29.01.2015 okénko marného.....

29. ledna 2015 v 0:54 | tm |  Marného okénko

Veškerá práva vyhrazena UCC 1-308

Znovu bych rád upozornil čtenáře, že píši pouze částečně nebo úplně přeložené články ze zahraničního tisku. K tomu uvedu nějaký můj osobní komentář.

Máme Vám co říci.....

Aktualizováno čtvrtek 29.01.2015 00:54:54

5)Nevím, jestli je nějaká šance vymanit se.....

....z hegemonských zájmů USA. Snad by pomohlo, kdyby si co nejvíce lidí poslechlo slova bývalého agenta KGB, který v roce 1970 utekl do USA a který měl jasno už v roce 1985, kdy vzniklo video s názvem


"Jak vymýt mozek celému národu":

4) Bylo by dobré se zamyslet nad níže uvedeným.....

Snowden odtajnil plány Spojených štátov prejsť od elektronickej k reálnej vojne


Kanadské médiá: Washingtonský Biely dom riadia šialenciKanadský film: Válkou se to vyřeší:

3) Nulandová oznamuje plán rozmiestniť US armádu.....

....v štátoch východnej Európy.

....a trapně rozdává koláče lidem, kteří nemají pomalu na chleba.

2) Krátce a jednoduše řečeno.....

....víte, kolik nežádoucích účinků je popsáno v letáku u vašeho léku?

Možná čekáte, že po vašem léku nebudete mít chuť k jídlu nebo, že budete unaveni. Zkrátka, nějaké vedlejší účinky očekáváte. Přečetli jste si ale příbalové informace důkladně a celé? Většina vedlejších účinků je podstatně závažnějších a některé mohou mít naprosto fatální důsledky. Často tak nežádoucí vedlejší účinky léků výrazně předčí samotný původní problém.

1) Plošná likvidace střední třídy v EU.....

....běží na plné obrátky. Dle plánu Illuminátů, kteří vše dříve navrhly se od začátku tohoto roku mnohé mění. Od 01.01.2015 se rozjela podle zákonů ustanovených v Německu celá řada nových předpisů, které musejí být bezpodmínečně dodržovány. Při nedodržení ustanoveného následují likvidační pokuty. Protože lidé nemají nic smyslnějšího na práci, než vyplňovat nesmyslné dotazníky a formuláře, přibyly nové zákony, které vezmou lidem hodně času a přidělají mnoho starostí. Mnozí zaměstnavatelé, kteří byli v práci 10 hodin a někdy i déle, budou muset zaměstnat nové pracovní síly na byrokracii. Jinak v práci mohou už přespávat. Jedná se hlavně o kamiónovou dopravu a firmy, které vysílají svoje pracovníky do zahraničí do Německa nebo musejí přes Německo cestovat.
Minimální platy pro zaměstnance pracující v Německu nebo projíždějící touto zemí za byznysem byly stanoveny na 8,5 EURO za hodinu. K tomuto další příplatky a mnoho jiného.


Od 1. ledna 2015 platí na území Německa zákonná minimální mzda ve výši 8,50 eur za hodinu pro německé i zahraniční zaměstnance, jimž nenáleží odvětvová minimální mzda. Znamená to, že ti zaměstnanci, kteří vykonávají činnost na území Německa, musí za svou práci obdržet od svého zaměstnavatele nejméně 8,50 eur za hodinu, ať už se jedná o německého, nebo o zahraničního zaměstnavatele. Ministerstvo dopravy není ve věci úpravy minimální mzdy kompetentním orgánem, nicméně vzhledem k častým dotazům českých dopravců zde uvádíme odkazy, kde naleznete podrobné informace k této problematice.

Zavedení plošné minimální mzdy v SRN - návody, formuláře a překlady legislativy do ČJ (nejen pro mobilní činnost zaměstnanců)

27.01.2015 / 08:25
Od 1. 1. 2015 platí na území SRN plošná minimální mzda, která se vztahuje na všechny, tj. i mobilní zaměstnance tuzemských i zahraničních firem, a to včetně kabotáže i transitu. Zákon o minimální mzdě (MiLoG) stanovuje, kromě hodinové mzdy přinejmenším 8,50 EUR,[1] rovněž povinnost hlášení pracovní činnosti a její dokumentaci.
Souhrnné informace a patřičné zákony, vyhlášky a formuláře jsou k dispozici na stránkách německé celní správy:

