Měření zakřivení země

12. ledna 2011 v 14:11 | Jiří Woodman |  Dutá Země

tuu

Po druhé světové válce, testovala armáda USA (oddělení optického výzkumu) nový teleobjektiv, kterým může být odhalena výzbroj protivníka až do vzdálenosti 10-20 km. V časopise Photo-magazin č. 11/1954 Dr. Fritz Neugass popisuje: Objektiv s ohniskovou vzdáleností 254 cm je jeden metr dlouhý a má průměr 24,13 cm. Nevýhodou tohoto objektivu je úplné odstranění výhledu. Dále popisuje záznam snímání budovy Empire State Building a panorama Manhattanu na vzdálenost 41,8 km od objektivu. 
gjhg


 Na úpatí Empire State Building je velký hotel v Coney Islandu, který je vzdálen od fotoaparátu 20,9 km. Při zakřivení směrem dolů, by nebylo možné nic vidět na vzdálenost 21 km. Maják v Sandey Hook, v popředí snímku je vzdálen 6,4 km od fotoaparátu. Nejkratší vzdálenost na které je snímek ostrý je 500 m. Výška fotoaparátu, je jeden metr nad zemí, ústí teleobjektivu je nakloněné vzhůru.

cghkj

To co vidíte, by podle toho co se vyučuje na školách, být vidět rozhodně nemělo. Na čtrnácti kilometrovém ústí řeky Hudson River by měl být vidět horizont a na něm maximálně špičky mrakodrapů, nikoliv jejich úpatí při konvexním zakřivení země a poklesu o více než sto metrů. Tento úkaz už nevyřešíte opticky, protože tady přestává platit Koperníkův pohled na svět.

Připravil jw.
 

24 lidí ohodnotilo tento článek.