22.02.2015 okénko marného.....

22. února 2015 v 11:54 | tm |  Marného okénko

Veškerá práva vyhrazena UCC 1-308

Znovu bych rád upozornil čtenáře, že píši pouze částečně nebo úplně přeložené články ze zahraničního tisku. K tomu uvedu nějaký můj osobní komentář.

Máme Vám co říci.....

Aktualizováno neděle 22.02.2015 19:54:54


3) Prolhaní politici nevědí co řekli včera.....

....natož aby si pamatovali některé výroky před měsícem.....


2) Konec srandy dámy a pánové.....

....pohled na současnou mezinárodní situaci z jiného úhlu ( to co v TV i médiích pečlivě svým divákům a čtenářům tají ).


Neuvěřitelných 6 hodin trvalo jednání Vladimíra Putina a Angely Merkel vBrisbane za zavřenými dveřmi. Oficiální stanovisko bylo, že se probírala bezpečnostní témata o Ukrajině. Ve skutečnosti došlo k jednání na nejvyšší úrovni o vzájemném neútočení mezi Německem a Ruskem v případěvypuknutí války mezi NATO a Ruskem. Proto ten šok a zděšení a také vztek po skončení schůzky. Putin Merkelové sdělil i tutovětu: "Rusko bude považovat dohody opoválečném uspořádání Evropy po II. sv. válce za neplatné, vstoupí-li Ukrajina do NATO!".Reakce Merkelové to potvrdila


a dodala, že Německo nehodlá podporovat ve věci Ukrajiny válečný scénář, bezohledu na cokoliv. Zdůraznila ale potřebu trvání sankcí proti Rusku. Kvůli vztahům s USA.

Pakt o neútočení Putin - Merkel

V Brisbane upekla Merkelová s Putinem bilaterální kamarádskou dohodu.

Za zády Obamy i dalších partnerů. Putin si zajistil sílu veta Berlína v případěhlasování NATO o případné válce s Ruskem. Německo bude proti, za všech okolností. Aby byla pozice Merkelové silná před spojenci, bude nadále trvat na sankcích proti Rusku. Ty však nejsou pro Rusko nijak citelné, jakkoliv sezápadní propaganda snaží obyvatelstvo přesvědčit o opaku.

Válka kvůli Ukrajině se dá očekávat nyní, co americký Kongres i Senát ovládli militantní republikáni. Vladimír Putin přijel do Brisbane s ultimátem ve vztahu k EU a NATO. Ultimátum má jedinou podmínku: "Rusko požadujestažení amerických vojsk od hranic s Ruskem, a to jak v Pobaltí, tak i z Gruziea z Černého moře".Pokud nedojde ke stažení vojsk, Rusko se nebude cítit vázáno smlouvami o zákazu a omezení vývoje nosičů středního a dlouhého doletu. Rusko rozmístí jaderné zbraně na kontaktní hranici s Pobaltím, na Krymu a také na Kubě.Při vstupu vojsk NATO na území Ukrajiny vstoupí ruská vojska do Pobalt í a do Gruzie.

Angela Merkel podle všeho informovala zástupce USA a Kanady o ruském plánu rozmístění balistických raket na Kubě, z čehož pramenilo i ostré prohlášení kanadského premiéra Stephena Harpera, aby Rusko laskavě "vypadlo z Ukrajiny"
[3(http://www.cbc.ca/news/world/stephen-harper-at-g20-tells-vladimir-putin-to-get-out-of-ukraine-1.2836382)].Ostrá slova mířila na Putina zřejmě kvůli zmínce o tom, že ruské rakety na Kubě nově doletí až do Kanady. Putin sdělil Angele Merkel, že Ukrajina jepovažována Moskvou za neutrální nárazníkovou zónu, ale díky státnímu převratu v Kyjevě se nyní Rusko cítí ohroženo. Zároveň Putin uvedl, že Moskva se již necítí vázána dohodou z roku 1994 o územní celistvosti Ukrajiny poté, co Kyjev oficiálně vyjádřil plán na vstup země do NATO. Rusko nebude bránit povstalcům na východě Ukrajiny v rozšíření jejich území až na hranici řeky Dněpr, varoval Putin.