Zákon o minimální mzdě (MiLoG) zavádí hodinovou mzdu 8,50€ brutto (nezapočítává se do ní příspěvek zaměstnavatele), což v průměru odpovídá 230,00 CZK[1]. Do minimální mzdy se nepočítají příspěvky na:
  • stravné,
  • náhradu životních nákladů, tzv. diet,
  • přesčasové hodiny,
  • příspěvky za práci ve svátek, neděli
  • příspěvky na dovolenou
  • vánoční příspěvky (s výjimkou výpočtu mzdy za měsíc prosinec)

Nové povinnosti pro zaměstnavatele, jejichž zaměstnanci s mobilní činností vykonávají pracovní činnost na území SRN
Nahlášení pokladů na celní úřad v Kolíně n/Rýn v rámci mobilní činnosti se děje prostřednictvím formuláře, který najdete na stránkách celního úřadu: http://www.zoll.de/SiteGlobals/Forms/FormularMerkblattSuche/FormularMerkblattSuche_ThemenSuche_form.html#theme-search-anchor (Zaměstnavatelé, příp. personální agentura jsou povinni nahlásit pro období 6 měsíců pracovní činnost na území SRN, a to prostřednictvím formuláře 033037 ("Einsatzplanung für Arbeitgeber bei Beschäftigung in ausschließlich mobiler Tätigkeit"), resp. 033038)).
S jednoduchým návodem, jak formulář vyplnit, ho najdete na stránkách ZÚ Berlín: http://www.mzv.cz/berlin/cz/obchod_a_ekonomika/zamestnavani_obcanu_cr_v_srn/zavedeni_plosne_minimalni_mzdy_v_srn.html

Své aktivity na území Německa musí zaměstnavatel nahlásit předem na celní úřad (viz formulář) a do 8 pracovních dnů po ukončení činnosti je třeba zapsat záznam o pracovní činnosti zaměstnance (pro případnou kontrolu). Tzv. "formulář A1" pro vyslané zaměstnance je potřeba, jako v minulých letech, mít zajištěný.
Formuláře k nahlášení ostatních profesí taktéž najdete na webových stránkách celního úřadu v Kolíně n/Rýnem:

Všechny formuláře musí být vyplněné v německém jazyce, pro případnou kontrolu je potřeba je uchovávat 2 roky. Při neplnění povinností vyplývajících z MiLoG je celní úřad oprávněn udělit pokutu ve výši 30 000 €, při neplacení základní minimální mzdy až 500 000 €. Pokud celní úřad udělí firmě pokutu, ta je na "přiměřený čas" vyřazena z možnosti zúčastnit se veřejných zakázek.
Pro firmy, které své zakázky dále předávají svým subdodavatelům, je povinné zajistit i pro zaměstnavatele subdodavatelské firmy základní minimální mzdu. Majitel firmy tedy přímo odpovídá za vyplácení minimální mzdy nejen svým zaměstnancům, ale také pro zaměstnance firmy, která za něj zakázku převezme. Tento krok také upravuje MiLoG a subdodavatelé by měli mít platné smlouvy. Viz příloha.tm jen dodává: Sybila měla kdysi pravdu když tvrdila: ke konci časů lidstva bude ve společnosti dekadence, jaká zde ještě nebyla a daně se zvýší tak, že už je nikdo nebude platit. Přesně zde se začínáme nacházet.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Sys Sys | 29. ledna 2015 v 1:12 | Reagovat

A k tomu se ještě vyznamenali europoslanci:
GMO - HLASOVÁNÍ v europarlamentu:
http://myslenkyocemkoli.blogspot.cz/2015/01/hlasovani-o-gmo-v-europarlamentu-seznam.html

GMO kukuřice v ČR r. 2014:
http://www.mzp.cz/C1257458002F0DC7/cz/aktualni_informace/$FILE/oeres-mista_kukurice_MON810-20140701.pdf O_O

2 FL FL | 29. ledna 2015 v 9:15 | Reagovat

David Icke je jedním z nejviditelnějších, nejotevřenějších a nejkontroverznějších mluvčí a spisovatelů o Illuminátech a agendě Nového Světového Řádu.http://probud.se/index.php/vesmir/david-icke

3 Ella Ella | 29. ledna 2015 v 13:49 | Reagovat

Mohu jen potvrdit zde napsane. Manzel pracuje v Nemecku a vse je presne tak, jak se tady pise..

