Konec dogmat

11. ledna 2012 v 0:24 | Jiří Woodman |  Články
Symbolika provází lidstvo od jeho počátku. Je všude a ve všem co kdy bylo stvořeno člověkem, je ve všem co nás obklopuje. Písmem a čísly počínaje, tvary a obrazy konče. Tento všudypřítomný fenomén má však jeden háček, v rukou tvůrců působí radost, štěstí a lásku, ale v rukou ničitelů utrpení, strach a zmar. Symboly mají různé rezonanční vlastnosti, které se odvíjí od toho, kolikrát v historii a v jakém kontextu byly použity. Tedy pokud dokážete připustit, že tu nejste po prve. Je celkem snadné zneužít silných /historicky tisíckrát opakovaných/ symbolů uchovaných hluboko v uvnitř, obrácených o stoosmdesát stupňů tak, aby dosáhli určitého cíle. Tohoto vědění využívá mj. reklama - RE = opakování, KLAMA - T - bez komentáře. Cokoli v reklamě je založeno na trojitém /a vícero/ opakování, tak jej zaznamená vaše nadvědomí /špatně nazývané podvědomím/.Na obrázku je přívěšek k hodinkám od firmy Coca-Cola z roku 1925. Z vám dostupné historie je známo, že se tento symbol o několik let stal jedním z nejhrůznějších symbolů spojených s druhou světovou válkou. O historii swastiky se můžete dočíst mnohé a naznat, že tento dodnes tabuizovaný symbol byl vždy jedním z nejkonstruktivnějších symbolů všech dob a její prvopodstatu se vám pokusím dešifrovat právě teď a tady. Stejně jako vše, co je na hoře, je taky dole, stejně tak v dualitě jsou ve vyobrazeních swastiky dvě. Pravotočivá a levotočivá. Viz antický sloup -


Abyste pravotočivost a levotočivost chápali správně, zkuste si představit swastiku jako lopatkový větrník kde se směr otáček odvíjí od toho, když do něj fouknete, kam se točí, nikoli kam směřují ramena. Viz obrázek níže -
Zde je vidno, že pravotočivá swastika zobrazuje ženský princip - implozi, životodárnost, dostředivost, sloučení, symbol slunce, tak její duální protipól zobrazuje mužský princip - explozi, expanzi, odstředivost, rozdělení, smrt, symbol temnoty. Logo Coca-Coly z roku 1925, pokud chtěla firma expandovat, bylo vynikajícím marketingovým tahem a také fungovalo, ale o několik let bylo postoupeno vyšším cílům a ti, jenž levotočivou swastiku představili světu, skutečně expandovali. Je snadné přepisovat historii, když se každých sto let pálí knihy, tak se nedozvíte /nebudete-li hledat/, že vše už tu bylo. Ve filmu "Orel deváté legie" vám to bylo řečeno. Z následující upoutávky je symbolicky důležitých prvních 30 sekund. Pokuste se to poprvé shlédnout se zavřenýma očima, na podruhé je otevřete.
Viděli jste atributy nacistického Německa v historickém filmu z prostředí expanze vojsk Římských legií. Německý dabing traileru jsem uvedl jen pro dokreslení atmosféry. V prvních třiceti vteřinách jste viděli pozdrav římských legií - Heilování, slyšeli o SS komandu a spatřili zlatou orlici. Stejně jako mě, tak tvůrcům tohoto díla záleželo na tom sdělit vám, že vše už tu bylo, ale pouze to první je originál a to další jenom kopie, ve které se obrací konstanty tak, jak chce režisér.
Abych tedy dokončil téma swastiky, jak pravá potřebuje levou, tak levá potřebuje pravou, aby byla zachována rovnováha. Pravá je symbolem slunce, levá temnoty. Ale jak jsem zde na prvopodstatě již zmínil, neexistuje dobro a zlo v té podobě jak nám řekli. Je špatná noc? je potřebná stejně jako den. Je špatný muž za to, že má pohlavní orgán vně? Nikoliv. Pravdou tedy je to, že tyto symboly nejsou pokřivené, pouze duše těch, kteří je opakovaně zneužívají proti lidem. Pravotočivá swastika mimo jiné zdobí srdeční čakru Budhy. V podstatě nám zprofanované slunce v duši.


Na swastice je postaveno také logo windows.


Tolik tedy k tabuizované swastice . Ale pojďme dál. V traileru "Orel deváté legie" jste zaznamenali v deváté vteřině nacistický pozdrav - ve většině zemí dodnes zakázané Heilování a zde bych rád rozebral symboliku vojenských pozdravů. Pokud vztyčíte pravou paži na pozdrav, váš zrcadlový protějšek s vámi uzavírá tvar rovnoramenného trojúhelníku /pyramidu - mužský princyp/. Dnešní vojenský pozdrav vypadá takto -Dle zrcadlového obrazu je zde znovu pyramida, ale s jedním okem. Je mi srdečně jedno, budete li mě mít za blázna, ale to, co se vám snažím dešifrovat je, že svět má pouze jednu armádu a tou je armáda světa. A to, že po sobě dva původně normální lidé střílí, je pouze iluzí toho, že jeden je v právu a druhý nikoliv. Kulky vyrábí a distribuuje jedna parta, tak už to pochopte a najděte si jinou práci, než vás donutí obrátit hlavně proti sobě. Ani slova: "někdo to dělat musí", vaše svědomí nezachrání. Je nejvyšší čas prohlédnout.
jw.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 vašek vašek | 11. ledna 2012 v 8:41 | Reagovat

Německý dabing thrileru -  správně traileru (čili upoutávky na film) :-)

2 Woodman Woodman | 11. ledna 2012 v 22:56 | Reagovat

Děkuji, jest opraveno :-)
jw.

3 Ivo Ivo | 15. ledna 2012 v 7:57 | Reagovat

Ahoj Jirko, tak to mě dostalo. Zavřel jsem oči,jak doporučuješ a "viděl" německé jednotky SS v akci. Při druhém puštění jsem fakt zíral. Dějiny se opakují.

4 Woodman Woodman | 15. ledna 2012 v 10:35 | Reagovat

To určitě ano, jde o to po kolikáté.

5 Babe Babe | Web | 18. ledna 2012 v 19:40 | Reagovat

trailer mi taky připadal, že to bude o nacistech, ale možná to mohla způsobit jen ta němčina :)

6 jasond jasond | 17. července 2012 v 15:15 | Reagovat

obama je satan barack 6 hussein 7 obama 5 v hebrejcine blesk z n ebies satan, cislo selmy jeho mena a limizina obamu spz beast selma neprisahal na bibliu rfid microchipy diablove nastroje, biblia novy zakon zjavenie jana.
zo zenou hra divadlo a klame ludi media ako had chce nwo vladu sveta vyhlasil to v berline pozrite new world order defined videa od alex jones.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.