Jak houby mohou zničit Monsanto a změnit svět.....

20. dubna 2015 v 21:54 | prvopodstata - přebráno z jiných webů 20.04.2015 |  Články
Celý článek převzat z Orgonetu


Díky čtenářce za tip na článek.

Patent, který má moc zničit Monsanto a změnit svět

http://ewao.com/a/1-he-holds-the-patent-that-could-destroy-monsanto-and-change-the-world
March 9th, 2015
Překlad: OrgoNet

Obsah tohoto článku má potenciál radikálně změnit svět mnoha pozitivními směry.
Monsanto by bylo velice rádo, kdyby se tento článek příliš nerozšířil, takže vás žádáme: sdílejte, sdílejte, sdílejte tuto informaci, aby se dostala k co možná nejvíce lidem.

V r. 2006 muž jménem Paul Stamets získal jistý patent. I když je Paul světoznámý expert na mykologii, jeho patentu se dostalo velmi málo pozornosti a zveřejnění. Proč? Jak řekli zodpovědní činitelé pesticidového průmyslu, tento patent představuje "nejničivější technologii, jakou jsme kdy zažili". A když tito lidé řeknou, že je to ničivé, myslí tím, že je to ničivé pro chemický průmysl vyrábějící pesticidy.
Co Paul objevil? Mykolog vyšel z toho, jak využít vlastní prostředky matky Země, aby nedovolil hmyzu ničit úrodu. Říká se tomu chytré pesticidy. Tyto pesticidy poskytují bezpečné a téměř permanentní řešení pro kontrolu nad více než 200 000 druhy hmyzu - a to všechno díky "magii" hub.


Paul používá mycelium (podhoubí) entomopatogenních hub (houby, která ničí hmyz) ve stádiu, kdy ještě neprodukují spóry. Houba v tomto stádiu přitahuje hmyz, který ji pojídá, a tím se zevnitř sám nakazí houbou patogenní pro hmyz, která ho usmrtí.

(Pozn. Orgonet: O myceliu viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Mycelium, http://en.wikipedia.org/wiki/Mycelium).

Poznámka Orgonet: Jelikož anglický článek se vyjadřuje nadmíru populárně, takže původní doslovný překlad byl, jak ukazují první komentáře, pro přemýšlivé notně zavádějící (moje chyba), tak ten předchozí odstavec zcela přepisuji tak, aby dával smysl...
Pro zdejší vzdělanou komunitu ještě přidávám abstrakt z patentu vynálezu.
Abstrakt patentu:
Tento vynález využívá předsporulační myceliální stádium entomopathogenních hub jako látky k přitahování hmyzu a/nebo patogenů. Houby lze kultivovat na zrnech, zemědělském odpadu či jiném celulózním materiálu; přitahují hmyz a mohou i do hmyzu zavádět specifické houby pro hmyz patogenní. Je možno užívat kombinace různých hub a substrátů. Základní matrice obsahující předspórové stádium těchto hub může být sušena, sušena mražením, chlazena, peletizována, balena a reaktivována pro použití jako efektivní přitahovač hmyzu a/nebo biopesticid. Byly objeveny přitahující výtažky z předspórového entomopatogenního podhoubí.

Foto: Podhoubí - mycelium

Foto: Podhoubí prorůstá hmyz.


Tento patent má potenciál zcela změnit způsob, jak lidé pěstují úrodu - pokud mu bude dovoleno, aby se masově rozšířil.

Pokud tolerujeme používání pesticidů v moderním zemědělství, pak popíráme důkazy potvrzujícící, že mají ničivé účinky na životní prostředí. Taková ignorance nemůže být déle tolerována. Můžete si například představit svět bez včel? Chemické směsi od Monsanta, které jsou sprejovány na zemědělská pole po celém světě, přispěly velkou měrou k jejich dalekosáhlému vymírání. I když stále více států zakazuje Monsanto, tyto chemické prostředky jsou stále používány v mnoha zemích, které by si měly uvědomit jejich nebezpečí. Říkat, že nové metody by měly být aplikovány dříve, než bude pozdě, je velmi zdrženlivé vyjádření.

