Chytrý prach - WSN

16. června 2011 v 10:06 | Jiří Woodman |  Články

Chytrý prach - Smart Dust - WSN

(WSN - Wirles Sensor Network)Olej na dně sklenice vody, opakuji olej na dně sklenice vody :-)


-1991
Jak se takový chytrý prach vyrábí? Chemici vzali křemíkovou destičku s pórovitým povrchem a na jednu stranu nanesli barevnou látku přitahující vodu (hydrofilní strana) a na druhou odpuzující vodu (hydrofobní strana). Tuto destičku poté rozdrtili vibracemi na prach. Prach to zrovna není - částečky mají velikost rovnou přibližně průměru lidského vlasu.
Když tyto miniaturní senzory nasypete do vody, uspořádají se tak, že jsou hydrofilní stranou natočeny k vodě a hydrofobní ke vzduchu. Barva, kterou vytvoří vám prozradí, že je to skutečně voda a ne třeba olej nebo jiná látka, která se nerozpouští ve vodě - takové látky přitahují hydrofobní stranu. Když do vody kápnete olej, tak se prach kolem této kapky otočí a je vidět jiná barva. Jelikož povrch prachu porézní, tak s tím jak "nasakuje" tekutinu, mění předvídatelně barvu a tím můžeme dále zpřesňovat výsledky našeho pozorování.
Cílem vědců je vynalézt takový prach, který by umožnil rychle měřit čistotu vzduchu, vody nebo by byl schopen v lidském těle nalézt určitou látku a dal o tom vědět.


-2001
Rozšíření profesora Krise Pistera na University of California v roce 2001, SmartDust jsou velmi malé zařízení (velikost částic písku), kde každá obsahuje čidlo, CPU, rádiový přijímač a paměť. Tyto inteligentní částice dohromady tvoří bezdrátové sítě, které zachytí a předají informace k základně počítače. Proto Smart Prach může detekovat světlo, teplotu, pohyb a chemické složení je velmi užitečný v oblastech jako je obchod, zdravotnictví, stavebnictví a vojenství.

-2011
Vývoj jde kupředu, chytrý prach vyšuměl, skoro se o něm přestalo psát a na jeho místo nastoupila WSN - bezdrátová senzorová síť a s ní se blíží plné pokrytí. Jak pan Krysa Pister (otec tohoto svinstva) slíbil loni, pokrývati by se mělo začít v roce 2011 až 2012 čili teď. Původ jakékoli technologie se odráží od toho, o čem máme povědomí a jelikož jsme jako lidské bytosti na uhlíkové bázi přizpůsobovali jsme jí technologie. Pak přišel zlom, kdy uhlíkovou bázi vystřídala křemíková jako dar od entit na této bázi a na které přeci nevěříme. Od té doby se "pokrok" urychlil takovým způsobem o kterém se Orwellovi nezdálo ani v těch nejdivočejších snech. Přesto se nám někdo neustále pokouší něco sdělit , na což nemáme čas. Následující vzkaz nevytvořili bytosti, jejichž tvář můžete vidět na obrazci, ale lidé (nikoli odsud) kteří nás před nimi varují. Je tu vyobrazen šedivák ( temná entita ) držící disk na kterém je v binárním kódu vyobrazeno následující sdělení:
"Střezte se těch, kdo falešné dary přinášejí a své sliby porušují"


"Mnoho bude bolesti, však stále je čas".- Dokument

Od těchto potvor máme veškerou elektroniku a nanotechnologie o kterých nás neustále někdo ubezpečuje, jak jsou prospěšné, ale vám snad nemusím vysvětlovat jak. Když je tedy charakter jejich darů likvidační, proto jsou to dary falešné. Mocní tohoto světa jsou s nimi v paktech což pro nás není moc dobré. Připomíná mi to jednu písničku od Kabátů, kde se zpívá: "Tak čemu věřit, snad jenom bytostem co lítaj kolem hlavy, nosí nám tajný, ale zaručený zprávy a taky dary, který bojíme se vrátit a to si pište, že budem platit"..........
Ještě není všem dnům konec, tak si pojďme vzpomenout kým jsme. Ona totiž každá technologie potřebuje napájení a byl bych velice nerad, kdyby došlo na Morfeova slova:
"Chtějí z nás udělat tohle!"Související články na pp - http://prvopodstata.blog.cz/1105/chytry-prach
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sp sp | 16. června 2011 v 13:22 | Reagovat

Obávám se, že ty Morfeova slova jsou již realitou minimálně ohledně takových 95% obyvatel. Sice jsou lidé, kteří ví, že fungují jako baterky pro jiné, ale už neví, jak se skutečně dostat z této pozice.

2 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 17. června 2011 v 10:06 | Reagovat

[1]: Jak?

3 Nasgol Nasgol | 17. června 2011 v 10:14 | Reagovat

[2]: Tak, že tě prostě vysávají, byť nevědomky.. A málo lidí se proti tomu umí bránit :-D

4 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 17. června 2011 v 12:48 | Reagovat

[3]:  " ... ale už neví, jak se skutečně dostat z této pozice."

Na to jsem se ptal. :-)

5 sp sp | 17. června 2011 v 15:49 | Reagovat

[2]:Například jsi zaměstnanec. Takže makáš, a nic z toho nemáš. v jiné práci to bude stejné. Na pracáku nedostaneš nic.
Nemáš  známé, kteří ti zajistí dobré místo, takže prostě makáš na jiné.
Tohle je nejjednodušší příklad.

Jen si vem, kolik stát projebe peněz z daní, člověk je musí platit, ale nemá vůbec možnost ty finanční toky ovlivnit.

Nebo může být někdo pod psychickým tlakem. Stač, když budeš mít špatné spolupracovníky, nebo i takoví sousedi dokáží znepříjemnit život.

A poté jsou i méně zjevné formy, jak nás vysávájí.

6 Bo Bo | 17. června 2011 v 18:09 | Reagovat

.... v rodinach to funguje tiez,

7 ms ms | 29. června 2011 v 20:37 | Reagovat

Řešení je jednoduché! Pokud nás "vysávají" energeticky, tak jim s tou energií posílejte jed! :-)....však oni dají pokoj...

8 eva eva | 1. července 2011 v 21:48 | Reagovat

Myslím, že pisatel toho článku špatně pochopil, koho že se to máme obávat.. Né bytosti, držící disk (to jsou dle mého názoru -vlastně i v tom samotném dokumentu to naznačují- ti, co se nám snaží něco sdělit), nýbrž vlády světa přátelé.. Přidávám odkaz na zajímavé stránky.. http://orgo-net.blogspot.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.