01.04.2015 okénko marného..... Pravděpodobně měl Hollywood hodně práce v posledních dnech....

1. dubna 2015 v 8:54 | prvopodstata |  Marného okénko

Veškerá práva vyhrazena UCC 1-308

Znovu bych rád upozornil čtenáře, že píši pouze částečně nebo úplně přeložené články ze zahraničního tisku. K tomu uvedu nějaký můj osobní komentář.

Máme Vám co říci.....

Aktualizováno středa 01.04.2015 07:54:54
Ve vlastní věci. Včera večer jsem měl rozepsaný hodně zajímavý neuložený článek. Na vysočině večer - v noci vypadl elektrický proud. Budu ho muset napsat znovu a pak ho zveřejním.


4) Zajímavé kratičké zprávy ze světa.....

....tak tohle neočekával nikdo!!!!!


Barack Obama vrátil Nobelovu cenu za mier


USA 1. apríla 2015 (HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)

Obamove ospravedlňujúce slová
Americký prezident Barack Obama v posledný marcový deň na tlačovej konferencii v Bielom dome verejne oznámil, že sa rozhodol vrátiť Nobelovu cenu za mier. Informáciu zverejnili viaceré svetové média.
Na snímke Barack ObamaNa snímke Barack Obama
Obama sa pred novinármi rozplakal a priznal, že si cenu za mier, v čase kedy bol prezidentom len necelých deväť mesiacov nezaslúži. "Nobelova cena by sa nemala dávať za pokusy, ale za reálne výsledky," vysvetlil.

Prekvapenie výboru
Tak ako Obama pred šiestimi rokmi neočakával cenu za mier, tak ani v roku 2015 Výbor pre Nobelovu cenu za mier neočakával jej vrátenie. Jednotliví členovia výboru potvrdili, že boli slovami prezidenta Spojených štátov do značnej miery prekvapení, niektorí použili slovo - šokovaní.


tm dodává: asi si uvědomil, kam ho vtáhli, dává znamení a nechce mít nic společného s třetí světovou válkou.....

..........................apríl.............................

USA: Bude výběr finanční hotovosti trestným činem?

Dollarnoten-620x330Zdá se, že pomalu dochází ke globální ,,válce" proti finanční hotovosti. Zejména velké výběry hotovosti jsou považované za náznak kriminálního jednání. V USA mají zaměstnanci banky zavolat policii, pokud si někdo vyzvedne víc jak 5000 dolarů v hotovosti.

Stále ještě existuje mnoho lidí, kterým je proti srsti a to právem, totální finanční kontrola prostřednictvím převodů peněz, transakcí kreditními kartami a bezhotovostními platebními kartami. Je příliš snadné sestavit profil lidí a v případě potřeby ho proti nim také použít. Takže celý systém jde směrem k odstranění hotovosti.
K tomu se minulý týden vyjádřil investor a finanční blogger Simon Black:
,,Vysoký úředník ministerstva spravedlnosti oslovil skupinu bankovních domů o nutnosti, aby své zákazníky oznamovali policii." Zástupce žalobce Leslie Caldwell měl projev, ve kterém na banky naléhá, aby ,,na problém upozornily orgány činné v trestním řízení," aby policie mohla ,,finanční prostředky zabavit" nebo alespoň ,,zahájit vyšetřování."
Důvodem je směrnice v příručce ,,Federal Financial Institution Examination Council", ve které se ,,provedené transakce nebo jejich pokus prostřednictvím banky (nebo její pobočky) o objemu 5000 dolarů nebo více" dá považovat za ,,podezřelou aktivitu." Od bank se již vyžaduje, aby odevzdávaly ,,Suspicious Activity Reports" (výkazy podezřelých aktivit). Za nedodržení takových pokynů hrozí ředitelům bank pokuty a dokonce i trest odnětí svobody.tm: nemějte obavu, přijde i do České Republiky a na Slovensko.


3) Od 1. dubna se na dobu jednoho roku stává Rusko předsedou BRICS.....

