16.01.2015 okénko marného.....

16. ledna 2015 v 2:54 | tm |  Marného okénko

Veškerá práva vyhrazena UCC 1-308

Znovu bych rád upozornil čtenáře, že píši pouze částečně nebo úplně přeložené články ze zahraničního tisku. K tomu uvedu nějaký můj osobní komentář.

Máme Vám co říci.....

Aktualizováno pátek 16.01.2015 19:54:54

5-5) Tak tohle je hodně silná káva.....

....

Další šok z Turecka: "Mezi Netanyahuem a francouzskými teroristy není žádný rozdíl," říká premiér

BY
MIROSLAV.PAVLICEK
- POSTED ON 16. 1. 2015POSTED IN: GLOBÁLNÍ KRIZE
Jen dva dny poté, co turecký president Erdogan překvapivě vybuchl, že „pachatelé jsou jasní: To francouzští občané tento masakr provedli...
Jen dva dny poté, co turecký president Erdogan překvapivě vybuchl, že "pachatelé jsou jasní: To francouzští občané tento masakr provedli a muslimové z něj budou obviněni," a obvinil Mossad z jeho zosnování, tak turecký ministerský předseda Ahmet Davutoglu ve čtvrtek obvinil svůj izraelský protějšek Benjamina Netanyahu ze spáchání "zločinů proti lidskosti" srovnatelných s těmi islamistickými střelci, kteří jsou za pařížskými útoky, po nichž zůstalo 17 mrtvých.
Čtvrteční komentáře tureckého ministerského předsedy Ahmeta Davutoglu hrozí, že zažehnou nové kolo zvyšování napětí v bilaterálních vztazích poté, co turecký president Recep Tayyip Erdogan Netanyahua odsoudil za to, že se po útocích "opovážil" zúčastnit se víkendového pochodu proti-teroristické solidarity v Paříži.
"Netanyahu se dopustil zločinů proti lidskosti úplně stejně jako ti teroristé, kteří spáchali pařížský masakr," řekl v televizních komentářích reportérům v Ankaře.
Davutoglu řekl, že k Netanyahuovým "zločinům proti lidskosti" patří smrtelný izraelský útok na tureckou loď s pomocí z roku 2010 a loňský masakr v Hamasem kontrolované Gaze.
Davutoglu řekl, že Netanyahu byl "šéfem vlády, která masakrovala děti hrající se na plážích v Gaze a ničící tisíce domů."
Řekl, že vláda tohoto izraelského premiéra "bere zabíjení Palestinců při každé příležitosti téměř jako samozřejmost."
Také "zmasakroval naše občany, když provedl operaci proti lodi s pomocí v mezinárodních vodách."
To následovalo po Netanyahuově ostré odpovědi po původním Erdoganově výbuchu…
Netanyahu ve středu na Erdogana dštil odvetu, že "jeho hanebné poznámky musí přeci mezinárodní komunita zavrhnout."
A Davutoglu přispěchal svému presidentovi na pomoc…
Davutoglu se na Netanyhua obořil, že na pařížském pochodu proti terorismu vypadal "osaměle", když se tam turecký a izraelský ministerský předseda sešli s dalšími světovými vůdci, aby projevili solidaritu.
Čtvrteční prohlášení turecké presidentské kanceláře uvedlo, že Netanyahu návštěvou pařížského pochodu zinscenoval "mizernou politickou show", když se snažil této události zneužít ke "svým vlastním politickým účelům."
"Izraelská vláda by měla opustit svou agresivní a rasistickou politiku, místo aby útočila na ostatní pod záminkou anti-semitismu," uvedl v prohlášení presidentův mluvčí Ibrahim Kalin.
Ale Davutoglu šel ještě dále…, když zjevně znovu obviňoval…
Davutoglu odsoudil publikaci karikatur muslimského proroka jako "otevřenou provokaci" s varováním, že Turecko nebude urážky Mohameda tolerovat.
"Svoboda tisku neznamená svobodu urážet," řekl Davutoglu. "My v této zemi nedovolíme urážet proroka," dodal.
A ta rétorika se stupňuje…
Ty rozjitřené vztahy popudily Spojené státy, které touží po tom, aby klíčový člen NATO Turecko mělo úzké vojenské vztahy s Izraelem.
Turecký president je znám svými hněvivými výbuchy proti židovskému státu, když v červenci prohlásil, že Izrael "v barbarství překonal Hitlera."
* * *
Jak to FT zmateně vysvětloval:
"Ač političtí vůdci v Turecku opakovaně odsoudili útoky na magazín Charlie Hebdo, židovský supermarket a policistku, tak se v této zemi vynořila paralelní verze událostí, v níž konspirační teoretici z těchto vražd obviňují spíše zahraniční zpravodajské agentury než radikální islamisty."
* * *
Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček5) Nebezpečné LED osvětlení.....

