10.03.2015 okénko marného.....

10. března 2015 v 1:54 | tm |  Marného okénko

Veškerá práva vyhrazena UCC 1-308

Znovu bych rád upozornil čtenáře, že píši pouze částečně nebo úplně přeložené články ze zahraničního tisku. K tomu uvedu nějaký můj osobní komentář.

Máme Vám co říci.....

Aktualizováno úterý 10.03.2015 01:54:54

1)Rozhovor s Helgou Zepp-LaRouche na téma hrozícího jaderného konfliktu.....

....a možné budoucnosti Západu.....
Rozhovor s předsedkyní občanského hnutí Solidarität ("Büso") Helgou Zepp-LaRouche na téma hrozícího jaderného konfliktu a možné budoucnosti Západu

(stručný výtah nejdůležitějších informací)

Po rozhovorech s vojenskými experty následuje obava, že se regionální válka na Ukrajině vyvine v atomový konflikt. Mediální tlak je silný, válečné štvaní intenzivní. Veřejné osobnosti, které s tímto štvaním nesouhlasí, bývají rychle odsunuty ze svých pozic (v poslední době sir Malcolm Rifkin, Jack Straw a jejich vykonstruovaný korupční skandál). Že jsou za situací na Ukrajině USA, nemůže nikdo pochybovat: Porošenko uzavíral kontrakty na nákup zbraní v Abú Dhabí, což je místo známé nepřímými překupy amerických zbraní.

Parubij, býv. šéf národní bezpečnostní rady a před rokem komandant Majdanu, nyní předseda nejvyšší parlamentní rady UA, cestoval do Kanady a USA, setkal se v Victorií Nuland (ženou, která celou tuto protiruskou destabilizační akci koordinuje), s McCainem a jinými. To, co se děje na Ukrajině, je kubánská krize naruby. Jaderné zbraně jsou velmi blízko k "nepřátelským" (míněno ruským) hranicím, jenže na rozdíl od Kennedyho nelze od Obamy očekávat, že od této provokace upustí, takže se bude situace pravděpodobně nadále eskalovat. Vzhledem k politické situaci i probíhajícím změnám vojenského vybavení (modernizaci zbraňových systému v Evropě i globálně) lze předpokládat, že je svět na hraně jaderného konfliktu.

Logika vojenských stratégů USA je taková, že vyřadí Rusko a příp. Čínu už prvním úderem a ty nedostanou šanci k odvetnému útoku; jsme na prahu třetí světové války! Obama během prezidentské kampaně v r. 2008 mluvil i o tom, že výrazně zredukuje jadernou sílu USA, ale teď dělá přesný opak. Právě odstartoval program v hodnotě 1 bilionu dolarů na modernizaci jaderných zbraňových systémů - nápadné je zejména modernizování taktických jaderných zbraní v Evropě. Logika jaderné války je taková, že jakmile k ní dojde, nasadí se úplně všechny zbraně, protože ten, kdo to neudělá, bude zlikvidován.


Po rozhovorech s vojenskými experty následuje obava, že se regionální válka na Ukrajině vyvine v atomový konflikt. Mediální tlak je silný, válečné štvaní intenzivní. Veřejné osobnosti, které s tímto štvaním nesouhlasí, bývají rychle odsunuty ze svých pozic (v poslední době sir Malcolm Rifkin, Jack Straw a jejich vykonstruovaný korupční skandál). Že jsou za situací na Ukrajině USA, nemůže nikdo pochybovat: Porošenko uzavíral kontrakty na nákup zbraní v Abú Dhabí, což je místo známé nepřímými překupy amerických zbraní. Parubij, býv. šéf národní bezpečnostní rady a před rokem komandant Majdanu, nyní předseda nejvyšší parlamentní rady UA, cestoval do Kanady a USA, setkal se v Victorií Nuland (ženou, která celou tuto protiruskou destabilizační akci koordinuje), s McCainem a jinými. To, co se děje na Ukrajině, je kubánská krize naruby. Jaderné zbraně jsou velmi blízko k "nepřátelským" (míněno ruským) hranicím, jenže na rozdíl od Kennedyho nelze od Obamy očekávat, že od této provokace upustí, takže se bude situace pravděpodobně nadále eskalovat.

Vzhledem k politické situaci i probíhajícím změnám vojenského vybavení (modernizaci zbraňových systému v Evropě i globálně) lze předpokládat, že je svět na hraně jaderného konfliktu. Logika vojenských stratégů USA je taková, že vyřadí Rusko a příp. Čínu už prvním úderem a ty nedostanou šanci k odvetnému útoku; jsme na prahu třetí světové války!

