09.02.2015 okénko marného.....

9. února 2015 v 1:54 | tm |  Marného okénko

Veškerá práva vyhrazena UCC 1-308

Znovu bych rád upozornil čtenáře, že píši pouze částečně nebo úplně přeložené články ze zahraničního tisku. K tomu uvedu nějaký můj osobní komentář.

Máme Vám co říci.....

Aktualizováno pondělí 09.02.2015 20:54:54


4) Vážení čtenáři marného okénka.....

....ano, vím že jsem slíbil několik článků na které se mně neustále ptáte.

1) Článek o ochraně proti chemtrailům, virům a baktériím jsem měl připraven před několika dny. Při ukládání mně nepochopitelně zmizel, neuložil se a já ho píši znovu. Nemohu ho nikde vydolovat a opět najít. Poučení pro příště, nespoléhat na blog a ukládat to do počítače.

2) Obálka časopisu Ekonomist je taky rozpracovaná.

3) Nepochopitelné bovisy budou také brzo vysvětleny, budou s odkazem u Alušky.org, protože ta se o téma starala nejdéle. Uvedu zde odkaz.

Je mi moc líto, že musíte na tyto články tak dlouho čekat. Částečně je to moje vina, ale také některé vlouděné chybičky, s kterými jsem také nepočítal. S tímto blogem neumím ještě dokomnale pracovat, ale snažím se ho dokonaleji ovládnout.....
Přiznám se že počítače nejsou mým koníčkem.

Vzhledem k tomu, že jsem měl několik cest do zahraničí, které nebyly vůbec plánovány a ještě nějaké jsou předemnou, jsem rád, že tak tak stíhám.....

Děkuji za pochopení tm....

3) Illumnáti mají neustále.....

....5 paralelních kolejí, po kterých jedou. Nevyhovuje-li jim jedna, přeskočí na druhou, pro ně výhodnou, pro lidstvo již méně. Opět můžeme poděkovat kocourkumourkovi za krátký přehled možného dění v dalších týdnech a měsících. Zde dávám jeho článek:

Pokud se mám pokusit popsat nynější situaci a odhadnout její výhled, je obtížné to udělat pro běžného čtenáře, který žije v České republice, tak, abych ho příliš nešokoval a neodradil od téhle jeho četby. Přesto se o to pokusím, aniž bych pokud možno šel hodně do široka.

Obecně konstatuju, že mnohé vidíme a mnohé nevidíme (záměrně) a že to, co vidíme/nevidíme je součástí více scénářů, plánů, strategií, které se všelijak překrývají, proplétají, ba i mění. Opravdu je těžké se v tom vyznat, přičemž je právě záměrem, abychom se v tom nevyznali.

Momentálně jsme ohlušováni "krizí v souvislosti s Ukrajinou", před měsícem to byl na chvíli podivný (patrně jen předstíraný) atentát a podivná následná kampaň Je suis Charlie (Hebdo)… Také nyní se zdá, že "krize s Ukrajinou" vznikla/byla rozpoutána především z jiných důvodů, než se nám tvrdí. Samozřejmě, že šlo také o realizaci dvou obvyklých plánů, používaných už dávno a stále znovu: plánu ukrást ukrajinské zásoby měnových kovů a plánu vytvořit rusofobní (Rusy chorobně nenávidějící) Slovany a proti Rusům je poštvat.

Ale hlavní "jablko sváru" asi překvapivě spočívá v tom, na co jsme už před několika dny zde upozornili v bodu 7. Pokusím se vysvětlit to ještě trochu jinými slovy: mnozí se důvodně domnívají, že dosud existuje a právně nezanikla Německá říše z doby před vznikem takzvané německé Výmarské republiky, a to v rozsahu svých státních hranic přinejmenším z 31.12.1937! V těchto dnech byly dokonce předloženy mapy zobrazující také okrajová území České republiky jako součást území této Německé říše, která má už vzápětí znovu získat akceschopnost a být elitami etablována nejen ve svém někdejším rozsahu k výše uvedenému datu, ale dokonce rozšířená o další území, jako jsou především Rakousko, severní Itálie, německy mluvící kantony Švýcarska, Alsasko-Lotrinsko…

Kromě jiného by to mělo znamenat, že nejrepublikovatější ze všech republik světa - Švýcarsko - bude v důsledku toho rozerváno na kusy a jako samostatný stát přestane existovat (!) a z České republiky budou odtrženy její pohraniční oblasti a přičleněny k Německé říši, jíž bude vládnout císař z rodu Habsburků, a zbytek bude přičleněn k jakési Východní habsburské monarchistické říši vytvořené z části Polska, části ČR, Slovenské republiky, Maďarska, Slovinska a Chorvatska, později se snad k tomu mají přičlenit ještě Srbsko a Rumunsko, sporná je zatím Moldávie. Tedy Česká republika také přestane existovat.

