Amerika přežije jadernou válku.....

11. května 2015 v 0:55 | prvopodstata tm převzato z Doležité.sk |  Články
....Rusko ne?????
tm komentuje: není to jenom zbožné přání vládců za oceánem. A není to právě naopak????? Domnívám se, že při spuštění jakékoliv jaderné války máme po celé planetě Zemi EMP a lidstvo se ocitne opět v době kamené. Nefungoval by absolutně žádný elektrický spotřebič, auta, letadla a vše by bylo v elektronice zkratováno a to na věčné časy. Opakuji na věčné časy. EMP by zde asi způsobila jiná civilizace, která nemá zájem o jakýkoliv jaderný konflikt na planetě Zemi. Je to taková malá náplast na to, co by se zde mohlo odehrát....

National Interest: Amerika přežije jadernou válku, Rusko ne!

National Interest: Amerika přežije jadernou válku, Rusko ne!
Na stránkách National Interest se Tom Nichols pokusil předpovědět výsledek potenciálního střetu mezi ruskými ozbrojenými silami a NATO.
Ilustrační foto
10.květen 2015 - 21:21

Podle něj to po jaderném útoku budou mít Američané těžké, ale nakonec bude pořádek obnoven. Rusku Nichols předpovídá ve finále rozpad na několik národních států, v čele s autoritářskými vůdci.

Článek je samozřejmě založen na předpokladu, že to bude Rusko, které zahájí válku proti svým sousedům a členským zemím NATO. Rozvíjí poněkud mechanicky utkvělou představu, že se NATO a USA budou bránit, zatímco Rusko je tím agresorem. Například se ani náznakem nezmiňuje o motivech Ruska, které by v daném scénáři tak nějak "přirozeně" mělo napadnout Pobaltí nebo Polsko. Článek je určitým vhledem do mysli části amerických elit. Doplňujeme ho některými poznámkami v závorce.
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<


"Je dnes možná jaderná válka mezi Ruskem a Amerikou? ptá se na stránkách National Interest profesor americké Naval War College Tom Nichols. "Vždyť poté, co studená válka skončila, Sovětský svaz a jeho vojenská aliance se rozpadla před dlouhou dobou, navíc Rusko a Spojené státy snížily své zásoby jaderných zbraní."

Nichols s lítostí konstatuje, že tento vývoj je stále ještě možný. Dnes, stejně jako v době studené války, píše, výměnu jaderných úderů může způsobit "inertní vojenské plánování, nesprávný výklad politické nestability a přirozenost člověka".

Jak autor uvádí, v současné době v Evropě dominují síly NATO, a Rusko je "slabý stát s velkou, ale ne příliš silnou armádou". Ruská federace nemá žádné speciální prostředky pro přepravu vojáků za její hranice, a nemůže dlouho vytrvat v případě rozsáhlé bitvy s schopnosti oponenta.

Podle Nicholse, v důsledku této nerovnováhy Kreml přijal doktrínu podle níž Rusko "hrozí" použitím jaderných zbraní v konfliktu, aby zastavilo nepřítele (Je to ale stále platná vojenská doktrína USA, která předpokládá "preventivní" jaderné údery - pozn. red.)

P.C. Roberts: Washington vzkřísil hrozbu jaderného Armagedonu

Profesor navrhuje, abychom si představili situaci, ve které úspěch Ruska na Ukrajině bude inspirovat vedoucích představitele této země testovat hypotézu, že může NATO, jako politickou unii (sic!), rozklížit předvedením své síly. V tomto případě se Moskva bude snažit zopakovat ukrajinské operace roku 2014, tentokrát na území států NATO - v Pobaltí a Polsku. (NATO jako "politická" aliance zní z úst vojenského odborníka nedůvěryhodně, jedná se o vojenský pakt. Útok Ruska na Pobaltí a Polsko, včetně jakéhosi tichého předpokladu, že zabere celou Ukrajinu, nemá žádný smysl, už jen ekonomicky by to bylo pro Rusko neudržitelné - viz náklady na Krym. Zdrženlivost Ruska obsadit Donbas naopak svědčí, že předpoklad ruské "agrese" v Pobaltí či Polsku plave na vodě - pozn. red.)

