04.04.2015 okénko marného.....

4. dubna 2015 v 22:57 | prvopodstata |  Marného okénko

Veškerá práva vyhrazena UCC 1-308

Znovu bych rád upozornil čtenáře, že píši pouze částečně nebo úplně přeložené články ze zahraničního tisku. K tomu uvedu nějaký můj osobní komentář.

Máme Vám co říci.....

Aktualizováno pondělí 0°6.04.2015 08:54:54

5) Protiteroristické zákony.....

....prezident USA může napadnout kterýkoli stát světa.....
Deutsche Wirtschafts Nachrichten 
Zveřejněno: 04.04.2015, 01.06 hodin

Ve Spojených státech amerických vzrůstá odpor vůči neomezenému válčení prováděnému prezidenty USA od 11. září 2001. Profesorka práva Deborah Pearlstein žádá demokratickou kontrolu, neboť jinak jsou američtí občané trvale nuceni nést osobní a hospodářské následky válek, ve kterých ani přesně nevědí, kdo je vlastně nepřítel.


Obhájkyně lidských práv a právnička Deborah Pearlstein se domnívá, že Obamova válka proti hnutí Islámský stát překračuje rámec Ústavy USA. (Snímek: Intelligence Squared)


Deutsche Wirtschafts Nachrichten: V jedné diskusi mozkového trustu Intelligence Squared jste nedávno uvedla, že se domníváte, že americký prezident nemá skutečný právní podklad pro válku vůči hnutí Islámský stát. Na jakém podkladě tato válka probíhá? Je pokryta americkou Ústavou?

Deborah Pearlstein: Prezident Obama tvrdil, že mu válka proti Islámskému státu byla schválena zákonem, na němž se Kongres USA usnesl po útocích z 11. září 2001. Tento zákon se nazývá AUMF (Authorization for the use of military force, Pověření použít vojenskou sílu). Zákon AUMF prezidentovi výslovně dovoluje "použít nezbytné a vhodné násilí vůči národům, organizacím nebo osobám, o nichž zjistí, že teroristické útoky z 11. září 2001 plánovaly, schválily, provedly nebo jim napomáhaly, nebo vůči osobám a organizacím, které poskytly úkryt útočníkům, aby se všem budoucím akcím mezinárodního terorismu takových národů, organizací nebo osob vůči Spojeným státům zabránilo".

Prezident sice přiznal, že Islámský stát jako takový v roce 2001 ještě neexistoval. Tvrdí však, že IS je skupinou náležející k organizaci Al-Kajdá. Al-Kajdá Spojené státy americké napadla, a proto je válka proti Islámskému státu také pokryta tímto zákonem. Pokud by onen tehdejší zákon skutečně mohl být použit vůči IS, měl by prezident z hlediska Ústavy dostatečné pověření vést válku vůči IS. Ale tento zákon nelze prostě rozšířit na IS. Tuto skupinu nelze považovat za totožnou s organizací Al-Kajdá. Islámský stát organizaci Al-Kajdá odmítá, je nepřítelem Al-Kajdy, jeho posláním jsou zcela jiné cíle, které se zásadně liší od cílů, jež sleduje Al-Kajdá.

Deutsche Wirtschafts Nachrichten: Jaké důsledky má, když se americký prezident desetiletí odvolává na zákon z roku 2001 při válčení po celém světě? Mohou úřady USA prostě tvrdit, že někdo je součástí sítě teroristů zapletených do 11/9 a stíhat jej po celém světě? Mohou pak USA zaútočit na kterýkoli stát světa? Zmínila jste v té diskusi Čínu a to, že ve věznici Guantánamo byl také čínský vězeň, čímž by teoreticky mohl být ospravedlněn i útok na Čínu?

Deborah Pearlstein: Tento velmi široký výklad onoho zákona z roku 2001 dává prezidentovi mimořádnou moc zatknout nebo za vojenský cíl prohlásit každého, o němž tvrdí, že spadá pod onen zákon proti teroru. Mohlo by se to dokonce týkat i uskupení, které dnes ještě vůbec neexistuje. Vláda USA vlastně uznala omezení, která stanovilo mezinárodní právo. K nim patří zákaz napadnout jakýkoli svébytný stát bez vyhlášení války. Ale máte pravdu, ono schválení, jež si prezident nárokuje, tím zákonem není zeměpisně omezeno.

