The box

26. března 2011 v 18:46 | Jiří Woodman |  Články


Dnes jsem si po čase znovu pustil film "The box" a rozhodl se napsat tento článek. Pointa filmu trvá prvních deset minut a je o tom, že to co nechceme, aby bylo činěno nám, nečiňme jiným. Zbytek filmu ukazuje, jak ve chvíli uvědomění si, že jsme porušili rovnováhu, se ze všech sil snažíme chybu napravit, aniž bychom přijali fakt, že za všechno se platí. A pokud obětujeme pro své "dobro" něčí život, stanovili jsme si cenu. Dnešní svět a jeho moneytary systém je nastaven tak, aby si jeho tvůrci nemuseli špinit ruce cizí krví, rozehráli nám hru tak, že lačností po penězích uděláme prakticky cokoliv, co se po nás chce, abychom se měli dobře a přes svou zaslepenost vůbec nevidíme, že se vlastně podílíme na největší genocidě v historii naší Země. Vlastní genocidě.


Ředitel koncernu, kde se vyrábí RAMA, přes který teče ropovod, by nikdy nedopustil, aby někdo z jeho blízkých konzumoval tento ropný produkt, který je v lidském těle jen těžko rozložitelný. (Pokus: dejte ramu za okno na slunce. Po cca čtrnácti dnech se vrátí zpět do podoby ropy a nedotkne se jí hmyz).
Zubař by nikdy nedal amalgámovou plombu nikomu z rodiny, neboť je uvědoměn o jedovatosti olova a rtuti, byť jak byl vyškolen pouze ve "stopovém množství" (amalgámová plomba učinkuje v ústech člověka tak, že postupně uvolňuje oxidy těchto kovů, které spolu s kyselostí ve slinách vytváří baterii. Ta má za následek postupnou destrukci ostatních zdravých zubů. Další účinky způsobují poruchy zraku, bolesti hlavy a postupnou otravu organismu podle síly imunitního systému jedince).
Onkolog svým blízkým nabídne alternativní léčbu, než by použil chemoterapii, která má likvidační účinek.
Majitel společnosti NOKIA nedovolí nikomu z rodiny používat mobilní telefon, pouze pevnou linku, neboť je obeznámen s tím jak mobilní signál v blízkosti hlavy likviduje mozkovou tkáň.
Výrobci vakcín a s nimi většina lékařů se nenechají očkovat...................
Pracovníci bank mají jiný systém vnitropodnikových půjček, než ostatní lidé, který nemá natolik likvidační účinek.
Výrobci opalovacích krémů se mažou olivovým olejem.
Pěstitelé geneticky modifikovaných potravin jedí zdravě.................
Výrobci balených vod pijí vodu z vlastní opečovávané studny.
Dopravní policisté mají čísla svých blízkých, které nestaví.
Vývojový tým aspartamu sladí medem.
Poslanci využívají imunitu.
........................bylo by to na dlouho pokračovat dál, o morálnosti a nemorálnosti toho kterého zaměstnání. Každopádně to, co nechceme, aby bylo činěno nám, nečiňme druhým.

jw.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 F. F. | 26. března 2011 v 20:34 | Reagovat

To o plombách můžu potvrdit z vlastní zkušenosti, mě to zničilo skutečně téměř všechny zuby, neskutečně podráždilo nervovou soustavu, čímž spustilo migrény a dnes moje tělo téměř není schopné přijímat stravu a vůbec na všechno reaguje až příliš přecitlivěle, jsou chvíle, kdy nic nevidím anebo vidím velmi špatně, to je samá alergie, samá nemoc, samý problémy ať fyzický nebo psychický, mám takový dojem, že se vším ostatním to bude podobné. Doktoři neví, co mi je, všechny vyšetření v pořádku, ale já moc dobře vím už dlouho, čím to začlo a tento článek to jenom potvrzuje. Možná každý na plomby reaguje jinak, ale jsem živoucí důkaz, že mohou škodit a to velmi.

