5) Okénko strašidýlka marného.....

28. listopadu 2014 v 18:24 | tm |  Marného okénko
Všechny příznivce marného okénka vítám na těchto stránkách. Moc děkuji jirkovi za podání pomocné ruky s možností psaní na prvopodstatě. Rovněž tak za skvělý obrázek hned v úvodu. Díky.

Znovu bych rád upozornil čtenáře, že píši pouze částečně nebo úplně přeložené články ze zahraničního tisku. K tomu uvedu nějaký můj osobní komentář.

Aktualizováno 30.11.2014

89) Narazil jsem na zajímavý článek.....

...proč se Amerika a celý západ chytil vlastní blbostí do pasti a dali si sami šach mat.

Jason Hamlin: Zlatá past velmistra Putina

Na webu Investcafe.ru se objevil článek Dimitrije Kaliničenka, který naznačuje, že Putin využívá manipulací s cenou zlata a energie ke své výhodě vůči západním mocnostem.
Obvyklé obžaloby Putina v západních mediích často připomínají, že pochází z KGB, tudíž je to osoba krutá a nemorální. Vyčítají mu prakticky všechno možné, ale nikdo mu dosud nevyčítal nedostatek inteligence.
Spíše se uznává, že je schopný rychle analyzovat situaci a udělat jasné a vyvážené politické i ekonomické řešení. Tuto schopnost lze přirovnat ke hře jak v šachy, tak i judo, kde lze využívat sílu nepřítele s minimálním užitím vlastní síly.
Bývalá Putinova poradkyně (květen 2012-13) Elvira Nabiullina, guvernérka ruské centrální banky, se nedávno zmínila v dolní komoře ruského parlamentu o významných nákupech zlata, zhruba 150 tun.
Pokud je to pravda, pak se zdá, že dnešní západní ekonomika, narozdíl od tvrzení propagandy stylu Fox News a CNN, vstoupila do Putinovy pasti, kterou nikdo na Západě neviděl a nechápal. A čím více Západ se snaží najít řešení cesty ven, tím více padá do ní.
Co je to za ošemetnou situaci, v které se Západ a Spojené státy ocitl? A proč všechna západní média a přední západní ekonomové mlčí o tom, jako by to bylo dobře střežené vojenské tajemství? Ponechme stranou ohledy morální, etické a geopolitické a pokusme se pochopit podstatu současných ekonomických událostí.
19.11.2014 - Přebíráme vysvětlení od Hamlina, zakladatele Gold Stock Bull :
"Poté, co si uvědomil svůj neúspěch na Ukrajině, Západ v čele s USA rozhodl se zničit ruskou ekonomiku snížením cen ropy a zemního plynu, neboť jsou to hlavní rozpočtové zdroje příjmů z vývozu Ruska a hlavní zdroj doplňování ruských zlatých rezerv."

Zde je možné přečíst celý článek.88) Ukrajina stojí před.....

....totálním ekonomickým kolapsem. Není to nic nového, to se dávno předvídalo. Za tento týden klesl kurz ukrajinské měny Hrivnya oproti US dollaru o 20%, od začátku roku se propadla celkově o 50%. Jestliže ukrajinská vláda nepošle dopředu peníze za plyn, zastaví rusko dodávky.
Pravděpodobně i do EU dodává tm.

87) Zajímavý film a krátký komentář.....

....najdete níže. Film je v ruštině. Pro znalce ruského jazyka všem doporučuji.

Jak byl zničen boing - film Andreje Karaulova

Až pravda vyjde najevo, poletí hodně hlav a hodně vlád se zdiskredituje.....histerie se bude stupňovat....


86) Bylo by dobré přečíst níže.....

....uvedený článek a zamyslet se nad ním. V zámoří nemají peníze, dle posledních zpráv asi v 80 městech jsou silné nepokoje a vláda USA potřebuje co nejrychleji světový vojenský konflikt.

Summit G20 v Brisbane odstartoval novou studenou válku! Putin jednal 6 hodin s Merkelovou o paktu neútočení v případě vypuknutí válečného konfliktu kvůli Ukrajině. Rusko mobilizuje právě teď armádu i státní správu, Kreml zvažuje vypovězení smluv omezujících strategické zbraně. Americké tanky na hranicích s Ruskem. Vyloučení USA z NATO je jediná cesta k míru v Evropě?

Vladimír Putin se 15. Listopadu zúčastnil zasedání skupiny G20 v australském Brisbane [1] a média tuto událost komentovala jako demonstraci jednoty západu vůči "ruské agresi" na Ukrajině. Informace, které přišly do redakce od našeho ruského zpravodaje z Moskvy, jsou ovšem zcela jiné a vypovídají o něčem, co již v náznacích můžeme sledovat několik posledních měsíců i z médií na západě. Ovšem teprve 15. Listopad 2014 je datem, který vstoupí do historie. Ruský prezident totiž přijel do Brisbane s rozdanými kartami a doprovázený loděmi ruského válečného námořnictva. Ne pro dekoraci, ne kvůli vytahování se. Ale kvůli obavám, že během jeho nepřítomnosti doma zaútočí NATO na Ruskou Federaci a pokusí se v Moskvě o souběžný státní převrat. Putin si vzal s sebou lodě jako pojistku včasného úderu a kontroly nad částí ruského arzenálu! Redakce AE News má k dispozici informace, že ruský prezident přijel do Brisbane dojednat s EU kontra-dohodu o vojenském neútočení, navzdory USA! Známe podrobnosti!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 sp sp | 29. listopadu 2014 v 10:31 | Reagovat

Rusko to neudělá, protože má obrovský majetek vázán na americké dolary. Dokonce i své suroviny prodává za dolary a ne za rubly.
Kdyby začala válka, tak by o vše přišli a to nechtějí.

