stát ve prospěch všech obyvatel.

O nějakých platebních závazcích v případě vystoupení nemůže být řeč, zcela naopak. Rakousko by ušetřilo své každoroční transfery do Bruselu, především ale peníze na tzv. "záchranné deštníky". Znamenalo by to zrušení miliardových vkladů do ESM, stejně jako povinnosti ručení za EFSF. Rakousko by opět mohlo zavést svou měnu - šilink, který by sloužil ku prospěchu především rakouskému hospodářství.

Národní parlament má právo rozhodnout o vystoupení Rakouska z EU. V lidovém referendu bude mít poslední slovo občan. Záležitost ve věci referenda je nanejvýš demokratická, nikdo nesmí být z účasti na referendu vyloučen.

Vystoupením Rakouska z EU má být zamezeno dalším ztrátám obyvatel země. EU pociťuje většina obyvatel jako diktátorské, centralistické uskupení, které podlamuje ekonomiky států. Menší, samostatné státy nabízejí lepší šanci na udržitelný životní způsob a ochranu životního prostředí a nechávají prostor pro dýchání i příštím generacím. Ve všech oblastech.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 juraj juraj | 22. května 2015 v 8:49 | Reagovat

sú to srandisti aj ked s nimi súhlasím a držím palce.
ale budu-ti normalni snicli-tak prevalcovaní,až no.a možno im tzv "lobby "zacne jacat ze nie su dost démokratickí
a čo ja viem ešte co

2 Milan Milan | 22. května 2015 v 9:46 | Reagovat

"Je frustrující vidět lenost a neochotu české populace zvednout zadek" ...   Co by jsme od takovýchto občanů chtěli, jiný kraj, jiný mrav, není divu jak jednají rakušané, čaši byli několikrát zaprodaný, rozkradený, zase prodaný zase rozkradený no a nakonec náz prodali kompletně a taky kompletně rozkradli, zacházelo se a ještě se s námi nadále zachází jako s otroky, již dávno nejsme suverení stát, jsme jen loutka, se ještě divím, že česko jako takové stále existuje. Lidé to takto podvědomně vnímají a pokud se jim nešahá na majetek, flegmaticky je takovéto dění ve světě nezajimá, ovšem pak už je pozdě cokoliv řešit, zkrátka to jsou češi, budou nadávat, budou frfňat, budou nerudný a budou naštvaní, ale to je tak vše... Když jsem vyprávěl o podobných hrozbách známým nebo naskytnuvším jako je islám či třeba TTIP, většinou jen udiveně zvedli obočí a tím to taky bylo vše, žádné naštvání, žádné další pobouření se nekonalo, nic co by je zvedlo a šli proti tomu opravdu bojovat, jako by byli s tím prostě smíření že to tak je, ale také smíření, jak už s tím nic nezmůžou...  viděl bych budoucnost takto, jelikož se s námi čechy zachází nevhodným způsobem a sami občané omámeni mediálními manipulacemi, raději bude lepší emigrovat třeba na druhý konec světa, protože tady se můžete snažit sebevíc, většinu lidí to prostě stejnak nezajimá a tak nikterak veliké protesty prostě nečekejme, totiž nebudou... :( no a pak za další, stále se na mne valí horda petic, podpisových archů, ale že by to mělo nějaký výsledný efekt, politici na petice kašlou, ti mají jiného generála, stejnak se bude i nadále rozhodovat o nás, bez nás ... pomalu si balím kufry a studuji atlas...

3 ôk ôk | 22. května 2015 v 13:54 | Reagovat

Zachraňovat Čechy a Českou republiku, je něco jako zachraňovat blbca před jeho vlastní blbostí a proti jeho vůli.

Kolik lidí bude příště volit nebruselu.cz? Což je řešení, který mají přímo pod nosem?

Blbce to nezajímá. Takže mám podobný názor jako Milan.

