25.12.2014 Okénko strašidýlka marného

25. prosince 2014 v 5:54 | tm |  Marného okénko

Veškerá práva vyhrazena UCC 1-308

Znovu bych rád upozornil čtenáře, že píši pouze částečně nebo úplně přeložené články ze zahraničního tisku. K tomu uvedu nějaký můj osobní komentář.

Máme Vám co říci.....

Aktualizováno středa 25.12.2014 20:45:54

7) Tak co odvysílali v den ježíška v německé televizi ZDF, je neuvěřitelné a nepochopitelné.....

.....prosím Vás, žádný komentář k tomuto raději nebudu dávat, podívejte se na film (nemusíte rozumět německy) obrázek řekne více než milióny slov.
tm: no přece jenom bych dodal následující. MADAMME MERKELOVÁ odhalila svoji tvář a ukázala ke komu patří a kdo byl její otec....


5-5) Podle svědka se po pádu malajsijského boeingu na východní Ukrajině vrátila na základnu stíhačka bez raket.....

....Dnes už ceůý svět přesně ví, kdo letadlo sestřeli. Jenom politici vše zavádějí do slepé uličky a snaží se lidem vymývat mozky.....

V den sestřelení Boeingu 777 Malajsijských aeorlinek na východě Ukrajiny vyletěla ze základny ve východním Dněpropetrovsku stíhačka Su-25 s raketami, bez kteríých se za krátkou chvíli vrátila. Listu Komsomolskaya Pravda tró řekl zaměstnanec letecké základny.
Zaměstnanec základny řekl, že 17. července vzlétly tři ukrajinské stíhačky a jedna z nich, Su-25, byla vyzbrojená raketami vzduch-vzduch. Po krátké době se stíhačka vrátila bez raket. "Pilot byl velice vyděšený." řekl. Podle něj pilot letadla po návratu mluvil o "špatném letadlu" a "letadlu na špatném místě ve špatnou dobu."
Novinář, který prováděl rozhovor, nevyloučil možnost že si pilot spletl boeing s vojenským letadlem. "Mohlo by být. Bylo to trochu daleko, nemusel vidět, co přesně to bylo za letadlo." řekl muž. Rakety Su-25 dokáží zasáhnout cíl z dálky 3-5 km a ve výšce 7 000 km. "Pro stíhačku není problém najít cíl a vystřelit raketu. Dosah této rakety je nad 10 kilometrů.5) Čína prudko zvýšila nákup ruskej ropy a pochováva dolár.....

... je naprosto jasné, kam celá situace s dolarem a rublem vede.....

Čína minulý mesiac zvýšila nákup ruskej ropy o neuveriteľných 65 percent! Ak bude nakupovať podobným tempom, tak aj v decembri do Číny dopravia 3,31 milióna ton ropy. Je to "ruský rekord". Uviedol to Hlavný colný úrad Číny
Naopak prudko klesá čínsky import ropy zo Saudskej Arábie. Aj keď dodnes táto krajina zostáva najväčším dovozcom ropy do Číny, už druhý mesiac exportuje iba 3,99 milióna ton. Je to zníženie objemov dovozu ropy o 5,88 % v porovnaní s novembrom 2013.
Na snímke čínsky minister zahraničných vecí Wang YiNa snímke čínsky minister zahraničných vecí Wang Yi
Čína značne "spestrila" svoju politiku v oblasti importu ropy a taktiež značne zvýšila dovoz "čierneho zlata" z Angoly - o neuveriteľných 60,5 percent ročne a v súčasnosti dováža 3,46 milióna ton mesačne. Je to maximum od apríla minulého roku. Preto v súčasnosti Angola je tretím najväčším dodávateľom ropy do Číny. Ešte prednedávnom toto miesto patrilo Iránu, ktorý však v novembri znížil dodávky ropy do Číny o 2.6 % a exportoval 2,13 milióna ton.5) Zisti kto si a rob to úmyselne.

Putin a dolar.....

