Odpojení

10. března 2013 v 15:54 | Jirka Woodman |  Články
Zdravím Vás přátelé, všem vám co je po prvopodstatě smutno, se omlouvám za přerušení, ale byl jsem odpojen. Vzhledem k zimnímu období a k faktu, že poštovní holub mé zprávy nedoručí, mám teď spoustu práce s přežitím ve své hájence a prvopodstatu zanedbávám. Jsem si toho vědom a zároveň faktu, že proluku mezi událostmi nelze dohonit jedním okénkem a několika články. Děje se toho spousta a jde do tuhého. Všem vám, kterým se daří, přeji jediné, užívejte si to a vám co se plácáte jako já, přeji brzký odraz ode dna.


Říkáte si, jak se může něco takového stát? Ještě v létě bych se ptal stejně. Asi takhle, představte si, že platíte každý rok cca třicettisíc za elektřinu. Jednou doplácíte, jednou je vám vraceno. Loni přišel doplatek padesátosm tisíc. Reklamovali jsme spotřebu, protože muselo jít o omyl. Zároveň s touto skutečností nám stroj vypočítal zálohy na šesttisícpětset měsíčně. Stav, který normálnímu člověku zlomí vaz. Využili jsme tedy práva zkontrolovat elektroměr za dvaapůl, protože jediná událost která byla jinak, byl blesk, který rozštípnul smrk asi dvacet metrů od domu, což spálilo synovi počítač, krom toho, že se pěkně polekal. Vyjádření přišlo, že je elektroměr v pořádku. Požádali jsme o nezávislé přezkoušení - bez výsledku. Přišla faktura a jelikož jsme během "jednání s nEjmenOvaNou společností" neměli nic platit, najednou dlužíte závratnou sumu díky zvýšeným zálohám a peníze složte do ….. nebo ….Stala se druhá verze a po letošní zimní bezeslunné tmě, zavládla i tma v domě. Ve světle svíček máte blíže sami k sobě, ale daleko k ostatním. Zkrátka a dobře dvě třetiny jsou z krku ještě ta poslední, poté změna distributora neboť stávající neustoupí z výše záloh. Pak se rozsvítí a woodman bude dohánět, co zanedbal. Pakliže ještě bude pro koho. Tolik na vysvětlení co je se mnou.

Mám vás rád jirka woodman.PS: …..průběžně je kontrolujte, ať se vám nestane to samé.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sp sp | 10. března 2013 v 19:09 | Reagovat

Mě se stalo něco podobného při užívání stále stejných spotřebičů. Najednou musím platit 1000 korun, což jsou dvě měsíční zálohy. Zatímco loni nám ještě vraceli.

Někdy si říkám, jestli energofirmy nemají nějaké požírače energie, jako to bylo v Simpsonech.

5000 měsíčně za elektřinu, to bych neměl šanci zaplatit.
50000 ročně nemohl by sis za to koupit vlastní sluneční panely? A nEjmenOvaNá firma by byla nahraná. V paneláku takovou možnost nemám.

2 Miriam Miriam | 10. března 2013 v 19:13 | Reagovat

jezis to je  nam moc lito, ale presne takhle se stanou lide bezdaci :-( at uz jste brzy v pohode :-) a prejem hlavne zdravi a mnoho slunce :-)

3 Tomáš Slunce Tomáš Slunce | 10. března 2013 v 21:41 | Reagovat

Ahoj Jiří. Stalo sem mi to stejně podobný, přišel doplatek 35táců. taky za tim byl ON, tEn čert červenej. Naštestí štěstí a vaz to nezlomilo, na kolena nesrazilo. Tak jsem se poučil pro příště, tudíž více je hlídat a nevěřit nevěřit.Změnit a nejradši neplatit. Fandím ti ať to smetí odklidíš ze štítu maximální energií a silou.

4 Helena Helena | E-mail | 11. března 2013 v 14:32 | Reagovat

Konečně zpráva! Možná - že nejen já - i více lidí už mělo obavy, proč Prvopodstata mlčí.... Vím, že by v tuto chvíli spíše pomohlo poslat něco na konto než do komentářů, omlouvám se, ale není moc z čeho a z tohoto důvodu si už neplatím ani některé stránky a tak pro mne bylo úžasné přečíst si např. tomáše marného zde na Vašich stránkách. Přeji a posílám alespoň moc pozdravů a přímluv, ať se vše v dobré obrátí.... Držím Vám palce a těším se na další Váš článek. Hela

5 Woodman Woodman | 11. března 2013 v 19:35 | Reagovat

Dík za to, že jste. Samozřejmě že to zvládnu a že si je pohlídám. Být léto, nebylo by co řešit. To jen teď je těžší změnit zimu v teplo, tmu ve světlo a někde ukrást čas na vás. Mám vás rád

j.w.