....skupiny zemí, jejímiž členy jsou rovněž Brazílie, Indie, Čína a JAR.
V rámci svého předsednictví uspořádá Rusko, které ho přejímá od Brazílie, řadu akcí, z nichž klíčovou bude summit plánovaný na začátek července v Ufě.
Na ruském MZV zdůraznili, že Rusko si vytklo za úkol transformaci sdružení v plnohodnotný mechanismus strategické a běžné součinnosti v klíčových otázkách světové ekonomiky a politiky.
Lídři BRICS
Jak zdůraznili na zasedání kolegia ruského ministerstva zahraničních věcí, patří mezi hlavní cíle zahájení fungování Nové banky rozvoje a poolu devizových rezerv.
Podle slov vyslance se zvláštním úkolem ruského MZV Vadima Lukova začínají už někteří partneři na Západě sondovat půdu ohledně připojení k bance rozvoje BRICS. Upozornil na to, že poprvé se takové instituce vytvářejí bez účasti západních zemí.
Dohoda o založení mezistátní úvěrové organizace byla podepsána na 6. summitu zemí BRICS v brazilské Fortaleze 15. července roku 2014.

tm dodává: prosím porovnejte obličeje na obálce časopisu Economist s obličeji v tomto článku. Nevěřte mně a přesvěčte se sami. Děkuji.....

2) Máte možnost se podívat na vítr, jak "krásně" devastuje celou Evropu.....

....nemyslím si, že je přírodní úkaz, někdo mu rozhodně, dle názoru tm, napomohl. Nebo byl dokonce celý uměle připraven.....

1) Pravděpodobně měl Hollywood hodně práce v posledních dnech.....

....aby asi na zakázku natočil video, je jenom pár sekund a hodně rozmazané, které bylo ve Francii a Německu na webu publikováno. Je to můj názor, Váš může být zcela jiný.

Přečtěte si článek, který se snaží podpořit teorii psychopatického copilota, který navedl letadlo do stěny masivu francouských Alp. Jestli tomu tak teoreticky bylo, musel by být na některém skalním masivu kus ohořelého vraku. Nenašli ani celá sedadla, žádné kufry, všechno roztrháno včetně lidských těl na malinké kousíčky, ale v té změti malého odpadu najdou čip ve fotoaparátu, který údajně přežil!!!!! Na něm byly nejasné rozmazané snímky, jak článek uvádí a to v dnešní době vyspělé elektroniky, tm podotýká, není objevena na planetě Zemi.


tm: co k tomu dodat????? Manipulace lidského myšlení a vědění probíhají v posledních časech lidstva na plné obrátky. Je to to stejné jako s Ukrajinou, dvojičkami v NEW YORKU 911, pravdě o mobilních telefonech, které údajně nikoho nepoškozují, wlan, manipulace počasí, Haarp, barevné revoluce, pravda o rakovině a celé medicíně, volné energii a mnoho dalšího???? Nevěřte mně, udělejte si prosím obrázek sami. Cirkus planeta Země je k smíchu, k popukání.....


Podívejte se jak vymývají noviny v Německu lidem mozek. No naštěstí je už skoro nikdo nekupuje:

http://www.bild.de/news/ausland/flug-4u9525/absturz-englische-version-40379746.bild.html


tm komentuje: takovýto sestup by automatika nikdy nedovolila, jen poté, kdyby došlo k dekompresi kabiny.


Články k danému tématu si můžete přečíst zde:

http://prvopodstata.blog.cz/1503/vsechno-se-zacina-asi-zamerne-s-germanwings-nejak-komplikovat

http://prvopodstata.blog.cz/1503/holandsko-ponoreno-do-tmy-dalsi-test-tekuteho-laseru

http://prvopodstata.blog.cz/1503/28-03-2015-okenko-marneho

http://prvopodstata.blog.cz/1503/28-03-2015-okenko-marneho
 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Dozaj Dozaj | E-mail | 1. dubna 2015 v 10:15 | Reagovat

Zdravím. Dnes se najednou odmlčel další ruský sračkomet-Politikus.ru.
  Poslední zpráva z 0.00 h - B. Obama obdržel ruské občanství!!!!
Asi TO začalo.