[FOTO] Hradba Dněpru hrála významnou roli během Velké vlastenecké války.
Možná ji bude hrát znovu…

Doslova v šoku zůstali účastníci summitu v Brisbane, když Putin Merkelové oznámil,že ruská fregata


nedaleko pobřeží Austrálie má na palubě operačně-taktické jaderné zbraně splochou dráhou letu a že Rusko obnovilo hlídkové plavby k americkému i australskému pobřeží. Na důkaz toho, že přijel do Brisbane s ultimátem a ne na návštěvu, ukončil Putin předčasně účast na summitu. Od toho okamžiku došlo ke spuštění hodin, které odpočítávají novou studenou válku.Rusko je ve stavu připravenosti, reviduje taktické plány, reaktivuje strategická raketová vojska,státní správa je připravována na všenárodní mobilizaci. Rusko má informace, že NATO plánuje pozemní útok na Rusko vedené po ose "střed" přes Polsko a osu "sever", Pobaltí, jakmile se NATU podaří najít proútok záminku.Těchto záminek už bylo několik, ale žádná nevyšla. Nejprve pokus Porošenka s prohlášením o ruské invazi na Ukrajinu. Poté pokus kyjevské vlády obvinit Rusko z terorismu poté, co ukrajinská stíhačka sestřelilalet MH17. Ani tento barbarský čin Kyjeva se nepodařilo na Rusko hodit.

Válka na dohled, v Rusku se chystají kryty CO

Vývoj posledních událostí v USA ale všechno změnil. Po volbách do Kongresu aSenátu se americkázahraniční politika velmi výrazně militarizuje. A podle všeho, ve věci ukrajinské otázky, nebudou republikáni žádné záminky pro útokna Rusko hledat. Stačí jim, že mediálně jejiž Rusko uznáno, že je viníkem všeho a může za všechno. Vladimír Putin ví, že v této situaci už nebude diplomacie a systém politické zdrženlivosti ze strany Moskvy stačit. Proto generál Šojgu připravuje Rusko na válku


To potvrzuje i další skutečnost, Francie byla donucena zestrany USA nedodat Rusku postavenou a zaplacenou vrtulníkovou loď třídy Mistral, což je de facto situace, která předcházela vypuknutí II. sv. války poté, co Anglie odmítla 25. srpna 1939 předat Německu 12 lokomotiv pro tehdejší říšské dráhy. Do vypuknutí II. sv. války zbývalo jen několik málo dnů.Rusko narychlo začíná budovat kryty Civilní Obrany (CO) v masivním měřítku. Rusko je v horečné přípravě na nuklearní úder od USA.
Na hranicích s Ruskem je v Pobaltí čím dál tím více americké bojové techniky
Je to neuvěřitelné, ale Američané a spojenci vážně uvažuji o tom, že odříznou Rusko od Baltu severním útokem na Petrohradskou oblast. Zdánlivě šílený tah by se mohl realizovat i zapomoci Finska, které je ve vleku USA po nástupu nového ministerského předsedy. Úmyslné zrujnování společnosti Nokia dosazeným trojským koněm z Microsoftu, Stephenem Elopem a následné převzetí společnosti za zůstatkovou hodnotu bylo natolik skandální, že finští politici chtěli celou věc hnát před mezinárodní arbitráž, ale k tomu nedošlo. Americká tajná služba NSA začala vyhro žovat nahranými odposlechy i finským poslancům a bylo po protestech. Nedávný výrok finského ministerského předsedy Stubba, že Finsko by mělo vstoupit do NATO [7
(http://www.spiegel.de/international/europe/finnish-prime-minister-discusses-possible-nato-membership-a-994356.html)
], to jenom potvrzuje.

[GRAFIKA] Finsko v NATO je vlhkým snem finské pravice na politické scéně…

Miloš Zeman při státní návštěvě Kazachstánu správně uvedl, že mírový proces na Ukrajině je možný pouze v případě, že Ukrajina se bude striktně držet svéhoneutrálního statusu a podřídí svoji vojenskou obrannou doktrínu Moskvě
[8(http://www.lidovky.cz/ukrajina-do-nato-nepatri-prohlasil-zeman-v-kazachstanu-pg6-/zpravy-svet.aspx?c=A141125_103007_ln_zahranici_msl)],

podobně jako ji podřídilonejen zmíněné Finsko po roce 1945, ale také i Rakousko. Že tento model jepraktický, bezpečný a schůdný, to vidíme na obouzmíněných zemích, kde demokracie má pevnépostavení a vztahy s Ruskem od té doby nikdy nebyly konflikt ní.

