Slunce

22. ledna 2011 v 12:51 | Jiří Woodman |  Dutá Země
jgkf

Slunce v číslech
Stáří Slunce
4,6 miliardy let
Životnost
Asi 13 miliard let
Průměr
1 392 000 km
Hmotnost složení
71,6 % vodíku
27 % helia
1,4 % ostatních prvků
Teplota v jádře
15 milionů oC
Povrchová teplota
55000 oC
Rotační perioda
25-31 dnů
Vzdálenost od Země
149 598 000 km
1 astronomická jednotka
Doba letu světla
Slunce-Země
8,3 minuty
Tíhové zrychlení
Na povrchu
28krát než na Zemi

Stavba Slunce
Nitro

Jádro: průměr 450 000 km.Teplota 15 milionů oC. Zde probíhá termojaderná reakce, z atomů vodíku vzniká helium a uvolňuje se energie.
Vrstva v zářivé rovnováze: Prostírá se do 70 % slunečního poloměru. Má teplotu v rozsahu 2-7 milionů oC. Energie uvolněná z jádra se šíří směrem ven zářením.
Konvekční vrstva: Hloubka 200 000 km. Má teplotu v rozsahu od 2 milionů do 5500oC. Energie se dostává k povrchu prouděním plynů.

Atmosféra

Fotosféra: Hloubka 300-500 km. Teplota 4500- 7600 oC. Jasný povrch Slunce, který vyzařuje většinu jeho energie jako světlo a teplo.
Chromosféra: Hloubka 2000-3000 km. Teplota 4000-50 000 oC. Je viditelná jako výrazně růžová vrstva při úplných zatměných Slunce. Vycházejí z ní charakteristické výběžky plynu jako špičaté plaménky.
Koróna: Neustále se měnící obal s výběžky a smyčkami velmi horkých plynů, vystupujících až 1,6 milionů km vysoko. Teplota 2 miliony stupňů. Je pozorovatelná pouhým okem jen při úplných zatměních Slunce.
Sluneční vítr: Proud rentgenových paprsků, záření gama, protonů a elektronů, který se šíří ze Slunce do prostoru rychlostí 1-3 miliony km za hodinu. Proudy vyšších rychlostí vycházejí z koronárních děr.
Velikost Slunce
Průměrem přibližně 1,4 milionů km je Slunce poměrně malou hvězdou. Červený veleobr Betelgeuse je mnohosetkrát větší. Přesto jsou ostatní tělesa sluneční soustavy ve srovnání se Sluncem pouhými trpaslíky. Slunce má 109krát větší průměr než Země a vešlo by se do něj 1 300 000 planet o velikosti Země.Možná se divíte proč uvádím heloicentrická data na stránkách o duté zemi. Jednoduše chci být fér a dát vám na výběr. I kdybych si celou dutou zemi vymyslel, těm bystrým z vás neujde, že všemu může být úplně jinak. Teď zapomeňme na předchozí řádky plné čísel a superpřesných údajů a pokusme se zamyslet. Když zapomeneme na to, co jsme se učili ve škole, co o slunci víme? Víme, že k nám vysílá životodárnou energii, v zimních měsících jsme vyšťávení a v létě jsme na vrcholu sil. Zvěř intuitivně zpomalí srdeční oběh a na zimu se ukládá k zimnímu spánku. Příroda jde do útlumu, mráz potrhá vodou prosátou půdu a načechrá jí pro příští úrodu. Přichází jaro, všemi bytostmi prozáří radost, která je automaticky směřována k místu, které jí způsobilo a protože všechny energie jsou dvousměrné, je nám tisícinásobně vracena zpět a začíná proces tvoření. Slunce nám pod kůží vytváří vitamín D3, který nám v zimě chyběl a začíná nám posilovat kosti a zuby, příroda začíná kvést, ptáci zpívat a radost dětí, jenž nejsou zatíženi starostmi tohoto světa je nezměřitelná. Jak jsem již psal v úvodním článku o duté zemi, slunce je rezonátorem právě této energie a tu přetransformovává do žlutého světla s tvořivou pravotočivou frekvencí, kterážto je jediným zdrojem tohoto světla na zemi. V přírodě neexistuje nic, co by bylo nepřítelem lidí, kromě jich samotných. To stejné platí o slunci, proto rakovina kůže z opalování a slepota z jeho pozorování je podvod, který plní kapsy optiků a farmaceutických firem. Možná proto je tolik brýlatých indiánů s rakovinou kůže. :-))))
Ale pojďme dál, skutečně si myslíte že věčná termonukleární reakce uprostřed vakua, by měla tyto výše uvedené schopnosti? Vždyť vědci si dodnes nejsou jistí ani jeho velikostí ZDE. A z času na čas objeví, že slunce vůbec NEZTRÁCÍ VELIKOST. Nebo zveřejní snímky, kde se okolo slunce pohybují objekty.lkgnfd
ijjtgd
vfgjkh

