Nežádoucí účinek: smrt 2.

15. února 2011 v 12:53 | js. |  Články
,v-jů§Rozhovor s Johnem Virapenem

Dobrý den, pane Virapene. V popisu k Vaší knize se píše, že jste strávil
dlouhá léta působením ve farmaceutickém průmyslu.


Ano, přesně tak. Bylo to dlouhých 35 let. Dělal jsem pro několik velkých společností. Začínal jsem jako obchodní zástupce a postupně jsem si vyzkoušel všechny oddělení.Chtěl jsem se naučit co nejvíc a byl jsem úspěšný. Díky tomu jsem se dostal až úplně na vrchol a stal se generálním ředitelem pro
švédskou pobočku společnosti Eli Lilly & Company. A pak se začaly dít různé věci.Všiml jsem si, že společnost vůbec nezajímá představování nových léků, které by pomohly lidem. Když se podíváte na celý farmaceutických průmysl, jejich jediným cílem je potlačovat symptomy, oni
nechtějí léčit nemoci.


Takže jejich cílem je potlačit symptomy, aby se lidem zdálo, že jejich léky
pomohli?

Ne. Jejich jediným cílem je vydělat hodně peněz. Co myslíte, proč ještě
nevynalezli lék na AIDS?


Budu hádat, nechtějí?

Samozřejmě! Vždyť jde o miliardy dolarů. Nebo co taková cukrovka! Kdo by ji chtěl vyléčit? Vždyť ti, co jí trpí, si musí kupovat léky každý den až do smrti. A totéž se týká například Parkinsona.


Takže vy tvrdíte, že pokud by chtěli, tak by tyto nemoci mohly léčit? Nebo alespoň by uměli vynalézt léky na jejich vyléčení?

Ano, přesně tak.


A bylo to tak vždycky? Vždy šlo farmaceutickým firmám pouze o zisk, nebo se
něco změnilo postupem času?

Myslím, že chlapíci, kteří založili tyto společnosti, to jest chlapíci, kteří byli převážně lékárníci a chemici, byli čestní lidé, kteří chtěli lidem skutečně pomoci, ale pak přišli draví a výkonní ředitelé. Super mozky s tituly z Harvardu a podobně a jediné, co je skutečně zajímalo bylo:
"Jak můžu vydělat hodně peněz?" A jelikož investoři, kteří investují obrovské prostředky do jejich společností se zajímají pouze o návratnost svých investic, farmaceutické společnosti se musí zajímat o zisky investorů, ne o lidi, kteří jsou nemocní.


Ale to je dost smutné ...


To je velmi smutné! Podívejte se například na největší podvod, který dělají už dlouhá léta - očkování. Peníze přicházejí od daňových poplatníků, v podvodu je zahrnuta i vláda ...


Podle vás tedy očkování nefunguje? Nebo není nutné?

Je to odpad!!!!!

Co například taková žloutenka? Žádné očkování není účinné? Lidé přece
nedostanou žloutenku, když jsou očkováni, ne?


Ale oni by ji nedostali, ani kdyby se neočkovali! Žloutenka nebo taková dětská obrna jsou však velmi specifické nemoci, které mají velmi specifické přenašeče. Ale například chřipka, kterou dostanete každý podzim.
Kdo už dnes potřebuje očkování proti chřipce?
Staří lidé? Děti?
Ne! A ne! Taková chřipka je přirozený fenomén.


Čili očkování je podle vás zbytečné i v takových případech? Neboť obecně
se tvrdí, že dostat chřipku v pokročilém věku může být velmi nebezpečné.


Ano, přesně to nám tvrdí. Ale vy opravdu věříte všemu, co vám tvrdí
média?


To samozřejmě ne, ale o mě přece ani nejde. Já jsem ještě relativně mladý a
očkování proti chřipce nepotřebuji. Ale pokud mi bude doktor tvrdit, že moje
babička potřebuje očkování, aby náhodou nezemřela na běžnou chřipku, tak ji
k tomu doktorovi snad i vyženu.