NATO bez USA?

Samozřejmě, hlavním destabilizačním prvkem v Evropě je NATO, jehož anachronistická existence jalového uskupení neschopných vojsk na gumových tancích a nafukovacích letadlech by bez skutečného a jediného bojeschopného člena, USA, byla už dávno v propadlišti dějin. Bohužel, lídr v NATO se nechová jako stabilizační faktor a uvážlivá síla, nýbrž jako imperiální mocnost. Když vyjmenujeme několik zemí, kde se v této chvíli bojuje, Afghánistán, Irák, Sýrie a Ukrajina, tak všude tuto nestabilitu způsobila americká politika následována americkými vojensko-mocenskými zájmy. Proto jesprávný názor, který teď zazněl z Ruska, že USA by mělo být z NATO vyloučeno

[9(http://www.lidovky.cz/sef-ruske-statni-dumy-radi-evropanum-aby-vyhnali-usa-z-nato-p4k-/zpravy-svet.aspx?c=A141125_141813_ln_zahranici_mmu#utm_source=clanek.lidovky&utm_medium=text&utm_campaign=a-souvisejici.clanky.clicks)].Což je sice pěkná představa, ale zcela utopická, protože NATO je USA. BezUSA žádné NATO nebude. A to nikdo na západě nechce dopustit, nikoliv z láskyk USA, ale kvůli vlastní národně-rozpočtové kapse. Protože pokud by NATO
nebylo, musely by západní státy opět spoléhat jen na vlastní armádu a její vojenskou moc, která působí úsměvně u jednotlivých států EU už dnes, natož jak by vypadala po odchodu USA z NATO.

Rusko je na novou studenou válku připraveno. Ekonomicky ji chce využít ke svému posílení, ve spolupráci s Čínou. Ta potřebuje Rusko kvůli surovinám a také kvůli odbytu svého zboží. Představa EU, že Rusko se podaří sankcemi přinutit k tancování polské mazurky nebo amerického rock'n'rollu, je naprosto naivní. Rusko nepotřebuje EU, ale naopak. EU potřebuje Rusko každý den. Svelkým pobavením, ale i znepokojením, sleduji, jak politici hlasitě křičí a volají po více sankcích proti Rusku, ale je to ruský plyn, který jimdělá příjemné teplo v zimních měsících. Je to ruský plyn, na kterém vaří. Jeto ruská ropa, na kterou si jezdí v autech a náklaďácích. Samozřejmě, že západní frikulínové ihned řeknou, že plyn lze frakovat, že nepotřebujeme plyn z Ruska, ozvou se i zastánci arabské ropy, ta přece není špatná a není drahá.

[GRAFIKA] Do nové studené války vstupuje Rusko jako slabší strana, proto ty obavy Moskvy z Ukrajiny.

Jenže ono je to všechno úplně jinak. Když Rusko přestane dodávat plyn a ropudo Evropy, tak první den všichni začnou tleskat, jak jsme se Rusů zbavili. Ale druhý den, ten zázračný a levný břidlicový plyn zdraží. Na dvojnásobek, na trojnásobek, na pětinásobek ceny toho ruského zemního. A ta arabská ropa,ta vyletí najednou na desetinásobek. Vypukne chaos. Ne, budu přesnější, vypukne přídělový systém. Na lístky. Palivo se bude vydávat přídělově. Plyn se bude pouštět jenom ve vybrané hodiny během dne. Překročení palivového i odběrového stupně (dnešní mladí ani nevědí, co to znamená) se bude sankcionovat. Kdo to přežene opravdu hodně, půjde si sednout do kriminálu.
Bez ohledu na to, že bude mít na tu spotřebu peníze na zaplacení. Méně znamená více… peněz z našich kapes! Jak naivně Bohuslav Sobotka při návštěvě v USA uvedl, doufá, že USA začnou dovážet svůj břidlicový zkapalněný plyn do EU. I ten Sobotka už ví, co se chystá, přídělový systém na plyn i ropu, Sobotka ví, že Rusko uzavře v určitý okamžik uzávěry na plynovodech a ropovodech. A bude to ve chvíli, kdybudou postaveny plynovody a ropovody do Číny z Ruska. A ty budou stát velmi brzy, stavět už se začalo. Samozřejmě, do té doby má Evropa oddechový čas, ještě může s Ruskem uhrát plichtu. My vám něco, vy nám něco, fifty fifty. Ale s tvrdohlavou paličatostí to skončí tak, že Rusové přesměruji do Číny nejen ropu a plyn, ale i svůj spotřební trh. Existuje něco, co umí vyrobit jenom Evropa a Čína ne? Moc takových věcí není. Ta naivní představa, že my vEvropě jsme vyspělí a Rusové zaostalí a bez našich výrobků se Rusové neobejdou, ta může být opravdu fatální.