Skoro to připomíná vtip o tom, jak ruský raketoplán přistál na povrchu slunce. Na otázku jak jste se vyrovnali s vysokými teplotami, zazněla odpověď : "Přistáli jsme v noci". :-)
Jak to vypadá, slunce není ani tak velké jak nás učili a ani tak horké. Jako rezonátor světelné energetické frekvence uvnitř duté země, je jeho existence logičtější. Navíc i předpokládaná velikost 350km v průměru odpovídá velikosti objektů okolo spatřených. Možná proto, ho v posledních letech nemáme tolik vidět.

kfig

Připravil jw.
 

25 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Spalstan Spalstan | 25. ledna 2011 v 8:35 | Reagovat

Mno, tvrdit, že přímý pohled do Slunce není škodlivý je docela hazard se čtenáři. Zbývá jen doufat, že je oči začnou pálit dřív, než to bude mít trvalé následky a tyto i jiné stránky jim bude muset někdo předčítat.

Proč je to nebezpečné? Zkuste vzít lupu (spojnou čočku) a zkoncentrovat sluneční světlo do malého prostoru na hořlavý materiál. Ano, začne hořet nebo alespoň zčerná. No a lidské (i zvířecí) oko je vlastně taky spojná čočka podobná té na zvětšování, v dalekohledu i ve fotoaparátu. Proto se také doporučuje při focení Slunce na něj mířit jen co nejkratší dobu. Platí především pro digitály, fotoaparátům na kinofilm to moc nevadí (kdo nevěří, ať to zkusí).

Výmysl optiků. To je dobrý vtip. Jednak i se slunečními brýlemi je nebezpečné se dívat do Slunce (nějakého optika se zeptejte). No a zadruhé: Poškození oka od Slunce (nebo jiného silného zdroje světla) žádné brýle nedokáží korigovat. Krátkozrakost a další vady, kvůli kterým se nosí brýle, jsou většinou úplně jiného původu (zeptejte se očního lékaře). Pro pozorování Slunce se doporučuje silné svářečské sklo, které vyrábí přímo sklárna a ne optik.

Ohledně rakoviny kůže naštěstí zatím žádnou zkušenost nemám, ale už od narození jsem hodně citlivý na sluneční záření, takže po delším pobytu na něm (stačí hodina) se na odhalených částech kůže opravdu ošklivě spálím. Pokud nemůžu být ve stínu ani nosit klobouk a dlouhé kalhoty i rukávy, sice nerad, ale musím vzít za vděk výmysly farmaceutických společností, které mě ochrání od toho nejhoršího.

Pokud vám sluneční světlo na kůži nevadí, máte štěstí nebo vaši předci pocházejí z teplejších částí světa než ti moji. Nelze ale obecně tvrdit, že opalování je naprosto bez rizika.

K Slunci uvnitř duté Země bych měl jen jednu otázku: Jak je možné, že v jednom okamžiku vypadá Slunce ze všech míst na Zemi (odkud je možné ho pozorovat) úplně stejně. Kdo nevěří, může se spojit s nějakými spolehlivými kamarády v daleké cizině a ve stejný čas každý uděláte pár snímků slunečních skvrn. Jo, je na to potřeba nějaká technika, ale není nemožné to zařídit. Totéž platí i o Měcíci, planetách a hvězdách, na které stačí obyčejný fotoaparát.

