Na švýcarském autosalonu v Gentu byla představena plnoautomatická.....

9. března 2015 v 1:54 | tm |  Články

Veškerá práva vyhrazena UCC 1-308

Znovu bych rád upozornil čtenáře, že píši pouze částečně nebo úplně přeložené články ze zahraničního tisku. K tomu uvedu nějaký můj osobní komentář.

Máme Vám co říci.....

Aktualizováno pondělí 09.03.2015 01:54:54


Na švýcarském autosalonu v Gentu byla představena plnoautomatická.....

....auta, která dělají, když máte zájem, kompletně všechno za Vás. Nepotřebujete ho ani řídit. Letadla, která mají automatický start, autopilota po celou dobu letu až po automatické přistání, jsou sice pěkná, ale myslím si že pro člověka, naprosto zbytečná. Když totiž automat vysadí, pilot vyšel z kondice díky automatu, babo raď.....
Rozhodně bych nikdy neměl zájem vlastnit auto tohoto typu, které bylo na autosalónu v Genfu představeno. A nejen jedno.....
Uznejte sami. Měli byste zájem něco takového, co je prošpikováno RFID čipy vlastnit????? Auto přijede za Vámi, bez řidiče, když o to mobilem požádáte. Zapomněli dodat, že za automat zodpovídá majitel při havárii.


Nebo snad jiné auto, třeba tohle s auto-pilotem:či autočlun..........anebo jiné auto, třeba až autoponorku včetně podvodního skůtru?????.....nebo létající auto????


Líbí se Vám tento robotický svět, kde už neovládáte vůbec nic, musíte se spolehnout jenom na automaty a jste pomalu vy ovládáni?????
Níže máte možnost se připojit do diskuze. Dnes ji pro Vás nechám v tomto článku otevřenou bez schvalování. Uvidíme.....
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Robo Robo | E-mail | 9. března 2015 v 2:50 | Reagovat

Myslím, že veľa kúskov sa ich nepredá - nestihne sa, kým sa všetci prebudíme..

Krásnu JAR prajem.. :-)

2 ST. ST. | 9. března 2015 v 7:34 | Reagovat

Ahoj,
asi takhle Tome. Naše generace vyrůstá v technickém světě. Všechno už je postavené na internetu a na technice a většina lidí to prakticky příjmá. Mě zajímá duchovní svět, ale taktéž hodně technika. Vím, že to má hodně lidí stejně, takže už to bude asi volba v budoucnu. Pokud se odehraje něco většího, kdy si budeme donuceni vybrat stranu, tak můžeme jen spekulovat, jak to dopadne. Ano, technika je velmi zajímavá, ale v budoucnu ji převáží duchovno, ať chce nebo nechce. A to říkám s čistě nezaujatým názorem. :)

Pěkný den

3 sv. sv. | 9. března 2015 v 10:57 | Reagovat

Ten článek jsem četl před pár dny, člověk by mohl mít i lehký obavy z toho, když poslouchá ty děcka a puberťáky na zastávce či v buse, dotykovej mobil s velkým displayem má každej, snad krom výjimky.. Forma jejich zábavy je dosti pokleslá, zdá se, díky těm elektron. hračičkám. K tomu vezměme ty ledničky a pračky se zabudovaným wifi, a domácí wifi sítě kdy si pračka sama požádá přes net o další balík prášku, lednice sama objednává mléko páč senzor ve dveřích zvážil že ho v lahvi je pouze 0,1387 kg, a dnešní mladí se k tomu vyjadřují vyloženě nadšeně.. oni ztrácí pojmy o světě, v podstatě už by se jeden nedivil že za chvilku nebudou znát triviální odpověďi kde že se bere to mléko...a jak vypadá příroda, jaká Síla že pomáhá tomu malému semínku že z něj vyroste 30m krásný strom...

Kde že je RODINA=ZÁKLAD (státu).

Podle mě jsme doslova povinni nastupujícím generacím ukazovat obrazy, KAM až to može dojít, vybrat si jednou budou muset sami.
U všech těchto hračiček (nejen v článku uvedených) totiž převažují negativa pro člověka, jen to možná není zprvu vidět, přes tu clonu "sladkýho nicnedělání".

