Branný zákon do války.....

14. května 2015 v 0:54 | prvopodstata tm |  Články
....bylo by dobré si prostudovat, co může být realitou během několika málo dní či měsíců.....


Účelem poslední novely branného zákona je legislativní zajištění možnosti urychleného povolání všech občanů bez rozdílu pohlaví do mimořádné vojenské služby kdekoliv na světě, dle uvážení velení NATO a USA.
Do sněmovny dorazila novela tzv. branného zákona, jejíž plné znění si můžeme přečíst na stránkách Parlamentu České republiky ZDE V současné době je předána k projednání Výboru pro obranu. Pokud se do celého procesu nezamíchá občanská iniciativa, můžeme očekávat celkem hladké přijetí.
Je nasnadě, že tato novela, respektive její principy, nebyly vymyšleny zde, v našem kulturním prostředí, a proto také má naše politická reprezentace omezený manévrovací prostor. Možnost odvedení žen rozhodně neodpovídá povaze vojenské služby dané v tradici naší republiky a její armády. Účelem poslední novely branného zákona je legislativní zajištění možnosti urychleného povolání všech občanů bez rozdílu pohlaví do mimořádné vojenské služby kdekoliv na světě, dle uvážení velení NATO a USA. Podle současné právní úpravy by takový proces trval několik desítek dní. Podle novely budou občané již odvedeni a tedy plně připraveni k okamžitému použití. K takovému účelu mohou ovšem být povoláváni na různá cvičení, tak jako tomu bylo i dříve. Ovšem s povinnou vojenskou základní službou v délce jednoho či dvou let se zatím nepočítá.
Novela zatíží rozpočet: ať už samotnými odvody, nebo následně výdaji na vojenská cvičení a samozřejmě zvýšenými náklady na výstroj. Možnost odmítnutí vojenské služby z důvodů svědomí nebo náboženského vyznání zůstává zachována, a tak může každý občan do 15 dnů od nabytí právní moci rozhodnutí o schopnosti vojenské služby tuto službu odmítnout. Stejně tak může učinit i později po povolání do války. Ti, kdo zašlou dopis s takovým odůvodněním a ověřeným podpisem na krajskou vojenskou správu, budou v případě ohrožení státu či válečného stavu k dispozici pro vykonávání nucených prací obecnímu úřadu podle místa pobytu. Pro "odmítače" vojenské služby tedy novela nepřináší nic nového. Naopak pro ty občany, kterým zabíjení lidí, které v životě neviděli, a kteří jim osobně se vší pravděpodobností také nic neudělali, spočívá změna v tom, že budou k dispozici poněkud pohotověji. Což je vcelku logické v naší době studené války, která se může rozhodnutím štábů kdykoliv změnit na horkou. K čemu by byla armáda, která by se sešla až po boji?
Na naši armádu platíme z našich daní desítky miliard ročně. Navíc plánujeme podstatné zvýšení investic do zbrojení v nejbližších letech, studená válka něco stojí. Někdo si asi myslí, že by byla škoda takto investované peníze a lidský "materiál" nechat ležet ladem a pilně přemýšlí, jak tyto prostředky obojího druhu efektivněji využít. A možnosti tu. soudruzi, opravdu jsou. Nabízí se nasazení omezeného kontingentu naší armády proti silám tzv. Islámského státu, na Izraelem protiprávně okupovaném území Golan, a pak také na ukrajinsko- novorossijské frontě. Jelikož se naše armáda skládá, a dle navrhované novely bude i nadále skládat, v podstatě jen ze samých "dobrovolníků", ať už placených nebo válčících za stravu a uniformu, může jí takový boj jen a jen zocelit.
Předkladatelé novely to jistě myslí upřímně, když tvrdí, že účelem předkládané novely je především zjistit, kolik takových uvědomělých a ochotných občanů bez rozdílu pohlaví v České republice vlastně je.
Převzato z e-republika.cz
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Monty Monty | 14. května 2015 v 7:19 | Reagovat

Už se těším až mě odvedou a hlavně dostanu zbraň. Hned mi bude jasné, že musím rychle odcestovat směr Prágl. Doufám, že nám rozdají hodně nábojů....