2 bo bo | 25. ledna 2011 v 10:25 | Reagovat

Ked som bola decko, bola som svetlo-placha, a doktorka ma strasila, ze budem mat v tridsiatke vrasky, lebo zmurim, predpisovala mi na slabu kratkozrakost stale silnejsie okuliare. Som dost po tridsiatke a vrasky nemam, slnko mi nevadi, raz voslo do mojho vnutra - potichucky a tak si to male s tym velkym na nebi polahucky konverzuju.Ono kazdy sme iny. Skuste sa pozriet do slnka cez korunu stromu,
hmlu, opar , .... vsetko s mierou. :-)

3 Woodman Woodman | 26. ledna 2011 v 14:48 | Reagovat

Vidím, že jsem píchnul do vosího hnízda, bylo by tedy fér napsat k tomu víc. Pochopitelně, že když se napoprve zadíváte na dvacet minut někde v rovníkové africe v pravé polednde do slunce, budete mít vymalováno. Vždy platí, že všeho moc škodí. Je to asi tak, jako když se jdete na poprve otužovat pod led a zmrznete. Vše jde nacvičit, pět minut při východu, pět minut při západu, potom přidat na deset minut no a až zvládnete dvacet minut, nebude vám vadit slunce polední. Oči jsou bránou do duše, skrze ně s vámi slunce komunikuje. Možná byste se divili, že časem uvidíte v několika úrovních, nebo začnete vidět energie. Ale je to věc každého z vás, není třeba, aby každý nepotřeboval brýle, není třeba, aby každý viděl energie. Ale vsaďte se, že když dítěti zakážete koukat do slunce, vyzkouší to. Alespoň jedním očkem, aby zjistilo, co je v tom za tajemství. :-)

4 bo bo | 26. ledna 2011 v 23:00 | Reagovat

....no hej, daj clovece dietatu sancu.

5 Veronika Veronika | 27. ledna 2011 v 10:57 | Reagovat

Už mi došlo několikrát, že moje maminka mi říkávala,ať se dívám na slunce tak, jak moje oči potřebují. Její oblíbená věta byla ''kam nechodí slunce, chodí lékař, když nepřijde sám, jdeme za ním světa kraj'' Nedávno jsem se bavila s kamarádkou na téma - naše děti. A mimo jiné, mi došla další věta. Prvorozený syn, když byl malý, tak jsem mu ukazovala sluníčko a říkávala jsem mu ''podívej sluníčko - řekni sluníííčko'' a on se podíval do slunce a řekl krásné slovo, které mi zvoní v uších ještě dnes a popravdě jsem nechápala kde na to slovo přišel, řekl ''išišle'' a také to dlouho jinak nenazval, ikdyž věděl, že je to slunce. Nedalo mi to a slovo jsem si přeložila, kupodivu mi vyšlo, že to v překladu znamená Alfa - záření. A jak říka Woodman, ikdyž bych zarývala svým dětem myšlenku, nekoukat se do sluníčka, tak aspoň jedním očkem by se na něj vždy podívali, jakoby sami věděli, že to co jim vtloukáme do hlaviček, je přece hloupost...:-)

6 .-) .-) | 27. ledna 2011 v 11:12 | Reagovat

Zase je všechno trochu jinak ...
Zatímco za časů našich babiček a dědečků se říkalo „kam nechodí slunce, musí chodit lékař,“ dnes nás právě lékaři před opalováním varují.
Hrozí nám totiž poškození kůže, dokonce její rakovinové bujení. Bez brýlí je ohrožen také náš zrak… Nejnovější výzkumy ale naznačují, že vitamín D, jehož je sluneční záření hlavním zdrojem, by se mohl stát účinným prostředkem právě v boji proti některým druhům nádorových onemocnění. A tak je docela dobře možné, že věda a lidstvo symbolicky znovu „otočí svou tvář ke slunci“.
Vitamín D člověk získává především ze slunečního záření. Přesněji řečeno, měl by tak získat 80% své denní potřeby, zbytek může doplnit stravou obsahující rybí tuk, játra, vejce a mléko. Řešením samozřejmě může být podávání tabletek s vitamínem D, nicméně nejnovější výzkumy naznačují, že nejúčinnější prevencí některých chorob včetně těch nádorových by mohl být rozumně dlouhý a pravidelný pobyt na slunci.      (Zdroj: 21@století)