6 svetlolej svetlolej | 11. března 2013 v 19:48 | Reagovat

Ahoj Jiří

napiš mi s čím možu pomoci, mejl je dole.

U nás něco podobného v bleděmodrém, splacim doplatek 18t.. navic minulý rok behem týdne! "naskočilo" 5tis kč což je nesmysl.. inu, bylo leto, a ty moderni elektro krabičky co to meří jsou zřejmě bouřkou či nějakým elektromagn polem lehce ovlivnitelné... Neoveřeno, jen moj názor na možnou situaci..
Inu co, zaplati se a je klid :-)))
mimochodem, už víte proč každý měsíc mám upominku v mobilu abych odečetl elektro a spočítal mes spotřebu? Jde to "na korunu" a je  klid..doporučuji..  
svetlolejZawinac.cz

Přeju všem maximální úspěch v každém okamžiku! :-)

s láskou
sv. :-)

7 svetlolej svetlolej | 11. března 2013 v 20:08 | Reagovat

aha  :-))))) zajimava myšlenka díky :-))))

svetlolejZawinacseznam. Cz

8 Woodman Woodman | 11. března 2013 v 23:57 | Reagovat

.....no vida, v zimě, kdy dotápím přímotopy bylo vše v limitu, ale během května, v době, kdy jsem již doma prakticky nebydlel a provozoval sezónní hospůdku, mi tam nahouplo během týdne 60 tyček. Jako bych měl na sebe napíchnutý kolotoče. NejmEnOvaNá společnost tu má rekreační chaty a v sezóně určitě pohlédnu do očí par....ovi, který chybu učinil a aby nevypadal blbě, nepřiznal. Mám známého, co se mu stalo podobné, ale v létě. A protože byl na dovolené a byl vyrušen, předal toto svému bratrovi právníkovi a po dovolené bylo vše o.k. jen jeden jejich pracovník byl bez práce.

j.w.

9 sp sp | 13. března 2013 v 20:54 | Reagovat

Tak si zvolil jméno František a ne Petr Romanus.
Poprvé, co to nesouhlasí s Malachiášem. Myslím, že se jim tento způsob, jak přechytračit bohy nezdaří...

10 Vojta Vojta | 13. března 2013 v 22:36 | Reagovat

Ahoj, čekám trpělivě na MO, ale pořád to mám(š) marný :-)

11 Jaja Jaja | 15. března 2013 v 6:57 | Reagovat

Woodmanovi veľa zdaru, nech v poriadku prežijete ten "psí nečas" ;-) Inak, náhody neexistujú a nič sa nedeje bez príčiny. Vyššia moc už len vie, prečo vás odpojila. Možno je to zhmotnená reakcia na vašu akciu, t.j. odpojenie sa od Zdroja-spomínanej vyššej moci. Hádam by nezaškodilo využiť to pripojenie k zdroju na zmysluplnejšie činnosti, než akými sú napr. objavovanie, vyhľadávanie náznakov potenciálneho nebezpečenstva, tam, kde nie je, živenie strachu šírením poplašných správ, fatasmagórií a vytváraním konšpirácií.

Život stihomana, ktorý rád podozrieva "nadriadených" zo zlých úmyslov a vo všetkom, čo robia vidí niečo nekalého, iste nebude ľahký a nežite v ilúzii, že azda duchovný. Veď čistému je všetko čisté. Čo myslíte, kam toto človeka privedie? Do raja večného?

12 Jaja Jaja | 15. března 2013 v 7:21 | Reagovat

[9]: Aj ty hľadáš mátohu tam, kde jej niet? :-D Že nesúhlasí s Malachiášom? Zdanie často klame. A čo keď im o to, aby niekoho prechytračili, ani nešlo? Skôr to býva tak, že samotné predpovede vybabrú so všetkými, ktorí si myslia, že ich pochopili a interpretovali si ich správne a tak to má byť, aby sa posolstvo nedostalo k tým, ktorí by ho chceli zneužiť. Tie proroctvá sú stavané tak, aby ich hmotnú stránku pochopili bežní, logicky zmýšľajúci smrteľníci, až po ich definitívnom vyplnení, zhmotnení.

13 sp sp | 15. března 2013 v 8:46 | Reagovat

[12]:Můžeš si být jistá, že katolická církev chápe malachiášovo proroctví perfektně.
Stejně jako to fatimské.
Proto se tomu snaží vyhnout, jakýmkoli možným způsobem. S tím Františkem mě překvapili.

14 Bed Bed | 25. března 2013 v 13:13 | Reagovat

Som tu po dlhšom čase - zlomeniny ma totálne odpojili :_))
Prajem ti Jirko a ostatní bojovníci s hydrou-elektro aby to zmizlo z povrchu.
Dobre si pamätám, keď nás s maminou odpojili /za komunistov/ od prívodu el. energie. Zomrela asi 3 mesiace po tom...
toto nerobte !!!
Mám Vás rada.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.