06.03.-07.03.2015 okénko marného.....

6. března 2015 v 1:54 | tm |  Marného okénko

Veškerá práva vyhrazena UCC 1-308

Znovu bych rád upozornil čtenáře, že píši pouze částečně nebo úplně přeložené články ze zahraničního tisku. K tomu uvedu nějaký můj osobní komentář.

Máme Vám co říci.....

Aktualizováno pátek 07.03.2015 18:54:54


8) V Rakousku je schválené referendum o vystoupení z EU.....

....tak je vidět, že se nám začíná EU pomalu rozpadat. Hlasování by mělo proběhnout koncem června 2015. Tobogán se pěkně rozjel.....7) Bylo by dobré si stáhnout a zapamatovat tyhle stránky.....

....jen tak.....

Seznam českých a slovenských webů šířících ruské (údajné) lži:

5-5) Slovenské weby budou pod kontrolou.....

....tak nám to pomalu všude začíná. Začíná totalitní kontrola krůček za krůčkem.....

Slovenské weby budú pod kontrolou: Na obsah dohliadne komisia

Dnes v 14:48 | afinabul | Z domova
Združenie IAB Slovakia, pôvodne známe ako Asociácia internetových médií, odsúhlasilo zavedenie Kódexu preberania obsahu na internete. Dokument obsahuje presné pravidlá pre využívanie cudzieho obsahu. Živé.sk to potvrdila riaditeľka združenia Michaela Slaninová.
O dodržiavanie zásad sa podľa nej postará Etická komisia. "Hlavnou pracovnou činnosťou bude posudzovanie súladu obsahu publikovaného v jednotlivých médiách s pravidlami kódexu a ďalšie s tým spojené aktivity."
Združenie IAB Slovakia zverejnilo Kódex preberania obsahu na internete. Zapojení vydavatelia sa ním musia riadiť, ak chcú využívať cudzí obsah na internete bez toho, aby porušili práva autora. Známi sú už aj členovia etickej komisie, ktorí budú dodržiavanie dokumentu kontrolovať.Zisti kto si a rob to úmyselne!

5) Komu je válka matkou.....

....aneb jak ukrajinští politici vydělávají na válce.....
Bylo by dobré tento film rozeslat co nejvíce lidem a prosím, stáhněte ho, brzy ho určitě vymažou.
4) Ruská armáda představila revoluční elektronický bojový systém.....

....který nemá ve světě obdoby. Nyní se naskýtá otázka, kdo je tedy lepší. Možná si ho vyzkouší na amerických křižnících plovoucích v Černém moři-dodává tm. Minulý rok ukázali jednomu us křižníku, který byl v Černém moři přes limit 21 dní, zač je toho loket. Jen připomínám, že polovina mužstva na lodi vystoupila okamžitě z vojska.


Nový Richag-AV radar a sonar rušicí ruský systém může být namontován na vrtulníky, lodě a jiné vojenské techniky k blokování zbraňových systémů potenciálních protivníků na vzdálenost několika stovek kilometrů; odborníci konstatují že nemá obdobu nikde na světě.
Na prezentaci pro novináře v Kazani ve středu, ruská radio-elektronická firma Radio-elektronické technologie Concern (KRET), oznámila, předání první várky nového elektronického systému boje vrtulníkové modifikace známé jako "Richag-AV" pro ozbrojené síly.


O systému Richag-AV, montovaném na Mi-8MTPR1 (varianta Mi-8MTB5-1 vrtulníku), se říká, že nemá globální ekvivalent. Jeho elektronický systém protiopatření, je navržen tak, aby rušil radary, sonary a dalších systémů detekce cíle a bránil letadla, vrtulníky, bezpilotní letouny, pozemní a námořní síly proti systémům vzduch-vzduch a země-vzduch v okruhu několika set kilometrů. Může být namontován na stroje kterékoli části ozbrojených sil, včetně vrtulníků a letadel, jakož i pozemních strojů a lodí.
Mi8-MTPR1 báze Richag-AV je platforma, která pomocí multi-paprsku anténních soustav s DRFM technologií, je navržena tak, aby aktivně rušila, a tedy "oslepila" radarové systémy, aby bránila proti rádiovým elektronickým systémům řízených střel. V bojové situaci by systém fungovat jako součást letecké útočné skupiny zaměřené na prolomení prakticky jakéhokoliv systému obrany, oslepující všechno až do protiletadlového raketového systém USA MIM-104 Patriot ''.
Rossijskaja Gazeta vysvětlila, že vedle práce rušící signalizace, je Richag-AV radar schopen provádět shromažďování informací, které zahrnuje zjištění cizích zdrojů elektromagnetického záření. Na základě palubní databáze různých typů vojenských zařízení, je systém schopen rychle určit typ cíle, což mu umožní účinně rušit.

