Jak to bylo ve skutečnosti - Germanwings 4U9525

3. dubna 2015 v 9:54 | prvopodstata |  Články

Veškerá práva vyhrazena UCC 1-308

Znovu bych rád upozornil čtenáře, že píši pouze částečně nebo úplně přeložené články ze zahraničního tisku. K tomu uvedu nějaký můj osobní komentář.

Máme Vám co říci.....

Aktualizováno sobota 04.04.2015 15:54:54Zde máte článek, který Vám Vážení čtenáři vysvětluje další podrobnosti.


V následujícím níže uvedeném článku máte potvrzení od jiných expertů, že řízení letadla na dálku všech tipů Airbusů je možné.....
Přesně tak, jak mně to bylo sděleno a potvrzeno experty pracujícími u LH.

Vzhledem k tomu, že nejen Francouzi mají možnost okamžitě zasáhnout do řízení jakéhokoliv Airbusu, mohli vypnout pro posádku A320 kompletní systém a navést letadlo na nejbližší letiště. Za tímto účelem byly tyto systémy také vestavěny, kdyby se náhodou některý z pilotů rozhodl spáchat sebevraždu!!!!! Nebo kdyby letadlo bylo uneseno!!!! Jsou plně ovladatelné ze země až do hladkého přistání na jakémkoliv nejbližším letišti. Když viděli, že letadlo se řítí proti Alpám pod sestupovým úhlem 10-15°, mohli klidně zasáhnout. To se ale nestalo!!!!! Strmý sestupový úhel nad 6°je okamžitě hlášen do centrály kontroly. Vše mohli sledovat. A co tam vlastně dělaly ty tři stíhačky???? Z toho plynou jenom další a další otázky.
Pravdu lidem samozřejmě neřeknou.

Jak to bylo ve skutečnosti - Germanwings 4U9525


Není to poprvé, co došlo k velmi podivné havárii letadla, která zapadá do teorie zachycení kontroly řízení letadel. Vzhledem k tomu jsme povinni v rámci svých vlastních šetření vzít v úvahu všechny možné scénáře a snažit se vytvořit další - scénář letu Germanwings 4U9525.
Proč? Tady je důvod proč:
".....pro vědce je všechno jasné: nevymýšlej zbytečné entity, pokud to není krajně nezbytné. Ale my nejsme vědci. Chyba vědce je v konečném sledku soukromou záležitostí. Ale my chybovat nemusíme. Nám je dovoleno proslavit se jako nevzdělanci, mystici, pověrčiví hlupáci. Nám se neodpustí jen jediné: pokud podceníme nebezpečí. A když v našem domě najednou smrdí síra, my prostě nemáme právo pouštět se do argumentů o molekulárních výkyvech, my musíme předpokládat, že tu kdesi poblíž zabrousil rohatý čert, a přijmout tomu odpovídající opatření včetně organizace výroby svěcené vody v průmyslovém měřítku."
"Brouk v mraveništi", A. a B. Strugačtí.
Takže berme to jako pracovní verzi a sledujme událost jen z tohoto úhlu. Pro začátek se podívejme na základní možnosti dálkového ovládání obrovského letadla.


Otázka: Existuje takový mobilní systém, který může být nasazen kdekoli na světě, přitom to nezabere moc místa (ideálně na přívěs nákladního auta), který má možnost organizovat vysoce kvalitní komunikaci přes satelit, má už hotové (a mnohokrát otestované) programové zabezpečení pro převzetí řízení mnohatunového letadla s rozpětím křídel 35 - 40 m a k tomu vyškolený personál (nejlépe umějícím zabíjet lidi a držet jazyk za zuby)?


Odpověď: Ano, existuje. Je ve výzbroji vzdušných sil armády USA a splňuje všechny tyto parametry. Jmenuje se RQ-4 Global Hawk. Projektant - Northrop Grumman Corporation. Společnost je tvořena dvěma firmami, které od roku 1939 vyrábějí letadla a bezpilotní letouny pro USAF. K prvnímu oficiálnímu masovému použití bezpilotních prostředků došlo ve válce ve Vietnamu. Známým se stal zejména příběh se sestřeleným strojem 147E. Historie vývoje řídících systémů pro bezpilotní letouny v období 1973 - 1991 (začátek války v Perském zálivu) je utajená, ale dá se předpokládat, že na úroveň spolehlivého řízení letadla se vývojáři dostali už před dlouhou dobu. Minimálně Sovětský svaz toto mohl dělat od roku 1970.