Nynější uspořádání Evropy je z hlediska mocenských elit už nevyhovující a nyní jde o to, přejít od něj k tomu výše naznačenému novému uspořádání. Kamenem úrazu je už od Versailské smlouvy krajně neuspokojivý statut Německé říše. Takzvaná 1. světová válka nebyla Versailskou smlouvou právoplatně ukončena, protože totiž - přinejmenším z hlediska Německé říše - nejde o smlouvu o míru, nýbrž jde o stanovení podmínek, za nichž bude vůči Německé říši zachován klid zbraní. Proto také takzvaná 2. světová válka je (nikoli byla, nýbrž je, protože 1. SV neskončila a stále trvá) jen znovuvypuknutím bojů 1. světové války, je dočasným porušením klidu zbraní dojednaného ve Versailes. A protože bohužel ani takzvaná 2. světová válka nebyla dosud (70 roků od r. 1945) z hlediska Německé říše, tedy z hlediska mezinárodního práva (Völkerrecht), ukončena sjednáním smlouvy o míru, nachází se 49, resp. 51 států světa stále ještě vzájemně ve válečném stavu!

Takzvaná Spolková republika Německo není stát podle mezinárodního práva, jde o území okupované čtyřmi mocnostmi (USA, Rusko, Spojené království Velké Británie a Severního Irska, Francie), přičemž část tohoto území je dokonce vtělena do jiného státu (do Polska a do Ruska). Protože smlouva o okupaci Běloruska a Polska mezi někdejším Sovětským svazem a Běloruskem a Polskem, která začala platit 14.4.1945, vyprší 14.4.2015 a nemá ji kdo prodloužit, protože Sovětský svaz už neexistuje, mohou se údajně počínaje 15.4.2015 začít dít nevídané věci týkající se území a měny na území ruské (dříve sovětské) okupační zóny Německé říše (nazývané též někdejší Německá demokratická republika a Východní Berlín). Viz příspěvek v bodu 7.

Protože kolem toho, jak tuto situaci řešit, jsou nyní mezi Spojenci (Rusko, USA, Velká Británie, Francie) patrně velké třenice, a protože se to územně týká ovšam také Ukrajiny, vznikla s tím, jak se výše zmíněný termín blíží, ona "krize v souvislosti s Ukrajinou". Protože Francie v tom má specifické postavení, jsme nyní svědky jednání ve třech mezi představitelkou části okupovaného území Německé říše (spolková kancléřka, která "zastupuje" okupační zóny USA, Velké Británie a Francie, ale kancléřem Německé říše je prý v tuto chvíli, pokud žije, říšský kancléř Wolfgang Ebel) a okupačními mocnostmi Francií a Ruskem. Situace Ukrajinské republiky s tím sice také souvisí, ale asi není tím hlavním tématem, to jen nám je to tak předkládáno a skutečnost je tedy před námi z větší části zastírána.


Věřme, že manažeři Putin, Hollande, Merkelová, Obama a další najdou nějaké málo bolavé řešení a snažme se jim v tom nepřekážet. Sedíme ve skleníku, a proto prosím kolem sebe neházejme kameny!


kocourmourek, 08.02.2015, 21.04 hod

tm dodává: budete-li mít dotazy, klidně je napište do diskuze a kocourekmourek se Vám je bude snažit zodpovědět.2) Zvěrstva, která pořádá ukrajinská chunta.....

....na nevinných mladých lidech jsou do nebe volající. Jsou posíláni schválně na prohraná bitevní pole, kde po zranění je odvezou, rozeberou na orgány a ty pak posílají do západní Evropy.
tm dodává: Žijeme skutečně v úžasném světě.

Podívat se můžete na svědectví majora ukrajinské armády níže.


A zde ještě jedno video ve kterém vypovídá ukrajinský voják.

1) Kdopak nám v politice hraje celosvětového.....

