Co se ohraničuje, to se omezuje, co se omezuje, to se likviduje.....

17. dubna 2015 v 9:55 | prvopodstata tm 17.04.2015 9:54 |  Články

Rychlé jízdě je konec. Chytré radary za miliardy budou všude....


Dnes 5:30
Ministerstvo dopravy nalije peníze do masivní modernizace elektroniky u dálnic a silnic. K trestání řidičů budou sloužit inteligentní radary, kamery nebo váhy. Měřit se má i na mýtných branách.
Praha - Řidičům, kteří rádi překračují povolenou rychlost, to už za pár let přestane procházet. Stát plánuje obří investice do moderní, chytré elektroniky, která "závodníky" bude monitorovat na dálnicích i silnicích I. třídy.
Systémy dokážou přečíst SPZ auta, okamžitě sdělit řidiči na digitální tabuli, že porušuje předpisy, nahrát ho na kameru a současně odeslat snímek i data do systému pro přestupkové řízení. Jedna taková inteligentní cedule se už testuje na dálnici D2 před Brnem. Zatím jen šoféry varuje, ale to se brzy změní.

A nebude to zdaleka všechno. V příštích šesti letech na hlavních silničních tazích výrazně přibude nejen kamer a radarů, ale i automatických vah, které okamžitě a za jízdy poznají přetížené kamiony, nebo laserových skenerů na odhalení řidičů, kteří nedodržují bezpečnou vzdálenost.
"Utrum" budou mít piráti silnic i ve městech, která také stojí o chytré dopravní systémy. Nejenže budou lépe řídit hromadnou dopravu a usnadní například průjezd autobusů nebo tramvají, ale speciální čidla s kamerami na křižovatkách zachytí také řidiče jedoucí na červenou.

Mýtné brány mají měřitV plánu pak je i vylepšení současných zařízení. "Uvítal bych, kdyby například mýtné brány měřily rychlost a mohly sloužit k trestání neukázněných řidičů," řekl ministr dopravy Dan Ťok.
Právě jeho úřad připravil ve spolupráci s více než stovkou odborníků plán na masivní modernizaci dopravní elektroniky.
Koncepce, kterou ve středu schválila vláda, navrhuje do roku 2020 investovat 17,5 miliardy korun do inteligentních systémů nejen v silniční, ale i železniční, letecké a lodní dopravě. Do silnic by měla jít zhruba polovina peněz, přesná částka za nové kamery nebo radary ale zatím není jasná. Část nákladů zaplatí Evropská unie.
Chytrá elektronika má primárně sama umět řídit a usměrňovat dopravu tak, aby se pokud možno netvořily kolony, v nichž hrozí hromadné nehody s vážnými následky.
Zároveň se však dají moderní počítačové systémy dobře využít právě i k postihu řidičů. Především v okolí měst nebo v místech, kde se opravují silnice a je tam omezená rychlost. "Tam má největší smysl umisťovat například měřiče rychlosti," uvedl dopravní odborník Martin Hájek z ostravské technické univerzity.
Opravované úseky na dálnicích a hlavních silnicích jsou vysoce rizikovými místy, kde doprava houstne a dochází k nehodám. Kvůli neukázněnosti řidičů se navíc zvyšuje počet zranění a úmrtí silničářů.
Boj proti kolonám: Řidiče zkrotí chytré značky za miliardy

Boj proti kolonám: Řidiče zkrotí chytré značky za miliardy

Ministerstvo dopravy navrhuje vládě nákup elektroniky za 17 miliard, která výrazně zvýší bezpečnost na českých silnicích a železnicích a vylepší dosavadní chaotické plánování uzavírek.
Za nehody může zejména nepozornost řidičů a nedodržení bezpečné vzdálenosti. Podle policejních statistik se loni stalo na dálnicích a silnicích I. třídy téměř šestnáct tisíc nehod, z nichž pětinu zavinila právě nepozornost. Zemřelo 244 lidí, přičemž za nejvíc smrtelných nehod mohla vysoká rychlost.