7 Lenka Lenka | E-mail | 24. března 2011 v 16:16 | Reagovat

Asi si sedím na vedení, ale na začátku píšete, že slunce má průměr 1 392 000 km a na konci 350 km, tak jsem z toho jelen. Protože jak píšete, slunce je tak velké, že by se tam vešlo 1 300 000 planet o velikosti Země, takže se do naší duté zemi ani vejít nemůže...tak kde to slunko vlastně je a co je to za slunko tady uvnitř země? 8-O

8 Lúmenn Lúmenn | Web | 4. dubna 2011 v 12:30 | Reagovat

Já přemýšlím nad tím, jestli jsou vědci tak blbí nebo tak lžou. Ke slunci byly přece už vyslány různé sondy a letěly tam o dost déle, než kdyby země byla od slunce pár tisíc kilometrů. A i vzdálenost země od slunce je vypočítaná piodle rychlosti světla, to se spletli, protože světlo ve skutečnosti lítá mnohem pomaleji nebo jak to je?

9 David David | 12. července 2011 v 14:38 | Reagovat

Dle mě se jedná spíš o to, že zatím ještě neumíme našim logickým a přímkovým uvažováním pochopit to, že hmota zakřivuje prostor... Země pak nutně nemusí  být tak velká aby se do ní vše "schovalo"..

10 Michal Michal | 8. ledna 2012 v 20:04 | Reagovat

Objekty u slunce sleduji nějaký ten pátek, díky této věci jsem získat podivnou zkušenost s dejme tomu halucinacemi. Jednalo se o celodenní rozbor slunce ve vsech spektrech a 3d brýle. Večer jsem videl vsude pyramidy, zjevila se mi pred autem bila sova, telo se mi zacalo chovat jinak, potil jsem podivne zapachajíci pot, ktery pripominal nejakou chemickou latku... Kdo nezkusi neví, to s tim vychodem a zapadem vyzkousim, ovsem slunce jsem uz dlouho nevidel...

11 Mass Mass | 7. července 2012 v 21:21 | Reagovat

[1]: Tak co si napisal je cista hlupost. Ja sa pozeram do slnka kazdy den (sun gazing) a doteraz sa mi nic nestalo. Prave naopak, citim sa lepsie a lepsie. Oko nie je lupa!

12 petr.ix petr.ix | E-mail | 28. dubna 2013 v 19:31 | Reagovat

zdravím, ale já tuhle celou teorii vůbec nechápu, zní to hodně zvláštně; nechápu  potom už vůbec jak teleskopy mohou pořizovat fotky z nepředstavitelných dálek vesmíru, když jsme vlastně uvnitř nějaké planety a některé ty fotky jsou velmi krásné :-)

13 proud proud | E-mail | 14. listopadu 2013 v 21:30 | Reagovat

petr.ix..........hmm,a kde je napsany,ze vsechny fotky ktery nam ukazujou(smeji ukazat) pochazeji z naseho vnitrku Zeme,klidne tam muzou dat i fotky "zvenci",protoze stejne nevime poradne jak to vypada tady,ani tam ;-).Ano,mas pravdu,zijeme v obrovskym podvodu,tak monstroznim,ze ho odmitame vzit na vedomi.....

14 Karfigolka Karfigolka | E-mail | Web | 23. března 2015 v 15:58 | Reagovat

Sluníčko, jak já ho mám ráda. Čerpám z něho energii, je prostě božské. Jen nesmí pálit moc, to mám pak raději mobilní klimatizace, jednu doma vlastním http://www.remko.cz/mobilni-klimatizace

15 Kristýna Kristýna | E-mail | Web | 4. června 2015 v 10:23 | Reagovat

Slunce zbožňuji, ale je pravda, že pokožka vystavovaná slunci, je současně ohrožená vznikem rakoviny. Rozhodně nechci nic podcenit, tak používám kosmetiku BioAroma, přírodní oleje na opalování jsou skvělé http://www.bioaromakosmetika.cz/Prirodni-kosmetika/Opalovaci-pripravky

