Připravme se na pád eura

6. ledna 2011 v 16:50 |  Články

27.03.2010 23:54
Převzato-

Po sérii zpráv, které hovořily o hojném výskytu nákladních kolon se silnou ostrahou na německých silnicích nám už pomalu začíná všem svítat. Počáteční € nadšení rychle opadává, no asi málokdo očekával, že věci naberou tak rychlý spád. Německo se intenzivně připravuje na přechod na národní měnu!
Jaký bude další vývoj? Perfektně připravené Německo bude mít zajisté malé ztráty. Pro státy, které v počáteční euforii zlikvidovali národní platidla tak jako například slováci, to bude asi drahý špás. Dalo by se říci, že párty skončila - hlavní hvězdy večera i s tombolou jsou už dávno pryč a u stolů zůstaly už jen ti, kterých budou ráno nejvíce bolet hlavy.
Kaleidoskop událostí a postojů členů eurozóny hovoří jasnou řečí a už dnes víme, že některé země budou muset vynaložit mnoho důvtipu, jak své činy zapsat do vlastních učebnic dějepisu, aby zůstali bez studu. Blíží se totiž časy, kdy svítá v hlavách mnoha lidí a Evropa se z tohoto grandiózního flámu pomalu probudí. Nezbývá nám než doufat, že závěrečná písnička nebude oním "posledním valčíkem".
Je zbytečné rozebírat všechny záměry ohledně budování úřednického superstátu. Zůstaňme při konstatování, že chválabohu se hodně z toho naplnit nepodařilo. Všechno zlé je pro něco dobré a blížícímu se krachu eura zřejmě zabrání dotáhnout mnohé části monstrózní agendy do konce. To slovo je na místě - byl by to opravdový konec pro nás všechny.
Velmoci nezklamali a usilovnou agendou podpořenou obrovskými částkami budovali Babylónskou věž na silných základech bohatě odměňován úřednických postů a přirozené víře obyčejných lidí v lepší budoucnost. Asi jen těžko se dozvíme, kolik šlechetných věnovalo v té nejlepší víře kvantum osobní energie tomuto pochybným podniku. Nepřipomíná vám to sametovou revoluci a události po ní?
Je lidskou přirozeností toužit po vznešených ideálech a chtít je zde na Zemi naplnit. Je to obrovská síla níž potenciální rozměry jsou jen těžko zmapovatelné a tak ji nesmíme ignorovat.Nejlepší je ji vhodně usměrnit. Aby sloužila požadovanému záměru. Prastarý scénář - vždy znova a znova se ho daří s přestávkami naplňovat.
Buďme ostražití, čemu věnujeme pozornost a energii. Na koho vinici pracujeme - to je alfa a omega. Netroufám si předpovědět, jak to dopadne nejdříve, když někdo v šatu svobody rovnosti a bratrství zkusí zase jednou prodat bestii otroctví. To že to zkusí jsem si jistý. Otázka je, kolik jsme se poučili na minulých událostech, které ještě včera byly naší naivní realitou.
Nepochybuji o tom, že ještě i dnes se najdou mnozí, kteří prostě odmítnou bolestivé fakta a budou se zuby nehty držet mediálních interpretací, které zajisté nenechají na sebe dlouho čekat. Ať už jakkoliv, nakonec zůstaneme i tak tváří v tvář vlastní realitě, té osobní, rodinné a národní, navzdory úporné snaze think tanků přesvědčovat nás o všesvětovém multikulturním opaku. Připravme se na těžší období, vyhýbejme se žití na dluh, a nic opravdu hospodářsky špatného by nemělo hrozit. Je tu však ohroženo něco, nanejvíš drahocenné , co se do žádné banky světa nevejde ...
Nebezpečné snahy jižních sousedů, alarmující zprávy o pohybu a cvičeních jejich vojsk, neuvěřitelně nabubřelé výroky čelních představitelů stran s obrovskou domácí podporou - to vše jsou signály, které někteří stále nechtějí slyšet. Je nadmíru jasné, že nejistota, chaos a hospodářské problémy se nejlépe rozpouštějí ve velikášskych plánech do budoucna. Určitě není těžké zklamanému a naštvanému národu nabulíkovat, že na naše území mají právo, zejména když činěním si nároku na to co jim nepatří je jakýmsi tamním jižanským folklórem, o který ovšem nemá zájem ani jedna s nimi sousední země. Budeme se dále tvářit, že se nic neděje a ze zvyku věřit, že se to vyřeší samo?

Zdroj http://dolezite.sk
 

2 lidé ohodnotili tento článek.