Server Echo24 se v jednom ze svých propagandistických štvavých článků proti AENews poškleboval nad jedním mým výrokem, že pan Obama ve Škodovce jezdit nebude, ale Rusové ano. Ten výrok nejen platí, překvapivě pro redaktory Echo24, ale on platí prakticky pro veškerý český strojní průmysl. A nejen pro strojní, ale i pro potravinářský. Ztratit ruské trhy je snadné, získat zpět je bude nemožné, v konkurenci s Čínou. Evropa se v zoufalství snaží sebe sama střelit do nohy. Snaha o schválení smlouvy TTIP, též TAFTA, tedy zóny volného obchodu mezi Severní Amerikou a EU, se zdá mnohým evropským politikůmjako genilní. Bravooo, volají liberálové v Bruselu, až jim knoflíčky od košile na pupku praskají, jak se dobře mají.

[GRAFIKA] Volný obchod mezi USA a EU bude výhodný jen pro jednu stranu.
Hádejte pro kterou?

Ale ta pozice, ze které EU do TTIP vstoupí, ta je v jedné věci zákeřná. My říkáme, že Rusko nepotřebujeme, že zboží vyvezeme do USA. Ale ono nestačí zboží vyvézt, to zboží je třeba také na trhu v USA prodat. A já, jako člověk, který dlouhá léta v USA žil, vám mohu říct jedno: Nemáte představu, dámy a pánové, co české výrobce v USA čeká. Čeká je tam něco, co v životě nepoznali nikde v EU! Nikde! V Česku už vůbec. Čeká je tam volný trh! Ne, řeknu to ještě jinak a jasněji: čeká je "neregulovaný americký volný trh!".

Konkurence, o které se evropským výrobcům ani nesnilo
Takovou konkurenci, jako v USA, nikde jinde na světě neuvidíte. Ráj pro spotřebitele, peklo pro prodejce. V USA zkrachovaly se svojí expanzí na americký trh v minulostii takové automobilky jakými jsou třeba Renault neboFIAT. Představa, že Škoda Auto odejde z Ruska (i když Škoda tam má vlastní továrnu, ale nevyrábí tam všechny modely, které na ruském trhu Škoda ve skutečnosti prodává) a bude prodávat svá auta v USA, je fantasmagorická.
Když se podíváte, jak předraženou cenotvorbu má Škoda v Evropě, tak v USA neprodá ani jeden vůz. Čili je velký rozdíl prodávat auta Rusům a Američanům.

Platí to i pro potraviny, oblečení, spotřební zboží všeho druhu, strojírenství. Zetor v USA v konkurenci s John Deer? Proboha, však Zetor nedokáže konkurovat John Deeru ani v Česku, natož u nich na domácím trhu.
Zkrátka, nenechte se prosím od svých politiků opít rohlíkem. Ztráta ruského trhu nebude nahrazena ziskem trhu amerického, to ani náhodou. Naopak, TTIP umožní dovoz lacinéamerické zemědělské a strojírenské produkce do EU, potraviny geneticky modifikované, to je nutné zdůraznit a co na to řeknou čeští a potažmo evropštíproducenti se svými BIO produkcemi, když v supermarketech chudé obyvatelstvo preferuje "GMO" nad "BIO" kvalitu?[FOTO] Konkurovat v USA domácím výrobcům bude pro evropské strojní firmyvelmi těžké…