....fantoma opery???? No dnes je to každému jasné. Na začátek nádherného dne Vám posílám fantastické video s pěknou a sympatickou američankou. Příjemnou zábavu a užijte si to.....
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Boban Boban | 9. února 2015 v 6:53 | Reagovat

Z výše uvedeného vyplývá, že mír je potřeba stvrdit smlouvou. Pokud by se mělo hrát na nějaké právnické mechtle techtle, neměl by být i začátek války také potvrzen podepsáním smlouvy všemi zúčastněnými stranami? Nikde nevidím, že by k něčemu takovému došlo, takže pokud mám použít stejnou hantýrku, 1. i 2. světová válka jsou tudíž právně neplatné a tudíž nikdy k nim vlastně ani z pohledu zákona nedošlo.
Jestli člověk potřebuje vidět černé na bílém to, co je válka nebo mír, pak už jsme opravdu v "pérdéli pán hrábě" (citace z filmu, nikoli oslovení)

2 Oldarthur Oldarthur | 9. února 2015 v 7:28 | Reagovat

Díky za vše Kocourmourku a jen se zeptám, jestli případný plán obsahuje obnovení uspořádání po II. sv. válce - obnovení sfér vlivu dle Postupimské dohody vítězných mocností nebo úplný návrat feudálního zřízení, jak bylo popsáno v jednom z předchozích překladů? Je tady ještě velké nebezpečí naládování tyčí amer. výroby do jaderných elektráren na Ukrojině.Díky za vše Oldarthur

3 FL FL | 9. února 2015 v 9:03 | Reagovat

Obchodování s lidskými orgány na Ukrajině – remake Jugoslávie. http://czech.ruvr.ru/2014_07_08/Obchodovani-s-lidskymi-organy-na-Ukrajine-remake-Jugoslavie-0305/

4 FL FL | 9. února 2015 v 9:05 | Reagovat

O SKLIZNI LIDSKÝCH ORGÁNŮ NA UKRAJINĚ SE NEREFERUJE. http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4366-o-sklizni-lidskych-organu-na-ukrajine-se-nereferuje

5 arny arny | 9. února 2015 v 9:21 | Reagovat

Osobne si myslim, ze navrat k nejakemu typu monarchie, ci kralovstva a este k tomu so zmenami hranic v Europe je proste nezmysel.
Ved potom by vlastne neexistovali dnesne staty, tak ako ich pozname a teda vsetky zmluvy, ktore tieto staty od 1. alebo 2. svetovej vojny podpisali, by boli neplatne a teda by nebola ani NATO ani EU.
Proste je to blbost, lebo toto nikto v Europe, ani vo svete nedovoli.

6 FL FL | 9. února 2015 v 9:27 | Reagovat

Písnička pro kocourka mourka. https://www.youtube.com/watch?v=rT-q_SBjYxQ

7 ok ok | 9. února 2015 v 11:28 | Reagovat

Válčení na téhle planetě, konkrétněji v Evropě, mi připomíná sport. Je určeno jak se hrát nesmí (zakázaná munice), co si lze dovolit k protihráči (Ženeva), sponzorují to kluby :), apod. Komediální hrací plocha toto. Jo, i roztleskávači jsou.

Pane koťátko, na monarchie nedám, ale i tak mě zajímá, zda půjde Brusel kompletně do řitě i s EU? To by stačilo.

8 Jaryn Jaryn | 9. února 2015 v 11:39 | Reagovat

Dobrý den,
chci se zeptat, jak to vypadá s analýzou obálky časopisu The Economist?

9 ivo z rodu tesařů ivo z rodu tesařů | 9. února 2015 v 11:59 | Reagovat

Někde jsem slyšel a myslím, že přímo z úst Putina, že Ruská federace je nástupnickou zemí po SSSR. Jak to tedy je?

10 ivo z rodu tesařů ivo z rodu tesařů | 9. února 2015 v 12:20 | Reagovat

A ještě jeden dotaz: Českloslovensko přišlo o pohraničí až 30.září 1938 Mnichovskou dohodou. Pokud vím, tak 31.12.1937 jsme byli celiství. Nebo se mýlím?