2 Jiří Jiří | 1. dubna 2015 v 11:10 | Reagovat

Dle mého, byl ten výpadek proudu zcela jistě zapříčiněn vrahy z Wall Streetu, aby se vaše důležité sdělení nedostalo na povrch.
Věřím, že svůj článek, patrně jediný pravdivý na českém internetu, brzy uveřejníte, abychom se i mi, obyčejní lidé dozvěděli, jak to ve skutečnosti bylo.

3 Lucie Nováková Lucie Nováková | E-mail | 1. dubna 2015 v 15:34 | Reagovat

Já k tomu nemám žádný důkaz, ale když byl včera výpadek proudu, tak jsem z toho měla stejný pocit, připadalo mi to jako výhrůžka - tak si to zkuste, jaký je black out, tak si to rozmyslete, jestli chcete proti něčemu protestovat. To počasí předtím mi přišlo divné. Na procházce, když se stmívalo, jsme viděli blýskání, ale nad Olomoucí nebyla skoro žádná oblačnost. Večer přišlo pár kapek a pak výpadek proudu na několik hodin.

4 Lev Lev | 1. dubna 2015 v 16:04 | Reagovat

Nezdá se vám, že vír toho větru je někde nad Moskvou? O copak jim asi jde?

Pro ovce: samozřejmě za to může jako vždy Putin :-)

5 Eda Eda | 1. dubna 2015 v 17:00 | Reagovat

[3]:U nás na Vysočině fouká vítr celý rok a elektřina občas vypadne. Je zajímavé, že teď při těch vichřicích ještě elekřina (alespoň u mne doma) nevypadla. Ale ještě nemáme vyhráno.

6 Lucie Nováková Lucie Nováková | E-mail | 1. dubna 2015 v 17:04 | Reagovat

Manžel teď říkal, že u Hluboček (kousek od Olomouce) popadaly stromy, tak mě ta konspirační horečka pouští. Nicméně otázka: Kde všude byl blackout?

7 Alue K. Loskotová Alue K. Loskotová | 1. dubna 2015 v 17:43 | Reagovat

No přátelé a jak se vám líbí hezké modré ikonky vedle vašich komentářů? Hned je to veselejší... (jsem pomáhala vylaďovat, ale toto je asi maximum, co si na Woodmanově území dovolím :D)

8 Eda Eda | 1. dubna 2015 v 18:02 | Reagovat

[5]:Před chvílí přišla bouřka a elektrika taky vypadla. To je tak, jen si něco pochválit  :). Ale bouřky v březnu (včera a předevčírem) a dubnu (dnes) nebývaly za mých mladých let. To až v létě následkem vysokých teplot. Je už něco nenormálního, buď vlivem ze Země nebo z kosmu.

9 Dozaj Dozaj | 1. dubna 2015 v 18:23 | Reagovat

1 Jsem zapoměl,že je dnes apríl.-(
  Už zase jedou. Měli 10hodin pauzu-asi byli soudruzi na koberečku u papalášů-nejspíš špatný vtip.-)
Pro jehně-za vše může Obama.-)

10 Dozaj Dozaj | 1. dubna 2015 v 19:01 | Reagovat

[7]:  Jj-super Karolínko.-)

11 irini irini | E-mail | 1. dubna 2015 v 19:34 | Reagovat

Neodpustím si ještě k té letecké katastrofě připomenout 11. září a jeho logiku:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dIdJuAtGU54

12 mariankosnac mariankosnac | 1. dubna 2015 v 20:13 | Reagovat

U nás sú blackouty obvykle spôsobené popadanými stromami na elektrickom vedení, (preto odporúčam notebook, nehrozí náhle vypnutie elektriky a strata rozpísaneho článku), a za tým blackoutom v turecku by mohli byť Iránci. Turecko je rozvojová zem a rozvody a tieto veci tam nemajú moc kvalitné, môže to byť aj ich technická porucha. No uvidíme, či budú blackouty pokračovať.