4 Josef Josef | 22. května 2015 v 16:00 | Reagovat

[2]: Co třeba Jemen..toš to radší neé. Tam bouchají hřibové bomby...ale možná Syrie...hm tam je vlastně horko a co chvilka tam bouchají chemické bomby...možná ukraina...uf to už radši západ co tak třeba jůesej? ...no tam furt nějak střílej do lidí a stavějí divné tábory fema campy a v těch velkejch plastovejch rakvích co tam skladujou by asi nikdo vegetit nechtěl....no možná jih...co tak Afrika přímo rovníková ....no to asi radši zahodit atlas a kufry honem rozbalit....ale co tak někde kde nejni tolik lidi....takový pól by se šik....ale myslím těch kufrů bys musel balit víc.. je tam kosa a někde jsem četl (myslím ,že tu :-) )  že je tam velká díra tak vážně nevím kam bys chtěl jet. Až na něco v atlasu kápneš tak dej vědět....:-)
čauky

5 rudolf rudolf | 22. května 2015 v 16:07 | Reagovat

[2]:Ano bohužel také souhlasím a operaci kramle považuji za zahájenou. Do ciziny jsem nikdy netoužil vycestovat, ale nedá se svítit tady jde o šílené jednání zákonodárné moci. Která v žádném případě nejedná ve prospěch ČR. Nashle po válce . :-(

6 Petr Hynek Petr Hynek | E-mail | Web | 22. května 2015 v 21:14 | Reagovat

Nikdy jsem EU nevolil, už před vstupem jsem tvrdil, že nás potřebuje jen jako tranzitní zemi v srdci Evropy a jako odbytiště svých přebytků a šmejdů, což se potvrdilo. Před vstupem jsme byli takřka soběstační v potravinách a dnes? Škoda slov.. Ale stěhovat se jinam, vážení, je útěk před problémem, a z toho už jsem vyrostl. Taky jsem dřív utíkal, ale pak jsem si uvědomil, že člověk se z určitého důvodu narodí do určitého prostředí, do určité doby, do určitých problémů. A je na něm, jak se s tím vyrovná, jak pomůže ke zlepšení životního prostoru nejen svého, ale třeba celé rodiny, okolí a možná i země. Jestli jsme opravdu vyčerpali všechny možnosti, svůj potenciál, pak utíkejme. Ale je to jen útěk nás samých před sebou, nic víc... A klidně hoďte kamenem, vážení, než si sbalíte kufry...

7 sv sv | 22. května 2015 v 22:13 | Reagovat

[5]: Vám, i všem ostatním kdo se z toho málem pos*ali:

Kdo se bojí, se*e v síni.
Situace je vážná to uznám, a každý kdo chce vzít kramle ano, ať táhne! :-)
Ale hned.

8 Milan Milan | 22. května 2015 v 22:47 | Reagovat

Přecijenom jsem nalezl pár vhodných míst k životu (ikdyž není snad místo, kde by žádní lidé nežili vyjma těch k životu nevhodných), ideál sice opět neexistuje, však jak zjišťuji, emigrace bude velmi obtížná, většina z nás jsme totiž velmi zhýčkaný telefonama, televizí, lednicí, pohodlným křeslem, státníma příspěvkama, supermárkety, odpadovým hospodářstvím, pitnou vodou v koupelně se splachovací toaletou, silová elektřina na každém rohu místnosti, pohodlný boty, čisté oblečení, plynový vařič, mikrovlnná trouba s grilem, trvanlivé potraviny, kreditní karty, debetní karty, všechno on-line všechno po ruce a nejlíp všechno u huby...  mohl bych pokračovat ale víte že nebudu, dyť tohle vše k životu není nezbytně potřebné, takže pomalu balím batoh, pokud dojde situace v €U opravdu do neúnosné míry, raději zdrhnu dřív, dokud bude ještě prostor, než takovéto "svobodné" cestování pozdější totalita ouplně zakáže! ... na zemi kupodivu jsou ještě místa, kde by se dalo pokojně žít - dožít, z těch pohodlnějších považuji za jižní Afriku či Austrálii, najdou se však také ideální místa pro méně náročné...