Obama během prezidentské kampaně v r. 2008 mluvil i o tom, že výrazně zredukuje jadernou sílu USA, ale teď dělá přesný opak. Právě odstartoval program v hodnotě 1 bilionu dolarů na modernizaci jaderných zbraňových systémů - nápadné je zejména modernizování taktických jaderných zbraní v Evropě. Logika jaderné války je taková, že jakmile k ní dojde, nasadí se úplně všechny zbraně, protože ten, kdo to neudělá, bude zlikvidován.

USA vše směrují k válce, kdy je veškerá obranná kapacita nepřítele eliminována prvním úderem (modernizace, evropský raketový štít, schopnost zasáhnout hluboko do teritoria nepřítele, rozšiřování NATO na východ, vojenské smlouvy EU, základny, radary apod. jsou čím dál blíž k ruským hranicím). Vše se tak vyostřilo, že pokud velmi rychle nenabereme jiný kurs, mohou být důsledky fatální.

Podle vojenských expertů se USA snaží o válku, která bude probíhat na území Evropy, Ruska a pravděpodobně Číny, ale ne na území USA. Ta nejmenší věc, co teď může Německo udělat, je okamžitě ze svého teritoria odstranit veškeré americké jaderné zbraně. V 80. letech jsme byli jen pár krůčků od atomového konfliktu, protestovaly tehdy spousty lidí. Teď k němu máme ještě blíž, ale prakticky se o tom nemluví.

Když zastupující předseda ukrajinské vlády otevřeně prohlásí, že se Ukrajina nijak nebojí toho, že povede válku s Ruskem, a že ačkoli se jedná o jadernou velmoc, on věří tomu, že taková válka rychle dospěje ke svému konci - koho neprobudí ani taková slova, ten má podle paní LaRouche

"opravdu amputovaný mozek"!


Poznámka tm: vidím že pojem amputovaný mozek, který jsem začal používat asi před 5 lety ohledně ukládání peněz v bance se dobře ujal i v Německu.....

V armádě se o tom debatuje mnohem silněji, v zákulisí je debata o bezprostředním nebezpečí jaderné války velmi intenzivní. Ukrajinská revoluce stála (USA) 5 mld. dolarů a vše bylo dokonale naplánováno. Válečná krize vychází z totální krize transatlantického bankovního systému, všechny evropské banky jsou kompletně bankrot.

A proč média tak hrozně štvou proti Řecku? V momentě, kdy by bylo vyslyšeno volání po dluhové konferenci ohl. Řecka, by padl celý sektor derivátů, bublina by praskla. (Německá) média vyšroubovala hysterii tak vysoko, že lidé úplně ztratili soucit s Řeky, neuvědomují si, co jim to bylo učiněno.

Bankrot totiž není jen Řecko, ale celý eurosystém, a totéž platí pro Wall Street.


Řešením je okamžitá dluhová konference s odepsáním nesplatitelných dluhů, oddělení bank, vytvoření nových kreditních institucí jako např. Kreditanstalt für Wiederaufbau po 2. sv. v.; pak by bylo možno řešit i ukrajinskou krizi tím, že Evropa začne spolupracovat s Eurasií. Nabídka Číny, aby USA a jiné velké státy spolupracovaly s novou Hedvábnou stezkou, je stále platná. Jedná se přitom o win-win situation (situaci, z níž mají přínos obě strany). Existují i plány na rozvoj jižní Evropy; Ukrajina by vzhledem ke své geografické pozici sloužila jako most mezi západní Evropou a zmíněnou eurasijskou oblastí, a mohla by se tak opravdu rozvíjet. Je to jediná šance, jak se vyhnout hrozící 3. světové válce. Je nutné vidět souvislosti mezi finančním systémem a hrozící válkou - bez toho bude každé řešení jen dočasné.

Co by čekalo Německo, pokud dojde k takové reorganizaci a Německo se v podstatě přikloní ke změně paradigmatu? Nejprve je nutno vycházet z toho, co dříve bývalo pro Německo typické. Německo bývalo světový leader v oboru technologií a vědy; každopádně nebylo zelené. Dnes tuto pozici převzala Čína. Například čínská pomoc africkým státům spočívá v budování infrastruktury, zatímco Západ dodává spotřební zboží. Infrastruktura je přitom nutným předpokladem toho, aby se tyto země mohly samy rozvíjet. Podobná filosofie dřív existovala v Německu, které se zaměřovalo na dlouhodobé cíle, na investice v tuzemsku i v jiných zemích, dnes je přístup spíš krátkodobý. V době německého hospodářského zázraku firmy poté, co zajistily přiměřený příjem zaměstnancům, všechen zisk opět reinvestovaly do podniku. Veřejné nabídky akcií (IPO) a "všechny tyhle nesmysly", to neexistovalo. Se změnou paradigmatu došlo k tomu, že se západní svět místo produkce zaměřil na finance - akcie, spekulace, deriváty apod. Musíme prostě udělat rázný střih, potřebujeme úvěrový systém, který podniky zainteresuje na produkci.

