Ruce

4. listopadu 2012 v 5:55 | Jirka Woodman |  Články

Ruce jsou nástrojem tvoření i ničení, jsou lidským bytostem darem, který nebyl zcela pochopen a doposud úplně rozpoznán. V samotném Českém jazyce neexistuje slovo, které má tolik paralel s právě s tímto slovem. Známe rukojeť, povinné ručení, záruku, příručího, poručníka, ručitele, poručíka, rukojmí, příručku, ruku v ruce, doručenku, ručení omezené a spoustu dalších slov používajících ruce jako nástroj, přirovnání, nebo paralelu. Zhruba před rokem mi moje žena napsala článek s názvem co o nás prozradí ruce. O rok později jste si napsali o článek o rukou a tím jste dali smysl tomu, co již bylo stvořeno. Teď mohu její dílo publikovat s tím, že na závěr uvedu symboliku rukou a vše co vím o tomto nástroji, který má schopnost zhmotnit vaše myšlenky a sny.

Co na nás prozradí ruce
Možná, že patříte k lidem, kteří mají jemný cit pro zjišťování nálady svého partnera a považujete, toto svoje nadání za onen pověstný šestý smysl. Může tomu opravdu takto být - ale zcela určitě máte jemný cit pro řeč rukou. Ruce říkají ano i ne a pokaždé, a tedy hlavně když nechceme, na nás prozrazují pocity, signalizují naši náladu a vyzrazují přání. Toto by pro nás měl být dostatečný důvod dívat se druhým lidem na ruce. Ruce jsou vyloženě upovídané a nedovedou nic zamlčet a to ani v takových případech, když vězí hluboko v kapsách. Toto gesto značí zcela jednoznačně: jsem neodhalitelný: ruce jsou skryté ostatním zvědavým pohledům na dně kapes a dotyčný nevykazuje ani konstruktivní a ani destruktivní reakci - nenechá si jednoduše koukat do karet. Kromě jiného pak ruce v kapsách kalhot vytvářejí dobrou bariéru - zkuste si na tento článeček vzpomenout tehdy, kdy budete muset vstoupit do kontaktu s osobou, které byste se raději vyhnuli. Pravděpodobně jedním z Vašich prvních gest bude to, že si zastrčíte ruce do kapes. Zkuste někdy sledovat sami sebe nebo druhé a nemáte-li přirozenou schopnost číst gesta rukou, věřte, že naučit se "rukomluvě" skutečně není nic těžkého: Má totiž svá pevná pravidla, podobně jako choreografie. Když si gesta a slova neodpovídají, skutečně to nelze přehlédnout, jaksi cítíme, že nám zde něco nesouhlasí - dá se to přirovnat ke špatně natočenému filmu. Ruce ovšem nejen že mnoho říkají, ruce nám rovněž mohou pomoci pochopit svět. Ruce zdraví, mazlí se, chválí, hladí, přiznávají se k lásce, vzrušují i uklidňují, svírají se v pěst a když se zdá, že se celý svět zhroutil, ruce spráskneme a to třeba nad hlavou.
Díky rukám, které se staly precizními mnoho účelnými nástroji udělal náš mozek, pravděpodobně, mohutný vývojový skok. Svůj život jsme vzali "do vlastních rukou" a každým okamžikem se jej snažíme "uchopit". A pokud nás něco vzruší, nenecháme prsty v klidu. Držíme palce, ukazujeme ukazováčkem významně na čelo, nebo si na něj ještě významněji poklepeme, klademe ruku na srdce nebo do ohně, dlaň držíme na tepu doby a často bychom rádi složili ruce v klín. Jsme "šťastni", když nám někdo zobe z ruky a můžeme pak vyřídit složité problémy levou rukou. Ruce si zakládáme v bok anebo prostě jen někomu "ručíme" "zárukou".Na sudy dáváme obruče ( obouruč ) a umíme to "zručně".Od ručení je pak kousek k "umytí si nad něčím ruce" i když si přitom nechceme "spálit prsty".Co se pak týká další velmi zajímavé oblasti, totiž symboliky rukou, její počátky lze sledovat až k počátkům obrazového znázorňování. Indové vůbec přiřkli svým bohům co možná nejvíce rukou - snad aby tak znázornili jejich moc. Zamyslíme-li se nad tímto, vidíme, že člověk má paže dvě :Má - li bůh čtyři a má takovou moc, měli bychom prostou dedukcí dojít k tomu, že si Indové mysleli, že má člověk duchovní ( nebo vůbec "moc" jako takovou nad sebou a světem. Nemáme ovšem čtyři ruce na to, abychom mohli svět ničit, pokud jsme jej ani nestvořili, je tomu spíše naopak.
Na starých malbách nacházíme dvě spojené ruce - symbol harmonie a shody mezi lidmi - staří Římané se museli velmi dobře vyznat v symbolice řeči těla. Jejich potomci v oblasti mezi Palermem a Pisou jsou dodnes světovými přeborníky v gestikulaci rukama. Egypťané se pak například zdravili pokaždé se zdviženýma rukama - odkrývali tak své tělo a dávali se partnerovi tímto gestem tak říkajíc "na milost a nemilost" .
I dotek rukou hraje v našem životě velkou roli. Štěstí, oddanost, vztek i třeba lítost se dají vyjádřit letmým dotykem. Často reagujeme na tyto gesta mnohem líp, než na slova, obyčejným pohlazením nejspíš zmůžeme víc, než dlouhým proslovem.