Ještě dodám, mnozí si ani neuvědomujete, jací jsme otroci v této posttotalitní demokracii, stačí vědět, že musíme jen za všechno platit, poplatky, daně, opět poplatky, stát občas něco málo daruje aby to nakonec v zápětí opět sežral, má smysl myslet na budoucnost?, má smysl stavět dům, zasadit strom a splodit syna? v dnešní době již ne, v dnešní době máme být rádi, jaký máme hezký prostor pro svoji trorbu a náležitě toho využít a tvořit co hrdlo ráčí, jiný takové možnosti nemají a nerad to říkám, těch možností k vlastní tvorbě bude ubývat... Ještě raději napíšu, tvorbu považuji za cokoliv co prostě vymyslíte, ať už je to obrázek namalovaný či fotografie, ať už něco vyrobíte poličku či byť jenom něco vylepšíte, byla nám božstvím dána tato krásná šance svobodné tvořivosti, byli nám k tomu darovány krásné nástroje jaké jsou naše ruce, nohy, smysly jako jsou dokonalé oči, využijme proto tohoto daru ikdyby se jednalo pouze o bezůčelné kraviny, učme se od dětí, tvořme s nimi, opusťme staré naučené programy a nechme se vést svobodnou vůli, pak nám bude šumák, jací idioti v €U vyrábí samé  kraviny a melou dokola jen o hovn€. Pokud budeme lpět na minulosti, budeme řešit budoucnost a zapomeneme žít v přítomnosti, prožijeme tak život zbytečně rychle až se z budoucnosti stane minulost a přítomnost pouze mineme, má takový život smysl? asi moc né, stejně tak jako jogín uzavřen v meditační mysli může zjistit různé pravdy života, ale však na sklonku života teprve může zjistit, jaký dar je umět svobodně tvořit přestože není k tomu zapotřebí hluboké meditaci...
no to jsem už dost odbočil od tématu, takže pokud tu ještě zbude prostor být sám sebou, najdeme si tu v načí krásné krajině zvané česko vlastní domov, pokud však jej natolik znesvětí, raději si půjdu hledat nový domov...

9 Gest Gest | 23. května 2015 v 7:49 | Reagovat

...nastáva pomaly čas, kedy už nemá zmysel odísť do nejakej vnútornej ("duchovnej"), alebo vonkajšej (fyzickej)emigrácie....my všetci, ktorí sme v ČR a v SR ostali ešte normálni by sme konečne mali to naše tradičné "moudřejší ustoupí" nahradiť heslom "Bůh tomu chtěl.|Ať zhynu, jestli ustoupím."  :)

(fr. film Návštevníci v hl. úlohe Jean Reno)
"

10 Dit Dit | 23. května 2015 v 8:08 | Reagovat

Rozdělení ČSSR-bez referenda,vstup do EU-bez referenda, vstup NATO-bez referenda,
TTIP nám nasolí prostředníctvím EU-...co dodat, o nás bez nás.
Tak to pak Rakousko nebude přijímat ani uprchlíky z Afriky.
I v EU je nastavený metr pro každého člena EU jinak-dvojí metr...

11 ôk ôk | 23. května 2015 v 12:12 | Reagovat

[6]: Zkus se zeptat nějakýho pamětníka z koncentráku, jak se mu dařilo "zlepšení životního prostoru". V koncentráku. Protože pokud se EU nerozpadne, koncentrák tu bude, včetně pomalýho vyhlazování.

TM to tady po roce 68 taky zabalil. Zkus se ho zeptat, zda-li udělal dobře nebo ne.:))

Pár urychlovačů mého balení batůžku:
-zrušení hotovosti - elektronický prachy
-povolávání do armády / války s RF
-nucený plošný očkování
-dál rostoucí tlak na osobní svobodu

No a TTIP je jen taková třešínka, hlavně pro ty, co se krmí průmyslovým zpracovaným žrádlem.