3) Proč bychom se měli připravit na konfiskaci zlata.....

....doporučuji přečíst. Nejlepší je však úplně poslední odstavec.....


"Zhroucení světových papírových měn může vskutku vést k návratu světové konkurence a obchodu založenému na výši zásob zlata jednotlivých zemí. Podle tohoto scénáře by zlato jako prostředek směny nepoužívali lidé, ale vlády," varuje pro Aktuálně.cz novinář a vydavatel internetového zpravodaje Fleet SheetErik Best.

Cena zlata dosáhla v poslední době téměř rekordních výšin, neboť mnoho lidí si myslí, že by mohlo představovat bezpečný způsob uchování bohatství v časech krize. Obecně se předpokládá, že když peněžní měny padnou, navrátíme se k drahým kovům jako funkčním prostředkům směny. Zastánci zlata podporují myšlenku, že čím více se blížíme k finančnímu Armageddonu, tím důležitější je zlato fyzicky vlastnit.

Warren Buffett svým investorům minulý měsíc sdělil, že by se zlatu měli vyhýbat, protože má jen omezený průmyslový užitek a na rozdíl od zemědělské půdy nebo firem nevykazuje potenciál produkovat nové bohatství. Pokud vlastníte jednu unci zlata celou věčnost, napsal, budete i v budoucnu vlastnit jednu unci zlata. Jinými slovy zlato vám nepřinese žádný podíl na zisku jako Buffetem preferované investice do firem nebo akcií.

Největší slabina

Slabinou zlata, kterou Buffett nezmínil, je možná ta největší ze všech - může být zkonfiskováno. Vyhlídky jsou takové, že pokud vůbec někdy budete potřebovat zlato ke koupi potravin nebo léků z důvodu zhroucení monetárního systému, pravděpodobně nebude trvat dlouho, než vlády přikročí ke konfiskaci všech zlatých mincí a prutů.
Spojené státy tak učinily v roce 1933. Tehdejší prezident Franklin D. Roosevelt nařídil zabavení veškerého zlata v privátním vlastnictví amerických občanů i firem. Oficiálním důvodem jeho rozhodnutí byl celonárodní stav nouze v bankovnictví, který se kryl s velkou hospodářskou krizí.

Občané tehdy dostali tři týdny na to, aby odevzdali své zlato. Pokud tak neučili, hrozil jim trest v podobě pokuty ve výši rovných deseti tisíc dolarů (těch z roku 1933!), nebo deseti let vězení. Někteří Američané se samozřejmě rozhodli nařízení vzepřít a své zlato nevydat, případně si v následujících čtyřiceti letech, kdy bylo vlastnictví zlata ještě zakázané, nějaké koupit. Chtěli si zachovat své bohatství, i když vláda si to nepřála. Tito lidé věřili, že výhoda vlastnictví nějakého kusu zlata v časech krize jim vyváží riziko, že budou chyceni při činu.
Nakonec riziko plynoucí z vlastnictví zlata nebylo tak velké - soudně stíháno bylo jen pár Američanů. Malá byla i návratnost jejich investice v porovnání s jinými druhy investic, např. s nemovitostmi či akciemi. Buffettova nedávná slova o nevýhodnosti zlata, adresovaná vlastním investorům, bezpochyby částečně vycházela z této historické reality.

Návrat ke zlatému standardu není reálný

V roce 1933 to ještě nebylo zcela zřejmé, ale pravým důvodem zabavení zlata byla devalvace dolaru. Krátce po hromadné konfiskaci, kdy cena jedné unce zlata činila $20,67, americká vláda znehodnotila dolar o 40%, tedy na $35. Kdyby vláda k tomuto kroku přistoupila v době, kdy lidé mohli zlato legálně vlastnit, nemohla by z této devalvace profitovat ona, nýbrž pouze jeho vlastníci.
Zlato je pro mnoho investorů stále bezpečný přístav. Vyhýbejte se mu, radí naopak Warren Buffett.