j.w.
Snad to nejdůležitější, co je potřeba vědět je, že naše energie nekončí tělesným obalem, ale pokračuje daleko za jeho hranice, které si sotva dovedete představit. Ruce nejsou vyjímkou, máte v nich takovou moc, že jen letmý dotek jiné osoby vás ve vteřině přenese zpět na místo, odkud vaše mysl utíká a vy s ni, zpět do PŘÍTOMNOSTI. Přítomnost, uvědomění si přítomnosti a práce vašich rukou, vtiskává energetickou stopu do čehokoliv co tvoříte. Určitě jste někdy stáli před obrazem, nebo před sochou a pociťovali jste přítomnost energie se kterou bylo dílo stvořeno. Energie, která se nikdy nevytratí i když je dílo zničeno. Není to pouze zápis do morfogenetických polí vesmíru, který po vás zůstává, v této hmotné dimenzi je to i energie všeho, co jste vytvořili. Ruce mají pět prstů, ukazováček, prostředníček, prsteníček a malíček bere, zato palec dává. Druhá strana palce je místem, odkud odchází destrukce z těla ven. Palec proto není důležitý pouze kvůli úchopu, jak tvrdí bílí plášťové z chrámů smrti, ale též kvůli rovnováze energií z vás vycházejících. Asi vám již došlo co to ruce za dar jsou, vezměte pouhé podání rukou, kolik energie proteče ve spojení s upřímným pohledem z očí do očí. Pokud jste alespoň trochu senzitivní, podání rukou vám řekne kdo proti vám stojí. Pouze zednářské podání ruky využívá vědění o toku energií a natáčí palec tak, aby ostatními prsty vzali a palcem destrukci dali. Pokud hladíte, odevzdáváte lásku, nepohladíte někoho, ke komu cítíte odpor. Ať už je to lidská bytost nebo zvířátko, z vašeho pohlazení lze vycítit jaký typ energie je vámi vysílán. Můžete lhát jak chcete, ale vaše energie nelžou-to jen k tomu, kdyby na vaše pohlazení nebylo regováno dle vašich představ. Pokud chcete pomocí rukou léčit, je dobré si uvědomit, že odejmutí bolesti, nebo převzetí bolesti na sebe, je ta nejhloupější forma, na kterou brzy doplatíte. Věřící člověk prosí boha o pomoc. Když však jde do finále, prosí boha, aby mu dal sílu to zvládnout. Cítíte ten zvrat? Vědomi si konce této existence i věřící touží po síle se s něčím vypořádat sám? Takto tedy přistupujte k léčení, buďte tedy pro druhé tou silou, po které NE - MOCNÝ prahne a ne tím, kdo něco bere na sebe a i když objímá stromy, nebo se dobíjí jakkoli jinak, dřív nebo později zaplatíte za porušení rovnováhy. Pokud se postižený stal závyslým na vaší pomoci, vzali jste mu to nejcenější co měl - svobodnou vůli rozhodnutí a dobře vám tak. Velice těžko se toto vysvětluje maminkám, které své děti hladí se slzami v očích poté co jim bílí plášť oznámil na adresu jejího dítěte, že je nález pozitivní...... (Ještě mohl dodat,"myslete pozitivně maminko, jste ještě mladá, můžete mít další"). Všimli jste si, že v chrámech smrti se říká pravda o pozitivitě a negativitě?
