Smrtící dar pro Haiti

6. ledna 2011 v 22:42 |  Články
14.05.2010 15:33

Translate jw.
duá


Zemětřesení na Haiti 12. ledna tohoto roku bylo pro někoho štěstím. Nadnárodní společnost Monsanto nabízí zemědělcům v zemi smrtící dárek v podobě 475 tun geneticky modifikovaných (GM) semen, společně s hnojivy a pesticidy, které budou zdarma rozdány v rámci projektu WINNER (VÍTĚZ) s podporou amerického velvyslanectví na Haiti.
tdzh

Vědí Haiťané, že společnost Monsanto vyrobila a použila ve válce ve Vietnamu "Agent Orange", který rozprašovala US armáda svými letadly, a otrávila tak spoustu svých vojáků i místních civilistů?

Vědí Haiťané, že tyto GM semena byly vyhlášeny v mnoha zemích za nebezpečné? Přicházejí často jako souprava společně s Monsanto herbicidy nazývanými "Roundup", který obsahuje glyfosát. V mé rodné Bretani je již tímto znečištěná voda. Ale Monsanto trvá na tom, že produkt je biologicky odbouratelný. Pro toto je nyní žalován protikorupční úřad v Lyonu.

Bývalá zaměstnankyně společnosti Monsanto, Linda Fischerová, byla jmenována šéfkou agentury US Environmental Protection Agency (EPA), která sleduje environmentální otázky. To je jako udělat kozla zahradníkem.
uiéo

Společnost Monsanto již začala distribuovat své GM kukuřičné semena kolem Gonaives, Kenscoff, Pétionville, Cabaret, Arcahaie, Croix-des-Bouquets a Mirebalais. Brzy budou na Haiti jen semena od Monsanta. Poté bude nezávislost farmářů ta tam.Monsanto nedávno investovala 550 milionů dolarů v Brazílii na výrobu Roundup herbicidu v severovýchodním státě Bahia. Ale zdá se, že tato země proti společnosti bojuje a podniká proti firmě jisté kroky.

Společnost Monsanto zvýrazňuje tyto semena jako velkorysý dar. Ale haitští zemědělci, kteří je budou chtít používat pro výsadbu v příštích letech, budou muset platit Monsantu licenční poplatky. Zástupce firmy Monsanto na Haiti je Jean-Robert Estimé, bývalý ministr zahraničních věcí, během 29 leté diktatury rodiny Duvalierů.

Autor - Fr. Jean-Yves Urfie, člen Řádu sv. Ducha, bývalý učitel chemie na Coll?ge Saint Martial v Port-au-Prince.

g


Zdroj zde

Připravil jw.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.