Ale vždyť tady nejde ani o babičku! Oni nám všem zaprvé tvrdí, že bychom měli očkovat děti.
A to je problém! Ano, děti jsou samozřejmě druhou částí obecné osvěty. Ale děti přece nepotřebují očkování! Myslíte, že když Bůh stvořil člověka, tak řekl: "OK, kluci. Tak tady jste, ale nezapomeňte se občas očkovat?" Ne, on nám dal způsob, jak se ochránit, je to náš imunitní systém. Ale my se o sebe nestaráme. Všichni vy, mladí lidé ... Ničení životního prostředí ... Nemluvě o smažených kuřátech z Kentucky Fried Chicken nebo Burger King.


Ano, rozumím. Ale na naši obranu musím prohlásit, že na Slovensku nemáme
Burger King.

(Smích) No aspoň něco. Takže když chce společnost vydělat obrovské peníze, tak se dá na výrobu vakcín. Ale pokud má být vakcína komerčně úspěšná, tak do ní musí společnost nacpat množství chemikálií, které se nazývají adjuvanty. Jejich úkolem je nakopnout vakcínu, aby fungovala. I když ve skutečnosti jen nakopnou váš imunitní systém. A to je hloupost. Protože tyto chemikálie mají
množství vedlejších účinků. Účinků, které zabíjejí lidi, případně ještě více zhoršují jejich zdravotní stav. A když onemocníte, tak samozřejmě vydělají ještě víc peněz.


Takže tím, že se necháme očkovat, riskujeme množství vedlejších účinků, které nám způsobí další zdravotní komplikace, které bude následně léčit tatáž společnost, která je způsobila a výsledkem bude její vyšší zisk?

Přesně tak. Vy si to asi nepamatujete, ale před pár lety, a není to tak dávno, se dávala dětem vakcína Thimerosal, která obsahovala rtuť.


Vážně? A není rtuť jedovatá?


Samozřejmě že je! Vždyť to je základní vlastnost rtuti! No a u tisíců a tisíců dětí po celém světě způsobila autismus. Teď se to snaží ututlat a tvrdí, že jejich autismus nebyl způsoben touto vakcínou, ale existují věrohodné studie, které dokazují, že právě tato prokletá vakcína, obsahující rtuť, může za prudký nárůst autismu u těchto dětí.


Jak pak společnosti řeší tyto případy? Rodiče postižených dětí se
určitě ozývají.

Nuže, řešení je jednoduché. Prostě řeknou, že rodiče se zbláznili. A lidé jim věří. Protože oni vlastně platí lidem za to, aby jim věřili. Podívejte. Určitě jste slyšeli o prasečí chřipce. Jistě. Minulý rok jsem byl v Belgii na setkání se sekretářem ministerstva zdravotnictví. Během setkání na chvíli opustil místnost a já jsem si na jeho stole všiml dokumentů. Nedalo mi to a prohlédl jsem si je. V těch
dokumentech jasně stálo, že společnost GlaxoSmithKline (čtvrtá největší farmaceutická společnost na světě pozn.-JŠ-) jedná s belgickou vládou o ceně vakcíny proti prasečí chřipce. A to bylo v lednu 2009. Debata o potřebě očkování proti této chřipce začala v květnu 2009.

Takže se připravovali na potenciální epidemii, o níž ještě nikdo ani
nevěděl?

Asi tak. Nějaký bacil se "náááhodou" objevil v Mexiku. Oni ho tam dovezli.
Ale nikdy se z toho nestala pandemie. Rozumíte?


Hm, ale to se mohlo lehce stát, ne? Není to příliš nebezpečné, zahrávat
se takto s nebezpečnými viry?
Co kdyby opravdu vypukla pandemie?

No pokud by opravdu vypukla, pak by samozřejmě musely dodat nějaký reálně fungující lék, ale rozhodně by to nebyla ta vakcína, kterou běžně nabízeli. Vzpomínáte si na ptačí chřipku?


To asi každý. Další hoax?

Tehdy se vyrobilo nepředstavitelné množství vakcín, ale co s nimi? Očkování
ptáků?


Vakcína byla přece určena lidem, ne?


Ano, ale ta vakcína nebyla neskutečným očkováním. Neboť ani ptačí chřipka ve
skutečnosti neexistovala!


Tvrdíte, že ptačí chřipka nebyla nebezpečná, nebo že vůbec neexistovala?

To druhé! Byl to celé jeden velký podvod!