4 ok ok | 9. března 2015 v 13:32 | Reagovat

Co je to za šrot tohlencto, já chci plavací a létající motocykl s autopilotem. Teprve to bude pokrok zivilisace.

sv.: Pokud rodiče nepřestanou spolupracovat se systémem, budou jeho součástí, včetně děcek a včetně následků.

5 Daniela Daniela | 9. března 2015 v 16:11 | Reagovat

Takové věci se mi od malička protiví. Pamatuji si, jak někdo třeba kdysi předemnou řekl něco ve smyslu: "Kdo ví, co bude za 20 let. To budem přístroje ovládat svojí myslí" atd. Vždycky jsem se v duchu naštvala a hrozně se mi to příčilo i jako dítěti. Naposledy, když jsem byla v USA tam jeden otec v autě ze srandy říkal svému synovi - za 20 let tohle už ani nebudeš potřebovat. To budeš mít v hlavě čip a všechno ovládat.... Jak něco takového slyším, tak se mi fakt dělá zle. Proto jsem se před lety přestala dívat na sci-fi filmy a nechápu, co na nich např. vidí taťka doma. Určitě by nechtěl žít v takovém prostředí, tak proč vyhazuje čas díváním se na filmy, kde není skoro žádná příroda, všechno kovové, temné a všude roboti?
Raději se podívám na dokument o zvířatech nebo zajímavé rozhovory a dozvím se něco o sobě jako o lidské bytosti.

6 Susan Susan | 9. března 2015 v 18:11 | Reagovat

A já si myslím, že vždy je nejlepší zlatá střední cesta. :-) Obraťte negetivní na pozitivní a zeptejte se, v čem by tato věc mohla pomoci? Co se týká autopilota hned mě napadlo pár situací, kdy to může být ku prospěchu a ve vážných situací může zachránit i život. Takže za mě proč ne, pokud se to bude využivat rozumně a pro lidi, nevidím problém v této technologii.

[2]: ohledně volbě do budoucna, vy si myslíte, že technologie(věda) a duchovno nemohou jít ruku v roce? Proč by člověk měl mít volbu jenom černé a bílé, vždyť je tu přece také i šedá. :-)

7 V+V V+V | 9. března 2015 v 18:59 | Reagovat

Svět se mění a pro spoustu druhů rostlin a živočichů nebude místo.Vysazujeme nevědomky již nemocné stromy a divíme se,že jsou stromy nemocné. Dalmatini vymřou atd.Když jsem se ptal,jaktože je na Zemi tolik vražd, závisti a nenávisti--Člověk si vše udělal sám".Ještě se neví jak budoucnost dopadne,jsou 2 cesty a chybí nějaké zlomové body.Ale o tom jsem již nedávno  psal.Nemáme se zabývat minulostí a budoucností.Máme žít přítomností.To značí řešit aktuální věci.

8 ST. ST. | 9. března 2015 v 19:57 | Reagovat

[6]: Kdyby nebyla technologie zneužívána, ano, tak spolu mohou spolupracovat. Je to ale stejně nepravděpodobné, že se ze dne na den uvolní všechna pravda do světa. Ale, není to nemožné, to je zase pravda. :)

9 ST. ST. | 9. března 2015 v 19:57 | Reagovat

[6]: Kdyby nebyla technologie zneužívána, ano, tak spolu mohou spolupracovat. Je to ale stejně nepravděpodobné, že se ze dne na den uvolní všechna pravda do světa. Ale, není to nemožné, to je zase pravda. :)

10 ST. ST. | 9. března 2015 v 19:58 | Reagovat

[6]: Kdyby nebyla technologie zneužívána, ano, tak spolu mohou spolupracovat. Je to ale stejně nepravděpodobné, že se ze dne na den uvolní všechna pravda do světa. Ale, není to nemožné, to je zase pravda. :)

11 mariankosnac mariankosnac | 9. března 2015 v 20:30 | Reagovat

Lietajúce autá boli v scifi filme Piaty element, neveril som že to raz bude realitou. Ale lepšie to mali vymyslené v Star Treku, ľudia sa priamo transformovali z miesta na miesto.