12 Josef Josef | 23. května 2015 v 15:23 | Reagovat

Nezapomeňte vy co chcete balit kufry ,že jde o mysl. Tady na tom webu jsem viděl umístněnou fotku z Vatikánu jak je naní šiška u jakoby vypouklého domu. Také ji mají papeži na těch svýcj berlách okultkách co jsem někde viděl. Šišky znamenající šišinky mozkové. Centra to myšlení!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I na marsu by Bůh zkušoval vaše ledví a srdce.........
Ještě verše z Knihy Zjevení co říkají ,že přijde doba kdy budeme před volbu stejně postaveni nehledě na naši geografickou polohu..........Takže klidně cestujte! Kam vás Nejvyšší pošle.........:-)
kopíruji
14  Bylo jí dáno dělat znamení ke cti první šelmy a svádět jimi obyvatele země; rozkazuje obyvatelům země, aby postavili sochu té šelmě, která byla smrtelně zraněna mečem, a přece zůstala naživu.
15  Je jí dáno, aby do sochy té šelmy vdechla život, takže ta socha mluvila a vydala rozkaz, že zemřou všichni, kdo před ní nepokleknou.
16  A nutí všechny, malé i veliké, bohaté i chudé, svobodné i otroky, aby měli na pravé ruce nebo na čele cejch,
17  aby nemohl kupovat ani prodávat, kdo není označen jménem té šelmy nebo číslicí jejího jména.
18  To je třeba pochopit: kdo má rozum, ať sečte číslice té šelmy. To číslo označuje člověka, a je to číslo šest set šedesát šest.
první šelma-katolicizmus
druhá -Usa (kapitol a vatikán jsou konec konců jako dvojčata......ti zednáři.........

13 Eda Eda | 23. května 2015 v 20:04 | Reagovat

[11]: Ondro neujížděj, za 3 roky bude líp, už se blíží nastolení pořádku, nech baťůžek v truhle a motorku v kůlně.

14 Mato Mato | E-mail | 24. května 2015 v 12:34 | Reagovat

Pomoze pochopit,ze v tejto dobe je urychleny duchovny vyvoj a obmedzovanie vonkajsej slobody ma cloveka konecne nasmerovat  do vnutra a hladat slobodu vnutornu.Ak pochopi ako v sebe zrealizovat resp. najst to povestne kralovstvo nebeske,moze sa citit stastne dokonca aj vo vezeni,takze utekat fakt nema zmysel..."konspiracne" teorie a globalna politika su sice fajn ale v konecnom dosledku nas mozu na dlhu dobu odviest od tej skutocnej cesty vyvoja v zivote.Cloveka to uspokoji a ma pocit,ze sa konecne "prebudil" ale nakoniec zisti,ze vlastne nedokaze nic z toho zmenit a ovplyvnit a je zbytocne zatazeny strachom z buducnosti o co prave elitam ide.Skutocnu zmenu moze spravit iba sam v sebe a to znamena vyhrnut si rukavy a zamakat na tom aby sme sa stali lepsimi ludmi...:-)

15 Vladimír Vladimír | E-mail | 24. května 2015 v 19:16 | Reagovat

Jasně lidičky,ten zvýšený tlak,je záměr Boží,aby se lidi konečně rozhodli, není třeba nikam utíkat.Jako nahoře,tak dole jako ve vnitř,tak vně,je to dualita, jde tu o obrácení se do sebe samého ke svému vyššímu Já,jde o vyrovnání energetické disharmonie o sjednocení ženské negatívně-materialní a mužské pozitívně-duchovní energie v sobě.Třeba si vyjasnit jen své vlastní chyby, snížit ego,respektive sjednotit ego s duchem,pracovat na svém zlepšení a vše bude dobré.A hlavně MYSLET POZITÍVNĚ  :-) hezký večer

16 ôk ôk | 25. května 2015 v 10:09 | Reagovat

Díky za názory, ale obávám se, že jste vedle:)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.