....velmi módní a stále více rozšířené LED osvětlení může znamenat pro naše zdraví velké riziko. Podívejte se, proč a jak ho používat, abychom neohrožovali sebe a své blízké. V nejnovějším A DOST! Vám to osvětlí mimo jiné i někdejší šéfka Akademie věd ČR, profesorka Helena Illnerová. Tohle byste určitě měli vědět.

4) Svět převrácený naruby.....

....Porošenko vyhlásil státní smutek za zabité, které zavraždila jeho vlastní armáda.

Václav Dvořák15. 1. 2015

Dnešek vyhlásil prezident Ukrajiny Porošenko dnem smutku za všechny zabité v nynější válce, kterou jeho armáda vede proti vlastnímu obyvatelstvu Donbasu. Vrcholem cynizmu je jeho oficiální tvrzení, že mrtví v autobuse u Volnovachy má na svědomí raketomet Grad východoukrajinské domobrany. Přinášíme proto fotografie a videa, které místo neštěstí zachytilo. Video i fotografie pořídila sama ukrajinská armáda a publikovala. Ale právě tyto snímky ji usvědčují ze zločinu.
Video pořízené ukrajinskou armádou po masakru v autobusu:

Foto autobusu ze strany od silnice- je vidět, že střely/střepiny nepronikly autobusem skrz naskrz, jak to činí při zásahu stelou raketometu GRAD. Tlaková vlna však vyrazila skla i na této straně. Podle vysypaných skel je vidět, že v době zásahu autobus stál na místě:

3) Lépe to nemohli udělat.....

....zde vám přinášíme video zachycení světelných objektů v západním Massachusetts ze 13. ledna 2015, kdy tyto objekty jasně svým pohybem a vzniknuvší formací naznačují, že jsou řízeny inteligentně a toto divadlo bylo vytvořeno záměrně, aby nemohlo být zpacifikováno posměváčky, jako že je původ balon, faké atd. Něco to vypovídá, nebudu zde šířit nějaké teorie, pesimistů, kteří vědí své, je jak plevele, ale ti, kteří pozorují dění kolem sebe nestranně přicházejí k úvahám, které by u většiny zatím neobstály. Jen naznačím, že ze světlých pulsujících objektů není potřeba mít obavy, horší jsou tmavé objekty s pulzujícími malými světly, ale těch v současnosti ubývá z jistého důvodu čištění a to i v paralelním čase, započatého před dvěma roky ve vesmíru kolem Země. Lépe už to nešlo, jak dát o sobě vědět.

2) Největší "demokracie" má.....

....nejvíce vězňů na světě.

Vězeňský soukromý průmysl v USA vydělává na uvězněných ženách


Většina amerických států vydává na vězeňství více peněz než na školství. Soukromé věznice jsou o 10-15 % levnější, než když je provozoval stát. A podle toho to tam také vypadá.

Starší článek Komu a jak sype americký gulag ukázal, jak s nárůstem privátních věznic placených z veřejných rozpočtů vznikl v USA nový druh obchodu s vězni. Země svobody by se měla nazývat země nesvobody, vezmeme-li za bernou minci údaje o počtu uvězněných žen v USA. Teď je v privatizovaných věznicích USA víc vězňů než za Stalina v bývalé SSSR, aktuálně je to 8,8 % veškerého obyvatelstva. Podívejte se na tento mezinárodní graf, který ukazuje počet vězňů na 100 tisíc obyvatel dané země. USA jsou zdaleka na prvním místě (716) a daleko za Ruskem (490).

Demokracie v USA navíc v absolutních číslech má 25 % celé světové vězeňské populace(external link). Dohromady bylo v USA v roce 2012 7,4 milionu lidí pod dohledem justice. To je čtyřikrát až desetkrát více než v jiných vyspělých zemích. Japonsko má 63 vězňů na 100 tisíc obyvatel, Německo 90, Francie 96 a Velká Británie 153.

Ženy, oběť US-systému

USA ovšem vyniká raritou: Ve vězení sedí 200 žen na 100 tisíc obyvatel, absolutně mají USA ve vězení více žen než na počet obyvatel bohaté země BRICS (Čína, Indie, Rusko a Brazílie) dohromady. Podle studie "International Prison Studies" seděla za mřížemi v USA již 1/3 všech žen. Na všech 5 kontinentech světa bylo dohromady uvězněno 625 000 žen (a dětí). Lidská práva nedodržující Čína má ve vězení 84 600 žen, jenže Čína má 1,2 miliardy obyvatel. Rusko má ve vězení 59 000 žen. Přesné údaje jsou zde(external link).
Nabízí se otázka: Je uvěznění amerických žen snad výrazem jejich nadměrné emancipace, nebo se jedná o důsledek pozitivního růstu HDP za situace, kdy stát vydává 80 % svého rozpočtu na válku a obětí pracující chudoby jsou především ženy s dětmi?
A jaký vliv na zvyšování počtu uvězněných žen má privatizace vězeňství, nový druh "výhodného podnikání", kdy jdou peníze daňových poplatníků do kapes podnikatelů s lidskou bídou, podobně jako u nás pronajímání míst v ubohých ubytovnách se státní dotací bezdomovcům?