Všechna energie bez - MOCI je energeticky přenášena na dítě, které to cítí, ale nemůže vysvětlit co děláte špatně. Ruce zaměstnávájí většinu vašeho mozku, to proto se nejrychleji hojí a jsou vaší oporou ve všem co děláte. Pokud skutečně sledujete ruce těch, se kterými hovoříte, jste schopni zjistit kým ten člověk doopravdy je, bez ohledu na to, kým se být snaží.
Symbolika rukou je o ukazováčku a o tom, kam ukazuje. "Na nikoho neukazuj" je dalším církevním podvodem s tím, že to není slušné. Většina lidí je však nepřítomná, proto se jich musíte dotknout aby věděli, že to jste vy, kdo k nim hovoří a ukázat prstem na to co mají vidět. Rámec slušnosti bych přehodnotil s tím, že pokud na vás někdo ukazuje prstem, tuto energii cítíte, toto je moc ukazováčku. Prostředníček je nejdelším prstem lidské ruky, takže když ho na "pozdrav" vstyčíte, poukazujete na svůj komplex, který vám byl vštěpen systémem a kódem. Slovo SEX, tři písmena se kterými se lidské bytosti ovládají nejsnáz. Pojďme k prsteníčku, tento prst znamená vězení. Ti kdož vědí, že saturnův prstenec se stal symbolem obklíčení energie, bohužel vyjadřující manželství a následné kovem obklíčené enrgetické místo, mají své ovečky pod kontrolou. Pro šechny z vás, keří vědí, že woodman preferuje kruh před křížem, jenom toliko, znáte větu vaší babičky pokud jste průseráři : "je s tebou kříž" ..... a poté udělala křížek na chléb a dala vám najíst. Kruh je dobře, protože vše podstatné má jeho tvar, pokud k vám vstoupí zlo, uděláte křídou kruh a zůstanete v jeho nitru. To zlé se k vám nedostane. Prsten je však z kovu a pokud obklíčením prstu zamezíte přirozenému proudění energií, dobře vám tak. Drahé auto a zlaté prsteny na všech prstech manželky jsou mezi lidmi měřítkem bohatsví, avšak bohatství hmotného, nikoliv duševního .....Malíček je prostě jen nejkratším prstem ruky. (nerad bych mu křivdil). Pokud pozvednete malíček a ukazováček - v Itálii, v sídle Satana, kde byl tento pozdrav otočen na cornuto - paroháč, tak buď někoho pěkně naserete a pak se nedivte co s vámi udělá, nebo pozdravíte a pak se nedivte, kam až to dotáhnete. Jak sami vidíte, ruce jsou nástrojem tvoření a cokoliv děláte, dělejte to vědomi, protože nezáleží co děláte, ale jak to děláte..
s Láskou jirka woodman
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Bed Bed | 14. listopadu 2012 v 8:00 | Reagovat

Myslím, každý vie o rukách svoje. Vôbec som si za život nevšimla symboliky rúk - asi som kukala do hviezd, do luftu. Len po čase klusu životom som si všimla , že niektorí ľudia akoby mali ruky opuchnuté - napätá.  To mi nerobilo dobre.
A dlho som nevedela, že ruky môžu hladiť. Ony sa mi javili skôr ako nástroj na prácu...

2 Dinamo Dinamo | 2. března 2018 v 23:57 | Reagovat

Super clanek! Dlouho sem necetl nic tak k zamysleni. A pravdiveho. Ne jednou jsem "nacapal" pri tom. Kdy jsem si vzpomel na klicove chvile meho zivota. Ktere jsou v clanku podotknuty.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.