A co na to WHO (Světová zdravotnická organizace)? Těm takové manýry
nevadí?

WHO je banda ko**tů. A určitě to tam napište!


(Smích) Vidím, že jste přesvědčen o zbytečnosti této organizace ...


Absolutně! To, co skutečně potřebujeme, jsou nezávislé skupiny stanovené jednotlivými vládami, které by vytvořily systém regulace, který by byl schopen kontrolovat, co dělají tito lidé.


Je to vůbec možné? Vždyť tito lidé mají obrovské finanční prostředky ...


Vždyť právě. Skutečně nevím, jestli je to možné. Tito lidé platí politikům, diktují jim legislativu, vlastní téměř celý výzkum. 70% výzkumu vlastní a řídí farmaceutické společnosti. Jen před nedávnem poslala jedna z největších společností dopis všem významným profesorům, kteří něco znamenají v oblasti farmaceutického výzkumu, aby jej podepsaly. A oni to udělali. Všichni do jednoho.


A co bylo obsahem toho dopisu?

Obrovská spousta marketingových žvástů! Ten dopis nepsal žádný odborník, ale nějaký marketingový expert. Na tom však přece nezáleží, když za jeden podpis dostanete devět milionů dolarů, nemyslíte?


Devět milionů za jeden podpis?

Ano. Za jeden podpis.

Dělá vůbec ještě někdo farmaceutický výzkum kromě farmaceutických
společností?


Farmaceutické společnosti nic nezkoumají. Jen vědci mohou zkoumat.


V pořádku, ale společnosti tento výzkum platí, ne?

Ano.

Ale v tom případě je v pořádku, že chtějí být na tom výzkumu ziskoví, ne?
Vždyť ho platí.

Ne, není to v pořádku! Protože oni nefinancují výzkum, oni diktují vědcům, co musí vynalézt. Bez ohledu na reálné výsledky!


Takže tyto výzkumy nemají žádné reálné výsledky? Nebo se reálné výsledky
nikdy nedostanou na trh?


Reálné výsledky výzkumů se nikdy nedostanou na trh. Tedy pokud jim nevyhovují. Nemají problém zatajovat výsledky výzkumů, které jim nevyhovují. Před časem se odehrál soudní proces, při kterém musela jistá farmaceutická společnost zaplatit pokutu 1,4 miliardy dolarů, protože utajovaly různé skutečnosti a hlavně prodávali lék bez legálního povolení. Vedlejší účinky tohoto léku byly obrovské. Ten lék vydělává 4,5 miliardy dolarů ročně! Mimochodem, jmenuje se Zyprexa a společnost ho nikdy nepřestala prodávat. Navzdory pokutě 1,4 miliardy dolarů! A zákon jim ani neříká, aby tak
udělali. Dostali pokutu a tím to zhaslo. Jediný, kdo by to mohl udělat, je FDA (Food and Drug Administration - americká Správa potravin a léčiv pozn.
-JŠ-), ale ti to neudělají, protože jsou podplaceni.


Je vůbec na světě nějaká země, kde situace není natolik kritická? Kde
legislativa reálně funguje?
Nebo je to všude na světě stejné?


Všude je to stejné. Kdysi bylo alespoň Švédsko zemí, která na tom nebyla tak špatně, ale v současnosti jsou již stejně zkorumpovaní jako všichni. Vždyť já sám, osobně, jsem uplácel švédskou vládu, aby schválila psychoaktivní lék. Klidně to tam napište.

To se spolehněte. A museli jste? Nutil vás někdo?


No, pokud jsem chtěl dosáhnout výsledků, tak jsem musel.


Kdo dělá tato rozhodnutí? Jsou do nich zahrnuty celé společnosti, nebo o podplácení rozhoduje jen top management?


Pouze management. Víte, musíte být chytrý jako já. Prostě jsem přišel za vedením a řekl jsem jim: "Pokud chcete, aby byl tento lék schválen, budeme je muset podplatit" A oni řekli: "V pořádku, udělejte to." Když se podíval na specifikaci přípravku odpovědný profesor a vědec, tak se smál. Sám
prohlásil, že ten lék je úplně na nic. Ale peníze mu byly sympatické, tak nám pomohl lék schválit.