1) SSA plánuje nové vojenské.....

....manévry na hranici Ruska. Otázka zní: Jak dlouho bude ještě Rusko přihlížet americkým manýrům?
V Italském městě Klaipeda byl nafilmovaný vlak, který míří s tanky, obrněnými vozy a jinou vojenskou technikou přímo na Ukrajinu k Ruské hranici. 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 benekx benekx | E-mail | 16. ledna 2015 v 7:56 | Reagovat

Lépe to nemohli udělat.....VIDEO ELGANTNĚ "DEMOKRATICKY" MIMO PROVOZ....MÁ NĚKDO JINÝ ZDROJ ? 8-)

2 esterka esterka | 16. ledna 2015 v 8:24 | Reagovat

Škoda, pozrela by som si to video, ale to, že ho hneď "upratali" je dôkazom, že niečo na tom bude.

3 marcela marcela | 16. ledna 2015 v 8:44 | Reagovat

...nevíte prosím někdo proč mi nejdou přeposlat videjka na mejly(očkování,trance-formation...)???,vždy se mi to přetáhne do seskupení tisíce obrázků, že není možno to spustit.,ách jó :-(

4 Oldarthur Oldarthur | 16. ledna 2015 v 8:58 | Reagovat

Správci sračkometů odstranili sice video, ale je zde: http://uloz.to/live/x2F2cvjJ/watching-a-ufo-from-my-roof-ufo-releasing-glowing-orbs-into-a-formation-mp4 Mají hrozný strach a oprávněně, že se brzo celý jejich podvod o tomto světě provalí...

5 marcela marcela | 16. ledna 2015 v 9:38 | Reagovat

[4]:...děkuji za odkaz, toto mi jde úplně hladce přeposílat děkuji "kluci" :-)

6 Heliodor Heliodor | 16. ledna 2015 v 9:53 | Reagovat

Další kopie videa je tu:
https://www.youtube.com/watch?v=DjX1EcLOBlw

7 ok ok | 16. ledna 2015 v 9:53 | Reagovat

ad 4)
http://www.palba.cz/viewtopic.php?p=206123&sid=4d07c91b20c6a3fb1320cbf28c4df1f0#p206123

marcela: na video klikni pravým a můžeš kopírovat link.

8 benekx benekx | E-mail | 16. ledna 2015 v 12:17 | Reagovat

děkuji všem přitomným .....opravdu je třeba vše archivovat jinde než na youtube ...cenzura přece v naši krasne zemi neexistuje....ale jen tak pro strýčka příhodu....zdravím :-! :-!  O_O  O_O  O_O  O_O

9 aldapu aldapu | 16. ledna 2015 v 13:24 | Reagovat

No stejně bych ale rád znal názor pana Tomáše na to video s ufo ...

10 sv. sv. | 16. ledna 2015 v 14:28 | Reagovat

k bodu 3/
Zdroj článku by mohl být tu - Energie u Pramene:

http://energieupramene.blogspot.cz/2015/01/lepe-uz-to-neslo.html#comment-form

11 Ar Ar | 17. ledna 2015 v 0:25 | Reagovat

Zajímalo by mě, s čím příjdou teď. Že si zase někdo hrál s baterkama? wtf..
Jinak, můžu se zeptat - ví se konkrétně, kdo byl zač "ty bílé světla" :D? :)
A co přesně je mysleno " horší jsou tmavé objekty s pulzujícími malými světly, ale těch v současnosti ubývá z jistého důvodu čištění a to i v paralelním čase" ? :) Děkuji za odpověď :o)

12 Děkuji za odpověď Děkuji za odpověď | 18. ledna 2015 v 11:25 | Reagovat

Ahoj, co jsou teda ty tmavé objekty?

13 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 18. ledna 2015 v 12:03 | Reagovat

[11]: Je tu víc světlých a temní si balí svých šest švestek.

14 sv. sv. | 20. ledna 2015 v 18:22 | Reagovat

[13]: Souhlas.
Šák už je "na čase" temňáky odeslat tam odkud přišli a hned. :-)

A člověk je i více vnímavý, lze to vidět všude kolem nás.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.