Dále. V USA je jakákoliv technologie (i internet a mobilní komunikace) pod kontrolou vlády. Lze předpokládat, že ke kontrole nad všemi letadly vyráběnými v USA, a to zejména pokud jsou na to k dispozici prostředky, k tomu nedochází? Pravděpodobnost je velmi nízká. Zavedení této kontroly totiž otevírá příliš lákavé vyhlídky.

Mohlo by tomu snad tak nebýt? Jedině kdyby proti tomu byla sama vláda USA. A historie nám říká, že proti vládě USA nevystupuje žádná společnost - ani Apple, ani Facebook, ani Google. Důvody odmítnout spolupráci s vládou americké společnosti nemají.
A co ty neamerické?

Co se týče výroby civilních letadel, na trhu jsou jen 2 (dva) hráči - Airbus a Boeing. A pokud pravděpodobnost možnosti dálkového ovládání letadla je u Boeingu velmi vysoká, téměř 100%, tak u Airbusu to není tak jednoznačné a nejspíš, aby bylo možné takové letadlo dálkově řídit byl by k tomu potřeba nějaký "upgrade" ("vylepšení").
A nyní se podívejme na podivné události, které by mohly mít s otázkou dálkového převzetí řízení letadel nějakou spojitost.

Událost 1.:
30. ledna 1979 Boeing 707, let Flight 967 zmizel z radarových obrazovek a nikdy v budoucnu už nebyl nalezen. Pevážel cennosti v hodnotě 1.240.000 dolarů a průmyslové zboží: části letadla MiG-25, které unesl do Japonska sovětský letec-přeběhlík Viktor Blenko i s kódy sovětského systému "svůj - cizí".
Pravděpodobný motiv:
krádež technologie. Japonci rozebraný stroj po čase vrátili a jako bonus vývojářům (nebo majitelm technologie) naložili kolekci vzácných obrazů. Ale Američané se zmocnili Boeingu převážejícího části sovětské stíhačky, předstírajíce, že letadlo se "ztratilo", aby se SSSR přestal znepokojovat kvůli zmizení kódů "svůj - cizí".

Událost 2 a 3:

prozkoumejme dvě události zároveň - 20. dubna 1978 let KAL902 a 1. září 1983 let KAL007, obě letadla korejských aerolinek. U obou "problém s autopilotem", který je zavedl nad sovětské území. Obě sestřelena ruskými stíhačkami. Ale je tu jeden důležitý rozdíl - v roce 1978 bylo řízení pilotům dostupné, jen do počítače "byla vložena" chybná data, proto jak členové posádky, tak pasažéři zůstali naživu. Sovětští piloti totiž nekompromisně přinutili posádku i s letadlem nouzově přistát, což se díky možnosti pilotů manuálně zasáhnout do naprogramovaného řízení podařilo. Takže po této události č. 2 byla vypracována nová technologie blokování (nebo úplného převzetí) řízení letadla. A výsledkem se stala událost číslo 3 - v roce 1983 už nepřežil nikdo. Piloti prostě nemohli dělat nic.

Pravděpodobný motiv:
Tragédie byla důvodem pro zavedení sankcí proti Sovětskému svazu. Ronald Regan přijal direktivu o použití ekonomického nátlaku s cílem omezit zahraničně-politické a vojenské možnosti Sovětského svazu. To znamená, že USA se pokusily zastavit stavbu důležitého plynovodu "Urengoj - Pomary - Užgorod". Toho samého, který Ruské federaci zajišťuje valuty z Evropy dosud. Plus kategoricky zakázaly prodávat do Moskvy jakékoli strategické technologie. Celý seznam sankcí nebudeme probírat, ale právě proto byla katastrofa Boeingu 007 bodem zlomu v následném pádu SSSR. Doplňte si ještě snížení cen ropy započaté už v roce 1982 a pochopíte, že od té chvíle Rusko ničí velmi systematicky.


Událost 4:

Teroristické útoky z 11. září 2001. Čtyři letadla Boeing vedená neznámými výborně školenými piloty byla namířena na věže Světového obchodního centra, na Pentagon a.... do pole. Zajímavý fakt (Já Charli!) - cestovní pasy a detaily plánu byly nalezeny hned na letišti, v zavazadlech.