Rusko je obrovský nenasycený trh. Amerika je obrovský nasycený trh. Otázka pro studenta 1. ročníku ekonomické školy: Ve které zemi se bude produkt X lépe prodávat? Další otázka: Který producent je schopný v konkurenčním prostředí lépe obstát? Ten, který má produkci uzpůsobenou konkurenčnímu prostředí anebo ten, který vyrábí sice kvalitní ale současně předražené zboží? Odpověď je jasná. České podniky v konkurenci na trhu v USA obstojí jen velmi obtížně.

Je tedy jasné, že nová Studená válka bude mít jiné parametry. Bude válkou systému a válkou trhu. Díky Ukrajině aktuálně ale hrozí, že tato válka přeroste v ozbrojený konflikt na evropské půdě. Přesuny jaderných zbraní v Rusku k západní hranici a přesuny amerických divizí do Pobaltí to jen potvrzují. Bílý dům se pokusí Rusko porazit státním převratem zevnitř. Plánem je pokus o státní převrat a v případě, že by se povstalcům podařilo obsadit Kreml a prohlásit se za povstaleckou vládu, vojska NATO by poté vkročila na ruské území pod mandátem nové pučistické vlády v Moskvě. Všechna protiopatření Putina nyní směřuji k tomu, aby systémově připravil Rusko na to, aby tomuto scénáři dokázalo vzdorovat. My budeme situaci nadále sledovat.

1) Jožo Ráž kdysi nazpíval píseň.....

....ve které zpívá: "Oblečme si dresy, keď sme takto v kope, aby bolo jasné, kdo za koho kope".

Je nutné, aby lidé věděli, za které vlády a kterých zločinců byla povolena v Čr a na Slovensku tak zvaná JUVENILNÍ JUSTICE - OFICIELNĚ POVOLENÝ LOV NA DĚTI.
O hrůzách, které byly popsány lidmi, kteří se setkali se zvěrstvem pomalu zaváděným do našich krajů a končin by měli být všichni lidé co nejvíce datováni a nezapomenout na ty, kteří to schvalovali a odhlasovali.
Zde předkládám ještě jeden film:


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mára Mára | E-mail | 22. února 2015 v 16:57 | Reagovat

http://www.novinky.cz/koktejl/362265-vzacny-opticky-klam-na-obloze-zazarila-dve-slunce.html

2 ok ok | 22. února 2015 v 19:19 | Reagovat

http://www.g-vision.sk/behind/cia-obviuje-rusko-z-manipulacie-pocasia/

patéti

3 Ľama Ľama | 22. února 2015 v 23:40 | Reagovat

Víte, proč se Ukrajinské armádě nedaří a proč Separatisté vítězí a většinu území obsazují ? Světe div se, ale Rusové těmto Separatistům dodávají ještě jeden typ zbraně na které jsou Ukrajinci malí, řekněme že se jedná o píseň typu " Ktož sů boží bojovníci " avšak tato píseň vznikla v Severní Koreji, hudba písně se zachovala a text byl pochopitelně předělán na ruské poměry, takže si prosím poslechněte tuto vojenskou pochodovou píseň jako instrumentálku a na to pak Rusové napasovali ruský text písně. Finta je v tom, že tato hudba i píseň působí vibračně proti nepříteli viz Ktož sů boží bojovníci. Zpíváním a hraním písně totiž oslavujete Vojenského Egregora, který na vás působí tak, že nepřítel na vás nemůže, proto separatisté tak dobře bojují na Východě Ukrajiny, a není to zdaleka díky zbraním z Ruska jak někdo o tom mluví ale spíše se jedná o duchovní zbraně. Tak schválně co s vámi tato vojenská pochodová hudba s vámi dělá ? Doporučuji poslouchat se zavřenýma očima. Pokud Ruská armáda ji použije v nové světové válce, má vyhráno nad USA. Ktož sů boží bojovníci ?https://www.youtube.com/watch?v=lsaMEi4rawQ

4 ok ok | 23. února 2015 v 10:18 | Reagovat

[3]: sis měl nechat nick Jana B., ten nebyl tak blbej.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.