Deutsche Wirtschafts Nachrichten: Byla skutečnost, že tento výklad lze takto používat po všechny časy, vědomým rozhodnutím, nebo jde o nějakou chybu systému?

Deborah Pearlstein: Ten zákon z roku 2001 bohužel neobsahuje žádné ustanovení o tom, že jeho platnost skončí v nějakém určitém okamžiku a že by vlastně bylo nutné, aby Kongres znovu odhlasoval prezidentovi nové pověření. Já se domnívám, že každé nové pověření, které prezidenta zmocní válčit proti Islámskému státu, by mělo mít datum, kdy skončí jeho platnost. To by znamenalo, že takový zákon bude mít ustanovení o tom, že jeho platnost skončí po třech letech, pokud Kongres výslovně neodhlasuje jeho prodloužení. To neznamená, že taková válka by navzdory tomu nemohla trvat déle než tři roky. Ale takové časové omezení by dovolilo kontrolovat moc prezidenta, protože zákon požaduje většinu v Kongresu, aby nebylo možné válčit neomezeně.

Deutsche Wirtschafts Nachrichten: Co znamená tento zákon z roku 2001 pro demokracii v USA? Co znamená pro občanská a lidská práva? Jak ovlivňuje vnímání Spojených států ve světě?

Deborah Pearlstein: Obávám se, že prezidentovi bylo příliš usnadněno, aby požadoval širokou moc. Zároveň bylo Kongresu příliš usnadněno vyhýbat se své politické odpovědnosti, pokud Spojené státy kdekoli na světě použijí násilí. Otcové americké Ústavy se domnívali, že pro vládu by mělo být obtížné zatáhnout tuto zemi do války. Do Ústavy vestavěli různé způsoby kontroly, aby tohoto cíle dosáhli. Očekávali, že Američané by sloužili v armádě, pokud by armáda byla kontrolována společně Kongresem a prezidentem. Během času byly tyto způsoby kontroly změkčeny. Zčásti dokonce úplně zmizely. Výsledkem je, že použít vojenskou sílu se pro Ameriku stalo snazší než kdykoli dříve. Zároveň se pro Američany stalo mnohem obtížnějším zabránit tomu, aby proti své vůli museli nést osobní nebo hospodářské následky válek.

Deutsche Wirtschafts Nachrichten: Ve vaší rozpravě bylo udivující vidět, že většina Američanů tento vývoj nepovažuje za problém. Evropané mají s tímto vývojem velké potíže. Následují Američané svoje politické vůdce lehkomyslněji?

Deborah Pearlstein: Těžko říci, zda důvod, že tento stav je souhlasně přijímán, je v tom, že Američané jdou za svými vůdci snadno. Je také možné, že se domnívají, že jednání prezidenta je kryto tímto zákonem. Doufám, že právě probíhající diskuse povede k tomu, že Američané se přesněji podívají na to, který druh pověření je nutný k použití vojenské síly. Je třeba najít formu přiměřenou demokracii.

Deborah Pearlstein vyučuje právní vědy v právní škole Cardozo School of Law univerzity Yeshiva v New Yorku. Před tím byla ředitelkou pro právo a bezpečnost organizace Human Rights First.

4) Zatím nejzajímavější otázky a odpovědi Pjakina.....

....které jsem od něho slyšel. Dozvíte se věci, které se Vám tají!!!!!

3) ....ještě k projíždějící koloně amíků přes česko.....

....dělají si z nás srandu i v zaraničí.....
A tímto taky zdravíme ministerstvo obrany Čr, které každý den sleduje naše stránky a další ministerstva. Však víte.....

2) Další data z minulosti o problémech se ztrátou výšky.....

....u letecké společnosti Lufthansa. V článku se dočtete, že pilot, který musel přistát v Nantes potom řekl, že nějakému cestujícímu se udělalo špatně.

Na internete sa už vyskytli nie nepravdepodobné špekulácie o tom, že pád lietadla A320 nemeckej spoločnosti Germanwings bol zapríčinený skúškou laserového protiraketového systému SŠA HELLADS. Ponúkam preklad správy z jedného nemeckého blogu. Nemci, prirodzene, nesú veľmi ťažko smrť svojich krajanov a hádzanie špiny na svojich pilotov, zvlášť keď ju podľa všetkého spôsobili okupanti, ktorí okupujú Nemecko od konca 2. svetovej vojny.