Pravděpodobný motiv: "Strom demokracie je třeba čas od času polévat krví patriotů" (© Thomas Jefferson) Tragédie se stala důvodem pro největší expanzi na Blízký Východ - Afgánistán a Irák. Desítky miliónů obětí, stovky triliónů zisků.
To jsou jen známé události s Boingy. Našla by se ješě řada drobnějšíh tahů k vykreslení celého obrazu. Ty všechny prozkoumat v jednom článku však není možné.
Ale do tohoto rámce určitě spadají Boeingy Malajsijských aerolinií - "ztracené letadlo" letu 370 Malaysia Airlines (které dosud nebylo nalezeno) s 20 špikovými odborníky na mikroprocesory, a let MH17, který provedl "neplánované" vybočení z kurzu a snížení hladiny letu nad Donckou oblastí. Ještě jednou, jen upozorňuji - zahynulo 20 specialistů(12 Číňanů a 8 Malajců), kteří se podíleli na vývoji vojenské technologie ke zvýšení zabezpečení. Pokud však na Vás tato věta neučinila dojem, pak je tu ještě další - společnost Freescale Semiconductor, jejíž experti "zmizeli", patří.....Blackstone Group! Právě tato společnost si vzala do nájmu World Trade Center v New Yorku krátce před tím, než byla dvojčata zničena teroristy. A ke všemu - explodovala zevnitř. Letadla byla jen kamufláží pro výbuch. O této společnosti vůbec existuje spousta zajímavých informací.
Mimochodem letecká společnost "Tatarstán" vysadila z provozu všechny Boeingy hned po havárii v Kazani. Také se zde jednalo - mimo jiné - o "závadu počítače".

A co Airbus?
Zde je pravděpodobně systém v provedení daleko složitější, ale v této chvíli už dobře zvládnutý. Podivné nehody nebyly od roku 1988 do 2014. Zde je úplný seznam. A pak najednou hned dvě! U nejspolehlivějšího letadla na světě!

28. prosince 2014 katastrofa v moři u Jávy. Let 8501 - vše se odpojilo a pak už našli letadlo rozbité. Detaily. S nejvtší pravděpodobností to bylo odpojení technologie Airbusu.

No a 24. března 2015 (o 3 msěsíce později) katastrofa v Alpách. Oficiální verze je zde. Ale ve vzduchu je cítit síra.....

1. U společnosti Germanwings byly bezpečnostní záznamy k dnešnímu dni v naprostém pořádku. Po celou dobu existence společnosti tam nebyl jediný případ nouze.

2. 23. beřzna 2015 (den před tragédií!) bylo letadlo uvedeno v kolonce "Odstranit problém s poklopem peřdního podvozku", kdy byl (s největší pravděpodobnosí) proveden nějaký upgrade.

3. Letadlo mlěo na odletu z Barcelony půl hodiny zpoždění Úřady nedaly zatím jasné vysvětlení proč. U letadla Indonézie (před třemi měsíci) sice nejsou žádné údaje o problémech, ale je známo, že také vzlétlo se zpožděním oproti rozpisu.

4. Pak tam byl zmatek kolem počtu cestujících, německou a francouzskou stranou byly předloženy dvě varianty - 154 a 144, ale o několik hodin později se obě strany shodly na počtu 150 obětí tragédie. Problém s elektronickou registrací.

5. Na všech fotografiích druhého pilota vidíme veselého člověka, který se raduje ze života. Z názorů jeho blízkých je jasné, že stát se pilotem bylo snem jeho života. Byl aktivní, hodně sportoval, mezi přáteli, kolegy i sousedy oblíbený. A přitom nás tu někdo usilovně přesvědčuje, že to byl vážně duševně nemocný člověk.

6. V předložené nahrávce údajné "černé skříňky" slyšíme dech absolutně klidného člověka. Což je v rozporu s lidskou fyziologií. I kdyby tu nezapracoval nával adrenalinu, tak při rychlém klesání se člověku výrazně zvýší tep a dechová frekvence. Vzpomeňte, jak je Vám na různých atrakcích.

7. Dispečerské centrum neustále žádalo letadlo, zda nepotřebují přestavět prioritní kód na havarijní přistání. A žádalo další letadla duplikovat spojení. To znamená, že letadlo neklesalo strmě, ale klesalo směrem k letišti (náhradnímu nebo nejbližšímu), jako by prostě byla jen perušená komunikace při normální dráze sestupu.

8. Čip černé skříňky, který obsahuje příkazy autopilota, je poškozen nebo chybí.

9. Černé skříňky jsou velmi těžce poškozené. Pro srovnání - je na druhém snímku skříňka z letu MH17, který rovněž z výšky 8 km nepřistál na trampolíně. Vidíte ten rozdíl????Zvážili jsme možné spojitosti, přejdeme nyní k hlavnímu tématu - Germanwings 4U9525: Jak to bylo ve skutečnosti.