Státy BRICS investují do reálného hospodářství a to je pak úplně jiná spolupráce. Potřebujeme smysluplný hospodářský systém, který bude orientován na blaho budoucích generací; posunout se ve vývoji na další stupeň a začít spolupracovat jako lidstvo, řešit problémy spolu. USA se začínají hospodářsky rozpadat, celý jih dlouhodobě trpí tak obrovskými suchy, že už zemědělství prakticky nepřichází v úvahu. Infrastruktura je zoufalá, vlaky jsou ve špatném stavu, ulice měst, např. New Yorku, jsou samá díra. Kdyby začaly USA spolupracovat se státy BRICS, mohly by stavět nová města, vylepšit infrastrukturu - např. částečně nahradit leteckou dopravu vlaky typu TransRapid, budovat nové systémy zásobování vodou. Něco velmi podobného bychom mohli mít i my tady v Evropě. Naprostá změna světového paradigmatu by vedla i k podpoře zdravotnictví zaměřeného na prevenci; i průzkum vesmíru by probíhal společně. Byl by to svět znovu orientovaný na to, aby se dalším generacím dařilo lépe. Toto je totiž poprvé v historii Západu, kdy tiše přijímáme fakt, že se budoucím generacím povede hůř než té, která dnes obsazuje vedoucí pozice. V Asii, v Rusku atd. to tak není.
A tak se potřebujeme zamyslet nad tím, co je vlastně lidstvo - horda uctívačů zlatého telete, nebo tvůrčí druh, který si dokáže utvářet vlastní budoucnost? K tomu je ještě nutné podotknout, že je západní civilizace ve srovnání s čínskou a indickou ještě relativně mladá, takže neexistuje žádný přírodní zákon, který by určoval, že civilizace má po určité době nevyhnutelně padnout. Není důvod k sebezničujícímu pesimismu - cesta ven existuje. Jen se po ní vydat.

A pro všechny, kteří ovládají německý jazyk, je možné se podívat na celý rozhovor v níže uvedeném videu.


 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Adam Adam | 10. března 2015 v 8:48 | Reagovat

https://www.youtube.com/watch?v=MwRYpmWolWQ&feature=youtu.be
Málokdy slyšíme tak myšlenkově hluboký a kultivovaný projev. Asi právě proto jej česká média ignorovala...

2 ok ok | 10. března 2015 v 11:32 | Reagovat

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1544-registracni-pokladny-poprava-drobnych-zivnostniku-v-primem-prenosu-zakony-proti-chudym-ods-i-svobodni-tvrdi-muziku-socialistu-co-zkusit-treba-narodni-demokracii.htm

Babiš, špíny se nezbavíš! http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011121101
http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/6209-byl-babis-estebak-ano-.aspx
Ještě někde je článek se seznamem jeho kolegů v ANO - starých tvrdých estébáků.

Ad Národní demokracie - v podstatě můžu říct, že kdo bude příští volby pořád ještě volit jinou stranu než jsou oni, ten bude mít v palici nasráno.
OPPT bude mít efekt za delší dobu, volby jsou blíž.

3 Mára Mára | E-mail | 10. března 2015 v 13:27 | Reagovat

http://www.novinky.cz/veda-skoly/363761-zahadnych-obrich-krateru-na-sibiri-muze-byt-az-30-nikdo-netusi-kde-se-vzaly.html

4 ok ok | 10. března 2015 v 23:43 | Reagovat

1)
Jaderný konflikty mě nechávají celkem klidným. Buď je považuju za nepravděpodobný nebo pokud už nastanou, je všechno jedno. Tak co řešit, žejo:)

Pro konstruktivnější vývoj lidstva, to chce nakopat americký planetomrdy a vyšplouchnout židobankéře s jejich systémem. Potom se objeví hromada šuplíkových technologií, který se teď nepoužívají, protože na staré technice se vydělává mnohem víc PENĚZ.
Nepotřeba ropy i vrátí arabáče zpátky k chovu velbloudů a koníků, což je ještě to, na co morálně mají.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.