Bude potřeba změnit zákon

Aby se moderní technika dala využít i k trestání řidičů a záznamy mohly sloužit jako důkaz, bude podle Jozefa Bocána z policejního prezidia zapotřebí upravit zákony.
Nadto se stratégové moderní a chytré dopravy budou muset vypořádat ještě s připomínkami Úřadu pro ochranu osobních údajů. Ministerstvo dopravy už totiž dostalo varování, že osnova akčního plánu na rozvoj inteligentních dopravních systémů nezaručuje ochranu dat. Ochránci soukromí upozorňují především na možné zneužití pořízených kamerových záznamů.tm jenom smutně dodává: Orwel měl nesmírnou pravdu ve všem a mnoho věcí podcenil. Začíná se budovat totální totalita, kde roboti budou jednat bezlítostně s lidmi. Nakonec aby stát mohl vybírat daně, změní rychlosti třeba na dálnici na 50 km/h (údajně aby nebylo tolik mrtvých - třeba z tohoto důvodu) a roboti budou dohlížet. Kdo překročí rychlost o dvojnásobek, bude možná odsouhlasen zákon o veřejném ohrožení a na dalším kontrolním bodě bude robotem třeba řidič zastřelen. Dnes možná sci-fi, zítra realita. A všechny tyhle ptákoviny vymýšlí za peníze daňových poplatníků.....
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 ök ök | 17. dubna 2015 v 10:30 | Reagovat

Elektronickou totalitu si užijí pouze ovcojedinci, co v ní zůstanou.

2 sibolet sibolet | E-mail | 17. dubna 2015 v 11:22 | Reagovat

někdo prohlásil,že demokracie je dobrovolná kázen...A denně sleduji tu kázen...Za soudruhu jsem auto používal přes deset let...A v době uklidu ulice NEEXISTOVALO,aby nějaký lempl nechal auto tam,kde se čistilo...Samozřejmě,i tehdy byly přenosné značky,které upozornovaly dva týdny předem,kdy se bude která ulice čistit.Dnes jsem napočítal DESET lemplu,které musely mašiny objíždět...Výhoda demogracie je v tom,že se nekonal DRAHÝ ODTAH,jako za soudruhu.Namátkou sleduji majitele SUV,většinou volají mobilem bez hands free..Holt na ně nezbyly penízky...A tak pořád dokola.....

3 Dozaj Dozaj | 17. dubna 2015 v 12:12 | Reagovat

Nj. Chce to silnou mašinu,plácnout dozadu nějakou značku a vybrousit jízdu v zatáčkách. A hlavně vás nesmí chytit!! Já mám hondu x11 eleven.

4 esterka esterka | 17. dubna 2015 v 13:58 | Reagovat

No kým taký systém bude fungovať, tak máte ešte aspoň 20 rokov čas. Najprv sa musí veľa rozkrádať, tunelovať, mariť tendre a potom to možno aj spustia:D

5 vanilková vanilková | 17. dubna 2015 v 14:05 | Reagovat

Nevím, jestli si toho někdo také všimnul nebo je to jen nějaká má paranoia... Ale v poslední době, mám takový pocit, je v Brně policajt na každém kroku. Hlavně v centru a myslím, že to dřív nebývalo. Několikrát jsem viděla policajta v uniformě dávat pokutu cyklistovi a to prosím POZOR!!! za to, že jel centrem na kole! Totiž prý v určitou dobu se to nesmí:-D (nejsem si jistá...mezi 9h ranní a 7 večerní nebo nějak podobně...) Nevím jak takovou vyhlášku okomentovat... Navíc v úterý mi kamarád prozradil, že dostal pokutu od policisty za to, že přešel na červenou (samozřejmě, nikde žádné auto...) Dokonce to byli policisté 2 a byli v civilu, nad tím opravdu  žasnu. Myslela jsem, že policisté v civilu u nás nepracují nebo se to nesmí (záhada)... Ach jak je ten stát starostlivý a jak se ti policisté o nás strachují aby nás náhodou něco nepřejelo. Byla bych ráda, aby si takovou péči raději strčili někam hluboko a neotravovali...