16 LUigi LUigi | 26. července 2015 v 9:14 | Reagovat

Slunce je přítel i nepřítel. Nechutná horka už naštěstí ustala, ale klimatizace se může hodit vždy:

http://www.kskpraha.cz/klima-pronajem.html

17 Hanudin Hanudin | E-mail | Web | 23. prosince 2016 v 4:14 | Reagovat

Ijin Ser Gan, Untuk Obat Salep Penyembuh luka keluar Nanah , Klik blognya http://goo.gl/Mk5oc4

18 Hanudin Hanudin | E-mail | Web | 15. ledna 2017 v 5:06 | Reagovat

Kunjungan perdana gan. Terimakasih Untuk Beritanya Bermanfaat. Kunjungi juga blog kami di http://goo.gl/c6qAXQ

19 Obat Tradisional Pembersih Rahim Obat Tradisional Pembersih Rahim | E-mail | Web | 30. ledna 2017 v 3:44 | Reagovat

Ijin Ser Gan, Obat Tradisional Pembersih Rahim Pasca Keguguran http://goo.gl/eqj899

20 Maung Bandung Maung Bandung | E-mail | Web | 21. února 2017 v 7:30 | Reagovat

Ijin Ser Gan, Info Untuk Larangan Setelah Operasi Caesar http://goo.gl/mpRPR7

21 QnC Jelly Gamat QnC Jelly Gamat | E-mail | Web | 2. května 2017 v 5:41 | Reagovat

Ijin ser pak. http://goo.gl/M8JCfc

22 Ande Ande | 13. července 2017 v 7:23 | Reagovat

Přípravky po opalování mohou být stejně důležité, jako ty před opalováním-

http://www.parfems.sk/kozmetika/slnko/pripravky-po-opalovani/

23 marty marty | 3. března 2018 v 0:49 | Reagovat

[13]:zajdi si do blazince pro leky

24 čurimír čurimír | 28. května 2018 v 11:09 | Reagovat

[5]: miluji tš

25 čurimír čurimír | 28. května 2018 v 11:10 | Reagovat

[5]: miluji tě

26 čurimír čurimír | 28. května 2018 v 11:11 | Reagovat

láska moje 10000 send vegana piks

27 Matbuh Matbuh | E-mail | Web | 24. května 2019 v 15:39 | Reagovat

Школа проектирования, моделирования, дизайна https://drawing-portal.com

28 Rimshom Rimshom | E-mail | Web | 3. června 2019 v 15:17 | Reagovat

<a href=https://kadashihotel.com/confidentiality/>boutique hotel moscow center</a>

29 JustinpulLy JustinpulLy | E-mail | Web | 14. září 2019 v 14:35 | Reagovat

<a href=https://aliard.com/>https://aliard.com/</a> - туры в турцию, поиск туров

30 Alexeyjer Alexeyjer | E-mail | Web | 5. října 2019 v 11:32 | Reagovat

Предлагаем микрокредитование для всех россиян на лучших условиях в интернете !
Нужны деньги,а до зарплаты еще две недели? Обращайтесь в наш кредит-сервис в любое время. Мы поможем !
Микрокредиты до 100 000 руб. и сроком до полугода.
Примем решение о выдаче займа в течении часа !
Переходите на  наш сайт и выбирайте нужные вам условия !
http://creditonlinepro.ru/

31 RalphDiula RalphDiula | E-mail | Web | 4. prosince 2019 v 4:16 | Reagovat

<a href=https://hydra2020-faq.net>hydra</a> - как зайти на hydra?, hydra

32 Henryvak Henryvak | E-mail | Web | 4. prosince 2019 v 22:32 | Reagovat

<a href=https://hydra-market-2020.com>tor сайт гидра</a> - hydra, Зайти на hydra

33 RichardUsard RichardUsard | E-mail | Web | 26. prosince 2019 v 4:51 | Reagovat

browse around here https://timepost.biz

34 AnthonyBraks AnthonyBraks | E-mail | Web | 14. ledna 2020 v 5:38 | Reagovat

<a href=http://onionhydra.net/>hydra</a> - как зайти на гидру, hydra сайт

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.