2 Spalstan Spalstan | 26. března 2011 v 22:58 | Reagovat

- Že je Rama odporná, o tom není sporu, ale na ropu se určitě nevrátí, i kdyby neobsahovala nic jiného. Zkuste podobný pokus s máslem nebo mlékem. Na odstraňování následků doporučuji použít plynovou masku.
- Zubař nabídne neamalgámovou plombu každému. Už proto, že se za ni platí. Někteří dokonce amalgámovou odmítají dělat. Je to spíš zkostnatělost systému, že amalgám je jediný proplácený pojišťovnou.
- Chemoterapie je účinná jen někdy, ale kvůli pumpování pojišťoven se předepisuje i u nevyléčitelných pacientů, pro které by bylo příjemnější jen tlumení bolesti a/nebo ta alternativní léčba. Tuším, že na takových pacientech se taky dost experimentuje, což může být prospěšné pro budoucnost, ale pacient by s tím měl explicitně souhlasit (což asi vždy neplatí).
- Nokia je akciová společnost, takže mluvit o majiteli je dosti zcestné. Máte jméno?
- U vakcín asi záleží na druhu. Pochybuji, že se neočkují na tetanus, ale na prasečí chřipku určitě ne.
- Co je špatného na tom, že pracovníci bank mají výhodnější půjčky? Normální zaměstnanecký benefit. Pracovník v čokoládovně (konkrétně Orion) zase může ochutnávat co hrdlo ráčí, zaměstnanec telefonního operátora může volat zadarmo...
- O olivovém oleji jsem neslyšel. Až bude příležitost, tak to vyzkouším. Běda Vám, jestli to nebude fungovat ;-)
- Nejen pěstitel GMO, ale určitě i ostatní velkopěstitelé hlavně v takovém Španělsku. Ty jejich rajčata se s domácími nedají srovnat.
- Balená voda pochází ve velkém procentu případů stejně z vodovodu. Nechápu lidi, co pijí jen tu balenou. Na druhou stranu, vyhloubit studnu s kvalitní vodou taky není nic jednoduchého a ne všude je to možné.
- No, těžko půjde o číslo, protože při zastavování si ho policista asi těžko přečte (to by musel mít ostříží zrak a sloní paměť). Spíš je po zastavení nechá jet. Zajímalo by mě, jak byste se zachoval na jeho místě Vy, kdybyste zastavil dobrého přítele nebo někoho z rodiny ;-) Já si sám sebou moc jistý nejsem.
- Spíš bych řekl, že sladí cukrem (nebo to máte ověřené?). Med má dost výraznou chuť, takže se na slazení některých věcí prostě nehodí.
- O poslancích by se toho dalo napsat mnohem víc :-D

Docela dobře jste to zamíchal. V některých případech (onkolog, policista, poslanec) jde opravdu o morálku vzhledem k daného skutku. V jiných (Rama, očkování, opalovací krém, balená voda...) spíš o oprávněnou nedůvěru k plodům vlastní práce a to je úplně jiný problém. V každém případě nejde o morálku zaměstnanců, ale prostě a jednoduše o morálku lidí jako takových. Nepoctivý policista by byl i nepoctivým poslancem, u poctivého policisty je rozhodně větší šance, že by mohl být poctivým poslancem (to je skoro oxymorón :-D )

3 Hanka Hanka | 30. března 2011 v 13:04 | Reagovat

[2]:Tady asi někdo nepochytil pointu...Hlavně nepomíchat škatulky, aby v tom nebyl bordel.Doporučuji vnímat a nepřemýšlet,je to úžasná věc :-) Pokud si právě říkáte, "co to ta ženská mele za nesmysly?", tak buďte v klidu, zase jste něco nepochytil...
PS: Jirko díky, opět povedený článek ;-)

4 Spalstan Spalstan | 30. března 2011 v 15:26 | Reagovat

Pointu jsem pochytil a nic proti ní nemám. Jen jsem napsal svůj názor na jednotlivé body přiloženého příkladu. A zhruba ve třetině se s autorem shoduji, jen jsem použil trochu jiný úhel pohledu.

Vnímat a nepřemýšlet je skvělé někde uprostřed přírody nebo v galerii mezi uměním. Ale pokud bych přijímal vše, co mi někdo říká a nepřemýšlel o tom... Nemyslím si, že by to bylo dobré.

Nechat rozhodování o tom, co je pravda a čím se mě někdo snaží zmást jen na srdci, má jednu velmi nepříjemnou nevýhodu: Strašně moc záleží na tom, jakým způsobem mi to kdo říká a o stejné věci se tak mohu rozhodnout úplně opačně jen podle toho, jak je mi podaná. Zkuste se někdy zamyslet, proč Vás o naprosto stejné věci dokáže jeden člověk velmi snadno přesvědčit, zatímco předtím jste to od jiného naprosto rezolutně odmítala.

Můj názor je ten, že kdyby lidé používali srdce i hlavu ve větším souladu, bylo by na světě mnohem lépe. Nejsem přece jen srdce, ani pouze hlava. Jsem celý člověk a jako takový bych měl fungovat.

5 bo bo | 9. dubna 2011 v 16:40 | Reagovat

[4]:
Preto ťa iný presvedčí o jeho pravde lahšie, lebo voči nemu nemáš predpojatia.
E.Tolle to umí vysvetliť - aj tu nájdeš
na prvopodstate článok o posudzovaní.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.