11 FL FL | 9. února 2015 v 12:53 | Reagovat

Voxel: V síti. http://orgo-net.blogspot.cz/2015/02/voxel-v-siti.html

12 kocourmourek kocourmourek | 9. února 2015 v 13:36 | Reagovat

Inu, asi ku podivu vás, Bobane, se skutečně na „nějaké právnické mechtle techtle“ ZATRACENĚ HRAJE! A není důležité, že o tom nevíte, přestože se to týká také vás a vašich příbuzných a všech kolem. Jak se smí vést válka, upravují hlavně Haagské úmluvy o zákonech a obyčejích pozemní války (Haager Landkriegsordnung, HLKO) a Ženevské úmluvy a jejich Dodatkové protokoly. Z nich vyplývá, že VÁLKU je nutné VYHLÁSIT, jeden stát vyhlašuje válku jinému státu, obvykle předáním diplomatické nóty s odpovídajícím textem. Od okamžiku vyhlášení války jsou dané státy vzájemně ve válečném stavu, který končí až, když vstoupí v platnost jejich vzájemná smlouva o míru.
Ve válečném stavu je podle výše zmíněných úmluv kupříkladu dovoleno používat válečnou lest (Kriegslist). Válečná lest je kupříkladu rozsáhle používána vůči takzvaným obyvatelům takzvané Spolkové republiky Německo a také vůči nám, nechci jít příliš do šířky, ale rozsah a hloubka těch lží jsou naprosto obludné. Například asi běžně nevědí (ani my o tom běžně nevíme), že Spolková republika Německo není stát, že je to umělý samosprávní konstrukt existující na části území Německé říše, a že ten „Spolek“ (Bund), podle něhož se ten konstrukt jmenuje, ve skutečnosti není stát, není to onen Spolek německých zemí (Bund deutscher Länder), nýbrž že to je soukromá obchodní společnost, a to nadace, která si ale šalebně jako svůj obchodní název, firmu, zvolila právě ono slovo „spolek/Bund“. Podobně netuší, že také další instituce, které oni mylně považují za „státní“, jsou ve skutečnosti soukromé obchodní společnosti, které si ale klamně jako svoje obchodní jména zvolily slova jako „finanční úřad/Finanzamt“, „policie/Polizei“ atd. Také celá Spolková republika Německo je údajně pouhá soukromá obchodní společnost.
Takže na základě „válečné lsti“ se nám válečný stav může jevit jako „mír“, přestože je to ve skutečnosti jen stav klidu zbraní (Waffenruhe). Je mnoho věcí, Bobane, které se nám jeví jiné, než ve skutečnosti jsou, kromě jiného proto, že nám o nich něco setrvale lžou.

13 kocourmourek kocourmourek | 9. února 2015 v 15:04 | Reagovat

Jak zde uvádí pan Tomáš Marný, Oldarthure, patrně z řady důvodů skoro všude existuje víc než jen jeden scénář a my se jen dohadujeme, který z nich se vlastně realizuje. Velmi často se mýlíme v tom, že když si připustíme možnost, že se realizuje víc scénářů současně, tak že si zároveň mylně myslíme, že jsou časově synchronizované, tedy, že přinejmenším jejich realizace začala jaksi ve stejnou chvíli a že snad taky ve stejnou chvíli jejich realizace skončí. To asi právě není pravda, a proto jsme neustále tak mateni a zmatení. Ve skutečnosti se některé z těch scénářů realizují už stovky a tisíce roků a každý od jiné chvíle a taky není pádný důvod si myslet, že zrovna teď realizace některých, nebo dokonce všech ve stejnou chvíli (s)končí.
Já si myslím, že je možné a musíme počítat s tím, že se nyní buď nestane vcelku nic a bude pokračovat nynější stav, jehož pokračování se ale mnohým jeví nemožné, z pádných důvodů. Nebo by se třeba mohlo vrátit uspořádání, kdy existovala Německá demokratická republika a Východní Berlín jako sovětské/ruské okupační zóny na území Německé říše, dokonce snad s vlastní měnou... Tohle si ale dovedu představit ze všeho nejméně, mnohdy je ale právě ta nejnemožnější možnost ta pravá. Nebo budou republiky odstraněny a budou (znovu) instalovány monarchie tam, kde nyní nejsou. To bych považoval za dost pravděpodobné. Nějak v rámci toho by asi někde na území Republiky Ukrajina mělo vzniknout nějaké území, na něž se snad přestěhují ti židé, kteří si to budou přát, protože budou vyháněni z území státu Izrael a snad i odjinud. Je docela dobře možné, že jen a právě kvůli těmhle židům celá ta „krize kolem Ukrajiny“ vznikla.

14 stenly919 stenly919 | 9. února 2015 v 16:01 | Reagovat

No tak jestli ten major nelhal o tom, že nepříteli jsou předávány zprávy o pohybu jednotek a jejich úkolech, tak jsem právě pozbyl iluze o tom, jak hrdině bojují lidé v luhansku a doněcku. Teda abych to upřesnil, ne o jejich hrdinství, ale o tom, že za úspěchy v boji těch lidí je pouze jejich hrdinství a dovednosti. A tyk by mně zajímalo, jeslti jsou nepříteli(tj. lidem bojujícím za luhansko a doněcko) předávány i zprávy o pohybu těch fašistů, tj. vojáků pravého sektoru.

