Dnes odpoledne.....

11. května 2015 v 22:54 | prvopodstata tm |  Články
....mělo být dle předpovědi zataženo a místy pršet. Vzhledem k tomu, že bylo nádherně bez jediného mráčku (sem tam blázen chemtrailový), sedl jsem si pohodlně na pokraj lesa a několik hodin se díval do slunce. Úžasné. Pro všechny, kteří se neustále dívají do počítače, a už nosí brýle, doporučuji se dívat dle návodu, který jsem umístil níže. Je jich více a doporučuji prostudovat. Dokonce i NASA přiznává že hledění do slunce může aktivovat mozek i vyživovat lidské tělo. Najdete na konci článku.
Vaše oko se samo opraví. Nevěříte, vyzkoušejte.....
Mnoho lidí, kteří to dělali tak, jak jsem jim to doporučil, přestali nosit brýle jak na dálku tak na čtení. Posuďte sami, není to vynikající?????

Otázka zní: viděli jste někdy zemědělce, který by nosil sluneční brýle?????

Podle vědců nám sluneční paprsky víc prospívají, než škodí

21. července 2013 v 2:54 | Alexandr Petrželka | Léčivý potenciál slunce
Zdá se, že naše babičky měly pravdu, když říkaly "kam nechodí slunce, chodí lékař". Přestože dermatologové a onkologové, zištně podporovaní kosmetickým průmyslem, varují před přílišným holdováním slunečním paprskům, není to s tím nebezpečím zřejmě tak zlé. Potřebu změny v nazírání na vliv slunečního svitu na lidský organismus naznačují stále další vědecké studie.
Na nedávné mezinárodní konferenci dermatologů v Edinburghu představili experti z tamní univerzity zajímavou a podnětnou studii o vlivu vitamínu D na kardiovaskulární nemoci. Slunce podle nich pomáhá při snižování krevního tlaku, snižuje riziko náhlých srdečních příhod a infarktu a v širším pohledu tak prodlužuje život. Není tedy "jen" výrobcem důležitého vitamínu D.
Co s vysokým tlakem
Proti tradiční námitce konzervativních dermatologů, že přílišné opalování vede ke vzniku rakoviny kůže, předložili výmluvnou statistiku.
V Británii je počet úmrtí na infarkt a následky hypertenze osmdesátkrát vyšší než na rakovinu kůže. Benefit slunečního záření tak podle nich vysoko převažuje nad jeho škodlivým působením. Edinburští vědci zjistili, že UV záření ve slunečním světle při "výrobě" vitamínu D podporuje uvolňování oxidu dusíku, což je látka snižující krevní tlak.
Své poznatky tým Richarda Wellera získal při experimentu s 24 dobrovolníky, u nichž sledoval změnu krevního tlaku při expozici lékařské lampy vyzařující UV a IR záření, tedy teplo.
Jestliže dobrovolníci byli na hodinu vystavení působení UV paprsků, jejich hodnoty krevního tlaku klesly, při aplikaci pouze tepelného záření ke změně nedošlo. Při prvním ani při druhém experimentu dobrovolníci nedostávali žádný přípravek, který by obsahoval vitamín D - jeho hladina v organismu se také ani u jedné skupiny nezměnila.
Doplňky nestačí
"Domníváme se, že pozitivní působení slunečního záření na zdraví srdce převyšují zápory rizika vzniku rakoviny kůže," shrnul Weller. "Naše práce přináší pro toto tvrzení významný argument. Rovněž vysvětluje, že samotné podávání potravních doplňků podporujících tvorbu vitamínu D není schopné vyvážit absenci působení slunečního svitu."
V další práci chce Weller porovnat u lidí vystavených různým dávkám slunečního záření poměr mezi rizikem vzniku rakoviny kůže na jedné straně a snížením rizika kardiovaskulárních komplikací na druhé. "Jestliže se potvrdí, že slunce skutečně snižuje úmrtnost, bude to znamenat potřebu přehodnotit lékařská doporučení týkající se pobytu na slunci," uzavřel své vystoupení na konferenci Weller.