Oni totiž slouží stejnému ďáblovi jako USA.

Jediné co se stane bude, že příští rok rozpoutají amíci peklo na území bývalé Jugoslávie, když jim to nevyšlo na Ukrajině, tak Balkán to je jistota, tam to klapne.

2 Draha Draha | 30. listopadu 2014 v 9:31 | Reagovat

Děkuji za přednášku :)

3 tm tm | 30. listopadu 2014 v 11:44 | Reagovat

[2]: Rád jsem to pro Vás udělal.....
tm

4 ok ok | 30. listopadu 2014 v 12:41 | Reagovat

Có? Jaká přednáška?

A proč by měli zastavovat plyn i do EU? Snad típnou trubky do trubkostánu a okolní trubky pojedou dál. Kdo bude chtít reverzovat těm trubkám, ať si utrhne od své trumpety. ?

kocourmourek: Mohl bys třeba trochu přeložit tohle vídejko? https://www.youtube.com/watch?v=PpoyVNxaWGw&list=UU4Vwk4C8n7aesnWI8y3AFHQ

5 Ivo Ivo | 30. listopadu 2014 v 13:00 | Reagovat

[1]: Vůbec nevíte, o čem je řeč. Tak raději nic nepište a spěte dál.

6 Draha Draha | 30. listopadu 2014 v 13:05 | Reagovat

[4]: Přimlouvám se za překlad :-)

7 sp sp | 30. listopadu 2014 v 13:25 | Reagovat

[5]:Zatím jsem si nevšiml ničeho, co by svědčilo o tom, že se mýlím.

KLidně mě z toho omylu můžete probudit, rád se dozvím nějaké novinky.

8 stenly919 stenly919 | 30. listopadu 2014 v 17:17 | Reagovat

Tak zajímavý článek který má vztah k včerejší přednášce,(za kterou mimochodem TM děkuji) která byla mimochodem velmi zajímavá. Zajímavější ale bylo že jsem se tam ptal na něco, na co už vlastně znám odpověď, jen jsem si to uvědomil až dneska(dokonce dvojitě, ve dvou možnostech)  A ještě zajímavější bylo, že když jsem jel autobusem domů, tak sem seděl vpravo vedle řidiče a jemu na palubce vlevo svítilo několik diod červeně a vpravo se od skla odráželo modré světlo z jednoho barevného neonového nápisu, co měl za sklem. Mimochodem zvenku to pěkně svítilo do tmy.

http://www.novinky.cz/cestovani/354769-krvavy-priliv-mysticky-zbarvil-pobrezi.html

A ještě zajímavější je, že dneska jsem na procházce potkal dvě mladá děvčata, jak šli proti mě obečené v černém,z nichž ta vlevo měla kolem krku modrý šál a druhá nesla v levé ruce červenou igelitku.

9 ok ok | 30. listopadu 2014 v 20:28 | Reagovat

První kloudný vysvětlení, na který jsem narazil. http://www.czechfreepress.cz/ladislav-kasuka/sovetska-invaze-do-afghanistanu-byla-ve-skutecnosti-vyzadanou-pomoci-proti-islamskym-radikalum-podporovanym-z-usa.html

"muziku" radši vypněte: http://www.youtube.com/watch?v=eizJKUsOyuA
Porovnejte si, jakou středověkou pr*el z Afghánistánu udělal Taliban.

10 ok ok | 30. listopadu 2014 v 20:33 | Reagovat

woodman: zase jsem vložil pár linků a opět jde podle systému o spam. Dá se to nějak vypnout? Opět čeká na schválení.

11 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 1. prosince 2014 v 15:49 | Reagovat

[10]: Dle mých zkušeností s blog.cz tohle nijak vypnout nejde, to je interní záležitost systému, kterej blog.cz používá.

12 Kocourmourek Kocourmourek | 13. prosince 2014 v 21:24 | Reagovat

Omlouvám se, nemůžu to video přeložit, protože technická jakost jeho zvuku je naprosto špatná a navíc ty osoby tam mluví pro mě bohužel v této podobě zcela nesrozumitelným nářečím němčiny. Jde o odlehlou, z hlediska německy mluvícího území okrajovou oblast, kde se lidově mluví velmi nesrozumitelným nářečím, kterému nerozumějí ani ostatní mluvčí němčiny, ani já, který jsem právě v tom Waidhofenu a Hollenbachu 2 roky žil a pracoval! Bohužel, kdyby aspoň ta technická kvalita té zvukové nahrávky byla vyšší, mohl bych s tím něco dělat, ale takhle bohužel opravdu nerozumím téměř ani jediné slovo. Ale zeptal jsem se následně na místě svých přátel z Hollenbachu, byl jsem tam shodou okolností asi 3 týdny po té události, aniž bych byl tehdy o ní něco věděl, a vím o tom zhruba, co a jak. Dál jsem pak hledal na Youtube a v internetu a mám k tomu informace, ale vyčkejte prosím raději na data od Tomáše Marného. Přijdou jistě v pravou chvíli a budou zcela přesná. Přátelsky Kocourmourek ;-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.