Dnes v 10:41 | afinabul | NBS
Jásá pátá kolona, ukrajinská média se dusí radostí. Konečně! Ekonomika Ruska krachuje. Nyní ceny poskočí nahoru, výplaty dolů, sociální podpora zmizí. A to vše na pozadí dramatického deficitu parmezánu, polských jablek a shořelých letenek na Maledivy a Bahamy. Teď už trpělivost národa přeteče. A pak toužebně očekáváný ruský majdan smete autoritativní režim nenáviděného Putina a zavede multisexuální království věčné a velmi liberální demokracie...
Bujná fantazie je jednou z charakteristických črt ruské opozice (pokud jí vůbec lze nazvat opozicí a ne sborem věčně nespokojených zkrachovalců, marginálů a nelegálů). V nekonečném proudu inteview, článků, prohlášení, vydávají Němcov, Chodorkovský, Rabinovič ,"Echo Moskvy" s bezměrným vytržením svá přání za skutečnost. Pokud by se jen polovina jejich předpovědí plnila, už bychom bojovali s pěstními klíny a klacky (podle Einsteina). Naštěstí má pátá kolona soudě podle všeho do Kaliostro daleko.
Zpod oblaků modrého snu je padat, pochopitelně, bolestné, ale nutné. Bude třeba přiznat, že naši občané jen těžko upadnou do mrákot z kulatého kurzu eura k rublu 1:100. Většiny obyvatel se kurzy valut samy o sobě moc netýkají a podstatně ovlivnit životní ukazatele jednoduše neuspějí. Těm, koho se výkyvy dolaru přímo týkají, bylo mnohokrát řečeno nepanikařit a tiše v klidu přečkat bouři. Protože bouře přiletěla rychle a dlouho nevydrží.
Je marné pokoušet se pochopit události na ruském finančním trhu bez vztahu k celosvětové situaci, nebo se zaměřovat na konkrétní aspekty toho, co probíhá. Nynější pád rublu je kulminací dlouhého valutového románu. Jeho začátek se skrývá v obecně známém faktu nezabezpečenosti dolaru zlatovalutovými rezervami a z toho plynoucí potřebou americké diktatury stále někde bojovat, včetně ekonomických válek, pro udržení tiskárny dolarů v provozuschopném stavu. Rozvoj zápletky, podobně jako v kvalitní mýdlové opeře, se opírá o střídání relativně blahodárných úseků a krizí, objevování se nových personáží a odchodu starých. Pilířem děje je konfrontace hlavního hrdiny a hlavního padoucha, která postupně narůstá a kulminuje v posledním smrtelném boji.
Během posledních let v MMF stále rostla nespokojenost s autoritativní politikou USA. Finančníci chápou nestabilitu unipolárního systému, ale pokus připojit ke hře rozvojové země, jak známo, případ za případem končí špatně. A zde najednou Rusko bere ten problém na sebe, sjednucujíc v různých rovinách ekonomiky Asie, Latinské Ameriky a postsovětského prostoru. Takovým způsoben se formuje nové centrum a protiváha anglosaskému systému.
Progresivní byznys-elita, na rozdíl od injekcemi ne zcela oživených starců bilderbergského klubu, tu iniciativu nejspíš přivítala. Pochybující se mohou pozorně podívat na videozáznamy setkání Putina a Kristine Lagardeové na summitu APEC v Číně a na G20 v Austrálii - hlava MMF se obrací k ruskému prezidentu jako k poslední instanci a zjevně od něj očekává řešení všech problémů.