Keby všetci mali lietajúce automatické autá neboli by dopravné nehody (teda určite by ich bolo menej) a predišlo by sa nedodržiavaniu predpisov. Všetky autá by boli sledované takže už by nebolo možné aby nejaký zločinec spáchal zločin a ušiel na takomto aute (to dokázal len Bruce Wilis). Letecky sa do cieľa dostanete rýchlejšie ale problém by bol so spotrebou paliva, takéto lietadlo toho zožerie asi viac ako obyčajná Fabia. Ale už by nebolo možné toto: http://cdn2.img.cz.sputniknews.com/images/03/31/033117.jpg

12 sv. sv. | 9. března 2015 v 20:36 | Reagovat

[6]: Šedou tu taky nemusím, fuj to je hnus = i na nebi, má bejt přeci modrý.
Ani to auto s automatickou převodovkou jsem nikdy nekoupil, ten požitek z řazení jsem si nenechal vzít.
Žádny "kdyby" tu neplatí, na CO si chcete zjednodušovat život blbinama a technickejma "vymoženostma" na který dojely už jiný generace ??? :-))))

...jakmile bude lidstvo vymejšlet další kktiny typu např. automatický podavač WC-hajzlpapíru, može se jednou stát, že se z toho jednou pose-rou všici.
A nejsu první kdo tak hovoří.

13 Susan Susan | 9. března 2015 v 22:29 | Reagovat

[8]: To souhlasím, že je tu problém se zneužíváním, o tom není pochyb, ale nesouhlásím s tím, že spolupráce mezi tech/vědou a duchovnem v budoucnosti není možná( podle vás pravděpodobnost je malá ne-li žádná kvůli zneužívání), právě naopak. Vy tvrdíte podle komentáře 2, že ,,Ano, technika je velmi zajímavá, ale v budoucnu ji převáží duchovno, ať chce nebo nechce.,, Co vy si tedy pod pojmem duchovno v budoucnosti představujete?

Ano, technologie je zneužitelná, ale já si tedy pod budoucím duchovnem nebo spíše pod pojmem duchovní člověk v budoucnu ráda představuju někoho, kdo je doopravdy na nějaké spirituální výšši, zná principy univerza a ctí, respektuje svojí planetu a lidi na ní žijící. Proto by neměl potřebu zneužití jakékoliv technologie destruktivního charakteru. Chápe, že rozvinutí technologie patří k vývoji jeho rasy a nebude se jí snažit potlačit a stagnovat, ale naopak rozvíjet. Duchovno není doopravdy o tom, abychom tu nazí běhali v lese a přitom jedli pampelišky. Dokola převládá názor, že spiritualita a duchovno se s vědou nesnese, přitom jsou spolu velmi provázaný a jejich spolupráce je pro lidstvo přímo nutností! :-)

Ale co já vím, je to jen můj názor, né žádný fakt, přece jen, každý máme svůj unikátní pohled na svět, takhle se na to prostě dívám já. :-)

14 Susan Susan | 9. března 2015 v 22:37 | Reagovat

[11]: Ohledně šedé...Doufám, že jste pochopil, že šlo o metaforu? Nebo ten váš komentář měl být pokus o vtip? :D

,,CO si chcete zjednodušovat život blbinama a technickejma "vymoženostma" na který dojely už jiný generace ??? :-)))),, Ale jóó, k čemu mít ten mobil, díky kterému jsem v kontaktu s přáteli a rodinou, k čemu internet, díky kterému mám možnost se dozvědět i jinou pravdu než tu televizní, k čemu auto, které mě může dovézt kamkoliv a kdekoliv si zamanu, k čemu GPS, která mi ukrátí čas a doveze na přesně uvedené místo, k čemu dnešní záchody, kadibudkám se přeci nic nevyrovná :-), k čemu elektřina, která mi posvítí, když si zamanu a neohrozí podpálení bytu, vždyť je to všechno hrozný a jenom to ubližuje a všichni mě sledujou a mám z toho rakovinu a užírá mi to mozek...