4 Vosmík Vosmík | 29. ledna 2015 v 22:40 | Reagovat

Nyní vám, moji milí čtenáři, předám (z více zdrojů) ověřenou informaci, která pro mně samotného byla šokujícím překvapením…když jsem se ji dozvěděl.
I když: v celkovém kontextu rozhodně nepřekvapí, když víme, že se nám, lidstvu, celosvětové zednářstvo snaží ublížit, kde a jak se dá.
A sice: Pozorně si doma prohlédněte sůl. Zaprvé, vy, hospodyňky, jste si nejspíš již všimly, že poslední dobou sůl „nějak nesolí“, tedy aspoň její slanost je mnohem mírnější, než na jakou jste byly zvyklé dřív. Řešíte to nejspíš tak, že jí do jídla zkrátka přidáváte víc. A nyní se na ni podívejte dobře. Nezdá se vám, zvláště, koupily-li jste ji v plastikovém sáčku a je umletá nahrubo, že se třpytí jak sníh na pláni za mrazivého dne? Může to být třeba na pohled efektní, ale až se dozvíte, co je těchto faktů příčinou, půjdete do kolen…

Tak tedy: Ve firmách, kde se sůl mele a vy ji dostanete v obchodech ke koupi již semletou v sáčcích, se dělá tento následující mix, kterým se plní sáčky s názvem: Kuchyňská sůl. Tento mix je: 1/3 soli, 1/3 rozemletého písku (!) a 1/3 rozemletého skla (!!!). Ano, čtete a slyšíte dobře!

Však také zednářstvo, které stojí za tímto ďábelským činem, tak moc dobře ví, co je v populaci důvodem tak hojného výskytu vysokého či alespoň zvýšeného cholesterolu v krvi: tím se totiž vaše tělo brání, aby rozemleté sklo nerozřezalo vaše cévy (!) a proto produkuje do krve zvýšené množství cholesterolu, aby tento pokryl vnitřní stěny vašich cév a nedocházelo k jejich až tak drastickému poškozování!

Kromě toho: rozemletý písek ze „soli“ se v cévách usazuje, a odtud zase pramení tak hojný výskyt infarktů, nejrůznějších cévních příhod a nejrůznějších problémů vašich orgánů.

Však také zednářstvo si nikdy mletou sůl v obchodě nekoupí! Ale vždy jen tu krystalickou, ať už kamennou nebo mořskou a tu si sami před jejím použitím v kuchyni v mlýnku umelou. Na solných krystalech je totiž to výborné, že krystalickou sůl nelze znečišťovat těmito pevnými příměsemi (protože by to bylo na pohled patrné…), a tak zednářstvo má jistotu, že si své jídlo solí skutečnou, neznečištěnou solí.

A nám všem radím dělat to samé! Sice krystalická sůl (ať už kamenná nebo mořská) je sice o trochu dražší, lze ji však sehnat i s mlýnkem na ni v každém trochu větším supermarketu.

A hlavně: těch pár korun navíc se vyplatí! Vyhnete se tak všem zdravotním komplikacím, jejichž původ pramení ze solení vašeho jídla ďábelskou mletou solí v sáčcích!

5 esterka esterka | 29. ledna 2015 v 23:08 | Reagovat

[4]: Piesok a sklo v cievach, čo sa ešte nedozviem! Každý, kto niečo čítal o procese trávenia a prestupe živín cez črevnú stenu do krvného obehu, sa musí teraz tak dobre baviť ako ja. Možno sa robia všelijaké podrazy, ale toto je glupocina prvého stupňa.

6 FL FL | 29. ledna 2015 v 23:32 | Reagovat

SŮL NAD ZLATO ANEB PÍSEK, SKLO A HOAX.http://www.hoax.cz/hoax/aktuality/sul-nad-zlato-aneb-pisek-sklo-a-hoax_458

7 ok ok | 30. ledna 2015 v 10:10 | Reagovat

[4]:Idiote.

8 Doporučuji Doporučuji | 30. ledna 2015 v 17:02 | Reagovat

Doporučuji http://albafos.blog.cz ;-)

[4]:: O lidském těle očividně nevíte asi vůbec nic

9 Vosmík Vosmík | 30. ledna 2015 v 20:22 | Reagovat

[7]:Trolle.

10 Vosmík Vosmík | 30. ledna 2015 v 20:24 | Reagovat

[8]:Tak za prvé, to co jsem napsal nebylo z mé hlavy, ale bylo to převzáno z facebooku, který tohle šíříl Orgo-Net a ten kdo to popírá je placený troll. !!!!!

11 proud proud | 31. ledna 2015 v 18:38 | Reagovat

[10]: Se soli je to jinak,ale mas recht,ze neni dobra:-),o tele a traveni vis opravdu malo.Jinak jedina dobra sul je original silvin!!!

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.