Monsanto v současné době generuje ročně 16 miliard dolarů (údaj z roku 2014), a tak si můžeme být jisti, že nestojí o to, aby tento zdroj příjmů byl přerušen. Takový příjem jim dává téměř neomezené zdroje a schopnosti potlačovat informace, které by mohly narušit jejich reputaci.

Ale pokud se budeme informovat o přínosech pěstování udržitelné, organické a biodynamické stravy, třeba tím, že budeme sdílet články jako je tento, a budeme bojkotovat GMO stravu a stravu sprejovanou herbicidy a pesticidy, korporátní démon možná brzy dostane o tom zprávu.

Zde jsou užitečné odkazy o výše zmíněném neuvěřitelném patentu.

Patent, o němž je řeč: 7,122,176
http://www.google.com/patents/US7122176

Seznam všech patentů Paula Stametse:
http://patents.justia.com/inventor/paul-edward-stamets

Mnoho informací o Paulu Stametsovi:
http://www.fungi.com/about-paul-stamets.html

Wikipedia o Paulu Stametsovi:
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Paul_Stamets

A na závěr, video pro TED z roku 2008, které Paul nazval:
6 způsobů, jakými houby mohou zachránit svět.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ôk ôk | 20. dubna 2015 v 22:40 | Reagovat

Fajn, a tahle houba nezabíjí včely??

2 Sys Sys | 21. dubna 2015 v 0:03 | Reagovat

Hmmm, vadou je, že houba PŘITAHUJE hmyz. Takže asi jakýkoliv (užitečný i neužitečný) z širšího okolí. Hmyz má svoji funkci, např. opylovače nebo jako potrava pro ptáky. Není třeba zničit veškerý hmyz !

3 sc. sc. | 21. dubna 2015 v 2:31 | Reagovat

[1]:  dle mého ne, včelka neožírá to co "škůdce", jde po nečem jiným.

4 r.m. r.m. | 21. dubna 2015 v 9:34 | Reagovat

Mravenci tyhle houby dobře znají. Jakmile má nějaký v mraveništi příznaky, úklidová služba ho bez diskusí vynese z mraveniště co nejdál.
Odklidí ho ještě v předvýtrusovém stádiu.

5 Michal Michal | E-mail | Web | 21. dubna 2015 v 23:03 | Reagovat

Svět podle společnosti Monsanto
Le Monde selon Monsanto

ZEMĚ: Francie / Kanada / Německo
ROK: 2008
DÉLKA: 108 minut
REŽIE: Marie-Monique Robin
JAZYK: slovenština
TITULKY: ne
Znepokojivý dokument o praktikách nadnárodnej spoločnosti Monsanto a jej aktuálnych krokoch na poli biotechnológie a kontroly potravín. Už od jej založenia v roku 1901 sa rozvoj a bohatstvo spoločnosti Monsanto spájajú s výrobou a predajom mnohých chemických produktov, ktoré boli neskôr zakázané. V každom z týchto prípadov sa neskôr ukázalo, že spoločnosť klamala, zatajovala dôležité skutočnosti, alebo si jednoducho zaplatila štúdie, ktoré mali dokázať neškodnosť a zdravotnú nezávadnosť jej produktov. Na základe viacerých súdnych rozhodnutí musela spoločnosť platiť nemalé sumy, nijako to však nezastavilo jej víťazné ťaženie celým svetom. Dnes je spoločnosť Monsanto svetovým lídrom v produkcii geneticky modifikovaných potravín a s nimi spojeného herbicídu Roundup.

Ke shlédnutí zde:
http://www.mustwatchtv.cz/2-zivotni-prostredi/19-svet-podle-spolecnosti-monsanto/

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.