1. Přišel rozkaz, že je nezbytné "shodit" nějaké letadlo Německa a/nebo Francie.

2. Vykonavatelé zpracovali několik scénářůmožných událostí a vybrali vhodnou leteckou společnost.

3. Dále je potřeba, aby uvnitřtéto společnosti byl vybrán pilot, na nějž bude možné pověsit odpovědnost za událost a představit katastrofu jako sebevraždu. Není přece možné stále všechno svádět na "poruchu počítače". Volba byla jednoduchá, zdravotnické počítače jsou totiž rovněž pod kontrolou.

4. Dál už je to dílem techniky. Den předtím - upgrade. Potom během letu ve správnou chvíli odpojit komunikaci mezi piloty a dispečery, ujmout se řízení letadla a namířit ho po mělké sestupové dráze na hory.

5. Protože na airbusu, na rozdíl od Boeingu, ještěexistuje mechanická duplicita řídícího "volantu", pak piloti s největší pravděpodobností nemohli být v kabině. Blokace vchodu, jak víme, se provádí tlačítkem. A to se samozřejmětaké řídí.... přes počítač.Chuťovka: ve vzdálenosti méně než 100 kilometrůse nachází (podívejme se!) telekomunikační stanice armády USA.

Proč je tomu tak????
Protože probíhá válka, která se nazývá "hybridní". A kdo řekl, že v této válce je jen jeden nepřítel - Rusko?????


V takové válce je jeden hlavní hráč- ten, kdo ji začal. A všichni ostatní jsou jeho větší či menší nepřátelé. A v jakém stádiu na ně působit a jakými prostředky????? to už záleží na plánu, přijatém rozhodnutím USA a chováním účastníků procesu.

Závěry si prosím udělejte sami.

ZDROJ:
http://cont.ws/post/80489

tm: k tomuto článku raději žádný osobní komentář nebudu psát.
 

30 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Václav Václav | E-mail | 3. dubna 2015 v 10:44 | Reagovat

No možné je všechno, ale jak tedy je to s těma sedačkama, jak to že vše bylo jako pucle? Takže je to zas jinak? A nevybouchlo za letu?

2 Ella Ella | 3. dubna 2015 v 12:46 | Reagovat

Ja jenom cekam,az se zacnou branit pozustali pilota,doufam,ze ma rodice nebo aspon sourozence.Takovou sebevrazdu,kde vzal s sebou jeste 150 nevinnych obeti,to by musel byt poradny bastard,lidska bestie,pokud chtel zavrazdit sebe mohl by to udelat jinym zpusobem,ne takto,co si uz tady nekdo dovoluje vuci verejnosti,to uz hranici s takovou drzosti a debilitou,ze je to smesne a trapne zaroven.

3 sibolet sibolet | E-mail | 3. dubna 2015 v 13:03 | Reagovat

veleznámé video https://www.youtube.com/watch?v=Dbe1hLk1TG8

4 VB VB | 3. dubna 2015 v 13:13 | Reagovat

Tohle je moc překonspirované, a ještě splácané bez ladu a skladu....
Jinak se profesně pohybuji v leteckém průmyslu, a moc by mě zajímalo jak je podle autora článku technicky udělaná ta zmíněná možnost zásahu do řízení "na dálku", jenom upozorním že jsem žádný takový systém nikdy v letounu neviděl, ani jsem nikdy nenašel ani sebemenší zmínky v technických manuálech od letadel. Pro zajímavost - technický manuál B737 má přes 2000 stran, je tam popsané letadlo doslova do šroubku, ale zmiňovaný systém tam prostě není. Pane autore článku, napište mi prosím KDE v letadle je takovýto systém umístěn. Díky předem.

5 ok ok | 3. dubna 2015 v 13:28 | Reagovat

[1]: Pokud by to byl Ryanair, věřil bych v extra ekonomickou třídu bez sedaček.

Pokud někdo ví o delším videu s troskama, sem s tím. Šrotu musí být mnohem víc.

6 Jan Jan | 3. dubna 2015 v 14:09 | Reagovat

...otázka asi je k čemu toto všechno?,má toto něco zakrýt?má toto být strašák,nebo si něco zdělují?co chystají za oponou?,co toto je za kolej?...

7 andrej andrej | 3. dubna 2015 v 16:02 | Reagovat

[4]:Přečti si to ty chytrolíne na Wikipedii, tam to je. Ne ale na české a snaž se taky něco najít sám.