"Zelení mužíčci" pomohou úsilí "separatistům" oddělit část území aliance. Ale tentokrát, Nichols říká, že se setkají se "zuřivým odporem". Vskutku, namísto stagnující a zmatenou ukrajinskou armádou budou Rusové čelit "dobře vycvičeným vojákům s vynikajícími západními zbraněmi, kteří se rychle vypořádají s "dobrovolníky "z Ruska a ukáží celý u nich zabavený arzenál zbraní". (S čistě ideologickou představou se nedá prakticky polemizovat, snad je jen zajímavý nepřímý doklad o dodávkách moderních zbraní Ukrajině ze Západu - pozn. red.)

"Lpěním na marném předpokladu, že se NATO zlomí a hodí oběť ruské agresi, Moskva bude pravidelně zasílat ruské jednotky na pomoc "bratrům", tvrdí autor. "Nicméně vůdcové aliance navzdory divokému ruské očekávání bude naplňovat 5 článek Listiny organizace. Začne skutečná válka. Poté co západní síly vymažou z oblohy ruská letadla, udeřit na ruské vojáky a zničit ruská zařízení v množství přesahujícím i ty nejpesimističtější prognózy generálního štábu Ruské federace." (Autor si v první větě odporuje, kde ruská armáda najednou vezme ony přepravní kapacity? - pozn red.)

Brzy si Rusové uvědomí, že mohou čelit ponižující porážce. Co je horší, zdůrazňuje profesor, že budou mít strach, že útok bude pokračovat na Rusko. Podle něj myšlenka, že by NATO by mohlo být v Rusku "naplní srdce generálů a prezidenta hrůzou". Zvlášť v případě, že místní obyvatelstvo uvidí, že jejich vojáci byli "rozdrceni na padrť" v zahraničí. (To mohl napsat také Jaromír Štěnina - pozn. red.)

V tomto okamžiku Kreml začne vyhrožovat s jadernými zbraněmi. V reakci bude Západ opět požadovat, aby Rusové opustili území NATO, opírající tyto požadavky nástupem proti napadajícím silám a potvrzením připravenosti Spojených států, Británie a Francie k bojovému nasazení jaderných zbraní.

Nichols se domnívá, že pokud se Rusové dají na ústup a obnoví se hranice, krize bude u konce.V opačném případě může Moskva odmítnout "blafování" a uštědří omezený počet jaderných úderů proti cílům NATO, včetně menšího množství letišť a velitelských stanovišť, aby "zmírnilo situaci". Profesor zdůrazňuje, že se takový krok nezdá být tak šílený, vzhledem k tomu, že tyto scénáře byly vypracovány v Kremlu v roce 1999, "kdy byl u moci více proamerický prezident Boris Jelcin". (Právě že šílenost, že Rusko spustí omezenou jadernou válku u svých hranic s dopadem i na vlastní území - stačí příklad Černobylu - staví tuto hypotézu zcela mimo realitu. Ale v "logice" uvažování Nicolsovy má své místo, jinak by nemohlo dojít k onomu apokalytickému rozuzlení - pozn. red.)

"Zatímco svět se dozvídá zprávy, že v Evropě explodovaly jaderné zbraně," líčí autor článku. "Kreml vydá varování: válka se zastaví tady a teď, všechny síly zůstanou na místě. Nebo budeme pokračovat."

Nebude čas, aby uschnul inkoust na ruské žádosti a NATO dá "rychlou, přesnou a mocnou" odpověď. Aliance vybere několik symbolických cílů: ruské námořnictvo v Černém moři nebo v Baltském moři bude zničena jadernou zbraní ponorka. Všechny strategické síly Západu budou uvedeny do nejvyšší pohotovosti a připraveni zaútočit na jadernou infrastrukturu napříč Ruskem, včetně Moskvy. Na druhé straně bude Rusko připraveno udeřit na sila mezikontinentálních balistických raket v USA, stejně jako na úkryty pro ponorky a na strategické letecké základny ve Spojených státech, Velké Británii a Francii. (Že NATO odpoví přesně, citlivě a tak nějak zdrženlivě včetně likvidace osmimilionové Moskvy - zní to jako zvláštní žertování - zatímco šílený medvěd zřejmě spustí vše co má - pozn. red.)