15 stenly919 stenly919 | 9. února 2015 v 17:03 | Reagovat

[8]:Taky bych rád věděl, jak to s tou analýzou vypadá, bylo by dobré , kdyby se k tomu TM aspoň vyjádřil.

16 stenly919 stenly919 | 9. února 2015 v 17:27 | Reagovat

[10]:No Ivošu, s tím ořezáním republiky se věc má tak, že třeba chebsko a další přilehlé oblasti, byli dlouho v držení němců(byť na jejich území žili slované) a mám takový pocit, že k připojení chebska k českým zemím došlo až za lucemburků. Ale jestli to tak bylo, nevím. Nicméně se v historii našlo dost lidí, kteří zpochybňovali legitimitu západních území jako součást českých zemí, např. jistý Matias Bretholz vydal přibližně před sto lety sérii článků, kde obhajoval právo němců na území žatecka a lounska. Jeho žvásty pak na pravou míru uváděl tehdejší vedoucí katedry historie UK Josef Pekař. Jinak další otázka je jak to vlastně bylo s němci žijícími na našem území, kteří si jej i dnes nárokují. Je to trošku složitější. Ve středověku to bylo tak, že se příslušnost k národu posuzovala právě podle území, kde člověk žil, takže v českých zemích žili byli všichni češi, byť třeba uměli jen německy. Jinak zajímavý je, že němci tu podle dokladů sice sídlili dlouho, ale málokdo si uvědomuje, že ty velké německé kolonie před válkou byli následkem středověké kolonizace, která tu probíhala proto, že čechů bylo málo(různé pohromy a nemoci apod.) a naopak němců v jejich domovině bylo mnoho, tak šlechta a církev organizovala osídlení pustých oblastí(toť opět oficiální verze, skutečnost bude asi jiná). No jsem zvědav, co k tomu napíše koucůrmůr. Akorát by mně zajímalo, jak by to potom bylo se srbskou lužicí, bylo to dlouho české území a dostal ho do dlouhodobého užívání vévoda saský za pomoc v boji proti nekatolíkům od rakouského císaře po třicetileté válce. Ale na tomto území dlouhodobě žili slované a právě sem odcházelo po bílé hoře spousta čechů a moravanů, jednak kvůli podobné krajině a taky kvůli tomu, že tam ta rekatolizace nikdy neprobíhala tak násilně jako v českých zemích. A po první i druhé světové válce byli snahy toto území včlenit do československa, ale jak to nakonec dopadlo víme všichni.

17 kocourmourek kocourmourek | 9. února 2015 v 19:29 | Reagovat

Moc děkuju za písničku a hlavně za videofilm s tím zvířátkem! Jak je skromné a ukázněné! Leckomu by tím mohlo být vzorem! Taková trošička smetany a je za ni vděčné! Už jsem zažil, jak tahle zvířátka umějí být vděčná taky například za zbytek jogurtu: v letním vedru, když jim je v jejich kožíšku ještě tepleji než nám bez košile, vychlazený jogurt odněkud "ze sedmého schodu", stačí předložit jim svůj právě vyjezený kelímek, vděčně ho přijmou, voní po pánečkovi a mají ho i jako hračku, protože pro ně není snadné ho olízat, vydrží u toho dlouhou dobu a mají o zábavu postaráno. :-)

18 kamarádka kamarádka | 9. února 2015 v 19:35 | Reagovat

http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/2023-obalka-economist-v-roce-2015-je-plna-tajemnych-symbolu-a-neblahych-predpovedi