Avšak při zachování dolarové závislosti se nové konglomeráty budou setkávat s nebezpečími různého druhu útoků a provokací ze strany konzervativní části světového byznysu. Proto na všech mimoevropských setkáních se na vyšší úrovni stavěla otázka o obchodu v národních měnách. Nejspíše to bylo probíráno mnohem podrobněji a byla tomu dávána větší váha, než se může zdát ze sdělovacích prostředků.
Na pozadí grandiózních putinských turné, pokrývajících téměř polovinu zeměkoule, začal dolar a euro koncem července pomalu růst a prudký obrat směrem nahoru nastal po návratu ruského lídra z Indie. Šok z pádu rublu a gramotné podání té události všemi zplnomocněnými osobami naprosto zakrylo několik aspektů, nezapadajících do celkového obrazu "ekonomického krachu Ruska", "krachu dobyvačné politiky Kremlu" a dalších sloganů zavedených Západem.
1. Experti od samého začátku valutové krize konstatovali: existuje zjevný nesoulad mezi pádem rublu a cen na ropu, makroekonomickou statistikou Ruska a absencí bankrotu firem a růstu nezaměstnanosti. To hovoří o tom, že národ byl buďto ochráněn před důsledky, nebo varován, aby nenatropil hlouposti sobě ku škodě.
2. Prohlášení o spekulantech, kteří položili na lopatky kurz národní měny, je nesmyslem. Jací spekulanté mohou zvednou kurz více než dvakrát, tím spíše v takové zemi jako Rusko? Jsou to všichni do jednoho Rothschildé? Navíc není žádný problém je identifikovat a vytáhnout za uši po zvednutí kurzu dolaru jen o pár bodů. Pokud to dosud nebylo provedeno, je jim z nějakého důvodu dovoleno "pracovat". Rozumí se, spekulanté na trhu jsou, a pád rublu je příležitostí k jejich identifikaci. Ale taková grandiózní operace musí být realizována hráči zcela jiné úrovně a mít globálnější cíl.
3. Vláda RF by mohla bez větších úsilí udržet růst národní měny, jak to probíhá v Kazachstánu a Ázerbajdžánu, které mnohem více než Rusko strádají kvůli nízkým cenám ropy a jsou mnohem více zranitelné ze strany západních interventů. Jen by to znamenalo použití státních rezerv, což zjevně očekávali a chtěli zaoceánští "konzultanté". Jak je známo, pokud vás protivník k něčemu ponouká, dělat to v žádném případě nelze.
4. Na sklonku "černého úterý" zazněla dvě prohlášení: Čína a Kazachstán přecházejí ve vzájemných obchodech na národní meny, a na zasedání ŠOS byl velmi vážně řečeno, že všechny země-účastníci by měly co nejrychleji udělat to samé. Aktivní fáze operace začala.
5. Je třeba říct, že v nejprozíravějších západních a zvláště amerických sdělovacích prostředcích není pozorováno nijaké nadšení ohledně "krachu ruské ekonomiky". Kapitalisté o něco zkušenejší, než naše parmezánová kolona v čele s Němcovy a Navalnými, citlivým nosem čují nesoulad. Vždyť Putin by mohl udržet dolar na příjemně nízkém kurzu? Jistě. Tak proč to neudělal?
Protože už ho nebude potřebovat.