Ach ... Je tedy vůbec na trhu nějaký lék, který skutečně funguje? Vyplatí se vůbec něco kupovat?
Ne.
Všechny ty chemické léky můžete vzít a hodit je do řeky.


A co například léky na potlačení bolesti?
Ajáááj, to jsou ty nejhorší!


Proč? Vždyť fungují!

To řekl kdo?


Já! Když mě bolí hlava, polknu zázračnou růžovou pilulku a hlava už mě nebolí!


(Soustrastný pohled)


Ale ne! Neříkejte mi, že je to jen placebo! Vždyť to už nebude teď fungovat!


Nebojte se, bude. Stačí, když tomu budete i nadále pevně věřit. Ale pokud vás už i bolí hlava, stojí to za to, vzít si lék s množstvím negativních účinků, na kterém můžete zůstat závislí do konce života?


Tak to, že si občas vezmu tabletku proti bolesti neznamená, že se na ně stanu závislý?


To možná ne, ale riskujete například vnitřní krvácení. To je reálná hrozba takového acylpyrinu.

Acylpyrin je nebezpečný?


Velmi nebezpečný!


Ale vždyť acylpyrin je považován za jeden z nejbezpečnějších léků. Jediné,
co vlastně dělá je, že ředí krev, ne?


Ano, přesně tak. Ale pokud přijdete do lékárny s bolestí hlavy a vaše krev je normální a nepotřebuje zředit, tak můžete být mrtvý dřív, než dorazíte ke dveřím. Pokud byste dnes šli do jakékoliv země na světě a snažili se zaregistrovat lék, jako je acylpyrin, nikde by vám ho neschválili. Protože klinická data tohoto přípravku jsou tak špatné, že by to neriskovali nikde na světě.


Takže pokud by byl acylpyrin objeven až teď, nikdy by se na trhu nezjevil?
Samozřejmě pokud si odmyslíme zjevně běžnou praxi úplatků.


Přesně tak. Ale úplatky a pokuty nejsou pro farmaceutické společnosti problém. Například lék Zyprexa, který jsme již zmiňovali. Společnost za něj dostala pokutu 1,4 miliardy dolarů. Hned tentýž měsíc zvedla cenu tohoto přípravku o 11,9%. Takže kdo nakonec zaplatil tu pokutu?


A co si myslíte o lécích, které se používají v chirurgii, nebo na chemoterapii a podobně? Ani ty nefungují?


To je něco jiného! Já celou dobu mluvím o lécích, které si běžně kupujete v
lékárnách, případně vám je předepisuje doktor. Nemám nic proti lékům
používaným v chirurgii. Ale léky na předpis? Doktoři jsou uplácení, aby vám
předepisovali konkrétní léky.


Myslím, že to je všeobecně známo, že doktoři jsou placeni, aby předepisovala konkrétní léky.

Ano, já vím. Vždyť jsem se jim cosi naplatil. Ale dám vám radu. Pokud se chcete dožít mého věku, tak se na jejich léky vykašlete. Jinak nebudete mít šanci.


Co tedy radíte? Co by měli lidé dělat, když dostanou například chřipku?


Jděte a vezměte si příručku vaší babičky. V ní jistě najdete, že si máte dát horkou polévku, zůstat v posteli a odpočinout si. To vám opravdu pomůže. A ne jako dnešní mladí lidé, kteří si raději vezmou nějaké svinstvo, aby mohli jít v sobotu večer ven s kamarády pít pivo a vymýšlet blbosti.


Ale vždyť to funguje. V sobotu je jich vždy plné město!


Ano, teď to funguje. Ale do deseti let je to zabije. Ale opět - je to jejich rozhodnutí. Mě více trápí například statistiky, kolika dětem jsou již v útlém věku podávány psychoaktivní látky! To je to, co mě skutečně trápí a co je podstatou mého boje proti farmaceutickým společnostem. Mnozí si
myslí, že jsem tuto knihu napsal jen kvůli penězům, ale to není pravda. Samozřejmě, pokud se bude kniha prodávat, tak z ní budu mít zisk, ale ten sotva pokryje náklady, které jsem do jejího vydání investoval. Když kniha vyšla poprvé, tak vydavatelství, které ji vydalo, do měsíce zkrachovalo, jen
tak z ničeho nic. A na problémy narážím neustále.