Pokud je tohle všechno pro vás tak hrozný, tak nechápu, co tady děláte. Je to všechno o přístupu. Buď přijměte všechny tyhle blbiny, kokotiny a techno. vymoženosti jako součast vašeho světa a vývoje naší společnosti a budu dělat vše proto, abych to tady zlepšil a zabránil dalšímu zneužívání, budu si dávat pozor, aby mi to zbytečně neubližovalo. Další možnost úplně technologii vymazat ze svého života a přidám se k nějakým přírodním národům nebo budu prostě jenom psát ego-duchovní kraviny, jak je všechno špatný a vlastně nic technologickýho nepotřebuju, když přitom se chovám jako pokrytec a daný věci využívám. Jak to, že nežijete v lese a zrovna si šutrama nerozděláváte oheň a místo toho sedíte na zadku před PC, který váš ,,ozařuje,, a čtete tento komentář v teple a bezpečí? :-)

15 Robo Robo | E-mail | 9. března 2015 v 23:54 | Reagovat

[14]: Myslím, že šedá je šedá.. Šedá nestačí, nieje proste dosť svetlá.

Aj ja používam elektriku a mobil a počítač a wifi...
Ibaže...elektrika sa už najmenej sto rokov dá nahradiť (Tesla) a mobil a wifi pri troche snahy určite tiež.
Verím, že teraz už neochvejne spejeme k Vedomiu, takže už je to na dohľad. Do tej doby, ako aj píšete - využívať, zároveň pritom aj premýšľať..

16 sv. sv. | 10. března 2015 v 3:22 | Reagovat

[14]: se vám ta metafora momentálně trochu nepovedla. A ani zbytek.
Už jen podle vašeho americkýho nicku mám jasno :-p :-D

17 marcela marcela | 10. března 2015 v 9:44 | Reagovat

Nelíbí se mi to, nerozumím jak kdosi může být natšený tímto, přijde mi to jako nynější módní kuchyně, které působí chladně., nevidím, že výdobytky technické, lidem by ušetřili čas a tímto oni měli k sobě blíže.

18 sv. sv. | 10. března 2015 v 11:14 | Reagovat

[Smazaný komentář] Spíííídy nevím nevím, na toto zdá se není lidstvo moc připraveno, i když smysl v Tvých slovech nalézám a jistě je třeba hledat řešení "střední cestou", jak píšeš.
Souhlasit však mohu POUZE v případě, že mluvíš cca o roce ->2?20<- a lidstvo už je s technikou kamarád, UMÍ ji používat, inovativní patenty NEJSOU zamčeny "někým" v trezoru, mohou je používat všichni, v podstatě se musí jednat o dobu, kdy člověk vcelku pochopil svoje ego.

Ale otázky typu - jak vypnout všechny jaderné elektrárny, jak KOMPLET odzbrojit Zemi, stop chemtrails, apod věci jsou stále ve vzduchu, ať větřík věje kamkoliv.

a to tvrzení "Ony dokonce nejenže mohou, ale musí jít ruku v ruce, pokud chce lidstvo...." má svoje omezení - resp dnešní vývoj lidstva je přesně OPAČNEJ tj REGRESNÍ!!!

takže pěkná úvaha, ale osobně dál budu na techniku hlasitě nadávat, snad se lidem více otevřou oči kam to nyní spěje.

19 sv. sv. | 10. března 2015 v 11:28 | Reagovat

[Smazaný komentář] Juj to vyskočím do stropu radostí až se to povede. Jde především o ty "nejrozsáhlejší vynálezy" - příklady viz koment [18]:..
Co je platný - když např přetransformuju topinkovač na radio.video.topinkovač když např naladím ČT a tam budou dál znit ta všechna hov.na co tam vysílaj žejo... a z nebe se budou sypat ty tuny bordelu, plísní a virů.

A když vidím a slyším jakým směrem se dnešní děcka ubírají, jak přemýšlejí uff nemohu se vyjádřit slušně! :-)
No holt musíme MAKAT MY a trochu ten "systém" přeladit však ono se to povede! :-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.