Konečná zbraň hromadného ničení

29. prosince 2010 v 11:47 |  Články

16.03.2010 17:45

Použití počasí, pro vojenské účely

Převzato -

Michael Chossudovsky.

"Environmentální zbraně se definují jako úmyslná modifikace nebo manipulace přírodním prostředím, například klimatem nebo počasím, zemskými systémy jako například ionosféru, magnetosféru, tektonickými deskami, spouštěním seizmických událostí (zemětřesení) za účelem vytvoření úmyslného fyzického, ekonomického nebo psycho-sociálního zničení cíle, nebo populace jako součásti taktické, nebo strategické války. " (Eco News)

Jaké jsou příčiny extrémních výkyvů počasí, které postihly téměř každý větší region světa za poslední roky?
Hurikány a tropické bouře se přehnaly Karibikem, Střední Asie a východ jsou postiženy suchem. Západní Afrika čelí největší záplavě kobylek za posledních deset let. Čtyři ničivé hurikány například Alex, Ivan, Frances, Charley a Jeanne se vyskytly za krátké časové období.Na Grenadě zahynulo 37 lidí, na Haity více než dva tisíce a desítky tisíc jsou bez domova.Dominikánská republika, Jamaica, Kuba a Bahamy byly zasaženy také.
Studie z roku 2003, kterou vydala Mezinárodní meteorologická organizace (WMO) tvrdí, že na příčině je globální oteplování. Oteplování je nepochybně důležitým faktorem, který však neodpovídá v plném rozsahu za extrémní výkyvy počasí.

Počasí jako zbraň
Významná expanze amerického vojenského průmyslu počasí se stala prioritou Ministerstva obrany a na dané téma neexistuje téměř žádná diskuse. Enviromentalisti obviňují Bushe z toho, že nepodepsal Kjótský protokol, otázka "počasí jako zbraně" však nikdy nebyla zmíněna.
Americké letectvo má možnosti manipulovat klima za účelem testování nebo pro přímé vojenské účely. Tyto možnosti zahrnují vyvolání povodní, hurikánů, sucha a zemětřesení. V posledních letech bylo na výzkum těchto možností vydané Ministerstvem obrany obrovské množství peněz.
"Modifikace počasí se stane součástí domácí a mezinárodní bezpečnosti a může být vykonávána unilaterálně .... Může mít obranné a útočné aplikace a může dokonce sloužit k zastrašování. Schopnost vyvolat srážky, mlhu nebo bouře na zemi nebo modifikovat vesmírné počasí ... a produkce umělého počasí jsou součástí integrovaných technologií, které mohou značným způsobem přispět k dosažení globálního uvědomění a moci. "
(americké vojenské letectvo, závěrečná zpráva AF 2005 z Air University, US Air Force)
Přesto, že neexistují důkazy o tom, žeby americké letectvo použilo tyto technologie na záměrné ovlivňování počasí, je logické předpokládat, že pokud se tyto technologie vyvíjeny pro vojenské účely, minimálně budou podřízeny testování a zkoušení právě tak, jak se zkoušejí konvenční a strategické zbraňové systémy.
Ironicky Pentagon, který uznává potřebu ovlivňování počasí pro vojenské účely se přidal k světovému konsensu o oteplování. V rozsáhlé studii analyzoval detaily a důsledky globálního oteplování a možné scénáře.
Ani slovo v ní není zmíněno o programu HAARP - The High-Frequency Active Aurora Research Program, který sídlí v Goko, na Aljašce pod vedením amerického vojenského letectva a námořnictva.

Manipulace počasím armádou: Program HAARP

Tento program funguje od roku 1992. Je součástí nové generace zbraňových systémů pod velením SDI. (Strategic Defence Initiative). HAARP skládá ze silných antén, které jsou schopny vytvořit "ovládanou modifikaci ionosféry" (vyšší vrstva atmosféry).
Nicholas Begich, který se na programu aktivně zúčasnťoval popisuje HAARP jako:
"Super-silná rádiovlnná technologie, která zvedá části ionosféry tak, že na ně nasměruje paprsek a zahřeje tyto části. Elektromagnetické vlny se pak odrazí zpět na zem a proniknou vším - živým i mrtvým."
Dr. Rozália Bertellová popsala HAARP jako "obrovský ohřívač, který způsobuje narušení ionosféry, nejen vytváří díry ale také dlouhé řezy v ochranné vrstvě, která zadržuje smrtelnou radiaci nad zemí."
Podle Richarda Williamse, fyzika a konzultanta laboratoře David Sarnoff v Prinetone je HAARP "nezodpovědným aktem globálního vandalismu." On a ostaní se obávají druhého stadia, kdy HAARP způsobí narušení vrchní atmosféry na určitém místě, což může způsobit jejich rychlé šíření po celé zemi. "
Veřejnosti byl HAARP představen jako program vědeckého výzkumu. Americké vojenské dokumenty však naznačují, že hlavním účelem HAARP-u je "využití ionosféry pro obranné účely."
Aniž byl HAARP explicitně zmíněn studie amerického vojenského letectva zdůrazňuje používání "vyvolaných ionosferických změn" jako prostředku z modifikace počasí a také přerušení radarové komunikace nepřítele.
HAARP má také schopnost vyvolat přerušení dodávek elektřiny v celých regionech.