Není to nebezpečné, vydat takovou knihu? Kdy mohou nechat zbankrotovat
vydavatelství, proč to neudělají i vám?


Vždyť i udělali. Finančně jsem na dně. Z prvních tří vydání této knihy jsem neviděl ani cent kvůli podezřelým bankrotům, soudním sporům, a tak dále. Má to však i výhodu - teď už mi nemohou nic udělat. Stal jsem se jedním z nejznámějších představitelů boje proti těmto společnostem. Jsem příliš
populární. Nemluvě o tom, že mám fyzické důkazy, že vše, co tvrdím, je pravda.


Takže hlavním cílem boje jsou děti. Kdy jste se rozhodli změnit stranu a přejít "k nepříteli"? A proč?


Před šesti lety, když se mi narodil syn.


Čili vaše jediné dítě změnilo váš postoj?

Ano, přesně tak. Ve věku 62 let se mi narodil syn a ten vše změnil.
(Následoval můj pád ze židle)

Takže vy máte teď 69 let? Skutečně na
svůj věk nevypadáte.


Děkuji, to proto protože neužívám léky. (Smích) Takže, když jsem uviděl svého syna a viděl jsem, jaké svinstvo chtějí do něj cpát pod záminkou, že jde o neškodné očkování, tak jsem si vzpomněl na všechno, co jsem v tomto průmyslu zažil. Na vše, co jsme udělali. Na všechnu tu korupci. Protože o tom to je - o korupci a výborném platu. Nové auto každý rok množství dobrého jídla a pití, ženy, sex, všechno. Asi si umíte představit, jak takový korporátní chlapci fungují. A já jsem byl jeden z nich. Ale syn to všechno změnil. Už jsem nechtěl víc spát s mladými slečnami a vést takový život. A tak jsem dva roky strávil psaním této knihy, stálo mě to celý můj majetek, ale já se nevzdám. Kvůli němu. Mému synovi.
Přeji vám hodně úspěchů ve vašem boji a osvětě. Děkuji za rozhovor.

Juraj Smerk
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Filas Filas | 15. února 2011 v 21:12 | Reagovat

Knížku o bylinkách mám od babičky už dávno, jen přemýšlím kdy se nemorální člověk stává morálním. Něco uvnitř mi říká, že je snad nejvyšší čas, aby doktoři vypadli, ztratili uplatnění a byli donuceni na svoji záchranu připustit alternativy a přiznat, že zklamali. Pojďme si z toho vzít to dobré.....
f.

2 stn6 stn6 | 17. února 2011 v 12:03 | Reagovat

V případě úrazů bych byl raději, kdyby chirurgové byli v práci. Přeci jen zůstat mrzákem jen proto, že nebude mít, kdo přišít prasklou šlachu.

Ale u interních nemocí je to povětšiou něco jiného. Lidé berou pilule kvůli tlaku, nervům, cukrovce atd., a stejně jsou na tom pořád stejně.
Tady skutečně je v něčem chyba.

3 bo bo | 17. února 2011 v 17:37 | Reagovat

Ludia su opice - ked jeden berie tablety na zvyseny tlak, tak ten druhy ich chce a berie tiez, že vraj aby sa mu nezvysil, a aby nedostal mrtvicu-porážku. :-DD
.... zabudni na chorobu a ona zabudne na teba.

4 Spiiiidy Spiiiidy | 2. března 2011 v 23:10 | Reagovat

Však on ten farmaceutickej systém jednou bude na lopatkách a snad, snad se pak začnou lidi doopravdy léčit :)

5 Nasgol Nasgol | 8. března 2011 v 12:50 | Reagovat

Blbí je, že si to ten pán neuvědomil dřív a sám od sebe, ale až kvůly synovi :-? ..No aspoň něco :-P  :-)

6 jitka jitka | 22. března 2011 v 22:32 | Reagovat

Článek je velmi zajímavý, ale celou jeho hodnotu snižují hrubky!

7 prostě já prostě já | 6. dubna 2015 v 22:05 | Reagovat

Očkování je sviňstvo, to je pravda. Ale jinak s tímto blogem nesouhlasím Žádná dutá Země není!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.