Krátce po konferenci vyšla v britském odborném časopisu Journal of Allergy and Clinical Immunology studie věnovaná souvislostem "slunečního" vitamínu D a astmatu. Catherine Hawrylowiczová z londýnské King's College v ní tvrdí, že sluneční záření má na toto onemocnění dýchacích cest příznivý vliv. Nižší hladina vitamínu D v organismu totiž symptomy astmatu zhoršuje.
Když se nedostává dechu
Hawrylowiczová sice svou hypotézu zatím neověřovala při léčbě astmatických pacientů, ale zjistila, že vitamín D uklidňuje nadměrnou aktivitu imunitního systému. Dlouhodobý zánět sliznic v dýchacím ústrojí, který postupem času vede ke ztíženému dýchání až k dechové nedostatečnosti, popsal už římský lékař Galén, přesto je řazen k tzv. civilizačním chorobám, protože na jeho vznik a rozvoj mají vliv jak genetické, tak environmentální faktory. V současnosti je astma léčeno většinou steroidy, ty však u některých případů nepomáhají.
"Lidé s vyšší hladinou vitamínu D astma většinou lépe zvládají - to je sice známé, ale přesto udivující zjištění," poznamenala Hawrylowiczová.
Interleukinu nesmí být příliš
Ve svém výzkumu se zaměřila na interakci vitamínu D a interleukinu IL-17. To je signální protein, produkovaný bílými krvinkami (leukocyty), aktivní v imunitním systému především v boji s infekcemi. Je-li však tohoto interleukinu v organismu nadbytek, může se jeho vliv na zdravotní stav - mimo jiné u astmatiků - obrátit až do negativních důsledků. Hawrylowiczová laboratorně prokázala, že nadměrná hladina IL-17 v krevních vzorcích 28 pacientů s astmatem se po přidání vitamínu D významně snížila.
"Domníváme se, že léčba astmatiků pomocí vitamínu D by mohla u pacientů, kteří nedostatečně reagují na steroidy, zvýšit citlivost na tuto skupinu léků, případně u normálně reagujících umožnit snížení podávané látky," napsala imunoložka.
Připomenula, že organismus astmatiků, resistentních vůči léčbě steroidy, produkuje až sedmkrát více interleukinu IL-17 než organismus "klasických" pacientů. Je tedy teoreticky možné, že doplnění léčby slunečním zářením by mělo u problematických astmatiků vést ke snížení symptomů.
Bez vedlejších účinků
Podle Hawrylowiczové je nárůst výskytu astmatu možné spojovat s kulturou zakrývání těla před sluncem a používáním krémů omezujících dopad UV záření na pokožku. "Je to však třeba posuzovat velmi opatrně, protože víme, jak vážné mohou být následky nadměrného slunění," poznamenala.
"Mnozí astmatici mají oprávněné obavy z vedlejších účinků běžně užívaných léků," poznamenala ke studii Malayka Rahmanová z nadace Asthma UK. Steroidy jsou totiž fyziologicky velmi účinné látky, ovlivňující širokou řadu pochodů v organismu, mimo jiné metabolismus cukrů, hospodaření s vodou a využití minerálů, pohlavní orgány a reprodukci, růst kostí a svalů a další. "Bude-li tedy možné léčbu astmatu rozšířit o nové látky či metody, lze to jen vítat," dodala.
Stará dobrá helioterapie
Už loni na podzim vyšel ve věstníku Proceedings of the National Academy of Sciences článek specialistů z londýnské Univerzity královny Mary o pozitivním vlivu vitamínu D na nákazu plicní tuberkulózou.

Vitamín D je nejvíce v mořských rybách, které lze připravit na mnoho způsobů.


A níže najdete mnoho článků ohledně dívání se do slunce.

Léčivý potenciál slunce

 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 mariankosnac mariankosnac | 12. května 2015 v 0:36 | Reagovat

Koľko hodín pred západom sa už dá pozerať do slnka?