Počasí jako zbraň (weather warfare): zlatý důl
HAARP funguje od 90-tych let. Jeho antény v GAKO, na Aljašce byly původně technologií patentovanou firmou APTI (Advanced Power Technologies Inc), což je dceřiná společnost firmy Atlantic Ritchfield Corporations (ARCO).
V roce 1944 ARCO prodala svoji dceřinou společnost, včetně patentů a druhé fáze konstrukce programu firmě E-systems, která má vazby na CIA.

Počasí jako zbraň proti "darebáckým státům"
Neobvyklé klimatické podmínky byly v USA a západní Evropě podrobně zdokumentovány.Co však média zapomněli zmínit je řada neobvyklých a dramatických klimatických změn, které se udály za poslední roky v zemích, které by mohly být možným cílem na základě preventivní americké doktríny.
Změny počasí v Severní Koreji byly například od 90. let označované jako střídání sucha a povodní. Výsledkem bylo zničení zemědělství země. Na Kubě je vzor podobný.
V Iráku a Sýrii se devastující sucho vyskytlo v roce 1999. V Afghánistánu bylo sucho během čtyř let pro americkou invazí v roce 2001, která vedla ke zničení ekonomiky a rozšíření hladu. Zatímco neexistuje důkaz, že tyto události se staly pod vlivem těchto technologií, Phillips Geophysics Lab, který je partner projektu HAARP, poskytuje školení pro vojenský personál v letecké základně Hanscom Air Force Base v Marylandu na téma "Techniky modifikace počasí."Kurz se zabývá zejména způsoby vyvolání bouří, hurikánů pro vojenské účely.
Manipulace počasí je vynikající preventivní zbraň. Může být použita proti nepřátelským státům, ale i proti přátelským bez jejich vědomí. Manipulace počasí může zdevastovat ekonomiku nepřítele, jeho ekosystém a zemědělství. Tím může vyvolat pohromu na finančních trzích a potencionálně být využita jako prostředek nedovoleného obchodování za účelem finančního zisku.
Má schopnost destabilizovat instituce země. Nedostatek zemědělské produkce může mít za následek větší závislost za přivedených produktech z USA a západních zemí.

Neobvyklé změny počasí
Severní Korea:
První největší záplavy a sucha se vyskytly v roce 1995. Představitelé provincie Kangwon - oblasti, která nemá dostatek potravy - říkají, že dopad dešťů a záplav byl devastující. Normální srážkovost v říjnu bývá 20 mm, v některých oblastech však dosáhla 400 mm, což byly nejhorší záplavy od začátku zaznamenávání v roce 1910 ', řekl Kim Song Hwan, z vlády.
(BBC, 23. října 2001)
Kuba
Kubu několik let trápily suchá. V roce 1998 byly srážky ve východní Kubě nejnižší od roku 1941: OSN odhaduje, že zhruba 539 000 lidí, z nichž je 288 000 zemědělců, bylo přímo zasažených nedávnými povodněmi. Následky jsou: hlad a ztráta až 14% cukrové třtiny z minulého a také tohoto roku, až 42% ztráty v zemědělské výrobě, zejména kořenová zelenina, fazole, banány a rýže, také drůbež a produkce vajec.
(zpráva OSN)
V roce 2003 zasáhlo západní část Kuby devastující sucho. V květnu roku 2004 byla Kuba zasažena největším suchem ve svých dějinách: "Devastující sucha zlikvidovali 40% půdy, způsobili hlad tisícům kusů dobytka a téměř 4 miliony lidí počítá každou kapku vody, kterou vypije.
(MSNBC, 21. června 2004)
Noviny Independent napsali, že sucho položilo Kubu na kolena a ptají se - mohla by to být krize Fidelova vlády?
Afghánistán a státy bývalého Sovětského svazu
Nejhorší sucho v dějinách Afghánistánu se stalo po dobu tří po sobě jdoucích let pro invazí USA do země - od 1999 do 2001. Před invazí USA Američané dodávali Afghánistánu geneticky modifikované (GM) potraviny a typy hnojiv pro pěstování GM pšenice, která je údajně vysoce odolná proti suchu. Tento dar však jen dále prohloubil destabilizaci místní ekonomiky, protože odrůdy GM se nedají lokálně reprodukovat. V roce 2002 zasáhl zemi hladomor, který téměř utekl mediální pozornosti.
Podobné, i když méně kruté podmínky se převalila zeměmi bývalého Sovětského svazu - Kazachstánem, Kyrgyzstánem, Tádžikistánem, Turkmenistánem a Uzbekistánem.
(Guardian, 30. října 2001)

________________________________________

Michel Chossudovsky, profesor ekonomie na univerzitě v Otawě a ředitel Centra pro výzkum globalizace. Jeho poslední kniha nese název America's War on Terrorism.
http://www.globalresearch.ca/articles/CHO409F.html
________________________________________
Převzato: Proti Prudu

připravil jw.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.