V případě, že Rusové budou reagovat novými jadernými útoky na území NATO, bude následovat společný anglo-americký (či anglo-francouzsko-americký) útok na ruská zařízení, která se nachází v blízkosti oblasti bojů. Podle názoru Nicholse, to může být poslední pokus Západu přesvědčit Moskvu, že je třeba ustoupit. Jakmile na ruském území exploduje první jaderná raketa, budou příznivci "ostré politiky" mezi politiky a v armádě požadovat odvetu na Americe nebo Velké Británii se "pomstít a demonstrovat své odhodlání". (Teze o ukončení jaderné eskalace v poslední okamžik se z militárního hlediska jeví spíše jako filmový příběh, v daném okamžiku už fungují vojenská rozhodnutí a ta převyšují politické záměry - pozn. red.)

Jestliže, jak profesor předpovídá, krize projde přes tento bod, Spojené státy americké a Rusko, "pobídnuté strachem a vojenskou logikou" zkusí co nejrychleji zahájit útok na jaderné síly nepřítele, včetně velitelských středisek se nacházejících se v blízkosti velkých měst, jako je Washington a Moskva.

Většina východního pobřeží Spojených států bude vymazána z povrchu země. Dokonce i omezený úder by vedl ke zničení Washingtonu a jaderných zařízení od Virginie po Floridu. Na západě by byly nejvíce zasaženy San Diego a Seattl. Jaderný spad bude mít vliv na obrovskou zemědělskou plochu centrální Ameriky.

Bezprostředně po skončení bitvy by guvernéři převzali kontrolu nad jejich státy, dokud se znovu neobjeví jakási centrální americká vláda. Národní garda, spolu s policií, se budou muset vypořádat s masou vyděšených lidí a vážně zraněnými. Kromě hrozné lidské ceny, utrpí obrovské škody křehká infrastruktura Spojených států.

V regionech nezasažených jadernou válku budou proudit uprchlíci z jiných států. Nakonec občanské nepokoje nebudou schopny zvládnout ani speciální policejní a vojenské organizace. Proto bude na dlouhou dobu zavedeno stanné právo. (Optimismus profesora Nicolse je spíše těšínským jablíčkem pro americké čtenáře. O znovuobnovení celé infrastruktury Spojených států lze pochybovat, schopnost či spíše neschopnost Národní gardy a policie byla celkem dobře prověřena při lokálním neštěstí v New Orleans po vichřici Katrina - pozn. red.)

"V Rusku bude situace ještě horší," míní Nichols. Kompletní rozpad Ruské říše, který začal v roce 1905 a byl přerušen během sovětské éry, bude konečně dokončen. Spustí druhou občanskou válku, a Eurasie se na celá desetiletí, ne-li déle, stane mozaikou národních států s autoritářskými vůdci v čele. "Jistý pahýl ruského státu může vstát z popela, ale ten bude pod tlakem Evropy, která mu neodpustí obrovskou devastaci." (Bude ještě nějaká Evropa? - pozn. red.)

Na konci článku profesorem píše, že popsaná situace je jen hypotéza, a nepravděpodobná, ale to neznamená, že se nemůže stát. "Musíme znovu brát tuto hrozbu vážně, protože představuje nebezpečí nejen pro národní bezpečnost USA, ale také naší kolektivní existenci jako civilizace," - uzavírá Tom Nichols. (V tomto bodě lze dát Nicolsonovi zcela zapravdu - pozn.red.)

(kou, prvnizpravy.cz, nationalinterest.org, foto: arch.)


P.C. Roberts: Washington vzkřísil hrozbu jaderného Armagedonu

P.C. Roberts: Washington vzkřísil hrozbu jaderného Armagedonu
Washington zničil důvěru mezi jadernými mocnostmi a vyvolává strašidlo války, píše na svých webových stránkách člen někdejší Reaganovy vlády ve funkci náměstka ministra financí Paul Craig Roberts..
Paul Craig Roberts

28.únor 2015 - 01:12

Velvyslanec Jack Matlock přednesl důležitý projev v National Press Clubu 11. února, Matlock sloužil jako americký velvyslanec v Sovětském svazu během let 1987-1991. Ve svém projevu popisuje, jak prezident Reagan získal důvěru sovětského vedení k tomu, aby se ukončila studená válka s nebezpečím jaderného Armagedonu.