Pôvodný článok v nemčine obsahuje drobné chyby a je trochu ťažšie čitateľný, čo je zrejme spôsobené už prekladom správy v ruštine, na ktorej je založený, no napriek tomu však dopĺňa skladačku udalostí súvisiacich s nešťastným letom 9525. Citovaná správa ruského ministerstva obrany vyšla 26. marca 2015, o 12:12 hod.

Ruské ministerstvo obrany dnes oznámilo, že správy Severnej flotily ukazujú, že včerajší pád A320 spoločnosti Germanwings (4U 9525) v južnom Francúzsku je "priamym výsledkom" nevydarenej skúšky systému laseru s vysokou energiou (High Energy Liquid Laser Area Defense System, HELLADS) vojenského letectva SŠA. S týmto laserovým systémom bol počas skúšky vykonaný pokus zostreliť medzikontinentálnu balistickú raketu (ICBM). Namiesto toho však zničili civilné dopravné lietadlo, čo malo za následok smrť všetkých 150 ľudí nachádzajúcich sa na palube lietadla.

Podľa správy ruskej Severnej flotily, ktorá sa v súčasnosti nachádza v stave plnej bojovej pohotovosti, bol v spojitosti s týmto incidentom včera vyvolaný poplach na ruskej ponorke systému protiraketovej obrany "Severomorsk", ktorá v súčasnosti plní svoje úlohy v Stredozemnom mori. Poplach bol vyvolaný preto lebo za normálnych podmienok boli zaznamenané elektrické anomálie nad južným Francúzskom a Talianskom, ako aj západným a južným Švajčiarskom. Oblasť, z ktorej boli tieto anomálie zaznamenané, bola Severné more. Podľa správy sa to kryje so zónou bojového nasadenia 510. letky vojenského letectva SŠA, ktorá vykonáva svoju službu na leteckej základni Aviano v Taliansku.

Správa kuriózne uvádza aj to, že tieto anomálie sa vyskytli v zóne bojového nasadenia 510. letky v južnom Francúzsku a včera sa vyskytli v tom istom čase, keď boli rušené britské civilné radarové systémy, čo bolo potvrdené správou úradu pre bezpečnosť letovej prevádzky: "Počas vykonávania niektorých úprav v Manchestri som pozrel hore a zbadal prelietavajúcu A380, na radare som však nič nevidel. Hmm (doslova: "Doing a bit of spotting at MAN, I look up and see an A380 passing overhead just past the BA, but nothing on radar? Hm").

Správa ruského ministerstva obrany hovorí, že počas vzletov a pristávaní bombardovacích lietadiel B1 býva často rušený radarový systém SŠA, Veľkej Británie a EÚ. Rovnako ako včera, keď bol zaznamenaný incident v Manchestri. To pravdepodobne súvisí s umiestnením britského B1 bombardovacieho lietadla, z ktorých niektoré môžu používať systém HELLADS amerického vojenského letectva.

Táto správa uvádza aj to, že vojenské štruktúry SŠA, Veľkej Británie a EÚ svojimi vojenskými hrami po celom kontinente často ohrozujú civilné lety. Napríklad v minulom roku, kedy 5. a 10. júna dočasne zmizlo z obrazoviek radarov približne 50 lietadiel v Rakúsku, Nemecku, Českej republike a na Slovensku.

Slovenský štátny podnik Letové a prevádzkové služby vo vyhlásení k tomuto rušeniu radarov priznal: "Zmiznutie cieľov na obrazovkách radarov súviselo s plánovaným vojenským cvičením, ktoré prebiehalo v rôznych častiach Európy … a ktorého účelom bolo rušenie rádiokomunikačných frekvencií. Táto aktivita spôsobila aj dočasný výpadok niekoľkých cieľov na radarovom zobrazení, lietadlá však boli v rádiovom spojení s riadiacim letovej prevádzky a normálne pokračovali v lete." (pozri napríklad správu tu)

Aké nebezpečné môžu byť tieto západné vojenské hry pre civilné lietadlá ukázal podľa správy incident z 3. marca, kedy počas prípravy na strašnú udalosť zo včera s letom 9525 spoločnosti Germanwings zo strany US Air Force nad južným Francúzskom let LH1172 spoločnosti Lufthansa (Airbus A321) na normálnej letovej hladine náhle niekoľko minút strácal výšku, ako neskôr ukázal graf radarových údajov pre tento let.