19 kocourmourek kocourmourek | 9. února 2015 v 21:09 | Reagovat

Válka tedy byla hlavně v r. 1914 mnoha zeměmi vůči Německé říši a naopak vyhlášena, ale nebyla ukončena žádnou smlouvou o míru, protože Versailská smlouva není smlouva o míru. Po ukončení válečných akcí (Kriegshandlungen) následovalo období dočasného klidu zbraní (Waffenruhe), které nám šalebně a dvojsmyslně předkládají jako tazvané „meziválečné období“. Válečné akce pak znovu vzplanuly, což je nám předkládáno jako tzv. Druhá světová válka, ve skutečnosti to ale je znovuvzplanutí, pokračování První světové války. A ta dosud nebyla ukončena sjednáním mírové smlouvy s Německou říší. V takzvané 2. sv. válce se soupeřící strany poněkud změnily a přeskupily a jako hlavní kontrahenti těchto válečných akcí jsou nám známi Spojenci a Osa. Mocnostmi Spojenců jsou především SSSR/Rusko, Velká Británie, USA a Čína, mocnostmi Osy jsou především Německá říše, Itálie a Japonsko.
Prozatímním výsledkem 1. světové války tedy je, že mocnosti Osy byly poraženy mocnostmi Spojenců, přičemž válečný stav byl dosud ukončen sjednáním příslušných mírových smluv s Japonskem a Itálií, nikoli však s Německem. Německá říše stále existuje, není ale schopna jednat diplomaticky na mezinárodním poli, protože její vláda byla v r. 1945 zatčena a nikdo tedy od té Německou říši nezastupuje. Respektive značně spletitou cestou lze dovodit, že navzdory tomu snad existuje platný mezinárodně právní zástupce Německé říše, říšský kancléř, jímž by nyní údajně měl být říšský kancléř Dr. Wolfgang Ebel.
První světová válka má tedy nyní zatím takzvané poražené mocnosti (na straně Osy: Itálie, Japonsko, Německo) a takzvané vítězné mocnosti (na straně Spojenců: Rusko, VB, USA, Čína) a také ještě takzvané spoluvítězné mocnosti, k nimž patří také někdejší Republika Československá a její právní nástupci: Česká republika a Slovenská republika. Například marný pokus někdejší Československé republiky sjednat krátce po r. 1989 jakousi separátní mírovou smlouvu s Německem zatím skončil nezdarem, patrně proto, že Spolková republika Německo z hlediska mezinárodního práva totiž právě není Německá říše, s níž by právě bylo nutné takovou smlouvu sjednat.
Tato situace vyjadřuje a naplňuje hlavní přání Spojenců: porazit Německou říší a navždy ji udržet rozdrobenou a porobenou. Území Německé říše v Evropě (nezapomeňme, že Německé říši náleží asi územně nejrozsáhlejší část světadílu Antarktida!) bylo zčásti „přiděleno“ jiným státům a zčásti převedeno pod okupační statut, kdy svrchovanou moc na něm vykonává Vojenské velitelství (Militärkommandatur) takzvaných vítězných a okupačních mocností. Rusko, USA, Velká Británie a Čína jsou takzvané vítězné a okupační mocnosti, Francie je jen okupační mocnost. Protože Čína z jakýchsi praktických důvodů nechtěla vykonávat svoje pravomoci vítězné a okupační mocnosti na území Evropy, předala tyto svoje pravomoci, kromě pravomoci vítězné mocnosti, Francii. Francie má tedy, pokud jde o okupační statut Německo, výjimečnou a jedinečnou roli, a protože je kromě toho snad taky nějak zapletena do jiných mezinárodních ujednání, která se týkají přinejmenším také Polska, Ukrajiny a Běloruska, jedná nyní se svým vítězným spojencem Ruskem o tom, co má být dál s Ukrajinou a patrně také s jimi poraženým Německem, protože kancléřka Merkelová nyní výslovně a ostře říká a prezident Hollande tomu neodporuje, že s Putinem o čemsi jednají nikoli jako nějací „zástupci zájmů“ Ukrajiny a nikoli jako nějací neutrální diplomatičtí prostředkovatelé, nýbrž v přímém zájmu svých vlastních zemí a dále v přímém zájmu Evropské unie a vůbec Evropy. Tedy nezastřeně říká – jen je třeba poslouchat ji pozorně – že téma Ukrajiny je tedy jen částí předmětu jejich jednání v Kyjevě, Moskvě, Mnichově, Washingtonu D.C., Minsku…

20 ivo z rodu tesařů ivo z rodu tesařů | 10. února 2015 v 12:30 | Reagovat

[16]: Stando, to o čem píšeš, nesouvisí s Československem po roce 1918. To bychom pak mohli jít do Velkomoravské říše a všechno by bylo zase jinak. A Slovansko - Árijské védy popisují, že kdysi žili Slované až k Atlantiku.