Zlato je pro mnoho investorů stále bezpečný přístav. Vyhýbejte se mu, radí naopak Warren Buffett.
Foto: Reuters
USA během dalších čtyřiceti let dále snižovaly hodnotu dolaru tím, že redukovaly "zlaté krytí", tedy podíl peněz v oběhu, které byly kryté zlatem. Do roku 1971 se "zlaté krytí" scvrklo na 22%, což v praxi znamenalo, že pouze přibližně jeden dolar z pěti byl fakticky garantován zlatem. Tato devalvace USA donutila, aby v roce 1971 definitivně opustily zlatý standard, protože ostatním zemím se nelíbilo znehodnocování jejich vlastních dolarových aktiv. Když se privátní vlastnictví zlata k 31. 12. 1974 opět zlegalizovalo, jeho cena vyskočila na $175 za unci. Během zmiňovaných čtyřiceti let byl tak dolar devalvován o 88%. Při současné ceně $1650 za unci lze mluvit o znehodnocení dolaru o 98,7%.

Jinými slovy, dolar vytištěný v roce 1933 má nyní hodnotu 1,3 centu. Buffet před svými akcionáři připustil, že papírovým penězům nelze zcela důvěřovat, avšak nejen on trvá na tom, že zlato je překonané a nemůže se vrátit jako platidlo. To je zřejmě pravda. Návrat ke klasickému zlatému standardu není příliš reálný.

Nicméně zhroucení světových papírových měn může vskutku vést k návratu světové konkurence a obchodu založenému na výši zásob zlata jednotlivých zemí. Podle tohoto scénáře by zlato jako prostředek směny nepoužívali lidé, ale vlády. Vlády by za takové situace potřebovaly využít bohatství svých občanů k posílení vlastní pozice na mezinárodní úrovni. Předpovědět, kdy přesně by mohlo k takové dramatické změně dojít, není možné, ale schopnost západního světa pokrýt své závazky tištěním papírových peněz s každým dnem klesá. V určitém bodě budou vlády k operacím na mezinárodní úrovni potřebovat něco, co má vyšší hodnotu než téměř bezcenné dolary a eura.

Vlády by potřebovaly i peníze občanů

K pokrytí domácích dluhů a závazků by západní vlády mohly potřebovat zabavit svým občanům nejen zlato, nýbrž i peníze na jejich bankovních účtech. Zákaz vlastnění zlata by (co do objemu majetku) sám o sobě nedával příliš smysl, pokud by souběžně s ním nedošlo k peněžní reformě podobné té, kterou Češi zažili v roce 1953. Takové reformě se někdy říká "bankovní prázdniny" a může znamenat např. zavedení limitů pro výběry z účtu, valutová omezení nebo zavedení nové měny.
Zhroutí se papírová měna?
Zhroutí se papírová měna?
Foto: Aktuálně.cz
Vlády jsou nyní ve sledování vlastních občanů mnohem schopnější, než byla ta americká v roce 1933, tudíž obcházení nového zákazu vlastnění zlata či jiné formy regulace peněz by bylo mnohem riskantnější a tresty mnohem tvrdší. Avšak zisk těch, kteří by se vzepřeli, by byl také mnohem vyšší. Kdokoli se zakázaným zlatem nebo penězi a zároveň schopnostmi a možnostmi jejich využití by byl "king". Ovšem většina běžných smrtelníků, kteří by se o něco takového pokusili, by měla prostě smůlu.

Takovéto drastické změny by pravděpodobně vyžadovaly vysokou míru vzájemné spolupráce vlád a centrálních bank po celém světě. Někteří lidé tvrdí, že koordinace na tak rozsáhlé mezinárodní úrovni je nemožná. Namísto toho předpokládají, že světová ekonomika se prostě "zadře", až se jí do soukolí dostane příliš mnoho zrnek písku.

V jedné věci jsou lídři západního světa excelentní, a tou je oddalování nevyhnutelného. Jejich činy jsou povětšinou zpátečnické a destruktivní, ale přesně vědí, kdy se mají stáhnout, aby se naše přiblížení k propasti o něco málo oddálilo. Konfiskace zlata či "bankovní prázdniny" by nevyřešily žádný z našich zásadních problémů, ale politikům a centrálním bankéřům by tato opatření dala více času na to, aby mohli dokonale zpackat vše, co se dá. A to je důvod, proč bychom se na tuto eventualitu měli připravit.

2) Konečně se na západě našli moudří lidé, kteří neříkají to co je jim nařízeno.....