[7]: Neviem čo to je, ale môže byť. Ešte by sa mali opraviť tie reakcie na komentáre, teda tu napríklad komentár 8 reaguje na 5, takže keď kliknem v komentári 8 na tú 5-ku, zobrazí sa mi ten komentár, ale zobrazuje sa nejak blbo.

13 ol ol | 1. dubna 2015 v 21:24 | Reagovat

Vaj vaj Větře, foukej, duj,
všechno temné tu na Midgard-zemi zlikviduj.

14 ol ol | 1. dubna 2015 v 21:28 | Reagovat

[2]: :-))))))) jediný pravdivý :-)))

15 LDV LDV | 1. dubna 2015 v 21:52 | Reagovat

Ta fotka Obami hovoří za vše.

16 repki repki | 1. dubna 2015 v 22:25 | Reagovat

Nebude to 1.april s tym Obamom??? to sa mi nezda celkom ze by sa to stalo.....mozno sa mylim

17 vanilková vanilková | 1. dubna 2015 v 22:41 | Reagovat

[16]: přesně, to bylo to první, co mě napadlo...

18 Robo Robo | E-mail | 2. dubna 2015 v 0:08 | Reagovat

[16]: jasné, že to je apríl..

Inak, tm už ma začína trošičku otravovať - v posledních dňoch mi príde, že pomáha šíriť strach...je málo cesty v tom maraste.. chcelo by to vyvážiť, veď už sme v svetlom páse..

19 Sys Sys | 2. dubna 2015 v 0:10 | Reagovat

[16]:
No to dá rozum, že je to apríl. Už v záhlaví uvedené datum působí provokativně a když se člověk uráčí přečíst článek až do konce, je to tam dokonce přímo uvedeno.

20 CZK CZK | 2. dubna 2015 v 0:56 | Reagovat

Pokud jde o toho Obamu, tak si myslím, že by to spíš mohl být apríl. Pokud jde o to monitorování výběrů v hotovosti, tak si myslím, že u nás už to platí. Nedávno jsem si vybíral v hotovosti něco přes 35.000 v hotovosti a kromě čísla obvodu krku a velikosti bot jsem musel uvést všechna data. Prý je to kvůli tomu, aby mě někdo neokradl :-)

21 tm tm | 2. dubna 2015 v 0:56 | Reagovat

[18]: [19]: Aspoň to někdo objevil.

Tak jsem si aspoň udělal srandu a hned taková silná slova.

22 tm tm | 2. dubna 2015 v 1:01 | Reagovat

[18]: Nikoho tady nestraším, píši jenom o dění ve světě. Pak bych už tady nemohl nic napsat. Každému musí být úplně jasné, že by to Obama nikdy neudělal. I kdyby chtěl nedovolí mu to.
tm

23 mariankosnac mariankosnac | 2. dubna 2015 v 1:04 | Reagovat

To by bolo od Obamu férové, keby vrátil Nobelovu cenu za mier, ale to by ON nikdy neurobil, jasne že je to prvoaprílový žart.

24 ivka ivka | E-mail | 2. dubna 2015 v 13:12 | Reagovat

no jo a dneska jsem četla, že Putin požádal o vstup do NATO, no vlastně to bylo taky včera! no ale jsou to sice žerty, ale fakt dobrý! K zamyšlení, že?

25 Dozaj Dozaj | 3. dubna 2015 v 13:17 | Reagovat

www.Politikus.ru - Putin už má rozdělenou Ukrajinu. Jedna třetina pojmenovaná -NOVORUSKO!!!
  Boje pokračují...Co bude dál?

26 Dozaj Dozaj | 3. dubna 2015 v 13:52 | Reagovat

Výborný článek Jiřího Pehy na dnešních www.novinky.cz

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.