Reagan při setkání s Gorbačovem nespoléhal na dokumenty sepsané zaměstnanci departmentu. Reagan používal své ručně psané poznámky. Reagan zdůraznil respekt k sovětskému vedení a jasné pochopení proto, že na jednání nesmí očekávat, že by sovětští vůdci udělali něco co by nebylo v zájmu jejich země. Matlock řekl, že Reagan odmítl eskalovat neshody nebo mluvit arogantně s jakýmkoliv sovětským vůdcem.

Matlock v projevu dále uvedl, že Reaganovi nástupci odvedli důkladnou práci jak tuto důvěru zničit. A v posledních dvou letech byla tatoí důvěra zničena úplně.

Jak může mít ruská vláda důvěru ve Washington, když Washington porušuje slovo prezidenta George W. Bushe a posílá NATO do východní Evropy a chce zakládat vojenské základny na ruských hranicích?

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 ôk ôk | 11. května 2015 v 9:27 | Reagovat

OT:
Takže po pár dnech anonymního účtu na Facefucku jsem taky skončil. Z nějakýho důvodu po mě chtějí foto dokladu. Takže vym*dej. Buď to dělá stroj nebo mě někdo udal ve skupině, komu se nelíbilo, že nejsem vypatlaná ovec jako on a nemám tam o sobě údaje, jak v nějakým pitomým katalogu otroků.
Jasná snaha, aby tam nebyli lidi anonymně, ale aby to byla věrná databáze.

2 Dozaj Dozaj | 11. května 2015 v 9:53 | Reagovat

[1]: Myslíš,že všechny údaje,které tam o sobě většina uvádí jsou pravdivé? Třeba já tam ani jméno nemám správně.-)
Asi před dvěma lety se zde v česku provádělo sčítání lidu a vypln´ovaly formuláře-pokuta prý až 10t. kč za neodevzdání. Já se na to vy.to a žádnou pokutu nedostal.-)

3 mariankosnac mariankosnac | 11. května 2015 v 10:14 | Reagovat

[1]: Stačí že sa váš Facebook nepáči bonzákom ktorý vás pár krát nahlásia a FB pýta sken dokladu. Je to opatrenie na odradenie ľudí ktorý píšu "nevhodne" a proti systému, po tomto to väčšinou vzdajú :(

4 ôk ôk | 11. května 2015 v 12:42 | Reagovat

[2]: Ty formuláře tu mám taky na poličce. Vnukům budu ukazovat, co všechno po mě  fašisti NWO chtěli.

5 Pepa Pepa | 11. května 2015 v 13:25 | Reagovat

Tom Nicholson nějak zapoměl poznamenat, že celé rusko je podkopané protiatomovými kryty, které mají stále zajištěný proviant na přežití. Amerika má jen FEMA Campy :-).

6 niky niky | 11. května 2015 v 14:18 | Reagovat

Nevím, před rokem na http://www.nwoo.org/2014/10/31/teorie-usa-o-jadernem-potlaceni-rf-selhaly/ jsem četl něco jiného.....

7 Rudý Slovan Rudý Slovan | E-mail | 11. května 2015 v 15:34 | Reagovat

Nichols je retardovaný Americký patriot ktrý leze do prdele neokonzervativcům kteří ovládají Pentagon a senát.Tyto výblitky můžou posloužit jen proamerickému mainstreamu. Nic víc ,nic míň.Ovladači se musí nějak snažit aby vzbuzovali paniku mezi ovečkama.

8 sibolet sibolet | 11. května 2015 v 17:46 | Reagovat

pozoruji ty borce,co mají SELFIE,tuším ty mobily na nástavcích pro hrábě,jistě též mají facebook,kde mají svá pravá jména,pravé fotky...

9 Pepa z depa Pepa z depa | E-mail | 11. května 2015 v 20:32 | Reagovat

[1]: Dobře si udělal taky jsem Fuckbook zrušil když jsem zjistil že je to jeden z mnoha nástroju NWO velky bratr je všude a proto anonymita je důležita žádne foto žádne info jinak přátelé ví kde bydlím mají mé číslo k čertu s FB

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.