21 kocourmourek kocourmourek | 10. února 2015 v 13:05 | Reagovat

Ruská federace je v řadě ohledů patrně nástupnickou zemí Svazu sovětských socialistických republik, ivo z rodu tesařů. Ale jak to třeba právě teď vypadá, tak některé mezinárodní smlouvy asi byly sjednány trochu jinak, například ty, co se týkají Běloruska, Ukrajiny, Polska… To by se bývalo mohlo stát: při diplomatických jednáních bylo nutné udělat nějaké vzájemné diplomatické ústupky a bylo pak dosaženo diplomatické dohody, která se v některých svých ujednáních odchyluje od jiných diplomatických dohod, od toho, co platí obvykle...
Pokud jde o přičlenění okrajových částí Republiky Československé k Německé říši, došlo k tomu až po 31.12.1937. Proto jsem donedávna při sledování informací stále zůstával relativně klidný, pokud šlo o nadcházející osud území České republiky. Ale v posledních dnech byly uveřejněny mapy, které patrně ale nejsou úplně včerejší, nýbrž vznikly spíš už dřív než včera, na nichž je zobrazeno „nové uspořádání států ve střední a zčásti ve východní Evropě“. A na nich k mému úleku je už Česká republika bez svých okrajových území a navíc slovní komentář k tomu nepřímo říká, že zbytek, jádro ČR bez těchto jeho okrajových území má být včleněno do jakési císařské říše Habsburků pod Jiřím Habsburským, jejíž jméno ještě není přesně známo, prozatímně ji nazývají Východní habsburská říše (Ost-Habsburger Reich).

22 kocourmourek kocourmourek | 10. února 2015 v 18:23 | Reagovat

Právě byla zveřejněna poučná sentence. Prosím, neberte ji osobně, pouze obecně:
Když jsi mrtvý, tak nevíš, že jsi mrtvý. Těžké je to jen pro ty ostatní. Naprosto stejné to je, když jsi blbý.

23 kocourmourek kocourmourek | 10. února 2015 v 20:08 | Reagovat

Pro stenly919
Jakkoli je to pro mě a asi pro běžného kohokoli velmi obtížné, především myšlenkově, musíme se asi oprostit od řady lží, překroucení pravdy a od ustálených postupů a vzorů myšlení, které nám vnutili. Je to těžké i proto, že původní doklady/důkazy o skutečné povaze věcí dlouhým časem zmizely, resp. byly úkladně zničeny a nahrazeny zfalšovanými, a my se musíme opírat spíš o svoje domněnky a dohady. To se to pak snadno vykřikuje: „Předložte důkazy!“, když ten, kdo to žádá, dobře ví, že skutečné důkazy dávno sám zničil a místo nich předložil jejich falzifikáty!!
Jak stručně vysvětlit, jak je to s těmi „Čechy“ a „Němci“ a „Moravany“ a „Čechami“ a „Moravou“… Jak to s nimi bylo a jak to je teď… Nevím, zda se mi to podaří, protože nevím, odkud mám vlastně začít, je to tak spletité… Řekl bych, že asi kdysi dávno na území Čech, Moravy a Moravského Slezska (záměrně se omezuju na území dnešní České republiky) žily jakési rody a kmeny obyvatelstva, jehož etnická povaha byla smíšená, a byly podrobeny vládnoucí vrstvě (elitě), KTERÁ MLUVILA SLOVANSKÝM JAZYKEM, z něhož se postupně vyvinula čeština, přičemž není jasné, zda toto obyvatelstvo a ta (od něj oddělená) vládnoucí vrstva byli (a dodnes jsou) SLOVANÉ!
Později sem přicházelo další obyvatelstvo snad jiné kmenové povahy, KTERÉ MLUVILO GERMÁNSKÝM JAZYKEM, z něhož se postupně vyvinula němčina, přičemž rovněž není jasné, zda to byli GERMÁNI! Protože němčinu bylo nutné používat ve styku s mocnými státy ležícími v bezprostředním sousedství, zdejší vládnoucí vrstva postupně začala stále víc používat němčinu, takže čeština a také slovenština nezanikly jen jakýmsi zázrakem, vysvětlitelným snad jen pomocí vhodné konspirativní teorie o neuvěřitelně dalekosáhlých záměrech a možnostech iluminátů.
Takže po většinu relativně známých dějin od počátku raného středověku se na území dnešní České republiky mluvilo především dvěma jazyky – češtinou a němčinou – a byla tady v jazykovém i etnickém ohledu situace obdobná, jako je nyní například ve Švýcarsku, kde se mluví čtyřmi jazyky, nebo v Belgii, kde se mluví dvěma jazyky. Ale můžeme o Švýcarech říci, že to jsou Germáni? Nebo že jsou Francouzi? Nebo Italové? Nebo Rétorománi? Oni mluví německy (zcela ojedinělou podobou němčiny, výrazně odlišnou od němčiny, kterou se mluví kdekoli jinde), francouzsky (v jednom místě, v okolí Lausanne, prý nejčistší a nejkrásnější francouzštinou ze všech francouzštin vůbec), italsky a rétorománsky. Ale etnicky jsou to ŠVÝCARKY a ŠVÝCAŘI!
Na území České republiky (postupně) žily a žijí přinejmenším tyto etnické skupiny obyvatelstva: ČEŠI, MORAVANÉ, VALAŠI, MORAVŠTÍ SLEZANÉ. Přičemž Češi, Moravané a Moravští Slezané po většinu známých dějin mluvili dvěma jazyky – česky a německy – Valaši asi česky vedle jejich původní valaštiny.
Je mezi nimi kromě jiného dost ošidný jazykový zádrhel, o kterém oni sice vědí, ale o kterém neví ta zbývající obrovská většina těch, co mluví německy a žijí v Německu, Rakousku, Švýcarsku a rovněž zbytek světa. Ale kupodivu dobře o tom ví ta malá skupinka naprostých parchantů a bastardů, co i tohle krajně šikovně uměli zneužít! Totiž, že české slovo „český“ má v němčině dva obsahově zcela odlišné jazykové ekvivalenty: „tschechisch“ a „böhmisch“. Pokusím se něco k tomu objasnit ve svém dalším příspěvku. Na tomto programu… již za chvíli!