2 Liběna Liběna | 14. května 2015 v 10:26 | Reagovat

Článek "Hitler je gentleman" se našel. http://www.orgo-net.blogspot.cz/2015/05/clanek-hitler-je-gentleman-se-nasel-hon.html

3 sv. sv. | 14. května 2015 v 11:23 | Reagovat

[1]: Hurrrááá Monty před parlament až budou darmožrouti vycházet! :-)))

4 Tom Tom | 14. května 2015 v 14:55 | Reagovat

Minulý víkend som si bol v lese zastrielať. Samopal vzor 58 je fajn. Doporučujem si skúsiť I mimo armády :-)

5 Liběna Liběna | 14. května 2015 v 17:30 | Reagovat

[2]:reaguji sama na sebe...:-) http://www.pritomnost.cz/archiv/cz/1939/1939_4_1.pdf

6 Dozaj Dozaj | 14. května 2015 v 21:37 | Reagovat

http://orgo-net.blogspot.cz/2015/03/moskevske-bombove-kryty-se-plni-rusko.html

7 Milan Milan | 15. května 2015 v 10:02 | Reagovat

Mne by spiše zajimalo, jak budou nastavené zdravotní prohlídky, páč těch zdravotně neschopných bude asik více než by se čekalo (bude platit modrá klížka?), teda jak se bude při odvodech s takovými lidmi vůbec nakládat (myslím ty, kteří nesplňují jen mírné limity, či naráží do mantinelu nějaké té tabulky /výška,váha,věk/ ale přeci by ještě snad z nouze mohli být odvedeni), tedy kam až budou nastavené mantinely, je mi jasné, kdyby se přecijenom rozhodli odvést podvyživené, obézní, nemocné či labilní jedince, to by teprve byla armáda jak vyšitá. Zvláště mne vždy pobaví, že se mají být do armády odvedeny i ženy, většina jsou jen slepice (bez urážek dámy), které by asi těžko mohli dělat fyzické cvičení (pochod 30mk v plné polní) či střílet ze zbraně, to snese jen malá hrst z nich, k tomu ještě přidám dnešní mládež, takže opět, možných odvedených mi nějak klesá, asi všichni budeme jen v záloze pro případ obecné místní pomoci a do čela války vyrazí jen těch pár nejschopnějších, každopádně je tohle celé kardinální horizontální nesmysl padající po vertikále vyjadřjící přesné politické psychonemoce.

8 Liběna Liběna | 15. května 2015 v 12:12 | Reagovat

[7]:pokud uz se s "nami" pocita jako s masem na odstrel, tak na co potrebuji mit lidi kondicku....?Cukrovkar, kardiak....to je jedno. Hlavne, ze bude do ceho strilet a bude se delat prece ta valka, ne...?:-) Budou brat vsechno.

9 4444 4444 | 15. května 2015 v 16:05 | Reagovat

"Oni" chtějí dostat do války všechny Árijce a Slovany, o tom to CELÉ je,
nezáleží na typu odvodů atd, řešte zde podstatné prosím.

K odvodům nikdo nechodit a je to.
Parlament vyházet z okna nebo postřílet, co jiného, když s lidmi jedná jak jedná, nic jinýho nezaslouží.

10 Alue Alue | E-mail | Web | 16. května 2015 v 22:44 | Reagovat

Mám ploché nohy... a dám se zapsat u svědků Jehovových, ti podle své víry nesmí držet v ruce zbraň. - Asi zaznamenají velký přísun nových oveček.
Tenhle stát mi může vlézt na záda.

11 Trapper Trapper | 18. května 2015 v 0:27 | Reagovat

[10]:Mila Alue, vsichni kteri nemohli drzet ve svetovych valkach zbran kvuli svemu presvedceni, sli k sanite zbirat ranene a mrtve nebo k zenistum stavet za plne palby mosty a kopat zakopy.To jsou ty paradoxy valky. Kdyz to jednou zacne, tak nas tam "oni" dostanou za kazdou cenu.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.