4) Čína prudko zvýšila nákup ruskej ropy a pochováva dolár.....

....zde si objasníte, jak to ve skutečnostim vypadá....

tm dodává .....oficiální evropské sračkomety, Vám budou tvrdit pravý opak....

3) Otevřený dopis Ministru obrany ČR a vládě ČR - žádost o odejmutí vyznamenání z vojenských operací AČR pod hlavičkou NATO.....

....je skutečně zarážející, co se v dnešní době odehrává. Zločiny vládní chunty musejí být potrestány.....

Marek Obrtel: Hluboce se stydím za zločineckou organizaci, jakou je NATO. Vracím vyznamenání.....


Otevřený dopis Ministru obrany ČR a vládě ČR - žádost o odejmutí vyznamenání z vojenských operací AČR pod hlavičkou NATO.


Vážený pane ministře,
z důvodů, o kterých se rozepisuji v přiloženém třístránkovém dopise, který je součástí tohoto dokumentu, Vás žádám o odejmutí vyznamenání z vojenských operací AČR pod hlavičkou NATO.
Děkuji Vám za pochopení a důrazně Vás žádám o Vaše souhlasné stanovisko.
Pplk. v.z. MUDr. Marek Obrtel
v.r.

V otevřeném dopise Ministru obrany ČR a vládě ČR

Vracím válečná vyznamenání, protože se hluboce stydím za to, že jsem sloužil zločinecké organizaci, jakou je NATO v čele s USA, a jejím zrůdným zájmům po celém světě.
Chci tímto svým gestem také jednoznačně vyjádřit svůj naprostý nesouhlas s politikou USA, uplatňovanou vůči Rusku, zemím EU a všem svobodným a suverénním zemím světa nyní i v minulosti a zejména s jejími důsledky.
Chci také tímto demonstrovat nesouhlas s postupem vlády ČR a ostatních kompetentních orgánů v otázkách přístupu k dezinformačním kampaním a záměrnému informačnímu embargu na klíčové události ve vztahu k současné geopolitické a vojenské situaci ve světě, přičemž viním všechny odpovědné subjekty také za naprostou nečinnost v otázkách zabránění vzniku globálního konfliktu (zejména) mezi USA a Ruskem na území Evropy.
V neposlední řadě chci tímto skutkem podpořit prezidenta republiky, Miloše Zemana, v jeho úsilí o objektivní pohled na stěžejní otázky vnitro i mezinárodně-politické a v jeho boji "proti všem" za zachování suverenity a identity českého národa a jeho globální bezpečnosti.

V armádě jsem nebyl "outsiderem"

Vystudoval jsem Vojenskou lékařskou akademii a stal se vojenským lékařem s diplomem Univerzity Karlovy v Praze, jsem podplukovníkem AČR v záloze a během činné služby jsem léta vykonával i jedny z nejvyšších postů ve zdravotnické službě armády, vždy na tabulkových místech s plánovanou hodností plukovník.
Mezi ty nejvýznamnější pak patřil post velitele kontingentu AČR v Afghánistánu a náčelníka 11. polní nemocnice AČR tamtéž, zástupce velitele operačního velitelství vojskové zdravotnické služby, nebo významné funkce v rámci Sekce vojenského zdravotnictví Generálního štábu AČR.
Během mé kariéry jsem v rámci vojenských operací poznal problematiku Bosny a Hercegoviny a dalších zemí bývalé Jugoslávie, Afghánistán, velmi krátce také problematiku Iráckého konfliktu, ale zejména pak Kosovo.
Službu jsem vykonával vždy nejlépe, jak bylo v mých silách, v souladu s mým přesvědčením, že takové činnosti nelze "dělat napůl"....
Již zde jsem ale, zejména v souvislosti s konfliktem v Kosovu pojal podezření, že naše cesta (působení v bojových uskupeních pod hlavičkou NATO), není správná.......

Jsem především lékař

Vždy, když jsem dospěl k pocitu, že "cosi není v pořádku", utěšoval jsem se tím, že pracuji jako lékař a mým posláním je pomoc nemocným, raněným a zasaženým včetně místního obyvatelstva všude tam, kde naše jednotky působily. Tato slabá útěcha mi ještě několik let bránila v tom, abych naplno prohlédl a pochopil, že to, co dělá NATO, ale zejména USA, v mnoha zemích celého světa, je nejvyšší stupeň zvrhlosti a opojení mocí, ale především jde o účelově vykonstruované konflikty a zejména záminky k jejich spuštění a americká imperialistická politika v nich nezná hranic. Každý, kdo se jakkoliv postaví na odpor mocenským zájmům USA, byť by tím hájil identitu, ekonomiku a suverenitu svého národa, musí být "vymazán z mapy světa".

Mráz přichází z Bílého domu, tedy i z NATO

S mezinárodní politikou USA se dlouhodobě nemohu ztotožnit a poté, co jsem se aktivně začal zajímat o kořeny, podstatu, průběh a důsledky akcí, vedených od druhé světové války organizacemi a strukturami USA po celém světě, ji naopak zásadně odsuzuji. Pro mne má jednoznačně podobu bezohledného, zištného a nenasytného imperialismu, který se nezastaví před nikým a před ničím. Jejími důsledky jsou pak především "spálené země" a miliony mrtvých po celém světě. Příčinou jsou mocenské zájmy světového hegemona a dnes také zoufalá snaha o zabránění definitivního krachu amerického impéria (který je však standardními prostředky neodvratný, což je pro Evropu a lidstvo tou největší skutečnou, avšak tak málo zmiňovanou hrozbou) !!!