Ako vysvetlenie poklesu (stratu výšky) letu LH1172 spoločnosti Lufthansa v južnom Francúzsku pred dvoma týždňami sa v článku v reportáži s nadpisom "Catching a Lufthansa Airbus A321's Rapid Descent Live" dočítame najmä toto:
"Bolo niekoľko okamihov, kedy som si myslel, že čoskoro uvidím haváriu v reálnom čase, vo vzdialenosti tisícov míľ od lietadla. No piloti našťastie rýchlo reagovali a zmenili kurz na najbližšie letisko."

Lufthansa potvrdila na AirlineReporter.com, že LH1172 mal na palube 151 cestujúcich, a že kapitán lietadla sa rozhodol pristáť na letisku v Nantes vo Francúzsku, "z dôvodu poskytnutia lekárskej pomoci" (chorý cestujúci). "Potvrdili, že sa neudialo nič nezvyčajné a lietadlo bezpečne pristálo." tm dodává: a dnes se stal ten stejný případ.
Na rozdiel od letu LH1172 spoločnosti Lufthansa, diskutovanom v predmetnej správe, včerajší let spoločnosti Germanwings s číslom 9525 nedokázal vyrovnať rýchlu stratu výšky … preto sa lietadlo pri náraze rozpadlo na desaťtisíce kovových trosiek a na úpätí kopca v južnom Francúzsku ležia kusy mŕtvol.

Čo bolo príčinou tak dôkladného zničenia lietadla Germanwings letu 9525? Ako je diskutované v tejto správe a ako bolo prvý raz preukázané 3. februára, kedy vojenské letectvo SŠA testovalo svoj systém HELLADS a nasmerovalo laser na jeden zo svojich starších meteorologických satelitov, ktorý zničili prehriatím jeho vnútra, takže v dôsledku toho vybuchol vo vesmíre.
Ruskí špecialisti na obranu v tejto správe vyslovili názor, že chemické laserové systémy (také, ako systém HELLADS používaný vojenským letectvom SŠA, ktorý zasiahol lietadlo spoločnosti Germanwings 9525 a takmer zasiahol aj lietadlo spoločnosti Lufthansa s číslom letu LH1172) sú známe tým, že je mimoriadne ťažké, zamerať sa na ciele vo veľkej vzdialenosti, pretože ich "lúčový účinok" je vo všeobecnosti rozptýlený atmosférou a zasiahne tak všetko a prípadne aj iné objekty.
A presný scenár, ktorý spôsobil zničenie lietadla s číslom letu 9525, bola kombinovaná západná obranná činnosť v podobe vykonania "skúšky v hustých vrstvách atmosféry" formou imitácie útoku ruskými jadrovými hlavicami.

1) Dnes další incidenty u sesterské společnosti LH Germanwings.....

....neberou konce.
tm: asi další zdůraznění emériky, aby MADDAME MERKELOVÁ začala "sekat latinu". Mohu se také v úvaze ale plést.
Dle známého přísloví: co se stalo jednou, se už nemusí stát, ale jestli se to stane podruhé, bude to také potřetí. Jsou to zase záhadné okolnosti. Naštěstí se tentokráte nikomu nic nestalo. No uvidíme dále.


Stroj německé společnosti Germanwings, číslo letu 4U3882, v pátek odpoledne, při letu z Hanoveru do Říma musel nečekaně přistát v Benátkách na letišti Marco Polo. Důvod byl prostý: člen posádky a jeden cestující "náhle onemocněli" (tm: no neslyšel jsem, že by kvůli tomu muselo letadlo přistát pokud se nejedná o infarkt nebo porod. Určitě to bylo něco jiného, co se bojí veřejnosti sdělit a někdo to dobře zahrál do autu).