....v Holandsku vyšetřovací komise pod vedením státního nádvladního (prokurátora) konečně vyslovila pravdivou verzi o sesetřelení letu MH17. Neudělaly to ruské jednotky s raketami BUK, ale ukrajinská armáda. K tomuto závěru dospěl vyšetřovací výbor v Holandsku. Naopak v ukrajinských novinách se neustále píše, že holanďané potvrdili sestřelení raketou BUK ruskými vojsky. Opírají se o zprávu z novin pod, americkou taktovkou, která se rovná "českým sračkometům". Rovněž tak "HOVINKY.CZ" citují americkou propagandu.
Holandský státní nádvladní se vyjádřil, že nikdy nic takového neřekl a ani nepotvrdil. Dále uvedl že informace v novinách mu nejsou známé.
Ukrajina nemá samozřejmě zájem o pravdivá DATA a proto omýlá neustále to stejné dokola. Rovněž tak tlačí na západ a žebrá peníze a zbraně. Stojí za ní válečná agenda z SSA, která má za úkol rozpoutat stůj co stůj III. světovou válku.

Pro všechny, kteří rozumějí německy si mohou poslechnout originál níže.
1) Opět vynikající rozhovor, tentokráte přeložený.....

....s V.V.Pjakinem. Když si ho celý poslechnete, bude Vám hned mnoho věcí jasných.
Velice důležitá je minuta 29:20, kdy hovoří o spojených státech, které nemají už vojáky, jsou roztaženi po celém světě. Proto potřebují-musejí bojobat pomocí cizích rukou - beranů nabraných do armády, tak jako na Ukrajině. Nyní možná pochopíte, proč se bude zavádět branná povinost a také mobilizace jak v Čr tak na Slovensku. SSA požaduje po Čr 20.000 vojáků!!!!! A pak je poženou v prvních řadách proti Rusům. Nenechte se odvést!!!!
A mnoho jiného.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ok ok | 6. března 2015 v 9:52 | Reagovat

Pjakin je vždycky přeloženej. Si otevři ten kanálek, na kterým to je.

2 Jan Jan | 6. března 2015 v 11:07 | Reagovat

...mám prosím jeden dotaz,kdo je globální prediktor?-je to člověk,skupina,má nějaké jméno?kde vzal takovou moc,že řídí všechny,jsou to ty bytosti od jinud?-temnáci? Děkuji...

3 stenly919 stenly919 | 6. března 2015 v 12:10 | Reagovat

Prosím vás, nevítě někdo kontakt na toho tazatele pjakina, že bych tam taky odeslal otázku ?

4 ok ok | 6. března 2015 v 12:24 | Reagovat

[2]: Nejvýjimečnější globální prediktor je samozřejmě Barák Bombama, poněvadž už teď veřejně diktuje, co se bude dít a kdo bude vládnout dalších sto let. Žalud připálenej.

5 Henryho Henryho | Web | 6. března 2015 v 14:14 | Reagovat

[4]: globální prediktor ...
odpověď najdete zde
http://leva-net.webnode.cz/

6 ok ok | 6. března 2015 v 22:28 | Reagovat

"...ale ukrajinská armáda. K tomuto závěru dospěl vyšetřovací výbor v Holandsku." -no to si zaslouží pochvalu, po třičtvrtě roce. K tomuto závěru jsem přišel taky - asi po sedmi sekundách, co jsem zahlíd zprávu o sestřelu.

7 ok ok | 7. března 2015 v 9:46 | Reagovat

Ale kdeže prosimvás. Jsem přesvědčen, že keňanská topinka je výjimečný jasnovidec a spasitel planety. Natáhněme k němu své bezmocné ruce a hlaďme ho po hlavičce.

8 Jan Jan | 7. března 2015 v 10:30 | Reagovat

...takže to nikdo asi neví...kdo,nebo co to je.

9 arny arny | 7. března 2015 v 10:45 | Reagovat

[3]: kontakt na neho je niekde na tom leva-nete, treba pohladat v diskusii, viem, ze sa tam uz niekto na to pytal,
alebo si ho najdi priamo na ruskom webe :)

10 sv. sv. | 7. března 2015 v 14:03 | Reagovat

[8]: a co Rotšíld hm

11 sv. sv. | 7. března 2015 v 15:01 | Reagovat

[3]: Mrkněte na video, vpravo nahoře je web adresa, a tam seženete kontakt

12 ok ok | 7. března 2015 v 20:10 | Reagovat

8)
Teda ti Rakušáci mají ale koule. A už tak brzo.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.