Na misích jsem hodně mluvil s místními lidmi

Ať jsem sloužil kdekoliv na světě, nikdy jsem se nevyhýbal kontaktu s místním obyvatelstvem, ať už šlo o kontakty v rámci poskytování zdravotní péče a nebo o prosté rozhovory v rámci náhodných setkání a nebo vzájemných návštěv. Z toho důvodu jsem nikdy nebyl odkázán pouze na informační zdroje blízké NATO, ale byl jsem schopen situaci analyzovat a posuzovat ze všech možných úhlů pohledu. V zemích bývalé Jugoslávie jsem měl navíc tu výhodu, že jsem v krátké době zvládl i místní jazyk na takové úrovni, abych byl schopen základní komunikace. Toto všechno mi mimo další aspekty umožnilo pochopit a přesvědčit sám sebe o naprosté nesmyslnosti a mnohdy zrůdnosti počínání NATO a zejména USA v rámci řady uměle rozpoutaných konfliktů za účelem destabilizace zemí, které nechtěly hrát roli poslušných loutek a vazalů USA. A součástí této mašinerie jsem se, Bohužel, stával i já.

Převážnou většinou politiků v ČR pohrdám a nevážím si jich

Obecně bylo a stále je mým velkým problémem respektování nadřízených, kteří jsou nekompetentní, nevzdělaní, nekonzistentní ve svých názorech, jedním slovem neschopní. Naopak si nesmírně vážím takových "šéfů a velitelů", kteří jsou "na svém místě" a pro takové bych pracoval obrazně řečeno, do úmoru....
Během svého profesního života, jak armádního, tak později i civilního, jsem poznal velké množství takových nekompetentních politiků a nadřízených, kteří svůj osobní prospěch a kariérismus, spojený s pokrytectvím, nevědomostí a populismem, vyměnili za čest, vzdělanost a snahu o poctivou práci pro společnost.


2) NATO učí polské letce používat jaderné zbraně.....

....V Evropě pokračuje příprava posádek letadel schopných užívat jaderných zbraní.
Zvláštní znepokojení vyvolává zapojení do tohoto procesu dalších států - například Polska, prohlásil dnes novinářům náměstek ministra obrany RF Anatolij Antonov.

Podle jeho slov, absence kontaktů mezi vojenskými rezorty nenapomáhá upevnění důvěry a bezpečnosti v Evropě, ale naopak "vyvolává nedorozumění a podezíravost".

"Byla zastavena součinnost s USA ve vojenských otázkách.

Dialog o PRO, který ponechával alespoň nějaké možnosti hledání kompromisních řešení, je zastaven", připomenul Antonov.tm dodává: situace je vážnější než si myslíte, zde si můžete poslechnout fundovaný rozhovor.....

1) Zajímavý rozhovor na TA3 Slovenské televize.....

....je vidět, že pomalu pravdu začínají říkat i v médiích. Skutečně stojí za to si rozhovor poslechnout až dokonce. Panu Petrovi Stankovi dovolili říci pravdu o dění s Ruskem. Taky se diví, jak je kurz měn veden, když SSA je dávno bankrot a dolar posiluje.

tm dodává: konečně to lidem řekli v televizi!!!!!Čtenářúm se omlouvám, vloudila se chybička a nějak se článek ráno nezveřejnil. Byla to jenom jeho hlavička?????

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sv. sv. | 25. prosince 2014 v 11:05 | Reagovat

Díky. Kousek jinýho rozhovoru toho člověka jsem už slyšel minule, říká věci tak jak jsou.
A jeho pozdrav na konci - "slniečko v duši Vám prajem" tj milý :)
Vzpomínka na p Zákopčaníka :)

2 sv. sv. | 25. prosince 2014 v 11:20 | Reagovat

zajimavej obrázek k článku,
ta chemtrailsová oblačnost aby nebylo moc vidět a pak ty fotky talířů a vzducholodi... Ale co, može to bejt i fotošop

http://info.kopp-verlag.de/neue-weltbilder/neue-wissenschaften/andreas-von-r-tyi/venus-statt-mars-luftschiffe-und-wolkenstaedte.html%3Bjsessionid%3D82E5CA5CE6FEB811441911E041827F14&usg=ALkJrhgo3GwV0qmph2rgcSNt3izlHhhVDg

3 BE BE | 25. prosince 2014 v 12:27 | Reagovat

... go back to the roots.
Pán Staněk hovorí tak, že i antitalent ekonomický, mu rozumie.  Som rada tejto relácii TA3.., lebo nevlastním telku.