Na tomto incidentu by nebylo nic zajímavého, ale všichni cestující museli z letadla vystoupit a přesednout na jiné letadlo které je dopravilo do Říma. Zajímavé, zajímavé, zajímavé. Proč nepokračovalo dále v letu do Říma?????
tm: tak nejpozději zde každému svitne, že se nejednalo o dva nemocné účastníky tohoto letu ale o něco podstatnějšího.
Jeden z cestujících podal zprávu, že letadlo po přeletu Alp začalo klesat a přistálo v Benátkách
Další letadlo Germanwings muselo nouzově přistát v sobotu ve Štutgartu kvůli technické závadě. Byl to let 4U 814 z Kolína nad Rýnem do Benátek. Pilot vydal tísňové volání. Údajně se jednalo o ztrátu tlaku oleje, byla vypnuta turbína. Bez větších potíží přistáli ve Štutgartu.

Zajímavá symbolika:
Letadlo letící do Říma přistálo v Benátkách a letadlo letící do Benátek přistálo ve Štutgartu. (Kolin a Hanover výchozí letiště)


A možná právě zde máte důvod, proč chtějí eméričané "Německu" přistřihnout křídla.

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 kamarádka kamarádka | 4. dubna 2015 v 23:17 | Reagovat

náhodou jsem narazila - potvrzení o existenci tajné smlouvy něm x usa http://desitka.org/?p=3801

2 kamarádka kamarádka | 5. dubna 2015 v 9:14 | Reagovat

dodatek k 1: http://www.parlamentnilisty.cz/profily/PhDr-Josef-Skala-CSc-46766/clanek/-Kanzler-Akt-a-draty-omezene-suverenity-39202

3 kamarádka kamarádka | 5. dubna 2015 v 9:41 | Reagovat

leze to na povrch všude možně:
http://www.chelemendik.sk/Nemecko_je_protektorat_USA__237458678.html

4 Honza Honza | E-mail | 5. dubna 2015 v 11:05 | Reagovat

AEROSALON Paříž 2014. Ukázka nejmodernější Ruské stíhačky Suchoj T - 50 ( s přezdívkou Ruské UFO ). Stroj má neuvěřitelné manévrovací schopnosti, dokáže letět dozadu, stát ve vzduchu a pod. Volají ho i postrachem amerických stíhaček, neboť překonává americké letouny ve všech parametrech . To už není letadlo, ale UFO - u nás v TV ani tisku se to neobjeví - aby náhodou lidi neposlali naše politiky do důchodu ( či jinam ) a slavné gripeny
do šrotu .

http://www.liveleak.com/view?i=77e_1389637750

5 ok ok | 5. dubna 2015 v 11:08 | Reagovat

?
http://www.novinky.cz/veda-skoly/366052-tisic-let-stary-recept-s-cesnekem-dokaze-zahubit-zlateho-stafylokoka.html

6 ok ok | 5. dubna 2015 v 21:39 | Reagovat

[4]: Tak když po zmáčknutí čudlu letadlo ztratí polovinu hmotnosti...

7 irini irini | E-mail | 6. dubna 2015 v 11:25 | Reagovat

O zákonnosti,tak to je počtení... Zákony nadřazené nad spravedlností - to je jedna z "vymožeností" současného světa. Těžko se něco takového čte a ještě hůř poslouchá.  Jenže i v naší zemi jsou tací, kteří se vždy budou ohánět "zákony"  bez ohledu nejen na spravedlnost,ale i zdravý rozum.

8 ok ok | 6. dubna 2015 v 13:06 | Reagovat

woodman: na překlad do RU určitě použij překladač na yandex.ru. Nebe a dudy.
Samozřejmě i RU > CS.

9 Iriss Iriss | 6. dubna 2015 v 13:46 | Reagovat

Dobrý článek.DOPORUČUJI - 31.3.2015 se uzavřel kruh a rozjíždí se obrovské společenství, které nemá obdoby.ZDE:
http://energieupramene.blogspot.cz/2015_04_01_archive.html

10 sibolet sibolet | E-mail | 6. dubna 2015 v 21:06 | Reagovat

kulturní uderka,aneb ukolébavka pro MATRIXOVĚ SPÍCÍ, je libo BRAHMSE https://www.youtube.com/watch?v=IPK57_Ez8Qs&list=RDIPK57_Ez8Qs#t=0 nebo i MOZARTA????https://www.youtube.com/watch?v=QG2gOWFmMwg&list=RDIPK57_Ez8Qs&index=2

11 navi navi | 7. dubna 2015 v 11:45 | Reagovat

To na začátku až do 1:30 je přehlídka leteckých modelů, dnes umí modeláři i tryskové motory. To za tím už je skutečná voj. technika.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.