24 kocourmourek kocourmourek | 10. února 2015 v 20:55 | Reagovat

České slovo „český“ se vztahuje na všechny významy, které jím chceme popsat, tedy především na jazyk, na etnický původ a na území. Už v tom nám v době historicky nedávné podtrhli a dodnes podtrhují nohy, když nám tvrdí, že ten, kdo mluví česky a žije v České republice, je Čech! Mateřským jazykem takového člověka je čeština, ale z hlediska jeho etnického a územního původu to může být nikoli Čech, nýbrž přinejmenším také Moravan, Moravský Slezan, Valach. Moravané přece jasně cítí a tvrdí: „Nézme Češi!“. Češi, Moravané a Valaši sami sebe odlišují nejen vzájemně, ale také od těch, které hovorově nazývají „Šlonzáci“, čímž myslí Moravské Slezany, etnicky silně promíchané s dalším etnikem, totiž Slezany (od polského názvu pro Slezsko – Šlonzsko).
Čech je tedy fakticky ten, kdo mluví česky jako svým mateřským jazykem a pochází z Čech, nikoli z Moravy atd.! Ale v tom je problém! Protože totiž značná část (miliony) těch, co pocházeli z Čech (Moravy, …), nemluvila česky, nýbrž jejich mateřským jazykem byla němčina! Oni dodnes věrně tvrdí a nikdy se toho nezřeknou, že jejich domovina, vlast (Heimat) jsou Čechy (Morava, Moravské Slezsko)! Že tam žili (skutečně žili!) jejich předkové a že tam mají dodnes přinejmenším svoje rodinné hrobky jako pietní místa svých rodů!! Pomyslel někdo na to, že by se to mělo respektovat?
Tito lidé sami sebe nazývají „ČEŠI“ a myslí tím svůj etnický a územní původ, ale jejich mateřským jazykem je němčina a v té němčině k tomu používají k pojmenování sebe sama slovo odvozené od německého názvu území, z něhož pocházejí, totiž „Böhmen“. „BÖHME“ tedy německy znamená „ČECH“ ve smyslu „člověk pocházející z Čech, jehož mateřským jazykem je němčina nebo čeština“. Vedle něj používají slovo „Tscheche (Čech)“ a myslí tím toho, kdo pochází z Čech a jeho mateřským jazykem je čeština. A vedle nich ovšem také slova „Mährer (Moravan)“ a „Mährischer Schlesier (Moravský Slezan)“.
Čeština neumí rozlišit mezi slovy „Tscheche“ a „Böhme“, a proto se navrhuje, abychom v češtině kvůli tomu začali používat nové slovo „Bémák“ jako ekvivalent německého slova „Böhme“. My, co pocházíme z Čech, jsme zkrátka nikoli Češi nebo Němci, JSME, dámy a pánové, BÉMÁCI! U Moravanů a Moravských Slezanů tenhle problém vůbec nevzniká, a proto se nám všem, co z Čech, Moravy a Moravského Slezska pocházíme, znamenitě uleví, když začneme nazývat věci těmi správnými jmény, spoustu pokroucenin tím narovnáme a spoustu lží tím vymýtíme. Tak jak se teď vy, co se vás to osobně týká, cítíte jako nově pojmenovaní Bémáci? Mně to trvalo řádku roků, než jsem to „rozdejchal“.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.