4 tm tm | E-mail | 25. prosince 2014 v 18:49 | Reagovat

[3]: Děkuji Vám za milou odezvu, taky jsem nikdy televizi nevlastni"vymyvárnu mozků a zloděje času". Jsem nesmírně rád, když poslední dobou poznávám tolik lidí, kteří tenhle ďábelský aparát nevlastní a nevlastnili.....
tm

5 esterka esterka | 26. prosince 2014 v 0:55 | Reagovat

Tak tie vianočné gule so svastikou:) Nedávno som sledovala jednu diskusiu kde sa sledovala aukcia takýchto vianočných ozdôb, začalo sa na 1 Kč a predali sa za 1700 Kč. Takže nazi fajnšmekri žijú aj v ČR, potešili by sa filmíku.

6 sp sp | 26. prosince 2014 v 6:51 | Reagovat

Nechápu, jak můžete psát, že Čína pochovává dolar, kdž za suroviny platí dolary a své zboží také prodává za dolary a ne za juany nebo rubly.

7 sv. sv. | 26. prosince 2014 v 13:07 | Reagovat

Člověk tu má chvilema pocit jakoby vlezl na USA blog když tu zní tadleta američtina v komentářích.
Normálně po našom se dá napsat: Zři v kořen.

8 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 26. prosince 2014 v 16:26 | Reagovat

[7]: Tak tak :)

9 BE BE | 26. prosince 2014 v 18:59 | Reagovat

[7]:
Hmm, pán tm ma pochválil za koment a nevadí mu moja vsuvka. Ja som žila v minulých životoch i teraz v anglohovoriacich krajinách, mám to v krvi a keďže píšem čo mi blikne, bliklo takto. Nikomu nenadávam, nevyháňam, nepotieram názor.... žejo :-)
Slovensky teda: Návrat ku koreňom.

10 Jana B. Jana B. | 26. prosince 2014 v 19:07 | Reagovat

Já jsem dostala ten nejlepší dárek na štědrý den. Jakoby "omylem " jsem cestovala do budoucnosti a stalo se to na záchodě v galerii Nový Smíchov, co jsem zažila v budoucnosti, kde se psal rok 2125 jsem popsala v komentáři ze 26.prosince. Každopádně, už vím, jak chtějí američané položit Rusko na lopatky a tím je odtajnění volné energie, lidstvo tak bude moci používat kontrolovanou volnou energii, vždyť američané chtějí stejně jako EU nezávislost na ropě, a dovedete si představit, jak těžký vaz by zlomili Putinovi, kdyby EU a USA vyšly na svět s volnou energií, která by znamenala, že Evropa by už nemusela čerpat ropu a zemní plyn z Ruska ? Jak by to položilo na lopatky Arabské šejky stejně jako Čínu ? Tato volná energie, ale nebude úplně volná ale spíše to bude podobné na úrovni přídělového systému. Tedy poslední slovo budou mít úřady, taky by to znamenalo, že se přestane vyrábět jaderná elektřina. A tím pádem Putin by nemohl obstát v tomto boji,a když jsem se ocitla v budoucnosti v roce 2125, neuvěřila jsem svým vlastním očím. Lidstvo se citelně změnilo. :-x

11 BE BE | 26. prosince 2014 v 22:07 | Reagovat

[10]:
Janka, už si nepúšťajte tú hudbu... :-(

12 Liběna Liběna | 26. prosince 2014 v 23:57 | Reagovat

[11]:proč?..zní to dokonce i celkem logicky... ;-)

13 Jana B. Jana B. | 27. prosince 2014 v 0:06 | Reagovat

Viděli jste dneska projev Miloše Zemana ? To co předváděl přesně sedí s tím co o něm řekl o Zemanovi Tomáš Klus, že vidíme politika, ale cítíme prase.

Mimochodem,Tomáš Klus je moudrý a krásný člověk, jeho rozhovor s Danielou Drtinovou pro Aktualne.cz je pro mne pohlazením a nadějí, že nejsme na tom tak špatně :-)

Miluji Tomáše Kluse, ale přestávám milovat prezidenta Zemana :-D

14 BE BE | 28. prosince 2014 v 13:11 | Reagovat

Videla som prejav prezidenta Zemana! Páčil sa mi.
On premýšľa nielen hlavou, ale i srdcom.
Buďte radi, že je tento človek hlavou štátu...

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.