8 Josef Josef | 3. dubna 2015 v 16:07 | Reagovat

[1]: Je zde jenom přeložený článek odjinud. Tím se nic nevyvrací.

[4]: Autor se nachází na východě a né tady.

9 Jirik Jirik | 3. dubna 2015 v 16:13 | Reagovat

Otázky a odpovědi Pjakina https://www.youtube.com/watch?v=Q-8LMHPIMhc
byl tam i dotaz na pád letadla ve Francii, test neotevření dveří do kokpitu byl proveden nejdříve v USA

10 Vlabi Vlabi | 3. dubna 2015 v 22:52 | Reagovat

Doplněk:
překlad převzat ze: http://myslenkyocemkoli.blogspot.cz/2015/03/jak-to-bylo-ve-skutecnosti-germanwings.html

11 Carlos IV Carlos IV | 3. dubna 2015 v 23:20 | Reagovat

Zajimava je verze za ruskym originalem - moznost ze Lubitz mohl proste usnout pod vlivem medikamentu ktere mel udajne predepsane coz by vysvetlovalo jeho pravidelny dech na rekorderu.
VB-je pravda ze je to trochu prekonspirovane. Ale jako odbornik me vysvetlete kde je v letadle sekyra kterou se 1. pilot dobyval do kokpitu - cestoval jsem na vsem moznem od Embraeru az po A380 ale tohle mne jaksi uslo.
Pokud jde o Fly-By-Wire, neverim ze ten system je na VSECH letadlech a zejmena ne na mensich jako je B737.

12 aaa aaa | 3. dubna 2015 v 23:46 | Reagovat

[4]: 2000 stran? Hmm tak to je manual jen co se tyce casti s rizenim letadla. O jakem manualu je rec? 2000 stran je dost chuda prirucka na popsani vsech systemu dopravniho letadla

13 Jan Jan | 4. dubna 2015 v 1:18 | Reagovat

Sebevrah chce zabít především sebe o nějakou společnost při tom nestojí, pukud to není psychopat. Takže dost pochybuju že by někdo páchal sebevraždu takovím debilním spůsobem.

14 sibolet sibolet | E-mail | 4. dubna 2015 v 6:02 | Reagovat

Připomínka HRDINNÝCH pořadu ČESKÉ televize https://www.youtube.com/watch?v=C9IKYWP2qLY

15 ok ok | 4. dubna 2015 v 16:05 | Reagovat

"Ani jediný člen kongresu nevystoupil, aby se proti této nebezpečné rezoluci postavil.

Schválení této rezoluce by mělo dát jasně najevo, že politické vedení USA neakceptuje nic jiného, než válku s Ruskem.

Aktualizace: Rezoluce prošla ve sněmovně v poměru 348-48."

http://www.zvedavec.org/komentare/2015/04/6406-americka-snemovna-otevrene-vyzyva-ke-zmene-rezimu-v-moskve.htm

16 Ignor Ignor | 4. dubna 2015 v 21:11 | Reagovat

[11]:Při bezpečnostních opatřeních, která nyní panují na letadlech, ti nevystaví před oči sekeru. Pokud tam tedy opravdu je, bude uložená někde na zabezpečeném místě mimo běžný dosah pasažérů.

Nicméně by mne ve spojitosti s 2000 stránkovým manuálem a hláškou, že v něm není nic o mašince na dálkové ovládaní zajímalo, kde v tomto manuálu je psáno, že je v letadle umístěna sekera.

A spíše dotaz - nemůže se dech (tep) pilota zaznamenávat systémem "hrudní pás" - přijímač - záznam do černé schránky ? Nebo bylo výslovně řečeno, že byl slyšet ? Ono novináři (a následné překlady) někdy udělají hodně s původní informací...

17 minin minin | 4. dubna 2015 v 23:35 | Reagovat

[4]: VB, ty si teda myslíš, že postup únosu lietdla by mal byť podrobne popísaný v maunuáli alebo na internete, aby ktokoľvek, kto má prístup na počítč alebo internet, mohol len tak pre zábavu uniesť kedykoľvek akékoľvek lietadlo, alebo ho nasmerovať na skalu? Klobúk dolu, fakt odborník.

18 Carlos IV Carlos IV | 9. dubna 2015 v 21:35 | Reagovat

VDR - Voice Data Recorder snima zvuky v kokpitu pres mikrofony a urcite bere i okolni sumy. Sekera bude proste nekde pod zamkem v bedne.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.