Kedysi som do slnka nepravidelne pozerával no teraz už mi to asi moc nepôjde bo som si odvykol, ale vyskúšam to. Dosť asi záleží na tom či pozeráme do slnka z dutej zeme alebo z povrchu, v dutej zemi je "studené" slnko, to asi bude bezpečnejšie, ale čo ak sme na povrchu, je bezpečné pozerať do ozajstného slnka? No hlavne pozor na to aby slnko nebolo zatiahnuté nejakou hmlou /chemtrailmi.

2 tm tm | Web | 12. května 2015 v 7:49 | Reagovat

[1]: Jsou vědecké studie o dívání se do slunce. Vždy to lidem pomohlo a to po celém těle. Je to lék pro lidský organismus a je zdarma.
Slunce má teplotu absolutního bodu mrazu, tedy -273°C a fotony, až po setkání s kyslíkem (se vzduchem) rezonují a vytvářejí teplo. Však NASA ukazovala na mnoha záběrech u slunce nějaké létající pevnosti či UFO. Byly by okamžitě, dle dnešní vědy, roztaveny těmi údajnými milióny stupňů celzia, kdyby to byla pravda.

Na začátku se dívat do slunce jenom deset minut po východě a deset minut před západem slunce. Po několika dnech není problém se dívat hodinu po východu a hodinu před západem.

Vzhledem k tomu, že se osobně dívám do slunce mnoho desítek let, samozřejmě když vyleze z chemtrailové mlhy, dívám se klidně i v pravé poledne, přesně tak jak tomu bylo i včera. Když ležím u moře na pláži, dívám se do slunce klidně v pravé poledne. Je nutné oči na sluníčko nejprve zvyknout.
Doporučuji každému dle návodu se dívat do slunce.

Nezapomeňte na pořekadlo našich předků:

KAM CHODÍ SLUNCE, NECHODÍ "LÉKAŘ"

Slunce léčí i organismus uvnitř!!!!!

Však mnoho studíí zjistilo že rakovinu kůže nezpůsobovalo slunce, ale vyvinuté "debilní krémy" se SUNBLOKÁTORY od farmacie. Ano ty byly karcinogení a pak se to svedlo samozřejmě na slunce. Chudák sluníčko za co prý všechno může.
Řídili se podle pořekadla:
ZLODĚJ UTÍKÁ A KŘIČÍ, CHYŤTE ZLODĚJE!
tm

3 Dozaj Dozaj | 12. května 2015 v 9:38 | Reagovat

Další sedmička v Nepálu:
http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/map/#{%22feed%22%3A%221day_m25%22%2C%22search%22%3Anull%2C%22listFormat%22%3A%22default%22%2C%22sort%22%3A%22newest%22%2C%22basemap%22%3A%22grayscale%22%2C%22autoUpdate%22%3Atrue%2C%22restrictListToMap%22%3Atrue%2C%22timeZone%22%3A%22utc%22%2C%22mapposition%22%3A[[-50.736455137010644%2C-283.7109375]%2C[80.81689088640861%2C84.0234375]]%2C%22overlays%22%3A{%22plates%22%3Atrue}%2C%22viewModes%22%3A{%22list%22%3Atrue%2C%22map%22%3Atrue%2C%22settings%22%3Afalse%2C%22help%22%3Afalse}}

4 Dozaj Dozaj | 12. května 2015 v 9:45 | Reagovat

http://www.osud.cz/proc-masmedia-zamlcuji-vliv-slunce-na-cloveka-planetu

5 Dozaj Dozaj | 12. května 2015 v 13:11 | Reagovat

http://www.osud.cz/nove-sokujici-dukazy-ukazuji-na-probihajici-vymenu-polu

6 Dozaj Dozaj | 12. května 2015 v 13:41 | Reagovat

http://www.osud.cz/rusti-vedci-rozlustili-kruhy-v-obili-planete-hrozi-posun-polu

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.