6 sibolet sibolet | E-mail | 17. dubna 2015 v 19:56 | Reagovat

tradice chaosu v dopravních značkách je přežitek socialismu,takže jako TEHDY se na ně KAŠLE...Tehdy jsem jednou jedinkrát otrocky sledoval značky a skončil na smetišti...Danová zátěž je pekelná a vše mizí někde v zahraničí,nebo v kapsách mafie.Kdyby jako za soudruhu se z daní dotovala elektřina,plyn,zdravotnictví,tak každý RRRÁD přispěje..Komunitní jánabráchismus...toto jediné řešení.

7 ök ök | 17. dubna 2015 v 20:54 | Reagovat

[3]: Hlavně nepodcenit psychologickou přípravu!
Man TT - Guy Martin onboard
http://www.motorkari.cz/video/?v=62947

(to váš obyčejný vysavač s HEPA filtrem neumí...)

8 Wendy Wendy | 17. dubna 2015 v 23:58 | Reagovat

O jaké totalitě je tu řeč ? Proboha, vždyť už bylo na čase aby se zavedlo něco proti neposlušným řidičům. Vždy někteří Češi lamentují nad tím, včetně mne, proč v Rakousku, Německu nebo v dalekém zahraničí jsou lidé na cestách slušní, vychovaní, a nejezdí jako hovada, ale u nás se jezdí jako v kocourkově.

Já se tedy nedivím, že ministerstvo chce nalít peníze. Já jako daňový poplatník ráda posloužím. Myslím si, že nás to hodně posune ke skutečnému civilizovanému světu, ale současná úroveň chování řidičů je vzdálená jakékoli civilizaci. Jsme nejhorší národ na světě co se týče bezpečnosti na silnicích.  Kdyby lidí nejezdili jako piráti, nemuselo by se to zavádět.

jestli tohle má být prvek NWO, tak jsem všemi deseti.  Vždyť i na planetě Ofir mají taky takové zákony, Ami například vysvětloval, že není dovoleno aby někdo namířil vesmírnou loď proti skále.  Tedy lze to ale bezpečnostní radary a systém tuto loď od skály odcloní aby nedošlo k havárím. Ano, na jiných evolučně vyspělých planetách mají takové bezpečnostní haló, o kterých se nám ani nesní.
Tam nenajdete člověka, který by sám řídil auto, tedy pardón kosmickou loď, vše řídí inteligentní počítač a bezpečnost je na prvním místě. Ami, mimozemšťan z planety Ofir taky říkal, že loď může plně ovládat, ale poslední slovo má umělá inteligence, která jede v duchu božích řádů a zákonů, a nedovolí aby docházelo v kosmu k nějakým kolizím.

Myslím si, že to nebude dlouho trvat a budeme na tom jako na planetě Ofir.

9 ök ök | 18. dubna 2015 v 11:10 | Reagovat

Že jsme nejhorší národ v řízení, o tom se dá dost pochybovat.

Že třeba v De a JP se jezdí slušněji, je jistě nečím jiným, než chytrýma čidlama na silnicích...

Civilizace, která skutečně žije podle těch pár kosmických zákonů, elektronický počítače nepotřebuje. Elektroniku používají pouze destruktivní civilizace, jako zástupný šidítko určitých funkcí, který oni mají odepřený.

10 sv. sv. | 18. dubna 2015 v 16:57 | Reagovat

žádnou špiclovací elektroniku na silnicích ani chodnících nechcu, aktivně to budeme VŠICHNI muset začít ničit tyhle nesmysly, to ať si zkouší někde jinde, zmetci.
Bud zničíme tyto elektronický vymoženosti, nebo ony zničí nás,tak je to.
To jen někdo s americkým nickem má americkej, stádovitej názor :-p, bezpečí na silnicích touto elektronikou ani nemůže přijít, naopak.

11 Negromil Negromil | 19. dubna 2015 v 12:18 | Reagovat

http://pardubice.idnes.cz/inspekce-zakrok-policisty-muz-sel-na-cervenou-f4s-/pardubice-zpravy.aspx?c=A150416_2155767_pardubice-zpravy_mt

12 marcela marcela | 19. dubna 2015 v 12:54 | Reagovat

líbí se mi velice výmluvný název článku..." co se ohraničuje, to se omezuje, co se omezuje, to se likviduje "...a koment č.9 myslím, že to stručně a jasně vyjádřil. Je to tady báječné, děkuji.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.